Poängliga - Bäst i Stan Damer



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Hannah Karlfeldt Olsson Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 3 4 4 8 0
2. Emmy Viklund Tumba GOIF (Div 2) 3 6 1 7 0
3. Rekell Andersson Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 2 6 1 7 0
4. Linda Wedin Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 3 6 1 7 0
5. Amanda Hagquist Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 2 5 2 7 0
6. Daniela Engström Sollentuna IBF (Div 2) 3 5 1 6 0
7. Caroline Lindblom Sollentuna IBF (Div 2) 3 4 2 6 0
8. Molly Johansson Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 3 4 2 6 2
9. Moa Lindqvist Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 3 2 4 6 0
10. Emilia Lassfolk Djurgårdens IF IBS (Div 2) 3 4 1 5 0
11. Rebecca De Land Vendelsö IK (Div 2) 3 3 2 5 0
12. Maja Wallner Djurgårdens IF IBS (Div 2) 3 2 3 5 0
13. Vilma Zanders Vendelsö IK (Div 2) 3 2 3 5 2
14. Madelene Westerberg Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 2 1 4 5 0
15. Alva Palmedal Vendelsö IK (Div 2) 3 4 0 4 0
16. Julia Lundgren Sköndals IK (Div 1) 3 4 0 4 2
17. Philippa Blom Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 3 3 1 4 0
18. Erlandsson Hedvig Iwarzon Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 3 1 4 0
19. Malin Finnilä Nyberg Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 1 2 2 4 0
20. Emma Jansson Sollentuna IBF (Div 2) 3 2 2 4 2
21. Christine Lindberg Vendelsö IK (Div 2) 3 2 2 4 2
22. Josefine Lindberg Djurgårdens IF IBS (Div 2) 3 1 3 4 0
23. Wilma Engdahl Rotebro IS IBK (Div 2) 3 3 0 3 0
24. Åsa Larsson Sköndals IK (Div 1) 3 2 1 3 0
25. Josefine Strid Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 2 2 1 3 0
26. Anneli Gigg Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 3 2 1 3 0
27. Frida Åstrand Sollentuna IBF (Div 2) 3 2 1 3 0
28. Erica Klevbo Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 2 1 2 3 0
29. Hanna Othberg Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 2 1 2 3 0
30. Malin Jönsson Rotebro IS IBK (Div 2) 3 1 2 3 0
31. Sofie Zirath Tumba GOIF (Div 2) 2 1 2 3 0
32. Ida Karvia Täby FC (Div 1) 2 0 3 3 0
33. Daniella Drab Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 3 0 3 3 0
34. Klara Strömqvist Värmdö IF (Div 2) 2 2 0 2 0
35. Cecilia Jonsson Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 2 0 2 0
36. Ellen Grönvall Djurgårdens IF IBS (Div 2) 2 2 0 2 0
37. Angelica Öqvist Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 2 0 2 0
38. Maia Kollberg Täby FC (Div 1) 2 2 0 2 0
39. Ebba Hansson Vendelsö IK (Div 2) 3 2 0 2 0
40. Sandra Litzén Täby FC (Div 1) 2 2 0 2 0
41. Ellen Todd Värmdö IF (Div 2) 2 2 0 2 0
42. Alva Lindholm Sköndals IK (Div 1) 3 2 0 2 0
43. Maja Gottberg Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 1 2 0 2 0
44. Emma Friborg Tumba GOIF (Div 2) 2 2 0 2 0
45. Ellinor Karlqvist Rotebro IS IBK (Div 2) 2 2 0 2 2
46. Wendla Jangenrud Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 1 1 2 0
47. Caroline Sjöqvist Sköndals IK (Div 1) 3 1 1 2 0
48. Ida Hansson Vendelsö IK (Div 2) 3 1 1 2 0
49. Denise Bruce Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 2 1 1 2 0
50. Maja Bergbom Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 2 1 1 2 0
51. Sandra Dahlberg Arndt Sköndals IK (Div 1) 3 1 1 2 0
52. Nicolina Persson Rotebro IS IBK (Div 2) 3 1 1 2 0
53. Cornelia Frammin Sollentuna IBF (Div 2) 2 1 1 2 0
54. Sara Richert Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 3 1 1 2 0
55. Veronica Melcher Sköndals IK (Div 1) 3 1 1 2 0
56. Mariam ElHiri Djurgårdens IF IBS (Div 2) 3 1 1 2 0
57. Maria Lindberg Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 1 1 2 0
58. Josefine Andersson Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 1 1 2 0
59. Clara Lindgren Täby FC (Div 1) 2 1 1 2 2
60. Hanna Odén Djurgårdens IF IBS (Div 2) 2 1 1 2 2
61. Tiffany Saffo Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 2 1 1 2 2
62. Madeleine Schedin Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 2 0 2 2 0
63. Maja Johansson Vendelsö IK (Div 2) 3 0 2 2 0
64. Beata Henriksson Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 2 0 2 2 0
65. Elin Olofsson Sköndals IK (Div 1) 3 0 2 2 0
66. Emma Wallenius Tumba GOIF (Div 2) 3 0 2 2 0
67. Nathalie Andersson Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 0 2 2 0
68. Elin Fredriksson Sollentuna IBF (Div 2) 3 0 2 2 0
69. Josefin Sjölund Larsson Sköndals IK (Div 1) 3 0 2 2 0
70. Nathalie Jelgard Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 3 0 2 2 0
71. Veronica Landin Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 0 2 2 2
72. Jaquline Astlöv Sollentuna IBF (Div 2) 3 0 2 2 2
73. Lina Nordh Rotebro IS IBK (Div 2) 3 1 0 1 0
74. Hanna Pousette Täby FC (Div 1) 2 1 0 1 0
75. Jennifer Therese Enbom Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 1 0 1 0
76. Linnéa Lindquist Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 1 0 1 0
77. Moa Hellström Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 2 1 0 1 0
78. Emelie Hamren Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 1 1 0 1 0
79. Gabriella Nilson Kungsängens IF (Div 3) 3 1 0 1 0
80. Fanny Virgin Täby FC (Div 1) 2 1 0 1 0
81. Emma Rimbe Täby FC (Div 1) 2 1 0 1 0
82. Linda Lagerlund Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 3 1 0 1 0
83. Emma Persson Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 1 1 0 1 0
84. Therese Oscarsson Rotebro IS IBK (Div 2) 3 1 0 1 0
85. Magdalena Thyrén Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 2 1 0 1 0
86. Alexandra Barragan Djurgårdens IF IBS (Div 2) 3 1 0 1 0
87. Jennifer Hallander Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 3 1 0 1 0
88. Filippa Permbeck Täby FC (Div 1) 2 1 0 1 0
89. Stina Sandin Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 1 0 1 0
90. Rebecka Öhr Vendelsö IK (Div 2) 3 1 0 1 0
91. Evelina Ihl Vendelsö IK (Div 2) 2 1 0 1 0
92. Emelie Adolfsson Tumba GOIF (Div 2) 1 1 0 1 0
93. Hanna Persell Ingarö IF (Div 3) 3 1 0 1 2
94. Ida Carstens Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 3 1 0 1 2
95. Rebecca Zetterström Kungsängens IF (Div 3) 3 1 0 1 4
96. Emma Kimby Kungsängens IF (Div 3) 3 1 0 1 4
97. Noa Martin Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 2 0 1 1 0
98. Elin Bynke Värmdö IF (Div 2) 2 0 1 1 0
99. Marika Forsman Rotebro IS IBK (Div 2) 3 0 1 1 0
100. Zita Holmsved Thott Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 3 0 1 1 0
101. Frida Åberg Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 3 0 1 1 0
102. Sara Rönnberg Täby FC (Div 1) 2 0 1 1 0
103. Frida Svensson Tumba GOIF (Div 2) 3 0 1 1 0
104. Maja Sohlberg Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 0 1 1 0
105. Stina Westerlund Vendelsö IK (Div 2) 3 0 1 1 0
106. Amanda Lindgren Rotebro IS IBK (Div 2) 3 0 1 1 0
107. Julia Kärnqvist Sköndals IK (Div 1) 3 0 1 1 0
108. Sara Bragnell Kungsängens IF (Div 3) 3 0 1 1 0
109. Louise Lind Djurgårdens IF IBS (Div 2) 3 0 1 1 0
110. Lykke Lassen Eriksson Sköndals IK (Div 1) 3 0 1 1 0
111. Amanda Ramstedt Tumba GOIF (Div 2) 3 0 1 1 0
112. Hanna Mörk Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 3 0 1 1 0
113. Lisa Lundström Sköndals IK (Div 1) 3 0 1 1 0
114. Jasmine Axelsson Täby FC (Div 1) 2 0 1 1 0
115. Amanda Östlund Sollentuna IBF (Div 2) 2 0 1 1 0
116. Julia Andersson Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 3 0 1 1 0
117. Lovisa Back Täby FC (Div 1) 2 0 1 1 0
118. Wan Elander Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 2 0 1 1 0
119. Anna Lönn Tumba GOIF (Div 2) 2 0 1 1 0
120. Annette Finné Ingarö IF (Div 3) 3 0 1 1 0
121. Emma Wästfelt Väsby IBK (Div 3) 3 0 1 1 2
122. Hanna Thunholm Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 0 1 1 2
123. Tove Sohlberg Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 0 1 1 2
124. Maja Björklund Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 2 0 0 0 0
125. Emma Lindberg Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 2 0 0 0 0
126. Ellen Wistedt Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 2 0 0 0 0
127. Kimberly Helly Värmdö IF (Div 2) 2 0 0 0 0
128. Emma Storm Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 0 0 0 0
129. Amanda Ramberg Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 1 0 0 0 0
130. Stephanie Dalbjer Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 2 0 0 0 0
131. Cajsa Schöld Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 0 0 0 0
132. Cecilia Ärlerud Rotebro IS IBK (Div 2) 3 0 0 0 0
133. Tanja Heiskanen Djurgårdens IF IBS (Div 2) 3 0 0 0 0
134. Ebba Odenman Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 1 0 0 0 0
135. Felicia Atteskär-Ramström Kungsängens IF (Div 3) 3 0 0 0 0
136. Annika Ferngren Sollentuna IBF (Div 2) 3 0 0 0 0
137. Sandra Elofsson Sollentuna IBF (Div 2) 3 0 0 0 0
138. Isabella Berggren Kungsängens IF (Div 3) 3 0 0 0 0
139. Johanna Högström Kungsängens IF (Div 3) 3 0 0 0 0
140. Mathilda Sjöberg Täby FC (Div 1) 1 0 0 0 0
141. Martina Tanskanen Rotebro IS IBK (Div 2) 3 0 0 0 0
142. Alma Baxivanos Djurgårdens IF IBS (Div 2) 3 0 0 0 0
143. Linda Axelsson Rotebro IS IBK (Div 2) 3 0 0 0 0
144. Linnéa Julin Väsby IBK (Div 3) 3 0 0 0 0
145. Isa Marie Carsbo Djurgårdens IF IBS (Div 2) 3 0 0 0 0
146. Louise Lindgren Tumba GOIF (Div 2) 1 0 0 0 0
147. Lill Cronås Ingarö IF (Div 3) 3 0 0 0 0
148. Josefin Korsbäck Värmdö IF (Div 2) 2 0 0 0 0
149. Moa Callenmark Värmdö IF (Div 2) 2 0 0 0 0
150. Cecilia Stern Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 0 0 0 0
151. Beatrice Hallin Ingarö IF (Div 3) 3 0 0 0 0
152. Isabelle Björk Vendelsö IK (Div 2) 3 0 0 0 0
153. Linda Gustafsson Djurgårdens IF IBS (Div 2) 3 0 0 0 0
154. Felicia Törner Tumba GOIF (Div 2) 3 0 0 0 0
155. Elina Edin Väsby IBK (Div 3) 3 0 0 0 0
156. Elin Kossmann Tumba GOIF (Div 2) 2 0 0 0 0
157. Cecilia Lindström Täby FC (Div 1) 2 0 0 0 0
158. Hanna Sjöberg Täby FC (Div 1) 2 0 0 0 0
159. Anna Karlsson Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 0 0 0 0
160. Clara Moström Djurgårdens IF IBS (Div 2) 1 0 0 0 0
161. Joanna Korsbäck Värmdö IF (Div 2) 2 0 0 0 0
162. Kajsa Johansson Djurgårdens IF IBS (Div 2) 3 0 0 0 0
163. Sophia Härdin Guliett Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 3 0 0 0 0
164. Ida Österlund Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 2 0 0 0 0
165. Alma Pethrus Täby FC (Div 1) 2 0 0 0 0
166. Elinor Parra Sköndals IK (Div 1) 3 0 0 0 0
167. Clara Andersson Värmdö IF (Div 2) 1 0 0 0 0
168. Frida Elison Djurgårdens IF IBS (Div 2) 3 0 0 0 0
169. Caroline Lundkvist Sollentuna IBF (Div 2) 2 0 0 0 0
170. Emelie Andersson Älvsjö AIK IBF B (Div 2) 3 0 0 0 0
171. Josefin Möller Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 3 0 0 0 0
172. Ellinor Walther Rotebro IS IBK (Div 2) 3 0 0 0 0
173. Minna Skantz Täby FC (Div 1) 2 0 0 0 0
174. Åsa Sundström Väsby IBK (Div 3) 3 0 0 0 0
175. Mikaela Kvarnefalk Kungsängens IF (Div 3) 1 0 0 0 0
176. Izabelle Persson Kungsängens IF (Div 3) 3 0 0 0 0
177. Bella Hall Ingarö IF (Div 3) 2 0 0 0 0
178. Helena Svensson Ingarö IF (Div 3) 3 0 0 0 0
179. Carolina Lake Värmdö IF (Div 2) 1 0 0 0 0
180. Linda Höglund Väsby IBK (Div 3) 3 0 0 0 0
181. Sofie Lennerman Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 1 0 0 0 0
182. Ella Ann-sofie Düring Ingarö IF (Div 3) 2 0 0 0 0
183. Caroline Vikman Rotebro IS IBK (Div 2) 1 0 0 0 0
184. Saga Lindberg Djurgårdens IF IBS (Div 2) 1 0 0 0 0
185. Sandra Ekelund Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 1 0 0 0 0
186. Alice Ekstrand Värmdö IF (Div 2) 1 0 0 0 0
187. Erika Fridner Väsby IBK (Div 3) 1 0 0 0 0
188. Josefine Wiksten Väsby IBK (Div 3) 3 0 0 0 0
189. My Ferm Kungsängens IF (Div 3) 3 0 0 0 0
190. Maja Dahlin Täby FC (Div 1) 2 0 0 0 0
191. Ulrika Sandqvist Ingarö IF (Div 3) 1 0 0 0 0
192. Julia Trifunovski Nacka Wallenstam IBK (Div 1) 2 0 0 0 0
193. Filippa Svenningsson Täby FC (Div 1) 2 0 0 0 0
194. Ebba Karlsson Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 1 0 0 0 0
195. Lynn Bergvall Ingarö IF (Div 3) 1 0 0 0 0
196. Evelina Eriksson Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 2 0 0 0 0
197. Linnea Terzi-Bergman Ingarö IF (Div 3) 1 0 0 0 0
198. Ida Westholm Väsby IBK (Div 3) 3 0 0 0 0
199. Matilda Nylander Sköndals IK (Div 1) 3 0 0 0 0
200. Lovisa Garli Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 3 0 0 0 0
201. Cassandra Karlsson Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 2 0 0 0 0
202. Molly Berg Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 2 0 0 0 0
203. Christine Lake Värmdö IF (Div 2) 2 0 0 0 0
204. Linn Österman Värmdö IF (Div 2) 2 0 0 0 0
205. Lova Sehlin Värmdö IF (Div 2) 2 0 0 0 0
206. Emma Strid Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 2 0 0 0 0
207. Johanna Wiksten Väsby IBK (Div 3) 3 0 0 0 0
208. Bafrin Akbari Kungsängens IF (Div 3) 3 0 0 0 0
209. Jonna Nilsson Vendelsö IK (Div 2) 1 0 0 0 0
210. Linnea Eriksson Ingarö IF (Div 3) 2 0 0 0 0
211. Elsa Zethrin Ingarö IF (Div 3) 3 0 0 0 0
212. Rosanna Garpenbeck Ingarö IF (Div 3) 2 0 0 0 0
213. Ida Johansson Täby FC (Div 1) 2 0 0 0 0
214. Telma Sloma Ingarö IF (Div 3) 1 0 0 0 0
215. Olivia Tingström Ingarö IF (Div 3) 3 0 0 0 0
216. Sandra Falk Djurgårdens IF IBS (Div 2) 3 0 0 0 0
217. Anna Helander Djurgårdens IF IBS (Div 2) 2 0 0 0 0
218. Petra Dynesius Sköndals IK (Div 1) 3 0 0 0 0
219. Julia Hermelin Sollentuna IBF (Div 2) 2 0 0 0 0
220. Denise Wikner Tumba GOIF (Div 2) 3 0 0 0 0
221. Amanda Cavonius Djurgårdens IF IBS (Div 2) 3 0 0 0 0
222. Carolina Myrvoll Täby FC (Div 1) 2 0 0 0 0
223. Erica Bengtzzon Väsby IBK (Div 3) 3 0 0 0 0
224. Alva Olsson Ingarö IF (Div 3) 3 0 0 0 0
225. Lisa Hansel Rotebro IS IBK (Div 2) 3 0 0 0 0
226. Petra Millfors Ingarö IF (Div 3) 2 0 0 0 0
227. Ulrika Garpenbeck Ingarö IF (Div 3) 2 0 0 0 0
228. Emelie Voetmann Väsby IBK (Div 3) 3 0 0 0 0
229. Karen Eldevik Tumba GOIF (Div 2) 3 0 0 0 0
230. Therese Kempendahl Väsby IBK (Div 3) 3 0 0 0 0
231. Sandra Rödlund Värmdö IF (Div 2) 1 0 0 0 0
232. Cassandra Zackrisson Vendelsö IK (Div 2) 2 0 0 0 0
233. Amanda Peterson Hässelby SK IBK Dam (Div 1) 3 0 0 0 0
234. Hanna Lagemyr Vendelsö IK (Div 2) 3 0 0 0 2
235. Zandra Jakobsson Rotebro IS IBK (Div 2) 3 0 0 0 2
236. Annica Liljeblad Väsby IBK (Div 3) 3 0 0 0 2
237. Ida Berg Djurgårdens IF IBS (Div 2) 3 0 0 0 2
238. Jennifer Åhlin Väsby IBK (Div 3) 3 0 0 0 2
239. Petra Friedmann Bele Barkarby IF IBF B (Div 2) 2 0 0 0 2
240. Clara Waldenström Värmdö IF (Div 2) 2 0 0 0 2
241. Karoline Gyllenflykt Rotebro IS IBK (Div 2) 3 0 0 0 2

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis