Laginformation: Pantamera Pojkar C (P09) Svår, Pantamera Pojkar D (P10) Södra, Skånemästerskapen Pojkar C Grupp A, Skånemästerskapen Pojkar D Grupp B, Skånemästerskapen Pojkar E Grupp E
Alla ledare | |||
Namn | Lagroll | ||
---|---|---|---|
Mia Axelsson-Borgström | Lagledare | ||
Lisa Eriksson | Ass tränare | ||
Kid Hammarstrand | Tränare | ||
Emil Jespersen | Ass tränare | ||
Daniel Jeppsson | Ass tränare | ||
Tina Mårtensson | Laganknuten |
Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.
Pantamera Pojkar C (P09) Svår | ||||
Plac. | Lag | S | D | P |
---|---|---|---|---|
Gå till detaljerad tabell | ||||
1. | IBK Genarp PF09/ 10 | 15 | 38 | 34 |
2. | IBK Lund P2009 L1 | 15 | 35 | 34 |
3. | Höllvikens IBF P09 | 15 | -10 | 23 |
4. | Gårdarike IBK P09 | 15 | 1 | 22 |
5. | FBC Engelholm P10 | 15 | -34 | 10 |
6. | IBS Svedala P09 | 15 | -30 | 8 |
Palmstaden IK | Utgått |
Pantamera Pojkar D (P10) Södra | ||||
Plac. | Lag | S | D | P |
---|---|---|---|---|
Gå till detaljerad tabell | ||||
1. | IBK Genarp PF10/ 11 | 16 | 107 | 43 |
2. | Malmhaug IBF P10/ 11 | 16 | 36 | 40 |
3. | Skurups IBK PF10 | 16 | 26 | 30 |
4. | Höllvikens IBF P11/ 10 | 16 | 48 | 27 |
5. | IBK Lund P2010 Grön | 16 | -4 | 21 |
6. | Lomma FBC P10/ 11 | 16 | 12 | 20 |
7. | IK Stanstad P10/ 11 | 16 | 14 | 19 |
8. | IBS Svedala P10/ 11-2 | 16 | -120 | 5 |
9. | FBC Ystad P10-11 | 16 | -119 | 4 |
Tygelsjö IK P10/ 11 | Utgått |
Skånemästerskapen Pojkar C Grupp A | ||||
Plac. | Lag | S | D | P |
---|---|---|---|---|
Gå till detaljerad tabell | ||||
0. | Frosta IBF P08-10 | 0 | 0 | 0 |
0. | Hofterups IBF P09-10 | 0 | 0 | 0 |
0. | IBK Genarp PF09-11 | 0 | 0 | 0 |
0. | IBS Svedala P09 | 0 | 0 | 0 |
0. | Röke IBK P09 | 0 | 0 | 0 |
Skånemästerskapen Pojkar D Grupp B | ||||
Plac. | Lag | S | D | P |
---|---|---|---|---|
Gå till detaljerad tabell | ||||
0. | FBC Engelholm P10 | 0 | 0 | 0 |
0. | Höllvikens IBF P10 | 0 | 0 | 0 |
0. | IBK Genarp PF10/ 11 | 0 | 0 | 0 |
0. | IK Stanstad P10/ 11 | 0 | 0 | 0 |
0. | Röke IBK P10 | 0 | 0 | 0 |
Skånemästerskapen Pojkar E Grupp E | ||||
Plac. | Lag | S | D | P |
---|---|---|---|---|
Gå till detaljerad tabell | ||||
0. | IBK Genarp PF11 | 0 | 0 | 0 |
0. | IBK Landskrona P11/ 12 | 0 | 0 | 0 |
0. | IBK Lund P2011 Dalby | 0 | 0 | 0 |
0. | Lomma FBC P11 grön | 0 | 0 | 0 |
Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis