Spelprogram - Herrar Division 4 Östra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bodafors IBS Magnus Qvarnström Svart/svart/svart
Craftstadens IBK Oskarshamn B Johan Magnusson magnusson_innebandy@hotmail.com 0705-452519 röd/röd/Vit
Hjältevad Mariannelund IS Alexander Larsson Alexanderlarsson21@hotmail.com 0701442603 BLÅ BLÅ BLÅ
IBK Husar B Peter Råberg peter_raberg@yahoo.com 076-048 14 52 Blå/svart/Blå
IBK Svala Roger Hultgren hulkfoto@gmail.com 070 206 17 09 Gul/Blå/Gul
IF Ariel B Rikard Nilsson rikard-nilsson@hotmail.com 0767614800 Blå/Blå/Vit
Malmbäcks IF Andreas Furbacken andreas@furbacken.se 0704179645 Gul/svart/svart
Nässjö IBF B Svart, Svart, Svart
S/W 2010 IBK Gerhardt Borkowski gerhardt.borkowski@innebandy.se 073-3661105 Röd/Röd/Vit
Sävsjö IBK B Anders Eklöf brentel.eklof@gmail.com 0733661115 Röd/svart/vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-10-04 19:30 1 Hjältevad Mariannelund IS - Sävsjö IBK B 12 - 6 Alexander Lagerström, Gabriel Adolfsson Furulundshallen 103
2019-10-05 14:00 1 S/W 2010 IBK - Bodafors IBS 3 - 7 Simon Fennsjö, Jan Blohm Stockaryds Sporthall 77
2019-10-06 14:00 1 IF Ariel B - Nässjö IBF B 8 - 8 Gabriel Adolfsson, Stefan Karlsson Kristdala Sporthall 43
2019-10-06 15:30 1 IBK Svala - Craftstadens IBK Oskarshamn B 5 - 18 Malou Hallström, Pelle Hallström Mörlunda Sporthall
Omgång 2
2019-10-11 19:30 2 Nässjö IBF B - IBK Svala 14 - 2 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Nässjö Sporthall 132
2019-10-11 19:30 2 Sävsjö IBK B - IF Ariel B 12 - 2 Michael Johansson, Jan Blohm Sävsjö Sporthall
2019-10-12 13:30 2 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Hjältevad Mariannelund IS 3 - 11 Rasmus Wirstam, Ulrika Harrysson Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-10-12 16:00 2 IBK Husar B - Malmbäcks IF 3 - 12 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Olsbergs Arena
Omgång 3
2019-10-18 19:30 3 IBK Svala - IBK Husar B 8 - 10 Alexander Lagerström, Gabriel Adolfsson Mörlunda Sporthall 63
2019-10-19 14:00 3 S/W 2010 IBK - Nässjö IBF B 2 - 7 Jan Blohm, Andreas Karlsson Stockaryds Sporthall 76
2019-10-20 14:00 3 IF Ariel B - Bodafors IBS 2 - 7 Anton Lindström, Andreas Nilsson Kristdala Sporthall 63
2019-11-06 20:00 3 Malmbäcks IF - Sävsjö IBK B 4 - 18 Andreas Karlsson, Jan Blohm Malmbäcks Sporthall
Omgång 4
2019-10-25 19:45 4 Bodafors IBS - Malmbäcks IF 6 - 17 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Bodafors Sporthall 250
2019-10-26 10:00 4 IBK Husar B - S/W 2010 IBK 3 - 9 Michael Hellqvist, Josef Albertsson Prästängshallen 37
2019-10-26 14:00 4 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IF Ariel B 6 - 5 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall A-hall 50
2019-10-26 19:00 4 Nässjö IBF B - Hjältevad Mariannelund IS 6 - 15 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Nässjö Sporthall 97
2019-10-27 13:00 4 Sävsjö IBK B - IBK Svala 26 - 2 Michael Johansson, Jonas Jägerby Hofgårdshallen 67
Omgång 5
2019-11-01 19:30 5 Hjältevad Mariannelund IS - Bodafors IBS 9 - 5 Stefan Karlsson, Frans Bladh Furulundshallen 85
2019-11-01 19:30 5 Malmbäcks IF - Nässjö IBF B 10 - 5 Tobias Axelsson, Jens Axelsson Malmbäcks Sporthall
2019-11-02 14:00 5 IF Ariel B - IBK Husar B 14 - 4 Robert Risberg, Daniel Gyllander Kristdala Sporthall 25
2019-11-02 14:00 5 S/W 2010 IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 9 - 9 Jonas Jägerby, Michael Johansson Stockaryds Sporthall 176
Omgång 6
2019-11-08 19:45 6 Bodafors IBS - IBK Svala 24 - 7 Michael Johansson, Jonas Jägerby Bodafors Sporthall
2019-11-09 14:00 6 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Malmbäcks IF 3 - 4 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-11-09 20:00 6 IBK Husar B - Hjältevad Mariannelund IS 4 - 15 Nicklas Bard, Johan Söderman Olsbergs Arena
2019-11-10 15:45 6 Sävsjö IBK B - S/W 2010 IBK 8 - 7 Claes Axelsson, Jens Axelsson Sävsjö Sporthall 213
Omgång 7
2019-11-15 19:30 7 Hjältevad Mariannelund IS - IBK Svala 19 - 6 Alexander Lagerström, Gabriel Adolfsson Furulundshallen 92
2019-11-16 10:00 7 IBK Husar B - Bodafors IBS 5 - 10 Jonas Jägerby, Michael Johansson Olsbergs Arena 75
2019-11-16 16:00 7 Sävsjö IBK B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 8 - 5 Ricky Karlquist, Anders Perman Sävsjö Sporthall 75
2019-11-17 17:00 7 Malmbäcks IF - IF Ariel B 6 - 6 Jonas Jägerby, Michael Johansson Malmbäcks Sporthall
Omgång 8
2019-11-23 13:30 8 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Bodafors IBS 9 - 6 Anton Lindström, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-11-23 14:00 8 IF Ariel B - Hjältevad Mariannelund IS 5 - 11 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Kristdala Sporthall 45
2019-11-23 15:00 8 Nässjö IBF B - Sävsjö IBK B 3 - 10 Simon Fennsjö, Kim Bjurek Handskerydshallen 33
2019-11-24 13:00 8 IBK Svala - S/W 2010 IBK 9 - 12 Stefan Karlsson, Anders Stenberg Mörlunda Sporthall 73
Omgång 9
2019-11-29 19:30 9 IBK Svala - IF Ariel B 6 - 13 Malou Hallström, Pelle Hallström Mörlunda Sporthall 66
2019-11-29 19:30 9 Malmbäcks IF - S/W 2010 IBK 14 - 5 Simon Fennsjö, Kim Bjurek Malmbäcks Sporthall 39
2019-11-30 13:00 9 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Nässjö IBF B 6 - 3 Christer Jonsson, Nicklas Hult Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-12-01 15:45 9 Sävsjö IBK B - IBK Husar B 10 - 4 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Sävsjö Sporthall 73
Omgång 10
2019-12-06 19:30 10 Malmbäcks IF - Hjältevad Mariannelund IS 10 - 7 Oscar Tjärnström, Stefan Karlsson Malmbäcks Sporthall
2019-12-06 19:30 10 IBK Husar B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 8 - 7 Jonny Nilsson, Ricky Karlquist Prästängshallen 65
2019-12-06 19:45 10 Bodafors IBS - Nässjö IBF B 9 - 6 Kim Bjurek, Nicklas Bard Bodafors Sporthall
2019-12-07 14:00 10 S/W 2010 IBK - IF Ariel B 7 - 8 Andreas Karlsson, Jan Blohm Stockaryds Sporthall 129
Omgång 11
2019-12-13 19:30 11 Sävsjö IBK B - Bodafors IBS 6 - 2 Tobias Axelsson, Claes Axelsson Sävsjö Sporthall 109
2019-12-14 19:30 11 Hjältevad Mariannelund IS - S/W 2010 IBK 15 - 6 Jonas Jägerby, Michael Johansson Furulundshallen 98
2019-12-14 19:30 11 Nässjö IBF B - IBK Husar B 6 - 6 Josef Albertsson, Anders A Nilsson Nässjö Sporthall 95
2020-02-21 20:00 11 IBK Svala - Malmbäcks IF Daniel Gyllander, Robert Risberg Mörlunda Sporthall
Omgång 12
2019-12-20 19:45 12 Bodafors IBS - S/W 2010 IBK 16 - 6 Lars Östh, Kim Bjurek Bodafors Sporthall 110
2019-12-21 12:30 12 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBK Svala 11 - 9 Alexander Lagerström, Andreas Nilsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-12-22 13:30 12 Nässjö IBF B - IF Ariel B 5 - 11 Lucas Rosén, Claes Axelsson Nässjö Sporthall 70
2019-12-22 15:45 12 Sävsjö IBK B - Hjältevad Mariannelund IS 8 - 5 Anders Everstrand, Thomas Atting Sävsjö Sporthall 109
Omgång 13
2020-01-03 19:30 13 Hjältevad Mariannelund IS - Craftstadens IBK Oskarshamn B 7 - 10 Alexander Lagerström, Pelle Hallström Furulundshallen 102
2020-01-03 19:30 13 Malmbäcks IF - IBK Husar B 15 - 1 Kim Bjurek, Anders A Nilsson Malmbäcks Sporthall
2020-01-04 14:00 13 IF Ariel B - Sävsjö IBK B 5 - 13 Bengt Bolander, Muhidin Bahtanovic Kristdala Sporthall 45
2020-02-14 19:30 13 IBK Svala - Nässjö IBF B 9 - 22 Nicklas Hult, Christer Jonsson Mörlunda Sporthall 63
Omgång 14
2020-01-10 19:00 14 Nässjö IBF B - S/W 2010 IBK 8 - 11 Michael Johansson, Jonas Jägerby Handskerydshallen 68
2020-01-11 10:45 14 Bodafors IBS - IF Ariel B 9 - 8 Johan Söderman, Nicklas Bard Bodafors Sporthall
2020-01-11 12:30 14 Sävsjö IBK B - Malmbäcks IF 6 - 7 Ebba Bladh, Bjarne Olsen Sävsjö Sporthall 77
2020-01-11 14:15 14 IBK Husar B - IBK Svala 3 - 10 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Olsbergs Arena 85
Omgång 15
2020-01-17 19:30 15 Hjältevad Mariannelund IS - Nässjö IBF B 14 - 9 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Furulundshallen 102
2020-01-17 19:30 15 Malmbäcks IF - Bodafors IBS 6 - 6 Jonas Jägerby, Michael Johansson Malmbäcks Sporthall
2020-01-17 20:00 15 IBK Svala - Sävsjö IBK B 7 - 11 Nicklas Hult, Andreas Nilsson Mörlunda Sporthall 52
2020-01-18 14:00 15 S/W 2010 IBK - IBK Husar B 13 - 5 Oskar Lööke, Josef Albertsson Stockaryds Sporthall 64
2020-01-18 15:15 15 IF Ariel B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 8 - 10 Muhidin Bahtanovic, Daniel Gyllander Kristdala Sporthall 75
Omgång 16
2020-01-23 19:00 16 Nässjö IBF B - Malmbäcks IF 9 - 13 Johan Söderman, Jonas Kvant Nässjö Sporthall 103
2020-01-25 13:00 16 Bodafors IBS - Hjältevad Mariannelund IS 7 - 13 Daniel Persson, Jonny Nilsson Bodafors Sporthall
2020-01-25 14:00 16 Craftstadens IBK Oskarshamn B - S/W 2010 IBK 6 - 4 Ulrika Harrysson, Andreas Nilsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-01-26 16:30 16 IBK Husar B - IF Ariel B 7 - 7 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Olsbergs Arena 120
Omgång 17
2020-01-31 19:30 17 Malmbäcks IF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 7 - 9 Nicklas Bard, Josef Bard Malmbäcks Sporthall
2020-01-31 19:30 17 Hjältevad Mariannelund IS - IBK Husar B 12 - 1 Alexander Lagerström, Stefan Karlsson Furulundshallen 117
2020-01-31 20:00 17 IBK Svala - Bodafors IBS 6 - 16 Malou Hallström, Niklas Rosberg Mörlunda Sporthall
2020-02-27 19:00 17 S/W 2010 IBK - Sävsjö IBK B Vrigstad Sporthall
Omgång 18
2020-02-07 19:45 18 Bodafors IBS - IBK Husar B 7 - 5 Jan Blohm, Simon Fennsjö Bodafors Sporthall
2020-02-08 12:30 18 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Sävsjö IBK B 4 - 4 Andreas Nilsson, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-02-08 15:00 18 IF Ariel B - Malmbäcks IF 11 - 9 Andreas Nilsson, Stefan Karlsson Kristdala Sporthall 56
2020-02-09 15:30 18 IBK Svala - Hjältevad Mariannelund IS 9 - 10 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Mörlunda Sporthall 68
Omgång 19
2020-02-20 19:30 19 Sävsjö IBK B - Nässjö IBF B Simon Fennsjö, Anders Perman Sävsjö Sporthall
2020-02-21 19:45 19 Bodafors IBS - Craftstadens IBK Oskarshamn B Gustav Perman, Anders Perman Bodafors Sporthall
2020-02-22 14:00 19 S/W 2010 IBK - IBK Svala Gustav Svensson, Filip Karlsson Vrigstad Sporthall
2020-02-22 16:00 19 Hjältevad Mariannelund IS - IF Ariel B Lars Östh, Oscar Tjärnström Furulundshallen
Omgång 20
2020-02-29 13:00 20 IBK Husar B - Sävsjö IBK B Olsbergs Arena
2020-02-29 14:00 20 IF Ariel B - IBK Svala Kristdala Sporthall
2020-02-29 14:00 20 S/W 2010 IBK - Malmbäcks IF Vrigstad Sporthall
2020-02-29 19:00 20 Nässjö IBF B - Craftstadens IBK Oskarshamn B Nässjö Sporthall
Omgång 21
2020-03-06 19:30 21 Hjältevad Mariannelund IS - Malmbäcks IF Furulundshallen
2020-03-07 14:00 21 IF Ariel B - S/W 2010 IBK Kristdala Sporthall
2020-03-07 14:00 21 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBK Husar B Oskarshamns Sporthall B-hall
2020-03-08 13:00 21 Nässjö IBF B - Bodafors IBS Nässjö Sporthall
Omgång 22
2020-03-14 13:30 22 IBK Husar B - Nässjö IBF B Olsbergs Arena
2020-03-14 17:00 22 S/W 2010 IBK - Hjältevad Mariannelund IS Vrigstad Sporthall
2020-03-14 17:00 22 Malmbäcks IF - IBK Svala Malmbäcks Sporthall
2020-03-14 17:00 22 Bodafors IBS - Sävsjö IBK B Bodafors Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis