Spelprogram - Herrar Division 4 Östra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bodafors IBS Henrik Hanno henrikhanno@hotmail.se 0707249033 Grön, Svart, Svart
Hjältevad Mariannelunds IS Simon Heimdal S.nilsson.94@hotmail.com 0767969574
IBK Husar Peter Bengtsson peter.bengtsson@kvarnstrands.com 070-670 11 32 Blå, Blå, Blå
IBK Lokomotiv Nässjö Martin Nyquist martin.ibklokomotiv@outlook.com 0735-36 96 70 Gul, Svart, Svart
IBK Svala gul, blå, Gul
IF Ariel B Rikard Nilsson rikard-nilsson@hotmail.com 0767614800 Vit, Vit, Vit
Malmbäcks IF Andreas Furbacken andreas@furbacken.se 0704179645 svart, Svart, Svart
Nässjö IBF B Svart, Svart, Svart
S/W 2010 IBK Natanael Ceder natanael.ceder@gmail.com 070-7785002 Röd/Röd/Röd
Sävsjö IBK B Susanne Holmberg uno.susanne@gmail.com 0708-645629 Röd,Svart,Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-10-12 19:30 1 IBK Svala - S/W 2010 IBK Mörlunda Sporthall
2018-10-12 19:30 1 Hjältevad Mariannelunds IS - IBK Lokomotiv Nässjö Furulundshallen
2018-10-12 19:30 1 IBK Husar - Nässjö IBF B Olsbergs Arena
2018-10-12 19:45 1 Bodafors IBS - Sävsjö IBK B Bodafors Sporthall
2018-10-13 14:00 1 IF Ariel B - Malmbäcks IF Kristdala Sporthall
Omgång 2
2018-10-19 19:30 2 S/W 2010 IBK - IBK Husar Stockaryds Sporthall
2018-10-19 19:30 2 IBK Lokomotiv Nässjö - Bodafors IBS Handskerydshallen
2018-10-19 19:30 2 Sävsjö IBK B - IF Ariel B Sävsjö Sporthall
2018-10-19 19:30 2 Malmbäcks IF - IBK Svala Malmbäcks Sporthall
2018-10-21 17:00 2 Nässjö IBF B - Hjältevad Mariannelunds IS Nässjö Sporthall
Omgång 3
2018-10-26 19:30 3 S/W 2010 IBK - Malmbäcks IF Stockaryds Sporthall
2018-10-26 19:30 3 IBK Husar - Hjältevad Mariannelunds IS Olsbergs Arena
2018-10-26 19:45 3 Bodafors IBS - Nässjö IBF B Bodafors Sporthall
2018-10-27 14:00 3 IF Ariel B - IBK Lokomotiv Nässjö Kristdala Sporthall
2018-10-27 16:00 3 IBK Svala - Sävsjö IBK B Mörlunda Sporthall
Omgång 4
2018-11-09 19:30 4 Hjältevad Mariannelunds IS - Malmbäcks IF Furulundshallen
2018-11-09 19:30 4 IBK Husar - Sävsjö IBK B Prästängshallen
2018-11-09 19:45 4 Bodafors IBS - IBK Svala Bodafors Sporthall
2018-11-10 16:00 4 IF Ariel B - S/W 2010 IBK Kristdala Sporthall
2018-11-11 17:00 4 Nässjö IBF B - IBK Lokomotiv Nässjö Nässjö Sporthall
Omgång 5
2018-11-16 19:30 5 IBK Lokomotiv Nässjö - IBK Husar Handskerydshallen
2018-11-16 19:30 5 Malmbäcks IF - Bodafors IBS Malmbäcks Sporthall
2018-11-16 19:30 5 S/W 2010 IBK - Nässjö IBF B Stockaryds Sporthall
2018-11-17 16:00 5 IBK Svala - IF Ariel B Mörlunda Sporthall
2018-11-18 16:00 5 Sävsjö IBK B - Hjältevad Mariannelunds IS Sävsjö Sporthall
Omgång 6
2018-11-22 19:00 6 Bodafors IBS - S/W 2010 IBK Bodafors Sporthall
2018-11-23 19:30 6 Hjältevad Mariannelunds IS - IF Ariel B Furulundshallen
2018-11-23 19:30 6 IBK Lokomotiv Nässjö - Sävsjö IBK B Handskerydshallen
2018-11-24 12:00 6 IBK Husar - IBK Svala Prästängshallen
2018-11-25 17:00 6 Nässjö IBF B - Malmbäcks IF Nässjö Sporthall
Omgång 7
2018-11-30 19:00 7 IBK Svala - Hjältevad Mariannelunds IS Mörlunda Sporthall
2018-11-30 19:30 7 S/W 2010 IBK - IBK Lokomotiv Nässjö Stockaryds Sporthall
2018-12-01 14:00 7 IF Ariel B - Bodafors IBS Kristdala Sporthall
2018-12-01 14:00 7 Malmbäcks IF - IBK Husar Malmbäcks Sporthall
2018-12-02 16:00 7 Sävsjö IBK B - Nässjö IBF B Sävsjö Sporthall
Omgång 8
2018-12-04 20:00 8 Sävsjö IBK B - Malmbäcks IF Sävsjö Sporthall
2018-12-07 19:30 8 Hjältevad Mariannelunds IS - S/W 2010 IBK Furulundshallen
2018-12-07 19:30 8 IBK Husar - Bodafors IBS Olsbergs Arena
2018-12-07 19:30 8 IBK Lokomotiv Nässjö - IBK Svala Handskerydshallen
2018-12-09 17:00 8 Nässjö IBF B - IF Ariel B Nässjö Sporthall
Omgång 9
2018-12-14 19:30 9 IBK Svala - Nässjö IBF B Mörlunda Sporthall
2018-12-14 19:30 9 Malmbäcks IF - IBK Lokomotiv Nässjö Malmbäcks Sporthall
2018-12-14 19:30 9 S/W 2010 IBK - Sävsjö IBK B Stockaryds Sporthall
2018-12-14 19:45 9 Bodafors IBS - Hjältevad Mariannelunds IS Bodafors Sporthall
2018-12-16 12:30 9 IF Ariel B - IBK Husar Kristdala Sporthall
Omgång 10
2019-01-04 19:30 10 IBK Lokomotiv Nässjö - Hjältevad Mariannelunds IS Handskerydshallen
2019-01-04 19:30 10 Malmbäcks IF - IF Ariel B Malmbäcks Sporthall
2019-01-04 19:30 10 S/W 2010 IBK - IBK Svala Vrigstad Sporthall
2019-01-05 15:30 10 Sävsjö IBK B - Bodafors IBS Sävsjö Sporthall
2019-01-06 17:00 10 Nässjö IBF B - IBK Husar Nässjö Sporthall
Omgång 11
2019-01-10 19:30 11 Bodafors IBS - IBK Lokomotiv Nässjö Bodafors Sporthall
2019-01-11 19:30 11 IBK Svala - Malmbäcks IF Mörlunda Sporthall
2019-01-11 19:30 11 Hjältevad Mariannelunds IS - Nässjö IBF B Furulundshallen
2019-01-11 19:30 11 IBK Husar - S/W 2010 IBK Olsbergs Arena
2019-01-12 14:00 11 IF Ariel B - Sävsjö IBK B Kristdala Sporthall
Omgång 12
2019-01-18 19:30 12 IBK Lokomotiv Nässjö - IF Ariel B Handskerydshallen
2019-01-18 19:30 12 Malmbäcks IF - S/W 2010 IBK Malmbäcks Sporthall
2019-01-19 18:00 12 Hjältevad Mariannelunds IS - IBK Husar Furulundshallen
2019-01-20 16:00 12 Sävsjö IBK B - IBK Svala Sävsjö Sporthall
2019-01-20 17:00 12 Nässjö IBF B - Bodafors IBS Nässjö Sporthall
Omgång 13
2019-02-01 19:30 13 IBK Svala - Bodafors IBS Mörlunda Sporthall
2019-02-01 19:30 13 IBK Lokomotiv Nässjö - Nässjö IBF B Handskerydshallen
2019-02-01 19:30 13 Malmbäcks IF - Hjältevad Mariannelunds IS Malmbäcks Sporthall
2019-02-01 19:30 13 S/W 2010 IBK - IF Ariel B Vrigstad Sporthall
2019-02-03 14:00 13 Sävsjö IBK B - IBK Husar Sävsjö Sporthall
Omgång 14
2019-02-08 19:30 14 IBK Husar - IBK Lokomotiv Nässjö Olsbergs Arena
2019-02-08 20:00 14 Hjältevad Mariannelunds IS - Sävsjö IBK B Furulundshallen
2019-02-09 14:00 14 IF Ariel B - IBK Svala Kristdala Sporthall
2019-02-09 16:00 14 Bodafors IBS - Malmbäcks IF Bodafors Sporthall
2019-02-10 18:00 14 Nässjö IBF B - S/W 2010 IBK Nässjö Sporthall
Omgång 15
2019-02-15 19:30 15 IBK Svala - IBK Husar Mörlunda Sporthall
2019-02-15 19:30 15 Malmbäcks IF - Nässjö IBF B Malmbäcks Sporthall
2019-02-15 19:30 15 S/W 2010 IBK - Bodafors IBS Vrigstad Sporthall
2019-02-19 20:00 15 Sävsjö IBK B - IBK Lokomotiv Nässjö Sävsjö Sporthall
2019-02-23 14:00 15 IF Ariel B - Hjältevad Mariannelunds IS Kristdala Sporthall
Omgång 16
2019-03-01 19:30 16 Hjältevad Mariannelunds IS - IBK Svala Furulundshallen
2019-03-01 19:30 16 IBK Lokomotiv Nässjö - S/W 2010 IBK Handskerydshallen
2019-03-01 19:45 16 Bodafors IBS - IF Ariel B Bodafors Sporthall
2019-03-03 14:15 16 IBK Husar - Malmbäcks IF Olsbergs Arena
2019-03-03 17:00 16 Nässjö IBF B - Sävsjö IBK B Nässjö Sporthall
Omgång 17
2019-03-08 19:30 17 IBK Svala - IBK Lokomotiv Nässjö Mörlunda Sporthall
2019-03-08 19:30 17 Malmbäcks IF - Sävsjö IBK B Malmbäcks Sporthall
2019-03-08 19:30 17 S/W 2010 IBK - Hjältevad Mariannelunds IS Vrigstad Sporthall
2019-03-08 19:45 17 Bodafors IBS - IBK Husar Bodafors Sporthall
2019-03-09 11:00 17 IF Ariel B - Nässjö IBF B Kristdala Sporthall
Omgång 18
2019-03-16 17:00 18 Hjältevad Mariannelunds IS - Bodafors IBS Furulundshallen
2019-03-16 17:00 18 IBK Husar - IF Ariel B Olsbergs Arena
2019-03-16 17:00 18 Nässjö IBF B - IBK Svala Nässjö Sporthall
2019-03-16 17:00 18 IBK Lokomotiv Nässjö - Malmbäcks IF Handskerydshallen
2019-03-16 17:00 18 Sävsjö IBK B - S/W 2010 IBK Sävsjö Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis