Örebro SK Ungdomsklubb

Laginformation: Herrar Div 3 Örebro Län

Föreningsnummer
25645
Adress
Landbotorpsallén 58
70226 ÖREBRO
Telefon
019-209550 
E-post
christofer.broberg@oskungdom.se 
Hemsida förening
http://www.oskungdom.se
Kontaktperson
Johan Palmér
Förening
Örebro SK Ungdomsklubb
Alla matcher
Alla matcher aktuell säsong
Färger
Vit, svart, vit (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Svart, svart, vit (tröja, byxa, strumpa)
Alla spelare
Tröjnr Namn Position
Daniel Andersson (Saknas år)
Lukas Andersson (Saknas år)
Per-Anders Andersson (Saknas år)
Joakim Blom (Saknas år)
Philip Boström (Saknas år) Målvakt
Oscar Capobianco (Saknas år)
Melvin Einarsson (Saknas år)
Gustav Eklund (Saknas år)
Gustav Eriksson (Saknas år)
Rasmus Evaldsson (Saknas år)
Johannes Fagergren (Saknas år)
Jesper Gravé  (Saknas år)
Erik Gustafsson (Saknas år)
Lucas Hansson (Saknas år)
Pontus Jonsson (Saknas år)
Linus Karlsson (Saknas år)
Sebastian Karlsson (Saknas år)
Adam Konrad (Saknas år) Målvakt
Eetu Koskinen (Saknas år)
Tobias Kremel (Saknas år)
Oscar Leijonborg (Saknas år) Målvakt
Emil Levinsson (Saknas år)
Andreas Liedberg (Saknas år)
Robin Lindgjerdet (Saknas år)
Aaron Lundberg-Kjellman (Saknas år) Målvakt
Simon Lundin (Saknas år)
Jonny Makdesi (Saknas år)
Hugo Nilsson (Saknas år)
Alfred Olander (Saknas år)
Isak Olsson Axell (Saknas år)
Johan Palmér (Saknas år)
Marcus Persson (Saknas år)
Isac Reinholdsson (Saknas år)
Oskar Sand (Saknas år)
Jakob Sandberg (Saknas år)
Jesper Sandberg (Saknas år)
Dennis Sandén (Saknas år) Målvakt
Emil Sellberg (Saknas år)
Hugo Simonsson (Saknas år)
Albin Sjöstedt (Saknas år)
Martin Stockhult (Saknas år)
Nick Strömgren (Saknas år)
Tim Strömgren (Saknas år)
Sebastian Sundqvist (Saknas år)
Hugo Trygg (Saknas år)
Tom Warman (Saknas år)
William Wessling (Saknas år)
Måns Wettermark (Saknas år)
Oskar Widmark (Saknas år)
Erik Villgren (Saknas år)
Viktor Örnhammar (Saknas år)
Alla ledare
Namn Lagroll
Fredrik Sellberg Ass tränare
Jonathan Eriksson Ass tränare
Johan Palmér Tränare
Björn Reinholdsson Lagledare
Johan Örnhammar Lagledare
Örjan Andersson Lagledare
Tommy Andersson Lagledare

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Herrar Div 3 Örebro Län
Plac. Lag S D P
Gå till detaljerad tabell
1. IBK Wasahus-73 H3 5 57 15
2. Lillån IBK H3 (B-lag) 5 1 11
3. Kopparbergs BK H3 5 11 10
4. Väster IBK Örebro H3 4 22 9
5. Gropens IF H3 5 7 8
6. Nora IBK H3 5 7 7
7. Kumla IBK H3 (B-lag) 5 4 6
8. Örebro SK Ung H3 4 3 6
9. Brickebackens IF H3 4 -3 6
10. KFUM Örebro H3 4 -3 6
11. Pålsboda IBF H3 (B-lag) 4 -14 1
12. Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) 4 -33 0
13. WSK Lindesberg H3 (B-lag) 4 -59 0
Askersunds IBK H3 Uteslutet
Välj säsong
Visa tävlingar 2019/20

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis