Spelprogram - Damer Div 2 B-Slutspel

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Askersunds IBK D2 svart, svart, svart
IBF Örebro Ung (D2) Mats Eriksson matsgoran@hotmail.com 076-780 43 95 Röd, svart, svarta
IBK Hallsta D2 (B-lag) Vit, Svart, Vit
Pålsboda IBF D2 Lila, Svart, Svart
Skogsgymnastikens IBS D2 Richard Lind sibs.lind@telia.com 0702537364 Blå/blå/blå
WSK Lindesberg (D2) Jörgen Dahlström jajjen.lotta@spray.se 070-3231569 Marinblå, Marinblå, Marinblå
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-01-18 19:00 211131003 IBK Hallsta D2 (B-lag) - Skogsgymnastikens IBS D2 10 - 3 Nibblehallen
2019-01-19 16:00 211131001 WSK Lindesberg (D2) - Pålsboda IBF D2 2 - 6 Stadsskogsskolan
2019-01-20 16:00 211131002 IBF Örebro Ung (D2) - Askersunds IBK D2 8 - 2 Mellringehallen - Örebro
Omgång 2
2019-01-25 19:00 211131006 IBK Hallsta D2 (B-lag) - IBF Örebro Ung (D2) 8 - 4 Nibblehallen
2019-01-26 15:00 211131005 Skogsgymnastikens IBS D2 - Pålsboda IBF D2 3 - 2 Frida Hansdotter Arena
2019-01-27 17:00 211131004 Askersunds IBK D2 - WSK Lindesberg (D2) 4 - 6 Närlundahallen
Omgång 3
2019-02-09 17:00 211131007 WSK Lindesberg (D2) - Skogsgymnastikens IBS D2 6 - 3 Stadsskogsskolan
2019-02-10 12:00 211131008 IBK Hallsta D2 (B-lag) - Askersunds IBK D2 WO (5 - 0) Nibblehallen
2019-02-10 16:30 211131009 Pålsboda IBF D2 - IBF Örebro Ung (D2) 2 - 7 Alléhallen, Hallsberg
Omgång 4
2019-02-15 19:00 211131010 IBK Hallsta D2 (B-lag) - WSK Lindesberg (D2) 8 - 6 Nibblehallen
2019-02-17 16:00 211131011 IBF Örebro Ung (D2) - Skogsgymnastikens IBS D2 3 - 6 Mellringehallen - Örebro
2019-02-20 19:00 211131012 Pålsboda IBF D2 - Askersunds IBK D2 4 - 1 Alléhallen, Hallsberg
Omgång 5
2019-02-22 19:00 211131014 IBK Hallsta D2 (B-lag) - Pålsboda IBF D2 2 - 5 Nibblehallen
2019-02-24 16:00 211131015 Skogsgymnastikens IBS D2 - Askersunds IBK D2 11 - 2 Frida Hansdotter Arena
2019-02-27 19:30 211131013 WSK Lindesberg (D2) - IBF Örebro Ung (D2) 6 - 3 Stadsskogsskolan
Omgång 6
2019-03-02 17:00 211131018 Skogsgymnastikens IBS D2 - IBK Hallsta D2 (B-lag) 11 - 3 Frida Hansdotter Arena
2019-03-03 16:30 211131016 Pålsboda IBF D2 - WSK Lindesberg (D2) 3 - 1 Alléhallen, Hallsberg
2019-03-03 17:00 211131017 Askersunds IBK D2 - IBF Örebro Ung (D2) 5 - 4 Närlundahallen
Omgång 7
2019-03-08 19:30 211131019 WSK Lindesberg (D2) - Askersunds IBK D2 10 - 3 Stadsskogsskolan
2019-03-10 14:00 211131020 Pålsboda IBF D2 - Skogsgymnastikens IBS D2 5 - 6 Sydnärkehallen
2019-03-10 16:00 211131021 IBF Örebro Ung (D2) - IBK Hallsta D2 (B-lag) 11 - 1 Mellringehallen - Örebro
Omgång 8
2019-03-15 19:00 211131022 Skogsgymnastikens IBS D2 - WSK Lindesberg (D2) 4 - 0 Frida Hansdotter Arena
2019-03-17 16:00 211131024 IBF Örebro Ung (D2) - Pålsboda IBF D2 8 - 3 Mellringehallen - Örebro
2019-03-17 17:00 211131023 Askersunds IBK D2 - IBK Hallsta D2 (B-lag) 5 - 10 Närlundahallen
Omgång 9
2019-03-22 19:00 211131026 Skogsgymnastikens IBS D2 - IBF Örebro Ung (D2) 3 - 4 Frida Hansdotter Arena
2019-03-23 16:00 211131025 WSK Lindesberg (D2) - IBK Hallsta D2 (B-lag) 7 - 3 Stadsskogsskolan
2019-03-24 17:00 211131027 Askersunds IBK D2 - Pålsboda IBF D2 7 - 4 Närlundahallen
Omgång 10
2019-03-24 18:00 211131028 IBF Örebro Ung (D2) - WSK Lindesberg (D2) 7 - 6 e.förl. Tybblelundsskolan
2019-03-31 16:30 211131029 Pålsboda IBF D2 - IBK Hallsta D2 (B-lag) 12 - 8 Alléhallen, Hallsberg
2019-03-31 17:00 211131030 Askersunds IBK D2 - Skogsgymnastikens IBS D2 2 - 5 Närlundahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis