Spelprogram - J/H Ungdom Division 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Brunflo FK P00-01 Magnus Dalhberg magnus.dahlberg@kvantum.ica.se 070-2169119 Gul/svart/svart
Bräcke SK P99-00 Lars Andersson lars.andersson@bracke.se 070-2340513
IBF Frösön P00 Lena Weinstock Svedh lena.svedh@telia.com 070-3993510 Vit, Vit, Vit
IBK Strömsund P00-01 Svart , Svart, Svart
Jemtland Innebandy P01 Mikael Nordquist Mikael.nordqvist@swedavia.se 072-3578645 Blå/svart, Svart, Svart
Jemtland Innebandy P99-00 Blå/svart, Svart, Svart
Krokoms IBK P98 Svart/Vit, Svart, Svart
Sundsjö IF P99 Röd, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-11-22 10:30 1 Brunflo FK P00-01 - IBF Frösön P00 4 - 3 Jeanette Melin, Jonas Melin Kastalskolans sporthall
2014-11-22 11:40 1 IBK Strömsund P00-01 - Jemtland Innebandy P99-00 1 - 11 Jeanette Melin, Jan "Janken" Holmgren Kastalskolans sporthall
2014-11-22 12:50 1 IBF Frösön P00 - Sundsjö IF P99 12 - 2 Jonas Melin, Jan "Janken" Holmgren Kastalskolans sporthall
2014-11-22 14:00 1 Jemtland Innebandy P99-00 - Brunflo FK P00-01 11 - 1 Jeanette Melin, Jonas Melin Kastalskolans sporthall 75
2014-11-22 15:10 1 Sundsjö IF P99 - IBK Strömsund P00-01 3 - 8 Jan "Janken" Holmgren, Jeanette Melin Kastalskolans sporthall
Omgång 2
2014-11-30 10:00 2 Sundsjö IF P99 - IBF Frösön P00 7 - 10 Kent Nissilä, Lars Nyström Revsundshallen
2014-11-30 11:10 2 Krokoms IBK P98 - Jemtland Innebandy P01 9 - 2 Kent Nissilä, Lars Nyström Revsundshallen
2014-11-30 12:20 2 Bräcke SK P99-00 - IBF Frösön P00 3 - 9 Kent Nissilä, Fredrik Gullberg Revsundshallen
2014-11-30 13:30 2 Krokoms IBK P98 - Sundsjö IF P99 15 - 2 Lars Nyström, Fredrik Gullberg Revsundshallen
2014-11-30 14:40 2 Bräcke SK P99-00 - Jemtland Innebandy P01 4 - 7 Lars Nyström, Fredrik Gullberg Revsundshallen
Omgång 3
2014-12-07 10:00 3 Jemtland Innebandy P01 - Sundsjö IF P99 9 - 0 Niklas Eberstein, Fredrik Essvall Krokomshallen
2014-12-07 11:10 3 IBK Strömsund P00-01 - Krokoms IBK P98 4 - 5 Niklas Eberstein, Fredrik Essvall Krokomshallen
2014-12-07 12:20 3 Brunflo FK P00-01 - Sundsjö IF P99 7 - 4 Urban Larsson, Kent Nissilä Krokomshallen
2014-12-07 13:30 3 Brunflo FK P00-01 - Krokoms IBK P98 1 - 10 Urban Larsson, Kent Nissilä Krokomshallen
2014-12-07 14:40 3 IBK Strömsund P00-01 - Jemtland Innebandy P01 3 - 4 Urban Larsson, Kent Nissilä Krokomshallen
Omgång 4
2014-12-20 11:10 4 Jemtland Innebandy P99-00 - Bräcke SK P99-00 11 - 1 Filip Norin, Fredrik Gullberg Gunder Hägghallen
2014-12-20 12:20 4 Brunflo FK P00-01 - IBK Strömsund P00-01 3 - 6 Niklas Eberstein, Filip Norin Gunder Hägghallen
2014-12-20 14:40 4 Bräcke SK P99-00 - Brunflo FK P00-01 9 - 8 Filip Norin, Fredrik Gullberg Gunder Hägghallen
2015-02-05 19:00 4 IBK Strömsund P00-01 - IBF Frösön P00 5 - 8 Jan "Janken" Holmgren, Jonas Melin Strömsunds sporthall 68
2015-02-12 20:45 4 IBF Frösön P00 - Jemtland Innebandy P99-00 0 - 13 Kenny Windahl, Jonas Melin Vallaskolans sporthall
Omgång 5
2015-01-11 09:00 5 Jemtland Innebandy P01 - Krokoms IBK P98 2 - 5 Urban Larsson, Lars Nyström Torvallaskolans sporthall
2015-01-11 10:10 5 Sundsjö IF P99 - Bräcke SK P99-00 7 - 5 Fredrik Gullberg, Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2015-01-11 11:20 5 Krokoms IBK P98 - IBF Frösön P00 7 - 2 Lars Nyström, Fredrik Gullberg Torvallaskolans sporthall
2015-01-11 12:30 5 Sundsjö IF P99 - Jemtland Innebandy P01 6 - 7 Filip Norin, Urban Henrixon Torvallaskolans sporthall
2015-01-11 13:40 5 IBF Frösön P00 - Bräcke SK P99-00 4 - 5 Filip Norin, Urban Henrixon Torvallaskolans sporthall
Omgång 6
2015-01-18 10:00 6 Jemtland Innebandy P99-00 - Sundsjö IF P99 12 - 1 Jeanette Melin, Jonas Melin Strömsunds sporthall
2015-01-18 11:10 6 Krokoms IBK P98 - Brunflo FK P00-01 3 - 2 Jonas Melin, Jeanette Melin Strömsunds sporthall
2015-01-18 12:20 6 Jemtland Innebandy P99-00 - IBK Strömsund P00-01 14 - 3 Kenny Windahl, Kenneth Lindmark Strömsunds sporthall
2015-01-18 13:30 6 Sundsjö IF P99 - Brunflo FK P00-01 9 - 3 Kenny Windahl, Kenneth Lindmark Strömsunds sporthall
2015-01-18 14:40 6 Krokoms IBK P98 - IBK Strömsund P00-01 10 - 4 Kenny Windahl, Kenneth Lindmark Strömsunds sporthall
Omgång 7
2015-02-07 10:00 7 Jemtland Innebandy P01 - Brunflo FK P00-01 1 - 8 Kenneth Lindmark, Niklas Eberstein Gunder Hägghallen
2015-02-07 11:10 7 IBK Strömsund P00-01 - Bräcke SK P99-00 11 - 5 Kenneth Lindmark, Niklas Eberstein Gunder Hägghallen
2015-02-07 12:20 7 Brunflo FK P00-01 - Jemtland Innebandy P99-00 0 - 12 Niklas Eberstein, Kenneth Lindmark Gunder Hägghallen
2015-02-07 13:30 7 Jemtland Innebandy P01 - IBK Strömsund P00-01 4 - 5 Niklas Eberstein, Kenneth Lindmark Gunder Hägghallen
2015-02-07 14:40 7 Bräcke SK P99-00 - Jemtland Innebandy P99-00 1 - 16 Niklas Eberstein, Kenneth Lindmark Gunder Hägghallen
Omgång 8
2015-02-09 19:15 8 Jemtland Innebandy P01 - Jemtland Innebandy P99-00 2 - 9 Kenny Windahl, Kenneth Lindmark Torvallaskolans sporthall
2015-02-22 09:00 8 Jemtland Innebandy P99-00 - Krokoms IBK P98 11 - 0 Filip Norin, Fredrik Gullberg Torvallaskolans sporthall
2015-02-22 10:10 8 Jemtland Innebandy P01 - Bräcke SK P99-00 12 - 4 Filip Norin, Fredrik Gullberg Torvallaskolans sporthall
2015-02-22 11:20 8 Sundsjö IF P99 - Krokoms IBK P98 4 - 10 Jonas Melin, Jeanette Melin Torvallaskolans sporthall
2015-02-22 13:00 8 Bräcke SK P99-00 - Sundsjö IF P99 11 - 5 Jonas Melin, Jeanette Melin Torvallaskolans sporthall
Omgång 9
2015-03-14 10:00 9 IBF Frösön P00 - IBK Strömsund P00-01 3 - 7 Filip Norin, Niklas Eberstein Vallaskolans sporthall
2015-03-14 11:10 9 Brunflo FK P00-01 - Jemtland Innebandy P01 4 - 8 Filip Norin, Niklas Eberstein Vallaskolans sporthall
2015-03-14 12:20 9 Bräcke SK P99-00 - IBK Strömsund P00-01 6 - 10 Filip Norin, Niklas Eberstein Vallaskolans sporthall
2015-03-14 13:30 9 IBF Frösön P00 - Brunflo FK P00-01 4 - 6 Filip Norin, Niklas Eberstein Vallaskolans sporthall
2015-03-14 14:40 9 Krokoms IBK P98 - Bräcke SK P99-00 8 - 3 Jonas Melin, Jeanette Melin Vallaskolans sporthall
2015-03-14 15:50 9 Jemtland Innebandy P01 - IBF Frösön P00 6 - 1 Jonas Melin, Jeanette Melin Vallaskolans sporthall
2015-03-14 17:00 9 Bräcke SK P99-00 - Krokoms IBK P98 1 - 9 Jonas Melin, Jeanette Melin Vallaskolans sporthall
Omgång 10
2015-03-22 10:00 10 IBK Strömsund P00-01 - Sundsjö IF P99 8 - 13 Lars Nyström, Fredrik Gullberg Revsundshallen
2015-03-22 11:10 10 IBF Frösön P00 - Krokoms IBK P98 0 - 8 Urban Larsson, Fredrik Gullberg Revsundshallen
2015-03-22 12:20 10 IBK Strömsund P00-01 - Brunflo FK P00-01 7 - 1 Lars Nyström, Urban Larsson Revsundshallen
2015-03-22 13:30 10 Krokoms IBK P98 - Jemtland Innebandy P99-00 3 - 4 Lars Nyström, Fredrik Gullberg Revsundshallen
2015-03-22 14:40 10 Brunflo FK P00-01 - Bräcke SK P99-00 3 - 10 Urban Larsson, Fredrik Gullberg Revsundshallen
2015-03-22 15:50 10 Sundsjö IF P99 - Jemtland Innebandy P99-00 5 - 15 Lars Nyström, Urban Larsson Revsundshallen
Omgång 11
2015-01-26 19:15 11 IBF Frösön P00 - Jemtland Innebandy P01 2 - 6 Kenneth Lindmark, Fredrik Essvall Torvallaskolans sporthall
2015-02-02 20:45 11 Jemtland Innebandy P99-00 - IBF Frösön P00 13 - 2 Kenny Windahl, Kenneth Lindmark Torvallaskolans sporthall
2015-02-25 19:30 11 Jemtland Innebandy P99-00 - Jemtland Innebandy P01 12 - 0 Kenneth Lindmark, Urban Henrixon Torvallaskolans sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis