Spelprogram - Division 3 Herrar Dalarna/Gästrikland

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Forsbacka IK Erik Norin norinerik@hotmail.com 070-760 32 06 Svart/Svart/Svart
IBF Falun Ungdom 2 Mattias Papmehl-Dufay mattias.papmehl@gmail.com 0702435075 Rosa/Svart/Svart
IBF Hedemora Jarmo Holmstedt jarmoh@hotmail.se 0706129838 Röd/Röd/Röd
IBF Lokomotiv Avesta Kenneth Lilja kenneth_lilja@hotmail.com 076-2351793 Vit/Vit/Vit
IBF Ludvika Magnus Johansson magnusjoh71@gmail.com 072 - 735 62 03 Svart/Svart/Svart
KAIS Mora UIF Peter Wallin peter.wallin@kaismora.se 070-687 48 66 Röd/Svart/Svart
Smedjebackens IBK Jonas Eriksson jonas.smash@gmail.com 076 - 327 59 20 Svart/Svart/Svart
Strömsbro IF Fredrik Winberg Winberg97@hotmail.se Orange/Blå/Vit
Åmots IF Bengt Wiklund benkewiklund61@gmail.com 070-6516401 Röd - röd - röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-10-04 19:30 1 Forsbacka IK - Strömsbro IF 9 - 7 Sean Norouz, Erik Lindberg Forsbackahallen
2019-10-05 13:30 1 IBF Ludvika - Åmots IF 12 - 8 Mikael Svenske, Johan Forsström Ludvika Sporthall 172
2019-10-05 16:30 1 IBF Hedemora - KAIS Mora UIF 8 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Vasahallen 159
Omgång 2
2019-10-12 10:30 2 IBF Ludvika - IBF Lokomotiv Avesta 8 - 9 e.förl. Tonni Boström, Simon Jansson Ludvika Sporthall 100
2019-10-13 13:00 2 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 2 4 - 10 Mikael Svenske, Johan Forsström Idre Fjäll Arena 87
2019-10-13 17:00 2 Åmots IF - IBF Hedemora 6 - 7 Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Centrumhuset 70
2019-10-13 18:00 2 Smedjebackens IBK - Strömsbro IF 1 - 9 Mikael Svenske, Linus Isberg Bergahallen 77
Omgång 3
2019-10-18 19:30 3 Forsbacka IK - Smedjebackens IBK 11 - 9 Benny Grönblad, Anders Löfgren Forsbackahallen 115
2019-10-20 17:30 3 IBF Falun Ungdom 2 - Åmots IF 12 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Guide Arena 1 37
2019-10-24 19:30 3 IBF Hedemora - IBF Lokomotiv Avesta 6 - 2 Tonni Boström, Simon Jansson Vasahallen 246
Omgång 4
2019-10-26 13:30 4 IBF Ludvika - Strömsbro IF 6 - 8 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Ludvika Sporthall 82
2019-10-27 15:00 4 KAIS Mora UIF - Forsbacka IK 7 - 8 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena 87
2019-10-27 17:15 4 IBF Lokomotiv Avesta - IBF Falun Ungdom 2 6 - 5 Karim Boudiaf, Johan Forsström Kopparhallen 100
Omgång 5
2019-11-02 14:00 5 Smedjebackens IBK - IBF Ludvika 2 - 7 Mikael Svenske, Per Nordström Bergahallen 200
2019-11-02 17:00 5 KAIS Mora UIF - Åmots IF 15 - 2 Conny Törehed, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2019-11-03 14:30 5 Strömsbro IF - IBF Hedemora 6 - 5 e.förl. Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Testebo Arena 98
Omgång 6
2019-11-09 16:30 6 IBF Hedemora - Smedjebackens IBK 12 - 3 Samuel Nissinen-Eriksson, Jussi Nissinen Vasahallen 250
2019-11-10 11:30 6 IBF Falun Ungdom 2 - Strömsbro IF 4 - 5 Linus Isberg, Johan Forsström Guide Arena 1
2019-11-10 17:00 6 Åmots IF - Forsbacka IK 3 - 9 Anders Löfgren, Thomas Sterner Centrumhuset 73
2019-11-10 17:15 6 IBF Lokomotiv Avesta - KAIS Mora UIF 9 - 10 Mattias Hedberg, Mikael Svenske Kopparhallen 75
Omgång 7
2019-11-16 14:00 7 Smedjebackens IBK - IBF Falun Ungdom 2 2 - 9 Mikael Svenske, Per Nordström Bergahallen 47
2019-11-17 17:00 7 Åmots IF - IBF Lokomotiv Avesta 8 - 9 Pär Hedlund, Johan Andersson Centrumhuset 51
2019-11-17 18:00 7 Forsbacka IK - IBF Ludvika 11 - 8 Anders Löfgren, Roger Morin Forsbackahallen
Omgång 8
2019-11-23 16:30 8 IBF Hedemora - IBF Ludvika 10 - 3 Jussi Nissinen, Mikael Svenske Vasahallen 125
2019-11-24 14:30 8 Strömsbro IF - KAIS Mora UIF 11 - 8 Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Testebo Arena 102
2019-11-24 17:15 8 IBF Lokomotiv Avesta - Forsbacka IK 6 - 9 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Kopparhallen 102
Omgång 9
2019-11-30 15:30 9 IBF Ludvika - IBF Falun Ungdom 2 7 - 9 Tonni Boström, Simon Jansson Ludvika Sporthall 85
2019-12-01 17:00 9 Åmots IF - Strömsbro IF 10 - 11 e.förl. Rikard Karlsson, Andreas Sjöberg Centrumhuset 50
2019-12-06 19:30 9 Forsbacka IK - IBF Hedemora 10 - 8 Karim Boudiaf, Roger Morin Forsbackahallen
2019-12-19 20:00 9 KAIS Mora UIF - Smedjebackens IBK 6 - 6 e.förl. Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
Omgång 10
2019-12-07 17:00 10 Strömsbro IF - IBF Lokomotiv Avesta 6 - 5 e.förl. Erik Lindberg, Sean Norouz Testebo Arena 72
2019-12-08 16:00 10 Smedjebackens IBK - Åmots IF 5 - 16 Mikael Svenske, Mattias Hedberg Bergahallen 45
2019-12-20 19:00 10 IBF Falun Ungdom 2 - IBF Hedemora 7 - 6 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Guide Arena 2 41
Omgång 11
2019-12-13 19:30 11 Forsbacka IK - IBF Falun Ungdom 2 5 - 8 Rikard Karlsson, Magnus Undén Forsbackahallen
2019-12-14 13:30 11 IBF Ludvika - KAIS Mora UIF 9 - 3 Mikael Svenske, Linus Isberg Ludvika Sporthall 70
2019-12-15 17:15 11 IBF Lokomotiv Avesta - Smedjebackens IBK 14 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Kopparhallen 65
Omgång 12
2020-01-11 17:00 12 KAIS Mora UIF - IBF Hedemora 4 - 9 Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2020-01-12 14:30 12 Strömsbro IF - Forsbacka IK 8 - 1 Mats Fernlund, Roger Morin Testebo Arena 142
2020-01-12 17:00 12 Åmots IF - IBF Ludvika 8 - 9 Pär Hedlund, Johan Andersson Centrumhuset 57
Omgång 13
2020-01-18 15:30 13 IBF Falun Ungdom 2 - KAIS Mora UIF 10 - 7 Linus Isberg, Mattias Hedberg Guide Arena 1 37
2020-01-18 16:30 13 IBF Hedemora - Åmots IF 16 - 4 Jussi Nissinen, Simon Jansson Vasahallen 187
2020-01-19 17:15 13 IBF Lokomotiv Avesta - IBF Ludvika 4 - 6 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Kopparhallen 122
2020-01-23 20:00 13 Strömsbro IF - Smedjebackens IBK 13 - 3 Karim Boudiaf, Roger Morin Testebo Arena 17
Omgång 14
2020-01-25 14:00 14 Smedjebackens IBK - Forsbacka IK 5 - 14 Anders Fredriksson, Mikael Svenske Bergahallen 100
2020-01-26 17:15 14 IBF Lokomotiv Avesta - IBF Hedemora 5 - 16 Jussi Nissinen, Simon Jansson Kopparhallen 210
2020-01-26 18:00 14 Åmots IF - IBF Falun Ungdom 2 5 - 9 Pär Hedlund, Sean Norouz Centrumhuset 78
Omgång 15
2020-01-31 19:30 15 Forsbacka IK - KAIS Mora UIF 9 - 4 Erik Lindberg, Emil Sanderfors Forsbackahallen
2020-02-02 15:30 15 IBF Falun Ungdom 2 - IBF Lokomotiv Avesta 13 - 6 Linus Isberg, Mikael Svenske Guide Arena 1 69
2020-02-02 17:00 15 Strömsbro IF - IBF Ludvika 8 - 3 Pär Hedlund, Petter Lundgren Testebo Arena 83
Omgång 16
2020-02-08 14:00 16 IBF Hedemora - Strömsbro IF 6 - 2 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Vasahallen 280
2020-02-09 16:00 16 IBF Ludvika - Smedjebackens IBK 14 - 2 Per Nordström, Mikael Svenske Ludvika Sporthall 352
2020-02-09 17:00 16 Åmots IF - KAIS Mora UIF 12 - 11 Anders Löfgren, Thomas Sterner Centrumhuset 75
Omgång 17
2020-02-14 19:30 17 Forsbacka IK - Åmots IF 9 - 11 Erik Lindberg, Reine Schröder Forsbackahallen
2020-02-15 14:00 17 Smedjebackens IBK - IBF Hedemora 7 - 29 Mikael Svenske, Linus Isberg Bergahallen
2020-02-15 17:00 17 Strömsbro IF - IBF Falun Ungdom 2 5 - 6 Johan Andersson, Pär Hedlund Testebo Arena 47
2020-02-16 12:45 17 KAIS Mora UIF - IBF Lokomotiv Avesta 11 - 9 Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena 75
Omgång 18
2020-02-21 19:00 18 IBF Falun Ungdom 2 - Smedjebackens IBK Linus Isberg, Fredrik Andersson Guide Arena 1
2020-02-22 13:30 18 IBF Ludvika - Forsbacka IK Johan Forsström, Mattias Papmehl-Dufay Ludvika Sporthall
2020-02-23 17:15 18 IBF Lokomotiv Avesta - Åmots IF Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Kopparhallen
Omgång 19
2019-11-01 19:30 19 Forsbacka IK - IBF Lokomotiv Avesta 10 - 9 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Forsbackahallen
2020-02-29 12:00 19 IBF Ludvika - IBF Hedemora Mattias Hedberg Ludvika Sporthall
2020-03-13 19:00 19 KAIS Mora UIF - Strömsbro IF Idre Fjäll Arena
Omgång 20
2020-03-07 14:00 20 IBF Hedemora - Forsbacka IK Vasahallen
2020-03-07 14:00 20 Smedjebackens IBK - KAIS Mora UIF Bergahallen
2020-03-08 10:15 20 IBF Falun Ungdom 2 - IBF Ludvika Guide Arena 1
2020-03-08 17:00 20 Strömsbro IF - Åmots IF Testebo Arena
Omgång 21
2020-03-14 14:00 21 IBF Hedemora - IBF Falun Ungdom 2 Vasahallen
2020-03-15 17:00 21 Åmots IF - Smedjebackens IBK Centrumhuset
2020-03-15 17:15 21 IBF Lokomotiv Avesta - Strömsbro IF Kopparhallen
Omgång 22
2020-03-21 14:00 22 Smedjebackens IBK - IBF Lokomotiv Avesta Bergahallen
2020-03-22 11:30 22 IBF Falun Ungdom 2 - Forsbacka IK Guide Arena 1
2020-03-22 17:00 22 KAIS Mora UIF - IBF Ludvika Idre Fjäll Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis