Poängliga - DM Herrar



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Carl Lejervik Lillån IBK Div1 (A-lag) 4 3 7 10 4
2. Mattias Pettersson WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 4 5 4 9 2
3. Gustav Klang IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 3 3 6 9 0
4. Sebastian Andersson Askersunds IBK A-lag (A-lag) 3 7 1 8 0
5. Felix Frödin Kumla IBK (A-lag) 4 5 3 8 0
6. Niklas Bergström Pålsboda IBF H2 (A-lag) 3 6 1 7 2
7. Gustav Kroona IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 4 4 2 6 0
8. Oskar Löwdahl Lillån IBK Div1 (A-lag) 3 2 4 6 0
9. Marcus Saarväli Lillån IBK Div1 (A-lag) 4 2 4 6 12
10. Daniel Andersson Örebro FBC (H2) (A-lag) 3 5 0 5 2
11. William Svensson WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 3 4 1 5 0
12. Mattias Wiberg IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 4 4 1 5 0
13. Erik Gyllberg Kumla IBK (A-lag) 4 3 2 5 0
14. Tim Strömgren Lillån IBK Div1 (A-lag) 3 3 2 5 0
15. Erik Norin KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 3 3 2 5 0
16. Adam Lihagen WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 4 3 2 5 2
17. Markus Hallborg Kumla IBK (A-lag) 3 3 2 5 2
18. Oscar Ruud IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 2 1 4 5 0
19. Robin Lindgjerdet Örebro FBC (H2) (A-lag) 3 1 4 5 2
20. Oliver Carlsson Kumla IBK (A-lag) 4 1 4 5 2
21. Hampus Ardland-Looström IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 4 4 0 4 0
22. Calle Widmark Lillån IBK Div1 (A-lag) 4 4 0 4 2
23. Lucas Sjögren Lillån IBK Div1 (A-lag) 3 3 1 4 0
24. Alexander Rinefalk IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 2 3 1 4 0
25. Ludwig Eriksson Kumla IBK (A-lag) 4 3 1 4 9
26. Lukas Eldholm Lillån IBK Div1 (A-lag) 1 2 2 4 0
27. Filip Nordlander Askersunds IBK A-lag (A-lag) 3 2 2 4 0
28. Per Holmblad Lillån IBK Div1 (A-lag) 3 2 2 4 0
29. Oskar Widmark Askersunds IBK A-lag (A-lag) 2 2 2 4 0
30. Emil Berglin WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 4 2 2 4 0
31. Emil Larsson Pålsboda IBF H2 (A-lag) 2 2 2 4 0
32. Aron Ohlsson Lillån IBK Div1 (A-lag) 1 2 2 4 0
33. Viktor Nordén IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 4 2 2 4 0
34. Oskar Wettéus Lillån IBK Div1 (A-lag) 2 1 3 4 0
35. Samuel Gustafsson Lillån IBK Div1 (A-lag) 3 3 0 3 0
36. Isak Palmén Lillån IBK Div1 (A-lag) 1 2 1 3 0
37. Robin Eriksson WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 4 2 1 3 0
38. Andreas Johansson Askersunds IBK A-lag (A-lag) 3 2 1 3 0
39. Emil Ruud IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 2 2 1 3 0
40. Hampus Håkansson IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 3 2 1 3 0
41. Filip Palm Örebro FBC (H2) (A-lag) 1 2 1 3 2
42. Anton Häll Askersunds IBK A-lag (A-lag) 3 2 1 3 2
43. Jesper Karlsson Askersunds IBK A-lag (A-lag) 2 1 2 3 0
44. Pontus Tillqvist Pålsboda IBF H2 (A-lag) 3 1 2 3 4
45. Edwin Gustavsson Kumla IBK (A-lag) 4 1 2 3 12
46. Rikard Bergström Pålsboda IBF H2 (A-lag) 3 0 3 3 6
47. Sebastian Karlsson KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 3 2 0 2 0
48. Filip Gillberg Lillån IBK Div1 (A-lag) 1 2 0 2 0
49. Isak Olsson Axell Lillån IBK Div1 (A-lag) 2 2 0 2 0
50. Adam Skårud WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 2 2 0 2 0
51. Zebastian Moraglio WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 2 2 0 2 0
52. Fredrik Olsson Pålsboda IBF H2 (A-lag) 3 2 0 2 8
53. Jakob Axelsson IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 2 1 1 2 0
54. Martin Stockhult Örebro FBC (H2) (A-lag) 3 1 1 2 0
55. Erik Gustafsson Askersunds IBK A-lag (A-lag) 1 1 1 2 0
56. Marcus Olsson Kumla IBK (A-lag) 4 1 1 2 0
57. Johan Pettersson WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 3 1 1 2 0
58. Viktor Svanholm WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 2 1 1 2 0
59. Marcus Enocsson KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 3 1 1 2 2
60. Marcus Thörnkvist Askersunds IBK A-lag (A-lag) 2 1 1 2 5
61. Niklas Carlsson WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 1 0 2 2 0
62. Christian Kjellman WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 3 0 2 2 0
63. Jacob Embretzen IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 1 0 2 2 0
64. Oskar Svanholm IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 3 0 2 2 0
65. Eskil Svedberg Örebro FBC (H2) (A-lag) 3 0 2 2 0
66. Adam Pettersson KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 1 0 2 2 0
67. Filip Grahn Lillån IBK Div1 (A-lag) 2 0 2 2 2
68. Jacob Lihagen WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 3 0 2 2 2
69. Alexander Blomberg IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 1 1 0 1 0
70. Linus Preis IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 4 1 0 1 0
71. Gustav Eriksson Örebro FBC (H2) (A-lag) 2 1 0 1 0
72. Robin Karlsson Pålsboda IBF H2 (A-lag) 1 1 0 1 0
73. Vincent Asplund Lillån IBK Div1 (A-lag) 1 1 0 1 0
74. Viktor Westlin Lillån IBK Div1 (A-lag) 1 1 0 1 0
75. Patrik Larsson Pålsboda IBF H2 (A-lag) 2 1 0 1 2
76. Johan Palmér Örebro FBC (H2) (A-lag) 2 1 0 1 2
77. Joakim Gustafsson Askersunds IBK A-lag (A-lag) 3 1 0 1 2
78. Oskar Sand KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 3 1 0 1 2
79. Ludwig Åhlund Kumla IBK (A-lag) 3 1 0 1 2
80. Filip Oskarsson Kumla IBK (A-lag) 4 1 0 1 2
81. Per-Anders Andersson Askersunds IBK A-lag (A-lag) 2 0 1 1 0
82. Ali Al Tamimi WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 1 0 1 1 0
83. Magnus Lundqvist Pålsboda IBF H2 (A-lag) 3 0 1 1 0
84. Filip Ardryd Örebro FBC (H2) (A-lag) 3 0 1 1 0
85. Jesper Karlsson IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 4 0 1 1 0
86. Marcus Hammarlund Askersunds IBK A-lag (A-lag) 1 0 1 1 0
87. Jimmy Karlsson Kumla IBK (A-lag) 3 0 1 1 0
88. Bill Petersson Pålsboda IBF H2 (A-lag) 1 0 1 1 0
89. Isac Hjelm IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 2 0 1 1 0
90. Gabriel Wikdahl Kumla IBK (A-lag) 2 0 1 1 0
91. Nick Strömgren Örebro FBC (H2) (A-lag) 1 0 1 1 0
92. Tobias Björk Kumla IBK (A-lag) 4 0 1 1 0
93. Gabriel Dolk Lillån IBK Div1 (A-lag) 2 0 1 1 0
94. Dennis Örtenholm KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 3 0 1 1 0
95. Simon Gustafsson Pålsboda IBF H2 (A-lag) 1 0 1 1 2
96. Alexander Östlund Örebro FBC (H2) (A-lag) 3 0 1 1 2
97. Max Gruvaeus Lillån IBK Div1 (A-lag) 1 0 1 1 2
98. Emil Hjerpe Askersunds IBK A-lag (A-lag) 2 0 1 1 2
99. Patrik Thörnkvist Askersunds IBK A-lag (A-lag) 2 0 1 1 2
100. Marcus Johansson Askersunds IBK A-lag (A-lag) 3 0 1 1 4
101. Niklas Lindblom Pålsboda IBF H2 (A-lag) 3 0 1 1 4
102. Niklas Hagman Lillån IBK Div1 (A-lag) 3 0 1 1 4
103. Fredrik Fischerström Eriksson Pålsboda IBF H2 (A-lag) 2 0 1 1 20
104. Sebastian Lindblad Pålsboda IBF H2 (A-lag) 1 0 0 0 0
105. Samuel Draxler WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 1 0 0 0 0
106. Marcus Persson Pålsboda IBF H2 (A-lag) 3 0 0 0 0
107. Felix Oskarsson Kumla IBK (A-lag) 1 0 0 0 0
108. Simon Lindkvist Lillån IBK Div1 (A-lag) 4 0 0 0 0
109. Anton Jerlström IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 3 0 0 0 0
110. Nils Kero IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 2 0 0 0 0
111. Jesper Gravé Örebro FBC (H2) (A-lag) 1 0 0 0 0
112. Christoffer Hanell Kumla IBK (A-lag) 1 0 0 0 0
113. Oscar Leijonborg Örebro FBC (H2) (A-lag) 2 0 0 0 0
114. Tommi Kokko Gidelius WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 2 0 0 0 0
115. Mikael Karlsson Kumla IBK (A-lag) 4 0 0 0 0
116. Simon Persson IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 2 0 0 0 0
117. Tobias Bäckström Askersunds IBK A-lag (A-lag) 1 0 0 0 0
118. David Skaremark KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 3 0 0 0 0
119. Patrik Göthe Askersunds IBK A-lag (A-lag) 3 0 0 0 0
120. Jakob Forsberg Lillån IBK Div1 (A-lag) 3 0 0 0 0
121. Henrik Gerhardsson KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 1 0 0 0 0
122. Thomas Einarsson WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 2 0 0 0 0
123. Samuel Ropeter KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 2 0 0 0 0
124. Martin Rönnklint Lillån IBK Div1 (A-lag) 1 0 0 0 0
125. Kriztofer Zetterlund Pålsboda IBF H2 (A-lag) 1 0 0 0 0
126. Björn Karlsson Askersunds IBK A-lag (A-lag) 2 0 0 0 0
127. Linus Söderkvist WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 4 0 0 0 0
128. Vilgot Åslund Askersunds IBK A-lag (A-lag) 3 0 0 0 0
129. Daniel Sjökvist KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 2 0 0 0 0
130. Jakob Vidlund IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 4 0 0 0 0
131. Jonas Karlsson Pålsboda IBF H2 (A-lag) 1 0 0 0 0
132. Rasmus Evaldsson Örebro FBC (H2) (A-lag) 2 0 0 0 0
133. Christoffer Hallafors Örebro FBC (H2) (A-lag) 3 0 0 0 0
134. Linus Wickberg KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 3 0 0 0 0
135. Albin Segerstig KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 2 0 0 0 0
136. Tobias Ekbäck Pålsboda IBF H2 (A-lag) 1 0 0 0 0
137. Jesper Sonnerstedt Pålsboda IBF H2 (A-lag) 2 0 0 0 0
138. Alexander Widbark Örebro FBC (H2) (A-lag) 2 0 0 0 0
139. Filip Matz IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 4 0 0 0 0
140. Johan Fredriksson Pålsboda IBF H2 (A-lag) 1 0 0 0 0
141. Christian Karlsson Pålsboda IBF H2 (A-lag) 1 0 0 0 0
142. Henrik Ojeda Mayta Lillån IBK Div1 (A-lag) 1 0 0 0 0
143. William Larsson WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 2 0 0 0 0
144. Jakob Kärrbom KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 1 0 0 0 0
145. Joel Månbrant KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 3 0 0 0 0
146. Sebastian Utegård Kumla IBK (A-lag) 3 0 0 0 0
147. Philip Hedin WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 3 0 0 0 0
148. Kristoffer Pettersson WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 4 0 0 0 0
149. Jesper Engström Örebro FBC (H2) (A-lag) 1 0 0 0 0
150. Valdemar Eliasson KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 1 0 0 0 0
151. Kristoffer Forsberg Örebro FBC (H2) (A-lag) 1 0 0 0 0
152. William Ardesjö IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 4 0 0 0 0
153. Johan Jansson Kumla IBK (A-lag) 4 0 0 0 0
154. Johannes Uhlin Landh IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 2 0 0 0 0
155. Patrik Jansson KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 2 0 0 0 0
156. Buster Häggström IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 2 0 0 0 0
157. Emil Backeborn IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 2 0 0 0 0
158. Carl Harryson Lillån IBK Div1 (A-lag) 1 0 0 0 0
159. samuel poropat Pålsboda IBF H2 (A-lag) 2 0 0 0 0
160. Edvin Eriksson Lillån IBK Div1 (A-lag) 1 0 0 0 0
161. Charles Zahedi Askersunds IBK A-lag (A-lag) 3 0 0 0 0
162. Erik Villgren IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 2 0 0 0 0
163. Joakim Gustavsson Örebro FBC (H2) (A-lag) 1 0 0 0 0
164. Edvin Svedberg Lillån IBK Div1 (A-lag) 2 0 0 0 0
165. Johan Nordström Kumla IBK (A-lag) 1 0 0 0 0
166. Albin Livén WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 1 0 0 0 0
167. Daniel Jennebo WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 1 0 0 0 0
168. Oskar Johansson Pålsboda IBF H2 (A-lag) 2 0 0 0 0
169. Ismael Hallbäck KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 2 0 0 0 0
170. Henrik Ydreborg KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 1 0 0 0 0
171. Oscar Saarväli Örebro FBC (H2) (A-lag) 1 0 0 0 0
172. Max Molander WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 1 0 0 0 0
173. Simon Lindholm IBF Örebro Ung (H2) (A-lag) 3 0 0 0 0
174. Martin Persson Kumla IBK (A-lag) 2 0 0 0 0
175. Daniel Pragnert Örebro FBC (H2) (A-lag) 1 0 0 0 0
176. Alan Smith KFUM Örebro Div 2 (A-lag) 1 0 0 0 0
177. Jonathan Hammander Pålsboda IBF H2 (A-lag) 1 0 0 0 0
178. Alexander Miller Lillån IBK Div1 (A-lag) 3 0 0 0 2
179. Linus Tamminen Askersunds IBK A-lag (A-lag) 2 0 0 0 2
180. Filip Livén WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 2 0 0 0 2
181. Kasper Vadsten WSK Lindesberg A-herr H2 (A-lag) 3 0 0 0 2

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis