Spelprogram - Flickor 11 lätt A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Hässelby SK IBK Jessica Stiegler jessica.stiegler@vattenfall.com 0704181018 Röd tröja, svarta shorts
IK Frej Täby Gul, Svart, Gul
Järfälla IBK (B) Röd, Röd, Vit
Rotebro IS IBK MörkBlå, MörkBlå, Vit
Täby FC (C) Johan Larsson jhnlrssn@hotmail.com 073-8093153 Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK (A) Gul, Svart, Svart
Vallentuna IBK Svart, Svart, Svart
Väsby IBK (B) Svart, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-09-20 10:00 1 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK William Hasselström, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2014-09-20 10:00 1 IK Frej Täby - Töjnan IBK (A) Arne Brovig, Jan Lingemark Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-09-20 10:45 1 Väsby IBK (B) - Järfälla IBK (B) Stefan Flöjt, Jessika Forsberg Smedsgärdshallen
Omgång 2
2014-09-27 09:45 2 Töjnan IBK (A) - Väsby IBK (B) Michael Leimer, Mario Mallengren Silverdalshallen
2014-09-28 09:30 2 Järfälla IBK (B) - Rotebro IS IBK Virve Bjerkefeldt, Ebba Kronwall Viksjö Sporthall
2014-09-28 12:15 2 Hässelby SK IBK - Täby FC (C) Imtiaz Karim, Christoffer Markovski Hässelbyhallen
Omgång 3
2014-10-04 10:00 3 Väsby IBK (B) - IK Frej Täby Magnus Westerberg, Sven-Åke Hansson Smedsgärdshallen
2014-10-04 11:00 3 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK (A) Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2014-10-04 12:15 3 Vallentuna IBK - Järfälla IBK (B) Fredrik Nensén, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
Omgång 4
2014-10-07 18:30 4 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK Jan Lingemark, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-10-11 11:30 4 Töjnan IBK (A) - Vallentuna IBK Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Silverdalshallen
2014-10-12 10:00 4 Järfälla IBK (B) - Täby FC (C) Michael Leimer, Erik Rydberg Viksjö Sporthall
Omgång 5
2014-10-26 10:00 5 Hässelby SK IBK - Järfälla IBK (B) Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2014-10-26 13:45 5 Täby FC (C) - Töjnan IBK (A) Jonna Karke, Tilda Lundberg Skarpängskolan B
2014-11-09 15:15 5 Rotebro IS IBK - Väsby IBK (B) Lars Reuterhagen, Camilla Karlsson Rotebrohallen (Mikaelskolan)
Omgång 6
2014-11-08 09:45 6 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK Edward Swartling, Lars Reuterhagen Silverdalshallen
2014-11-08 10:00 6 Väsby IBK (B) - Vallentuna IBK Jan Lingemark, Fredrik Nensén Smedsgärdshallen
2014-11-08 11:15 6 IK Frej Täby - Täby FC (C) William Hasselström, Per Calmén Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
Omgång 7
2014-11-15 11:15 7 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK Jan Lingemark, Karl Hurtig Hammarbackens Sporthall
2014-11-15 13:45 7 Hässelby SK IBK - IK Frej Täby Martin Andersson-Björk, Wiktor Liew Hässelbyhallen
2014-11-16 10:45 7 Täby FC (C) - Väsby IBK (B) Maja Hesselberg, Emma Hellman Skarpängskolan B
Omgång 8
2014-11-22 10:00 8 Rotebro IS IBK - Täby FC (C) Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2014-11-22 10:45 8 Väsby IBK (B) - Hässelby SK IBK Mikael Hagman, Lucas Edberg Smedsgärdshallen
2014-11-22 10:45 8 Töjnan IBK (A) - Järfälla IBK (B) Roland Nester, Gabriella Ljunggren Silverdalshallen
2014-11-22 11:15 8 IK Frej Täby - Vallentuna IBK Dennis Svensson, Martin Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
Omgång 9
2014-11-30 11:15 9 Järfälla IBK (B) - IK Frej Täby Peter Kirch, Mats Korpi Viksjö Sporthall
2014-11-30 11:15 9 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK Casper Arvidsson, Isak Törnblom Hässelbyhallen
2014-11-30 12:15 9 Täby FC (C) - Vallentuna IBK Jonna Karke, Tilda Lundberg Skarpängskolan B
Omgång 10
2014-12-13 09:45 10 Töjnan IBK (A) - IK Frej Täby Peter Kirch, Mats Korpi Silverdalshallen
2014-12-13 14:45 10 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK Nora Lindberg, Sara Richert Hässelbyhallen
2014-12-14 11:15 10 Järfälla IBK (B) - Väsby IBK (B) Virve Bjerkefeldt, Ebba Kronwall Viksjö Sporthall
Omgång 11
2015-01-10 09:00 11 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK (B) Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-01-10 11:45 11 Väsby IBK (B) - Töjnan IBK (A) Kent Budell, Magnus Westerberg Smedsgärdshallen
2015-01-11 13:00 11 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK Pierre Silfver, Andreas Lagerblad Skarpängskolan B
Omgång 12
2015-01-17 09:00 12 Töjnan IBK (A) - Rotebro IS IBK Jonas Sandberg, Juha Tammerström Silverdalshallen
2015-01-17 09:45 12 IK Frej Täby - Väsby IBK (B) Dennis Svensson, Markus Almén Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-01-18 13:00 12 Järfälla IBK (B) - Vallentuna IBK Tilda Lundberg, Jonna Karke Viksjö Sporthall
Omgång 13
2015-01-24 10:45 13 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby Mats Järnmark, Thomas Josbrink Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-01-25 13:45 13 Täby FC (C) - Järfälla IBK (B) Anna Skantz, Tilde Levinson Skarpängskolan B
2015-02-07 11:45 13 Vallentuna IBK - Töjnan IBK (A) Erika Fransson, Fanny Svenningsson Hammarbackens Sporthall
Omgång 14
2015-01-31 10:00 14 Väsby IBK (B) - Rotebro IS IBK Roger Nyström, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2015-01-31 10:30 14 Töjnan IBK (A) - Täby FC (C) Mats Järnmark, Fredrik Hallenberg Silverdalshallen
2015-02-01 11:30 14 Järfälla IBK (B) - Hässelby SK IBK Jonna Karke, Tilda Lundberg Viksjö Sporthall
Omgång 15
2015-02-14 09:45 15 Vallentuna IBK - Väsby IBK (B) Anton Hemström, Markus Almén Hammarbackens Sporthall
2015-02-15 11:30 15 Täby FC (C) - IK Frej Täby Niklas Tollefors, Karl Agholme Skarpängskolan B
2015-02-15 11:30 15 Hässelby SK IBK - Töjnan IBK (A) Imtiaz Karim, Nora Lindberg Hässelbyhallen
Omgång 16
2015-03-07 09:00 16 Väsby IBK (B) - Täby FC (C) Jonas Jatko, Niklas Forsman Smedsgärdshallen
2015-03-07 09:45 16 IK Frej Täby - Hässelby SK IBK Frida Berg, Erika Fransson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-03-07 13:00 16 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK Bjarne Hekkelstrand Rotebrohallen (Mikaelskolan)
Omgång 17
2015-03-14 10:30 17 Vallentuna IBK - IK Frej Täby Fanny Svenningsson, Frida Berg Hammarbackens Sporthall
2015-03-14 13:00 17 Hässelby SK IBK - Väsby IBK (B) Sara Richert, Robert Milerud Hässelbyhallen
2015-03-15 10:30 17 Täby FC (C) - Rotebro IS IBK Dennis Hagelin, Daniel Lagneskog Skarpängskolan B
2015-03-15 10:30 17 Järfälla IBK (B) - Töjnan IBK (A) Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Viksjö Sporthall
Omgång 18
2015-03-21 10:00 18 Vallentuna IBK - Täby FC (C) Filip Ekstrand, Tobias Hagelin Hammarbackens Sporthall
2015-03-21 10:45 18 IK Frej Täby - Järfälla IBK (B) Henrik Flyborg, Andreas Lagerblad Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-03-21 11:00 18 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK Mats Järnmark, Bjarne Hekkelstrand Rotebrohallen (Mikaelskolan)

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis