Spelprogram - Herrar Division 5 Östra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Degerfors IBK U Mikael Wreder Micke_johanssonw@live.se 0762615563 Röd, Svart, Svart
IFK Heden Martin Ullfeldt m.ulfeldt@gmail.com 0703283849 Blå/Blå/Blå
Karlskoga FBC Nicklas Jonsson nicklas.jonsson.coach@gmail.com 0725040003 Vit/vit/vit
Kristinehamns IBF U Andreas Brohm brohm_96@hotmail.com 0760195089 Svart, Svart, Svart
Storfors IBF Markus Ståhl markus@jordkullen.se 070-6637330 Röd/Svart/Svart
Vargåna Ullerud IF Lasse Olsson lwmb@live.se 0720143376 Svart, Vit, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-10-11 20:00 1 Storfors IBF - SK Sifhälla 6 - 3 Erik Wallin, David Krantz Storfors Sporthall
2019-10-12 14:00 1 Karlskoga FBC - Degerfors IBK U 7 - 4 Roger Schmidt, Mats Andersson Bergslagshallen 150
2019-10-12 16:00 1 Kristinehamns IBF U - Vargåna Ullerud IF 16 - 2 Gabriel Gunnarsson, Kim Persson Brogårdshallen
Omgång 2
2019-10-18 19:30 2 Karlstads IBK U - Vargåna Ullerud IF 12 - 8 Erik Jansson, Oscar Krantz Stavdal Hyrcity Arena
2019-10-19 15:00 2 IFK Heden - Karlskoga FBC 9 - 8 Roger Schmidt, Mats Andersson Väse Sporthall 23
2019-10-20 16:30 2 Degerfors IBK U - Kristinehamns IBF U 15 - 17 Erik Jansson, Raimon Strömberg Stora Vallahallen
Omgång 3
2019-10-25 19:30 3 Nordmarkens IBF U - Karlskoga FBC 1 - 6 Jimmy Svensson, Bosse Andersson Årjängs Sporthall A
2019-10-25 19:45 3 Vargåna Ullerud IF - Storfors IBF 4 - 18 Patrik Gottfridsson, Christoffer Risberg Grossbolshallen
2019-10-27 16:30 3 Kristinehamns IBF U - IFK Heden 9 - 5 Mats Andersson, Raimon Strömberg Brogårdshallen
Omgång 4
2019-11-02 14:00 4 Karlskoga FBC - Storfors IBF 2 - 7 Christoffer Risberg, Christian Fröding Bergslagshallen 75
2019-11-02 14:30 4 IFK Heden - Deje IBF U 17 - 8 Roger Schmidt, Peter Berntsson Väse Sporthall 24
2019-11-02 17:00 4 Degerfors IBK U - Vargåna Ullerud IF 10 - 6 Gabriel Gunnarsson, Johan Brunzell Stora Vallahallen
Omgång 5
2019-11-08 20:00 5 Storfors IBF - Degerfors IBK U 16 - 4 Lars Larsson, Johan Brunzell Storfors Sporthall 100
2019-11-09 19:00 5 Vargåna Ullerud IF - IFK Heden 8 - 11 Bosse Andersson, Peter Berntsson Grossbolshallen
2020-03-01 14:00 5 Olsäters SK U - Kristinehamns IBF U 7 - 10 Mikael Kolleryd, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
Omgång 6
2019-11-23 14:00 6 IFK Heden - Storfors IBF 5 - 7 Anders Leander, Kim Persson Väse Sporthall 35
2019-11-24 16:00 6 Kristinehamns IBF U - Karlskoga FBC 7 - 4 Björn Svensson, Nicklas Mattsson Brogårdshallen
2019-11-24 19:00 6 Sunne IBK U - Degerfors IBK U 11 - 9 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
Omgång 7
2019-11-27 20:00 7 Storfors IBF - Kristinehamns IBF U 4 - 5 Albin Jakobsson, Kim Persson Storfors Sporthall
2019-12-01 16:30 7 Degerfors IBK U - IFK Heden 7 - 25 Kim Persson, Johan Brunzell Stora Vallahallen
2020-01-03 19:30 7 Vargåna Ullerud IF - Karlskoga FBC 9 - 13 Christoffer Risberg, Christian Fröding Grossbolshallen
Omgång 8
2019-12-06 19:30 8 Karlstads IBK U - Kristinehamns IBF U 7 - 9 Roger Schmidt, Mats Andersson Klubbhuset Arena 35
2019-12-06 19:30 8 SK Sifhälla - Vargåna Ullerud IF 7 - 4 Mikael Kolleryd, Leif Pettersson Tegnérhallen 74
2019-12-06 20:00 8 Storfors IBF - Sunne IBK U 17 - 2 Erik Wallin, Kim Persson Storfors Sporthall
2019-12-07 12:00 8 Åmotfors IF U - IFK Heden 12 - 13 Peter Berntsson, Morgan Vallberg Gärdeshallen 50
2019-12-07 14:00 8 Karlskoga FBC - Olsäters SK U 6 - 5 Gabriel Gunnarsson, David Granström Bergslagshallen 45
2019-12-08 16:00 8 Deje IBF U - Degerfors IBK U 12 - 8 Ragnar Clarström, Raimon Strömberg Deje Sporthall A 60
Omgång 9
2019-12-14 14:15 9 IFK Heden - Karlstads IBK U 7 - 6 Kim Persson, Raimon Strömberg Väse Sporthall 24
2019-12-14 14:30 9 Olsäters SK U - Storfors IBF 8 - 7 e.förl. Mikael Kolleryd, Mats Andersson Deje Sporthall A 25
2019-12-14 16:00 9 Vargåna Ullerud IF - Åmotfors IF U 14 - 15 Alfred Särnehed, Sven-Olov Berggren Grossbolshallen
2019-12-15 15:00 9 Degerfors IBK U - Nordmarkens IBF U 16 - 4 Erik Wallin, Mats Andersson Stora Vallahallen
2019-12-15 16:00 9 Sunne IBK U - Karlskoga FBC 2 - 7 Lars Room, Morgan Vallberg Sparbankshallen
2019-12-15 18:00 9 Kristinehamns IBF U - SK Sifhälla 8 - 4 Roger Schmidt, Mats Andersson Brogårdshallen
Omgång 10
2019-12-20 19:30 10 Nordmarkens IBF U - IFK Heden 6 - 9 Morgan Vallberg, Stefan Elmersson Årjängs Sporthall A
2019-12-20 19:30 10 SK Sifhälla - Degerfors IBK U 19 - 4 Magnus Fransson, Leif Pettersson Tegnérhallen 96
2019-12-21 13:00 10 Åmotfors IF U - Storfors IBF 6 - 9 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen 43
2019-12-21 14:45 10 Karlstads IBK U - Karlskoga FBC 3 - 8 Mikael Kolleryd, Christian Fröding Klubbhuset Arena
2019-12-21 16:00 10 Deje IBF U - Kristinehamns IBF U 3 - 10 Roger Schmidt, Mats Andersson Deje Sporthall A 43
2019-12-22 19:00 10 Sunne IBK U - Vargåna Ullerud IF 11 - 14 Jan-Olov Johansson, Johan Friman Sparbankshallen
Omgång 11
2020-01-10 19:45 11 Vargåna Ullerud IF - Nordmarkens IBF U 13 - 4 Alfred Särnehed, Raimon Strömberg Grossbolshallen
2020-01-10 20:00 11 Storfors IBF - Karlstads IBK U 13 - 4 Erik Wallin, David Krantz Storfors Sporthall 100
2020-01-11 14:00 11 Karlskoga FBC - Deje IBF U 14 - 5 Roger Schmidt, Alfred Särnehed Bergslagshallen
2020-01-12 13:00 11 Kristinehamns IBF U - Åmotfors IF U 16 - 4 Roger Schmidt, Christoffer Frykestam Brogårdshallen
2020-01-12 14:30 11 IFK Heden - SK Sifhälla 8 - 2 Mikael Kolleryd, Oskar Sundin Väse Sporthall 31
2020-01-12 16:30 11 Degerfors IBK U - Olsäters SK U 10 - 8 Christoffer Frykestam, Erik Wallin Stora Vallahallen
Omgång 12
2020-01-18 12:00 12 Åmotfors IF U - Karlskoga FBC 3 - 9 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Gärdeshallen
2020-01-18 14:00 12 Nordmarkens IBF U - Storfors IBF 5 - 9 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2020-01-19 13:30 12 Olsäters SK U - IFK Heden 7 - 4 Christoffer Risberg, Christoffer Frykestam Deje Sporthall A
2020-01-19 15:45 12 Karlstads IBK U - Degerfors IBK U 16 - 4 Mats Andersson, Björn Svensson Klubbhuset Arena
2020-01-19 16:00 12 Deje IBF U - Vargåna Ullerud IF 13 - 9 Raimon Strömberg, Patrik Gottfridsson Deje Sporthall A 120
2020-01-19 19:00 12 Sunne IBK U - Kristinehamns IBF U 5 - 16 Ragnar Clarström, Oskar Sundin Sparbankshallen
Omgång 13
2020-01-25 13:00 13 IFK Heden - Sunne IBK U 6 - 5 Nicklas Mattsson, Mats Andersson Väse Sporthall 19
2020-01-25 14:00 13 Karlskoga FBC - SK Sifhälla 9 - 5 Johan Friman, Vilmer Jonsson Bergslagshallen
2020-01-25 16:30 13 Kristinehamns IBF U - Nordmarkens IBF U 18 - 1 Johan Friman, Nicklas Mattsson Brogårdshallen 74
2020-01-26 14:30 13 Degerfors IBK U - Åmotfors IF U 18 - 9 Erik Wallin, Mikael Kolleryd Stora Vallahallen
2020-01-26 16:00 13 Vargåna Ullerud IF - Olsäters SK U 9 - 7 Johan Friman, Sven-Olov Berggren Deje Sporthall A
2020-02-06 19:30 13 Storfors IBF - Deje IBF U 14 - 11 Jörgen Grändefors, Robin Särén Storfors Sporthall
Omgång 14
2020-01-31 19:45 14 Vargåna Ullerud IF - Kristinehamns IBF U 8 - 10 Mikael Kolleryd, Mats Andersson Grossbolshallen
2020-02-01 18:00 14 Degerfors IBK U - Karlskoga FBC 5 - 11 Sebastian Falk-Asplund, Erik Wallin Stora Vallahallen
Omgång 15
2020-02-08 14:00 15 Karlskoga FBC - IFK Heden 4 - 2 Pierre Malmgren, Erik Wallin Bergslagshallen
2020-02-08 14:00 15 Kristinehamns IBF U - Degerfors IBK U 34 - 3 Kim Persson, Johan Brunzell Brogårdshallen
Omgång 16
2020-02-14 20:00 16 Storfors IBF - Vargåna Ullerud IF 11 - 7 Gabriel Gunnarsson, David Granström Storfors Sporthall
2020-02-15 15:00 16 IFK Heden - Kristinehamns IBF U 1 - 10 Kim Persson, Johan Brunzell Väse Sporthall
Omgång 17
2020-02-21 20:00 17 Storfors IBF - IFK Heden 4 - 3 Jörgen Grändefors, Robin Särén Storfors Sporthall
2020-02-22 14:00 17 Karlskoga FBC - Kristinehamns IBF U 7 - 15 Roger Schmidt, Mats Andersson Bergslagshallen
Omgång 18
2020-02-28 19:30 18 Degerfors IBK U - Storfors IBF 4 - 14 Sebastian Falk-Asplund, Erik Wallin Stora Vallahallen
2020-02-29 14:00 18 IFK Heden - Vargåna Ullerud IF 17 - 7 Raimon Strömberg, Björn Svensson Väse Sporthall 42
Omgång 19
2020-03-06 19:45 19 Vargåna Ullerud IF - Degerfors IBK U 16 - 5 Roger Schmidt, Mats Andersson Grossbolshallen 30
2020-03-06 20:00 19 Storfors IBF - Karlskoga FBC 6 - 4 Anders Ekelund-Carlsson, Fredrik Sjöberg Storfors Sporthall 321
Omgång 20
2020-03-11 19:30 20 Kristinehamns IBF U - Storfors IBF 10 - 1 Mikael Kolleryd, Johan Friman Brogårdshallen
2020-03-13 20 IFK Heden - Degerfors IBK U WO (5 - 0) Väse Sporthall
2020-03-13 19:45 20 Karlskoga FBC - Vargåna Ullerud IF 17 - 6 Erik Wallin, Mats Andersson Bergslagshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis