Poängliga - Kval till H1



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Oskar Lund IBK Sundsvall 2 7 2 9 0
2. Hampus Strömberg Timrå IBC 2 5 3 8 0
3. Axel Hjälm Timrå IBC 2 7 0 7 0
4. Kasper Jeremias Team Thorengruppen Ungdom SK 2 5 2 7 0
5. Christoffer Ström Team Thorengruppen Ungdom SK 2 5 2 7 0
6. Kristoffer Moström Team Thorengruppen Ungdom SK 2 1 6 7 2
7. Victor Molén Nyqvist IBK Sundsvall 2 5 1 6 2
8. Daniel Johansson Team Thorengruppen Ungdom SK 2 4 2 6 0
9. Gustav Karlsson Team Thorengruppen Ungdom SK 2 2 3 5 2
10. Jonas Lundahl Timrå IBC 2 1 4 5 4
11. Joakim Kramer Jemtland Innebandy 2 1 4 5 5
12. André Johansson Gullänget-Kroksta IBS 2 4 0 4 4
13. Kristian Sjöberg Gullänget-Kroksta IBS 2 3 1 4 0
14. Petter Melinder IBK Sundsvall 2 2 2 4 6
15. Johan Holmgren IBK Sundsvall 2 1 3 4 0
16. Oskar Forsgren K 4 IF 2 1 3 4 0
17. Niklas Karlström Jemtland Innebandy 2 3 0 3 0
18. Michel Moen Jemtland Innebandy 2 2 1 3 0
19. Daniel Bixo Jemtland Innebandy 2 1 2 3 0
20. Daniel Åslund IBK Sundsvall 2 1 2 3 0
21. Marcus Östberg IBK Sundsvall 2 1 2 3 0
22. Jonathan Åström Team Thorengruppen Ungdom SK 2 1 2 3 0
23. Giovanni Monticciolo Timrå IBC 2 0 3 3 0
24. Kim Gatugård IBK Sundsvall 2 0 3 3 0
25. Magnus Ranberg K 4 IF 2 0 3 3 0
26. Jesper Lundkvist K 4 IF 2 2 0 2 0
27. Tony Strindlund Gullänget-Kroksta IBS 2 2 0 2 0
28. Andreas Bäcklund K 4 IF 2 2 0 2 4
29. Josef Holmlund K 4 IF 2 1 1 2 0
30. Markus Rud Jemtland Innebandy 2 1 1 2 0
31. Jesper Romberg K 4 IF 2 1 1 2 2
32. Anton Lundholm Gullänget-Kroksta IBS 2 1 1 2 4
33. Elias Lindgren Gullänget-Kroksta IBS 1 0 2 2 0
34. Sebastian Blomstrand Jemtland Innebandy 2 0 2 2 0
35. Dennis Granlöf Gullänget-Kroksta IBS 2 0 2 2 4
36. Alexander Flinkfeldt K 4 IF 1 1 0 1 0
37. Albin Hallin K 4 IF 1 1 0 1 0
38. Jesper Sarri Team Thorengruppen Ungdom SK 2 1 0 1 0
39. Lucas Malmrot Jemtland Innebandy 2 1 0 1 2
40. Joakim Starkman Jemtland Innebandy 2 1 0 1 2
41. Marcus Alm Timrå IBC 2 1 0 1 5
42. Albin Grenholm Jemtland Innebandy 2 1 0 1 6
43. Isac Lundqvist K 4 IF 2 0 1 1 0
44. Arvid Hamberg Gullänget-Kroksta IBS 1 0 1 1 0
45. Robin Sjöberg Gullänget-Kroksta IBS 1 0 1 1 0
46. Jesper Brundin Timrå IBC 2 0 1 1 0
47. Andreas Persson Team Thorengruppen Ungdom SK 2 0 1 1 0
48. Oscar Olofsson Timrå IBC 2 0 1 1 2
49. Peter Olsson Gullänget-Kroksta IBS 2 0 1 1 2
50. Rickard Severin IBK Sundsvall 2 0 1 1 2
51. Tommy Nordbakk Jemtland Innebandy 2 0 1 1 2
52. David Ericsson Timrå IBC 2 0 1 1 2
53. Mattias Sundin Timrå IBC 1 0 0 0 0
54. Niclas Svensson Jemtland Innebandy 2 0 0 0 0
55. Tim Nordqvist Jemtland Innebandy 2 0 0 0 0
56. Edvin Bäckman Jemtland Innebandy 1 0 0 0 0
57. Jacob Johansson Jemtland Innebandy 1 0 0 0 0
58. Kristoffer Carlsson Jemtland Innebandy 1 0 0 0 0
59. Eric Brunila Jemtland Innebandy 2 0 0 0 0
60. Robin Andersson Nyberg Jemtland Innebandy 1 0 0 0 0
61. Kevin Sjöberg Jemtland Innebandy 2 0 0 0 0
62. Emil Martinsson Jemtland Innebandy 2 0 0 0 0
63. Rikard Edlund Gullänget-Kroksta IBS 2 0 0 0 0
64. Mattias Nydahl Gullänget-Kroksta IBS 2 0 0 0 0
65. Niklas Eriksson Gullänget-Kroksta IBS 2 0 0 0 0
66. Leo Jonsson K 4 IF 2 0 0 0 0
67. Erik Sjödin K 4 IF 2 0 0 0 0
68. Patrik Grandelius K 4 IF 1 0 0 0 0
69. Erik Modin IBK Sundsvall 2 0 0 0 0
70. David Sandberg K 4 IF 2 0 0 0 0
71. Johan Sjögren K 4 IF 2 0 0 0 0
72. Pontus Karlsson K 4 IF 2 0 0 0 0
73. Alexander Lundberg Gullänget-Kroksta IBS 1 0 0 0 0
74. Nils Block IBK Sundsvall 2 0 0 0 0
75. Joel Stockhaus IBK Sundsvall 2 0 0 0 0
76. Mattias Wahlström IBK Sundsvall 2 0 0 0 0
77. Niklas Bäckström IBK Sundsvall 2 0 0 0 0
78. Daniel Sjöblom Timrå IBC 1 0 0 0 0
79. Johan Hultberg Timrå IBC 2 0 0 0 0
80. Max Håkansson Timrå IBC 1 0 0 0 0
81. Henrik Hörnfeldt Timrå IBC 2 0 0 0 0
82. Jonatan Nilsson Timrå IBC 2 0 0 0 0
83. Albin Olofsson Timrå IBC 2 0 0 0 0
84. Erik Grahm Timrå IBC 2 0 0 0 0
85. Alexander Johansson Säther Timrå IBC 2 0 0 0 0
86. Tim Engström Team Thorengruppen Ungdom SK 2 0 0 0 0
87. Jonas Näslund Team Thorengruppen Ungdom SK 2 0 0 0 0
88. Patrik Brännström Team Thorengruppen Ungdom SK 2 0 0 0 0
89. Marcus Lindfors Team Thorengruppen Ungdom SK 2 0 0 0 0
90. Samuel Wiklund Team Thorengruppen Ungdom SK 1 0 0 0 0
91. Klas Mellberg Team Thorengruppen Ungdom SK 2 0 0 0 0
92. Erik Johansson Team Thorengruppen Ungdom SK 2 0 0 0 0
93. Elias Stenvall Team Thorengruppen Ungdom SK 1 0 0 0 0
94. Ludvig Morin Team Thorengruppen Ungdom SK 1 0 0 0 0
95. Lukas Berggren Team Thorengruppen Ungdom SK 2 0 0 0 0
96. Isak Bergström Team Thorengruppen Ungdom SK 2 0 0 0 0
97. Anton Arnqvist Team Thorengruppen Ungdom SK 2 0 0 0 0
98. Markus Strömberg Team Thorengruppen Ungdom SK 2 0 0 0 2
99. Pontus Näs Timrå IBC 2 0 0 0 2
100. William Persson IBK Sundsvall 2 0 0 0 2
101. Jesper Sparby IBK Sundsvall 1 0 0 0 2
102. Filip Olofsson Gullänget-Kroksta IBS 2 0 0 0 2
103. Albin Eriksson K 4 IF 2 0 0 0 2
104. Andreas Olsson Jemtland Innebandy 2 0 0 0 2
105. Fredrik Carlson Timrå IBC 2 0 0 0 2

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis