Spelprogram - Pantamera Division 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Brunflo FK Marina Stuberg marina.stuberg@gmail.com 070-3770739 Gul, Svart, Svart
Bräcke SK Veronica Åkervall akervall@telia.com 0702270883
IBF Frösön Hampus Adolfsson HampusInnebandyFroson@hotmail.com 070-3426107 Vit, Vit, Vit
IBK Strömsund Svart , Svart, Svart
Jemtland Innebandy Blå/svart, Svart, Svart
Krokoms IBK Svart/Vit, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-10-22 09:30 1 IBF Frösön - IBK Strömsund 1 - 6 Jeanette Melin, Jonas Melin Strömsunds sporthall 50
2016-10-22 10:45 1 Bräcke SK - Jemtland Innebandy 4 - 5 Jan "Janken" Holmgren, Jonas Melin Strömsunds sporthall 25
2016-10-22 12:00 1 Brunflo FK - Krokoms IBK 2 - 6 Jan "Janken" Holmgren, Jeanette Melin Strömsunds sporthall 35
Omgång 2
2016-10-22 13:15 2 Jemtland Innebandy - IBF Frösön 15 - 1 Jeanette Melin, Jonas Melin Strömsunds sporthall 35
2016-10-22 14:30 2 Krokoms IBK - Bräcke SK 3 - 8 Jan "Janken" Holmgren, Jonas Melin Strömsunds sporthall 40
2016-10-22 15:45 2 IBK Strömsund - Brunflo FK 3 - 3 Jan "Janken" Holmgren, Jeanette Melin Strömsunds sporthall 40
Omgång 3
2016-11-12 09:30 3 IBF Frösön - Krokoms IBK 2 - 10 Fredrik Gullberg, Lars Nyström Krokomshallen
2016-11-12 10:45 3 Brunflo FK - Bräcke SK 4 - 3 Jonas Melin, Lars Nyström Krokomshallen
2016-11-12 12:00 3 Jemtland Innebandy - IBK Strömsund 8 - 3 Fredrik Gullberg, Jonas Melin Krokomshallen
Omgång 4
2016-11-12 13:15 4 Brunflo FK - IBF Frösön 12 - 3 Fredrik Gullberg, Lars Nyström Krokomshallen
2016-11-12 14:30 4 Bräcke SK - IBK Strömsund 9 - 6 Jonas Melin, Lars Nyström Krokomshallen
2016-11-12 15:45 4 Krokoms IBK - Jemtland Innebandy 3 - 6 Fredrik Gullberg, Jonas Melin Krokomshallen
Omgång 5
2016-11-26 09:30 5 Jemtland Innebandy - Brunflo FK 10 - 3 Fredrik Gullberg, Kenneth Lindmark Kastalskolans sporthall
2016-11-26 10:45 5 IBF Frösön - Bräcke SK 0 - 7 Fredrik Gullberg, Kristian Kumpulainen Kastalskolans sporthall
2016-11-26 12:00 5 IBK Strömsund - Krokoms IBK 5 - 2 Kristian Kumpulainen, Kenneth Lindmark Kastalskolans sporthall
Omgång 6
2016-11-26 13:15 6 Jemtland Innebandy - Bräcke SK 3 - 4 Fredrik Gullberg, Kenneth Lindmark Kastalskolans sporthall
2016-11-26 14:30 6 IBK Strömsund - IBF Frösön 8 - 3 Fredrik Gullberg, Kristian Kumpulainen Kastalskolans sporthall
2016-11-26 15:45 6 Krokoms IBK - Brunflo FK 7 - 8 Kristian Kumpulainen, Kenneth Lindmark Kastalskolans sporthall
Omgång 7
2016-12-11 09:30 7 IBF Frösön - Jemtland Innebandy 3 - 14 Niklas Eberstein, Robert Olofsson Vallaskolans sporthall
2016-12-11 10:45 7 Brunflo FK - IBK Strömsund 1 - 4 Niklas Eberstein, Robert Olofsson Vallaskolans sporthall
2016-12-11 12:00 7 Bräcke SK - Krokoms IBK 9 - 2 Kenneth Lindmark, Tomas Scott Vallaskolans sporthall
Omgång 8
2016-12-11 13:15 8 IBK Strömsund - Jemtland Innebandy 4 - 5 Niklas Eberstein, Robert Olofsson Vallaskolans sporthall
2016-12-11 14:30 8 Bräcke SK - Brunflo FK 7 - 3 Kenneth Lindmark, Tomas Scott Vallaskolans sporthall
2016-12-11 15:45 8 Krokoms IBK - IBF Frösön 3 - 8 Kenneth Lindmark, Tomas Scott Vallaskolans sporthall
Omgång 9
2017-01-21 09:15 9 Jemtland Innebandy - Krokoms IBK 12 - 5 Lars Nyström, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2017-01-21 10:20 9 IBK Strömsund - Bräcke SK 2 - 7 Jan "Janken" Holmgren, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2017-01-21 11:25 9 IBF Frösön - Brunflo FK 1 - 11 Jan "Janken" Holmgren, Lars Nyström Torvallaskolans sporthall
Omgång 10
2017-01-21 12:30 10 Krokoms IBK - IBK Strömsund 7 - 3 Lars Nyström, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2017-01-21 13:35 10 Bräcke SK - IBF Frösön 9 - 3 Jan "Janken" Holmgren, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2017-01-21 17:55 10 Brunflo FK - Jemtland Innebandy 2 - 14 Lars Nyström, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
Omgång 11
2017-01-21 14:40 11 Brunflo FK - Krokoms IBK 5 - 6 Urban Henrixon, Jan "Janken" Holmgren Torvallaskolans sporthall
2017-01-21 15:45 11 Bräcke SK - Jemtland Innebandy 3 - 8 Niklas Eberstein, Urban Henrixon Torvallaskolans sporthall
2017-01-21 16:50 11 IBF Frösön - IBK Strömsund 4 - 7 Lars Nyström, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
Omgång 12
2017-02-05 09:30 12 Krokoms IBK - Bräcke SK 5 - 7 Niklas Eberstein, Urban Henrixon Gunder Hägghallen
2017-02-05 10:45 12 Jemtland Innebandy - IBF Frösön 15 - 2 Urban Henrixon, Kristian Kumpulainen Gunder Hägghallen
2017-02-05 12:00 12 IBK Strömsund - Brunflo FK 5 - 7 Niklas Eberstein, Kristian Kumpulainen Gunder Hägghallen
Omgång 13
2017-02-05 13:15 13 IBF Frösön - Krokoms IBK 2 - 10 Niklas Eberstein, Urban Henrixon Gunder Hägghallen
2017-02-05 14:30 13 Jemtland Innebandy - IBK Strömsund 4 - 3 Urban Henrixon, Kristian Kumpulainen Gunder Hägghallen
2017-02-05 15:45 13 Brunflo FK - Bräcke SK 1 - 7 Niklas Eberstein, Kristian Kumpulainen Gunder Hägghallen
Omgång 14
2017-02-25 09:30 14 Krokoms IBK - Jemtland Innebandy 5 - 7 Jonas Melin, Robert Olofsson Krokomshallen
2017-02-25 10:45 14 Brunflo FK - IBF Frösön 4 - 1 Mats Finke, Robert Olofsson Krokomshallen
2017-02-25 12:00 14 Bräcke SK - IBK Strömsund 8 - 7 Mats Finke, Jonas Melin Krokomshallen
Omgång 15
2017-02-25 13:15 15 Jemtland Innebandy - Brunflo FK 6 - 2 Jonas Melin, Robert Olofsson Krokomshallen
2017-02-25 14:30 15 IBF Frösön - Bräcke SK 1 - 9 Mats Finke, Robert Olofsson Krokomshallen
2017-02-25 15:45 15 IBK Strömsund - Krokoms IBK 2 - 7 Mats Finke, Jonas Melin Krokomshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis