Spelprogram - Träningsmatcher Dam/Flick VIBF

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alunda IBF Dam Magdalena Danielsson danielsson.solbacken@gmail.com 076-1090496 Blå, Svart, Svart
Borlänge IBK div 1 Anna Hult annakristin@live.se 073-525 05 60 Rosa , Vit , Vit
Enköpings IBK D2 Pernilla Andersson orsundsbrofarg2@gmail.com 0702485078 Vit, Svart, Vit
Enköpings IBK F10-11 Lelle Jakobsson lelle006@yahoo.com Vit, Svart, Vit
FBI Tullinge Dam Div 1 Joakim Hauer joakimhauer@gmail.com 0725991012 Orange, Svart, Svart
IBF Borlänge Div1 Stefan Martinsson stefan_martinsson@hotmail.com 070-757 73 97 Blå, Svart, Svart
IBF Hedemora D1 Kicki Olhans kickibanun@live.se 0730274485 Röd, Röd, Röd
IBF Hedemora DJ/D2 Röd, Röd, Röd
IBF Ludvika Dam Div 1 Dan Boström-Fors dan.bostrom-fors@hitachienergy.com 070-636 82 42 Svart, Svart, Svart
IBK Köping F-10/11 FK3 Gary Palinsad Sevenup821@hotmail.com 0739397563 Svart, Svart, Svart
IBK Köping F-11/12 FK4 Gustav Andersson gustav.andersson.5@volvo.com 072-862 43 72 Svart, Svart, Svart
IBK Köping F-12/13 FK6 Gustav Andersson gustav.andersson.5@volvo.com 072-862 43 72 Svart, Svart, Svart
IBK Sala D2 Stefan Ekström steff.nr97@gmail.com 070-9806497 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Sala FK2 (08/09) Caroline Törnros Andersson caroline.tornros@hotmail.com 073-74 81 790 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Sala FK3 (10/11) Isak Holstensson isakholstensson@hotmail.com Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Sala FK4 Isak Holstensson isakholstensson@hotmail.com Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Sala FK4 10/11 Isak Holstensson isakholstensson@hotmail.com Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IFK Arboga FK1 Tomas Nyquist tomasnyquist@outlook.com 0706684834 Blå, Blå, Blå
IFK Arboga IBK D2 Peter Haglind peterhaglind73@gmail.com 0706367133 Blå, Blå, Blå
IK Råby Västerås D2 Daniel Sjödahl 0737662285 Vinröd, Vinröd, Vinröd
IK Sirius FBC DJ-F08 Johan Gelin johan.gelin@innebandy.se 070-5774404 Blå/Svart, svart, svart
Islands Damlandslag
Knäppmora AIK D3U Linus Tengvall Linus.Tengvall@gmail.com 073-029 19 75 RÖD, SVART, SVART
Kopparbergs BK F10-13 Ingrid Persson ingrid.persson82@me.com 0738471485 Vit, svart, Svart
Per-Ols IBF Damer Rebecka Stefansson rebecka_99@hotmail.com 0723378896 Röd, Svart, Svart
Per-Ols IBF F08/11 Rebecka Stefansson rebecka_99@hotmail.com 0723378896 Röd, Svart, Svart
Rönnby IBK Orange, Svart, Svart
Rönnby IBK Ung D3 Daniel Svensson daniel.svensson78@hotmail.com 0763476116 Orange, Svart, Vit
Rönnby Västerås IBK Ung DJ Orange, Svart, Vit
Rönnby Västerås IBK Ung F09/10 FK3 Jonas Andersson sejoand@gmail.com 0730490022 Orange, Svart, Vit
Rönnby Västerås IBK Ungdom Division 1 Emma Rauch emma.rauch@outlook.com 0736585323 Orange, Svart, Vit
Rönnby Västerås IBK Ungdom JAS Emma Rauch emma.rauch@outlook.com 0736585323 Orange, Svart, Vit
Sala Silverstaden IBK Tommy Jonsson tompa1955@hotmail.com 0735119426 Svart, Svart, Svart
Skiljebo SK D3U Anna Linvall anna.linvall@outlook.com 0737083150 Svart och gul, Svart, Svart
Skogsgymnastikens IBS Damer Stefan Andersson stefan@nbgh.se 073-2962599 Blå, Blå, Blå
Skälby IBK D1 Mikela Wallin mikela.wallin@riksbyggen.se 073-639 68 99 Svart, Svart, Svart
Storvreta IBK Dam Allsvenskan Noél Alm Johansson noelalmjohansson@storvretaibk.se 070-318 70 27 Röd, Svart, Röd
Strängnäs IBK F03-04 Petra Sevelin petra.sevelin@gmail.com 0704747919 Röd, Röd, Röd
Strängnäs IBK F09/10 Linda Hellström linda.eriksson80@gmail.com 070-5419523 Röd, Röd, Röd
Surahammars IBF (FK4) F-10-12 Mikael Hofgren hofgren.mikael@gmail.com Svart, Svart, Gul
Surahammars IBF Damer Div 1 Sebastian Axelsson sebban.axelsson@hotmail.com 0707213691 Svart, Svart, Gul
Telge SIBK Allsvenskan Tove Brodin Tove.brodin70@gmail.com 0765486618 Röd, Röd, Vita
Tillberga IK Ung 2009 PK3 Daniel Sandahl sandahls@gmail.com 0707775302 Grön, Svart, Svart
Tyresö Trollbäcken IBK Dam Allsvenskan Mathias Björkman matbjo73@gmail.com 0709966476 svart/svart, svart, svart
Wåhla IBK D3 Amanda Segelsbo amanda.segelsbo@hotmail.com Röd, Röd, Röd
Västerås IBS Dam Mikael Eriksson mickereriksson@yahoo.se 070-6210075 Vit, Vit, Vit
Västerås IBS Ung 08/09 FK2 Maria Linder maria.linder@regionvastmanland.se 0721530531 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ung D3 Mikael Pettersson Sjölund mikael.petterssonsjolund@riksbyggen.se 070-375 02 32 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ung DJ16 Ann Lindevall ann.lindevall@outlook.com 070-3694549 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ung FK1 Maria Linder maria.linder@regionvastmanland.se 0721530531 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom DJAS Mikael Pettersson Sjölund mikael.petterssonsjolund@riksbyggen.se 070-375 02 32 Vit, Svart, Vit
Västerås Rönnby IBK SSL Dam Hans Ericsson hasse.suz@gmail.com 0760-23 83 55 Orange, Svart, Svart
Älvsjö AIK IBF Peter Lundin ludde@pllel.se Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF Dam Div 1 Kalle Anrell Kalle.anrell@me.com 0721511583 Blå, Blå, Blå
Örebro SK Ung 11/12 FK3 Ylva Löwdahl ylvaengberg@hotmail.com 070-642 67 52 Vit, svart, vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2023-05-27 19:00 219011001 Islands Damlandslag - Skälby IBK D1 Mälarenergi Arena A
2023-08-11 18:30 219011012 Västerås Rönnby IBK SSL Dam - Rönnby IBK Mälarenergi Arena A
2023-08-12 16:00 219011002 Västerås IBS Dam - Surahammars IBF Damer Div 1 3 - 0 Mälarenergi Arena A
2023-08-17 19:45 219011003 Västerås IBS Dam - Storvreta IBK Dam Allsvenskan 5 - 1 Mälarenergi Arena A
2023-08-20 16:00 219011013 Skälby IBK D1 - IBF Hedemora D1 4 - 3 Mälarenergi Arena A
2023-08-25 17:00 219011016 Västerås IBS Ungdom DJAS - Rönnby Västerås IBK Ungdom JAS 3 - 14 Mälarenergi Arena A
2023-08-26 12:00 219011017 Rönnby Västerås IBK Ungdom JAS - Västerås IBS Ungdom DJAS 11 - 1 Mälarenergi Arena B
2023-08-27 14:00 219011014 Per-Ols IBF Damer - Enköpings IBK D2 Fagerstahallen
2023-08-28 19:15 219011005 Per-Ols IBF Damer - IBF Borlänge Div1 Fagerstahallen
2023-08-30 19:30 219011018 Skogsgymnastikens IBS Damer - IBF Hedemora DJ/D2 Frida Hansdotter Arena
2023-09-02 15:45 219011004 Västerås IBS Dam - Tyresö Trollbäcken IBK Dam Allsvenskan 6 - 6 Mälarenergi Arena A
2023-09-04 19:00 219011006 Per-Ols IBF Damer - IBF Ludvika Dam Div 1 Fagerstahallen
2023-09-05 19:30 Till domarna:
Vi kommer spela 3 x 20 minuter rullande tid med riktigt korta pauser, typ 2-3 min max, för att hinna spela så mycket som möjligt. 219011015 Skälby IBK D1 - Surahammars IBF Damer Div 1 11 - 5 Mälarenergi Arena B
2023-09-08 19:00 219011011 Knäppmora AIK D3U - Skiljebo SK D3U Inst. Skinnskattebergs Sporthall
2023-09-09 15:00 219011008 Alunda IBF Dam - FBI Tullinge Dam Div 1 14 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2023-09-09 16:00 219011009 Rönnby Västerås IBK Ungdom Division 1 - IBF Borlänge Div1 6 - 5 Mälarenergi Arena B
2023-09-10 14:00 219011007 Per-Ols IBF Damer - Surahammars IBF Damer Div 1 Fagerstahallen
2023-09-10 16:00 219011021 Alunda IBF Dam - Älvsjö AIK IBF 4 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2023-09-14 19:15 219011027 Knäppmora AIK D3U - IFK Arboga IBK D2 4 - 4 Skinnskattebergs Sporthall
2023-09-14 19:45 219011020 Sala Silverstaden IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom Division 1 3 - 11 Sala Idrottshall
2023-09-15 19:30 219011019 Rönnby Västerås IBK Ung DJ - IK Sirius FBC DJ-F08 6 - 1 Mälarenergi Arena A
2023-09-19 19:30 219011029 IFK Arboga IBK D2 - Knäppmora AIK D3U 3 - 4 Vasahallen
2023-09-22 19:00 219011022 Knäppmora AIK D3U - Västerås IBS Ung D3 7 - 2 Skinnskattebergs Sporthall
2023-09-22 19:00 219011032 IBK Sala FK4 10/11 - Enköpings IBK F10-11 6 - 0 Sporthallen Lärkan
2023-09-24 11:45 219011026 Rönnby Västerås IBK Ung F09/10 FK3 - Strängnäs IBK F09/10 2 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2023-09-29 19:30 219011033 Knäppmora AIK D3U - IBK Sala D2 5 - 4 Skinnskattebergs Sporthall
2023-09-30 11:00 219011031 IK Råby Västerås D2 - Rönnby IBK Ung D3 Råbyhallen
2023-10-01 11:00 219011025 Västerås IBS Ung DJ16 - Rönnby Västerås IBK Ung DJ 4 - 5 Mälarenergi Arena B
2023-10-01 13:15 219011028 Sala Silverstaden IBK - Skiljebo SK D3U 8 - 2 Sala Idrottshall
2023-10-02 19:30 219011030 IBK Sala D2 - Wåhla IBK D3 8 - 3 Sporthallen Lärkan
2023-10-07 09:30 219011034 IBK Sala FK3 (10/11) - Surahammars IBF (FK4) F-10-12 3 - 2 Sala Idrottshall
2023-10-07 10:30 219011023 Västerås IBS Ung FK1 - IFK Arboga FK1 3 - 2 Klövernhallen Plan 1
2023-10-11 19:45 219011024 Västerås IBS Ung 08/09 FK2 - IBK Sala FK2 (08/09) 8 - 1 Klövernhallen Plan 1
2023-10-12 19:30 219011035 Knäppmora AIK D3U - Skiljebo SK D3U 0 - 0 Skinnskattebergs Sporthall
2023-11-25 15:00 219011037 IBK Köping F-12/13 FK6 - IBK Köping F-10/11 FK3 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2023-11-29 19:40 219011036 Västerås IBS Ung DJ16 - Tillberga IK Ung 2009 PK3 0 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2023-12-08 18:15 219011039 Västerås Rönnby IBK SSL Dam - Västerås Rönnby IBK SSL Dam Mälarenergi Arena A
2023-12-09 15:45 219011038 Västerås IBS Dam - Tyresö Trollbäcken IBK Dam Allsvenskan Inst. Mälarenergi Arena B
2024-01-06 14:30 219011040 Västerås IBS Dam - Surahammars IBF Damer Div 1 7 - 3 Mälarenergi Arena A
2024-02-03 15:30 219011042 IBK Köping F-11/12 FK4 - Örebro SK Ung 11/12 FK3 3 - 7 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-03-09 16:30 219011043 IBK Köping F-10/11 FK3 - Kopparbergs BK F10-13 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-04-13 14:00 219011041 IBK Sala FK4 - Per-Ols IBF F08/11 Sala Idrottshall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis