Spelprogram - Herrar Division 3

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Backe IF Christer Berggren chipsberggren@hotmail.com 070-6481822 Svart/Gul, Svart, Svart/Gul
Brunflo FK Åsa Lindblå asalindbla75@gmail.com 070-6945072 Gul, Svart, Svart
Hammerdals IF Röd , Mörkblå, Röda
IBK Strömsund Svart , Svart, Svart
Jemtland Innebandy Blå/svart, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-10-07 19:00 1 Brunflo FK - Hammerdals IF 7 - 4 Jonas Melin, Robert Jansson Kastalskolans sporthall
2016-10-08 13:00 1 IBK Strömsund - Jemtland Innebandy 6 - 7 Robert Jansson, Jonas Melin Strömsunds sporthall 100
Omgång 2
2016-10-17 20:15 2 Jemtland Innebandy - Brunflo FK 6 - 2 Kristian Kumpulainen, Fredrik Essvall Torvallaskolans sporthall
2016-10-21 19:00 2 Hammerdals IF - Backe IF 8 - 9 Urban Larsson, Mats Finke Utrikeshallen
Omgång 3
2016-10-28 19:00 3 Hammerdals IF - Jemtland Innebandy 4 - 4 Fredrik Essvall, Robert Jansson Utrikeshallen
2016-10-29 15:00 3 Backe IF - IBK Strömsund 16 - 2 Kristian Kumpulainen, Fredrik Essvall Fjällsjöhallen 102
Omgång 4
2016-11-12 15:00 4 Backe IF - Brunflo FK 11 - 6 Fredrik Essvall, Kristian Kumpulainen Fjällsjöhallen 96
2016-11-19 13:00 4 IBK Strömsund - Hammerdals IF 8 - 4 Mats Finke, Urban Larsson Strömsunds sporthall 123
Omgång 5
2016-11-25 20:00 5 Jemtland Innebandy - Backe IF 6 - 3 Fredrik Essvall, Kenneth Lindmark Torvallaskolans sporthall
2016-11-27 13:00 5 Brunflo FK - IBK Strömsund 9 - 6 Jonas Melin, Fredrik Essvall Kastalskolans sporthall
Omgång 6
2016-12-02 19:00 6 Hammerdals IF - Brunflo FK 6 - 11 Urban Larsson, Mats Finke Utrikeshallen
2016-12-02 19:00 6 Jemtland Innebandy - IBK Strömsund 9 - 4 Kenneth Lindmark, Niklas Eberstein Torvallaskolans sporthall
Omgång 7
2016-12-08 19:00 7 Brunflo FK - Jemtland Innebandy 4 - 3 Jonas Melin, Kenneth Lindmark Kastalskolans sporthall 80
2017-01-21 15:00 7 Backe IF - Hammerdals IF 6 - 2 Jonas Melin, Kristian Kumpulainen Fjällsjöhallen 85
Omgång 8
2016-12-16 19:00 8 Hammerdals IF - Jemtland Innebandy 6 - 8 Jonas Melin, Kenneth Lindmark Utrikeshallen
2016-12-17 15:00 8 IBK Strömsund - Backe IF 6 - 9 Urban Larsson, Mats Finke Strömsunds sporthall 71
Omgång 9
2017-01-13 19:00 9 Hammerdals IF - IBK Strömsund 3 - 5 Fredrik Essvall, Kenneth Lindmark Utrikeshallen
2017-01-15 15:00 9 Brunflo FK - Backe IF 11 - 3 Kristian Kumpulainen, Fredrik Essvall Kastalskolans sporthall 60
Omgång 10
2017-01-28 13:00 10 IBK Strömsund - Brunflo FK 3 - 12 Kenneth Lindmark, Fredrik Essvall Strömsunds sporthall 49
2017-01-28 15:00 10 Backe IF - Jemtland Innebandy 4 - 3 Simon Hedkvist, Johnnie Lundmark Fjällsjöhallen 64
Omgång 11
2017-02-04 13:00 11 IBK Strömsund - Jemtland Innebandy 5 - 7 Kenneth Lindmark, Kristian Kumpulainen Strömsunds sporthall 71
2017-02-05 18:30 11 Brunflo FK - Hammerdals IF 17 - 3 Kenneth Lindmark, Fredrik Essvall Kastalskolans sporthall
Omgång 12
2017-02-15 20:00 12 Jemtland Innebandy - Brunflo FK 2 - 3 Anders Nilsson, Urban Henrixon Torvallaskolans sporthall 65
2017-02-17 19:00 12 Hammerdals IF - Backe IF 16 - 13 Kenneth Lindmark, Kristian Kumpulainen Utrikeshallen
Omgång 13
2017-02-24 19:00 13 Jemtland Innebandy - Hammerdals IF 2 - 2 Fredrik Essvall, Niklas Eberstein Torvallaskolans sporthall 45
2017-02-25 15:00 13 Backe IF - IBK Strömsund 8 - 6 Mikael Körning, Anders Öbergh Fjällsjöhallen 67
Omgång 14
2017-03-17 18:30 14 IBK Strömsund - Hammerdals IF 6 - 3 Kristian Kumpulainen, Kenneth Lindmark Strömsunds sporthall 79
2017-03-18 15:00 14 Backe IF - Brunflo FK 5 - 8 Jon Lundgren, Peter Palander Fjällsjöhallen 65
Omgång 15
2017-03-24 20:00 15 Jemtland Innebandy - Backe IF 17 - 9 Jonas Melin, Niklas Eberstein Torvallaskolans sporthall
2017-03-25 12:00 15 Brunflo FK - IBK Strömsund 9 - 9 Robert Olofsson, Jonas Melin Kastalskolans sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis