Spelprogram - Träningsmatcher Dam/Flick

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Barkarö SK D2 Jimmie Larsson jila721231@gmail.com 072-2517319 röd, röd, röda
Distriktslaget F16
Enköpings IBK D2 Pernilla Andersson orsundsbrofarg2@gmail.com 0702485078 Vit, Svart, Svart
FBC Katrineholm A-lag Kent Olsson kentolsson61@hotmail.com 0707-530 485 Svart, Svart, Svart
Hammarby IF IBF Allsvenskan Lena Riddervold lena.riddervold@live.se 0723044488 Grön, Vit, Vit
IBF Borlänge Allsvenskan Fredrik Mellembråten fredrik.mellembraten@ibfborlange.se 073-833 30 28 Blå, Svart, Svart
IBF Falun Utveckling DJ-SM Magnus Röhnisch magnus.rohnisch70@gmail.com 070-731 64 98 Rosa, Svart, Svart
IBF Hedemora Damjuniorer Mikael Eriksson mikael.a.eriksson@avesta.se 070-5357891 Röd, Röd, Röd
IBF Hedemora Div 2 Kicki Olhans kickibanun@live.se 0730274485 Röd, Röd, Röd
IBK Hallsta F09 Mikael Eriksson mickereriksson@yahoo.se 070-6210075 Vit, Svart, Vit
IBK Hallsta FK3 F06/07 Emma West westemma82@gmail.com 0722155104 Vit, Svart, Vit
IBK Hallsta FK4 F08 Mikael Eriksson mickereriksson@yahoo.se 070-6210075 Vit, Svart, Vit
IBK Köping Ung D1 Fredrik Rambow fredrikrambow@hotmail.com 0706866403 Svart, Svart, Svart
IBK Köping Ungdomsförening F-06/07 Urban Nilsson urban720420@gmail.com 0703167221 Svart, Svart, Svart
IBK Sala (DJ) Jeanette Ekström chanissjo@hotmail.com 0706628472 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Sala D2 Stefan Ekström steff.nr97@gmail.com 070-9806497 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Sala FK3 Eric Kjellbo eric.kjellbo@gmail.com 070-4156007 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Sala PK2 Daniel Lingblom daniel.lingblom@sala.se 0701618001 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IFK Arboga FK3 Magnus Blixt nusseblixt@hotmail.com 0766372266 Blå, Svart, Svart
IFK Arboga IBK D1 Kristoffer Norgren Norgren84@hotmail.com 070-3020248 Blå, Svart, Svart
IFK Arboga IBK D3 (B-lag) Nicklas Carlson nicklas.carlson@repay.se 072-080 24 14 Blå, Svart, Svart
IK Råby Västerås D2 David Sjödahl davidsjodahl@hotmail.com 072-561 69 69 Vinröd, Svart, Svart
IK Sirius IBK DJ Johan Gelin johan.gelin@uppsalaevenemang.se 070-5774404 Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sirius IBK F08 Carin Carlsson carin.carlsson@yahoo.se Blå/Svart, Svart, Svart
IK Standard Dam Pernilla Söderström Pernilla_Soderstrom@hotmail.com 070-6126962 Svart, Svart, Svart
Karlskoga FBC Daniel Fallholm dfallholm@icloud.com 076-2822118 Vit , vit, vit
Katrineholms IBF Damer Ann Öbrink ann@bernt-olofs.se 0733622600 Vit, Svart, Svart
Knäppmora AIK F05 Ludvig Rudberg 0707991434 RÖD, SVART, SVART
Kungsörs IBK D1 Tenho Tuhkanen tenho8@hotmail.com 0761788002 Svart, Svart , Svart
Lillån IBK Allsvenskan Joakim Björnstad joakim.bjornstad@gmail.com Grön, Vit (dam=svart), Vit
Lillån IBK Utveckling Dam (B-lag) Mats Holgersson mats.holgersson@proact.se 073-7081612 Grön, Vit (dam=svart), Vit
Per-Ols IBF FK3 Johan Adamsson j_adamsson@hotmail.com 070-668 24 42 Röd, Svart, Svart
Rönnby IBK Ung FK4 Emma Rauch emma.rauch@outlook.com 0736585323 Orange, Svart, Svart
Rönnby Västerås IBK Ungdom Allsvenska Ulrika Pettersson Nogelius ulrika.nogelius@gmail.com Orange, Svart, Svart
Rönnby Västerås IBK Ungdom JAS Orange, Svart, Svart
Sala Silverstaden IBK Tommy Jonsson tompa1955@hotmail.com 0735119426 Svart, Svart, Svart
Skälby IBK Dam Mikela Wallin mikela.wallin@riksbyggen.se 073-639 68 99 Svart, Svart, Svart
Stenhagens KK Dam Mattias Lundblad mattias.lundblad@malarsprinkler.se 0707616148 Röd, Svart, Svart
Surahammars IBF Damer Div 2 Mikael Bagge bagge.65@gmail.com 0707721625 Gul, Svart, Svart
Surahammars IBF DJ Olle Söderbäck olle@sandbergsmaskin.se 072-3153432 Gul, Svart, Svart
Telge SIBK Allsvenskan Henrik Wemmer henrik.wemmer@telgesibk.se 076-7676300 Röd, Röd, Vita
Tillberga IK Ung P06/07 Jörgen Jansson jorgenjansson1@hotmail.com 072-253 92 82 Grön, Svart, Svart
Vakant lag
Västerås IBS Dam Per-Inge Hellman per-inge.hellman@vasteras.se 0765690735 Svart, Svart, Svart
Västerås IBS DJ Mikael Eriksson mickereriksson@yahoo.se 070-6210075 Svart/svart/svart
Västerås IBS Ung FK3 Magdalena Bergström Karlsson bergstrom.magdalena1@gmail.com 0704467302 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ung FK4 Ann Lindevall ann.lindevall@outlook.com Vit, Svart, Vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
219011015 IFK Arboga IBK D3 (B-lag) - Surahammars IBF Damer Div 2 Inst.
219011047 IFK Arboga IBK D1 - Distriktslaget F16 Avbr. Vasahallen
2020-08-09 13:30 219011005 Västerås IBS DJ - IFK Arboga IBK D1 1 - 4 Mälarenergi Arena A
2020-08-15 12:00 219011001 Rönnby Västerås IBK Ungdom Allsvenska - Telge SIBK Allsvenskan 2 - 5 Mälarenergi Arena A
2020-08-22 11:30 219011013 Kungsörs IBK D1 - Skälby IBK Dam 1 - 5 Sporthallen Kungsör A
2020-08-23 12:00 219011012 Västerås IBS DJ - Kungsörs IBK D1 3 - 2 Mälarenergi Arena A
2020-08-23 16:00 219011010 IFK Arboga IBK D1 - FBC Katrineholm A-lag 9 - 4 Vasahallen
2020-08-29 13:00 219011018 Skälby IBK Dam - Sala Silverstaden IBK WO (5 - 0) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-08-29 13:45 219011007 Västerås IBS Dam - IBF Borlänge Allsvenskan 1 - 2 Mälarenergi Arena A
2020-08-30 14:00 219011008 Västerås IBS Dam - Hammarby IF IBF Allsvenskan 6 - 4 Mälarenergi Arena A
2020-09-04 19:00 219011014 Surahammars IBF Damer Div 2 - IBK Köping Ung D1 0 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2020-09-04 19:00 219011027 IBK Sala D2 - Enköpings IBK D2 2 - 3 Lärkans Sportcenter
2020-09-05 12:00 219011002 Rönnby Västerås IBK Ungdom Allsvenska - IBF Borlänge Allsvenskan 4 - 3 Mälarenergi Arena A
2020-09-05 15:00 219011011 IFK Arboga IBK D1 - FBC Katrineholm A-lag 3 - 5 Vasahallen
2020-09-05 15:15 219011024 Sala Silverstaden IBK - Skälby IBK Dam 3 - 6 Sala Idrottshall
2020-09-06 09:30 219011026 IFK Arboga IBK D3 (B-lag) - Karlskoga FBC 13 - 5 Vasahallen
2020-09-06 13:00 219011019 Skälby IBK Dam - IBF Hedemora Div 2 5 - 3 Mälarenergi Arena A
2020-09-06 13:00 219011028 IBK Sala D2 - IK Standard Dam 4 - 3 Lärkans Sportcenter
2020-09-06 13:30 219011030 Surahammars IBF DJ - IK Sirius IBK DJ 1 - 4 Kättinghallen
2020-09-06 15:45 219011009 Västerås IBS DJ - IBF Falun Utveckling DJ-SM 2 - 3 Mälarenergi Arena A
2020-09-06 16:00 219011031 Surahammars IBF DJ - IK Sirius IBK DJ 2 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2020-09-08 20:00 219011025 Sala Silverstaden IBK - Enköpings IBK D2 1 - 1 Sala Idrottshall
2020-09-12 13:00 219011006 IFK Arboga IBK D1 - IK Standard Dam 2 - 4 Vasahallen
2020-09-13 11:00 219011032 IBK Sala (DJ) - IBF Hedemora Damjuniorer 5 - 4 Lärkans Sportcenter
2020-09-13 15:00 219011020 Skälby IBK Dam - Lillån IBK Allsvenskan 4 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-09-13 18:00 219011029 Kungsörs IBK D1 - Surahammars IBF Damer Div 2 Sporthallen Kungsör A
2020-09-16 19:30 219011035 Skälby IBK Dam - Surahammars IBF DJ 2 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-09-16 19:40 219011036 Barkarö SK D2 - Lillån IBK Utveckling Dam (B-lag) 3 - 6 Bombardier Arena C
2020-09-18 19:00 219011016 Surahammars IBF Damer Div 2 - IFK Arboga IBK D3 (B-lag) Mälarenergi Arena Surahammar
2020-09-19 12:00 219011033 Kungsörs IBK D1 - IK Råby Västerås D2 15 - 2 Sporthallen Kungsör A
2020-09-19 13:00 219011021 Skälby IBK Dam - Stenhagens KK Dam 7 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-09-19 13:15 219011037 IBK Sala FK3 - Västerås IBS Ung FK3 3 - 6 Lärkans Sportcenter
2020-09-20 10:00 219011017 IBK Sala (DJ) - IK Sirius IBK DJ 1 - 11 Lärkans Sportcenter
2020-09-21 18:30 219011039 Rönnby Västerås IBK Ungdom JAS - Barkarö SK D2 0 - 3 Kristiansborgshallen
2020-09-23 19:00 219011038 Skälby IBK Dam - IBK Köping Ung D1 6 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-09-26 12:15 219011040 Rönnby Västerås IBK Ungdom JAS - IBF Falun Utveckling DJ-SM Mälarenergi Arena B
2020-09-27 10:00 219011034 IBK Hallsta FK4 F08 - IK Sirius IBK F08 6 - 0 Nibblehallen
2020-09-30 18:15 219011042 Västerås IBS Ung FK3 - Rönnby IBK Ung FK4 3 - 6 Klövernhallen Plan 1
2020-10-04 11:00 219011043 IBK Sala FK3 - Västerås IBS Ung FK3 4 - 4 Lärkans Sportcenter
2020-10-05 19:00 219011041 Knäppmora AIK F05 - Per-Ols IBF FK3 Skinnskattebergs Sporthall
2020-10-10 14:15 219011044 Rönnby IBK Ung FK4 - IFK Arboga FK3 11 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-10-11 17:00 219011045 IBK Köping Ungdomsförening F-06/07 - IBK Hallsta FK3 F06/07 2 - 7 Ullvihallen
2020-10-17 09:45 219011046 IBK Sala PK2 - Tillberga IK Ung P06/07 0 - 0 Lärkans Sportcenter
2020-10-30 19:30 219011048 Västerås IBS Ung FK4 - IBK Hallsta F09 Mälarenergi Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis