Poängliga - Damer DM



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Sandra Strömberg FBC Katrineholm 4 2 5 7 0
2. Elin Källström Nykvarns IBF Ungdom 4 4 0 4 0
3. Jessika Hellsén Telge SIBK 2 3 1 4 0
4. Amanda Berglund FBC Katrineholm 3 3 1 4 0
5. Julia Lindh Nykvarns IBF Ungdom 4 3 1 4 0
6. Tilda Lidberg Telge SIBK 3 3 1 4 0
7. Linnea Bjerregaard Nykvarns IBF Ungdom 4 2 2 4 0
8. Stina Karlsson FBC Katrineholm 4 1 3 4 0
9. Ellen Pettersson FBC Katrineholm 4 3 0 3 0
10. Anna Flensburg Trosa Edanö IBK 3 2 1 3 0
11. Line Ceder FBC Katrineholm 4 2 1 3 0
12. Nicole Alm Nykvarns IBF Ungdom 4 2 1 3 0
13. Evelina Janicke FBC Katrineholm 4 2 1 3 0
14. Sandra Eriksson FBC Katrineholm 4 1 2 3 0
15. Madeleine Rooslien Telge SIBK 2 0 3 3 0
16. Ellen Wadsten Trosa Edanö IBK 3 2 0 2 0
17. Jenni Pienimäki Telge SIBK 3 2 0 2 0
18. Julia Vikman Onyx IBS 2 2 0 2 0
19. Elina Salenius Nykvarns IBF Ungdom 4 1 1 2 0
20. Hanna Weflö FBC Katrineholm 4 1 1 2 0
21. Wera Nygren IFK Gnesta 2 1 1 2 0
22. Elin Palm/Blomqvist Telge SIBK 3 1 1 2 0
23. Ida Wahlgren Nykvarns IBF Ungdom 4 1 1 2 0
24. Vilma Bjur Nykvarns IBF Ungdom 4 1 1 2 0
25. Mathilda Ahren Trosa Edanö IBK 3 1 1 2 0
26. Ella Nilsson IFK Gnesta 2 1 1 2 0
27. Isabella Nyström FBC Katrineholm 4 1 1 2 0
28. Linn Broberg Nykvarns IBF Ungdom 4 0 2 2 0
29. Caroline Stening Telge SIBK 3 0 2 2 0
30. Molly Samuelsson FBC Katrineholm 4 0 2 2 0
31. Kristina Magnusson FBC Katrineholm 4 1 0 1 0
32. Jennifer Ekman Trosa Edanö IBK 3 1 0 1 0
33. Pauline Meneust Telge SIBK 2 1 0 1 0
34. Tindra Andersson Onyx IBS 2 1 0 1 0
35. Rebecca Lindskog Trosa Edanö IBK 2 1 0 1 0
36. Ida Stenhoff Onyx IBS 2 1 0 1 0
37. Angelina Callin Telge SIBK 1 1 0 1 0
38. Tilda Gyllestad IFK Gnesta 2 1 0 1 0
39. Moa Runfeldt Trosa Edanö IBK 3 1 0 1 0
40. Jenny Tapper Trosa Edanö IBK 3 1 0 1 0
41. Moa Pettersson FBC Katrineholm 4 1 0 1 0
42. Linnea Landbergsson Nykvarns IBF Ungdom 4 1 0 1 0
43. Ida Andersson FBC Katrineholm 2 1 0 1 0
44. Sarah Schoning Telge SIBK 1 1 0 1 0
45. Maja Wahlgren Nykvarns IBF Ungdom 4 1 0 1 0
46. Esmeralda Tällö Nykvarns IBF Ungdom 3 1 0 1 0
47. Ida Johansson Onyx IBS 2 0 1 1 0
48. Madeleine Nörgaard IFK Gnesta 2 0 1 1 0
49. Wilma Löwenthal Nykvarns IBF Ungdom 4 0 1 1 0
50. Nelly Thomasdotter Nykvarns IBF Ungdom 4 0 1 1 0
51. Ella Lindström Telge SIBK 1 0 1 1 0
52. Ebba Köpsén Nykvarns IBF Ungdom 4 0 1 1 0
53. Sofia Olsson Trosa Edanö IBK 3 0 1 1 0
54. Filippa Larsson Trosa Edanö IBK 3 0 1 1 0
55. My Desaix Onyx IBS 2 0 1 1 0
56. Amanda Rönnqvist Telge SIBK 3 0 1 1 0
57. Emma Jagersten Trosa Edanö IBK 3 0 1 1 0
58. Saga Bäckström Nykvarns IBF Ungdom 4 0 1 1 0
59. Tove Westman Ekström Trosa Edanö IBK 3 0 1 1 0
60. Natalia Uribe IFK Gnesta 2 0 0 0 0
61. Ida Burén IFK Gnesta 1 0 0 0 0
62. Alice Brodin Telge SIBK 3 0 0 0 0
63. Sofia Krusell Onyx IBS 2 0 0 0 0
64. Ida Ceder Onyx IBS 2 0 0 0 0
65. Jessica Eriksson IFK Gnesta 2 0 0 0 0
66. Ellen Lott IFK Gnesta 2 0 0 0 0
67. Jennifer Garcia Hägg Telge SIBK 1 0 0 0 0
68. Agnes Hansen IFK Gnesta 2 0 0 0 0
69. Moa Joonas Nykvarns IBF Ungdom 2 0 0 0 0
70. Nellie Heponiemi Trosa Edanö IBK 2 0 0 0 0
71. Jenny Söderberg Onyx IBS 2 0 0 0 0
72. Victoria Turesson IFK Gnesta 2 0 0 0 0
73. Lotta Ekstrand IFK Gnesta 2 0 0 0 0
74. Ida Hellzen IFK Gnesta 1 0 0 0 0
75. Karin Jensen IFK Gnesta 2 0 0 0 0
76. Felicia Rask FBC Katrineholm 4 0 0 0 0
77. Tilda. Eriksson Onyx IBS 1 0 0 0 0
78. Matilda Aringe Onyx IBS 2 0 0 0 0
79. Tilde Schedin FBC Katrineholm 4 0 0 0 0
80. Johanna Bjelkmark Trosa Edanö IBK 3 0 0 0 0
81. Johanna Larsson Nykvarns IBF Ungdom 1 0 0 0 0
82. Maja Olsson Trosa Edanö IBK 3 0 0 0 0
83. Rebecka Nyman FBC Katrineholm 3 0 0 0 0
84. Malin Hellsén Telge SIBK 1 0 0 0 0
85. Daniela Malmborg FBC Katrineholm 1 0 0 0 0
86. Annie Jagersten Trosa Edanö IBK 3 0 0 0 0
87. Nathalie Andersson Onyx IBS 2 0 0 0 0
88. Emma Winte IFK Gnesta 2 0 0 0 0
89. Johanna Pienimäki Telge SIBK 3 0 0 0 0
90. Elin Joonas IFK Gnesta 2 0 0 0 0
91. Moa Sabel Nykvarns IBF Ungdom 4 0 0 0 0
92. Emilia Rosander IFK Gnesta 2 0 0 0 0
93. Elin Edlund IFK Gnesta 1 0 0 0 0
94. Olivia Hellsing Telge SIBK 2 0 0 0 0
95. Ebba Myllyvainio Onyx IBS 2 0 0 0 0
96. Alice Lott IFK Gnesta 2 0 0 0 0
97. Emma Åkerman Onyx IBS 1 0 0 0 0
98. Sandra Shirpey IFK Gnesta 2 0 0 0 0
99. Nina Zelahn Trosa Edanö IBK 2 0 0 0 0
100. Jennifer Tornell FBC Katrineholm 4 0 0 0 0
101. Mathilda Skeppström Nykvarns IBF Ungdom 4 0 0 0 0
102. Emmeli Höglund IFK Gnesta 2 0 0 0 0
103. Anna Tapper Trosa Edanö IBK 1 0 0 0 0
104. Louise Mannerstål Nykvarns IBF Ungdom 4 0 0 0 0
105. Nellie Sjöström Blomqvist Onyx IBS 2 0 0 0 0
106. Cilla Wemmer Telge SIBK 3 0 0 0 0
107. Mira Eriksson IFK Gnesta 2 0 0 0 0

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis