Poängliga - Damer Division 2 Södra



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Johanna Strand Slätafly/SK IBK 16 27 11 38 4
2. Ronja Lundbergs Slätafly/SK IBK 18 17 20 37 2
3. Malin Lorentzon Mörbylånga GOIF 17 17 15 32 4
4. Tove Franzén Mörbylånga GOIF 17 27 2 29 0
5. Hanna Jönsson Ryds SK 16 15 11 26 0
6. Jennifer Nilsson Mörbylånga GOIF 18 10 16 26 6
7. Emma Sannestam Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 17 20 4 24 4
8. Carolin Antonsson Slätafly/SK IBK 16 13 11 24 6
9. Jennica Lindström Sandbäckshults IBK 17 9 15 24 2
10. Malin Berntsson Ryds SK 12 15 7 22 4
11. Felicia Sperling Sandbäckshults IBK 16 17 4 21 2
12. Sanna Moberg Ryds SK 15 10 8 18 0
13. Hanna Liljenstolpe Ryds SK 17 10 7 17 0
14. Emma Stark Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 18 7 10 17 2
15. Malin Karlsson Slätafly/SK IBK 16 8 8 16 6
16. Ebba Tovstedt Sandbäckshults IBK 15 5 11 16 6
17. Emelie Nordqvist Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 16 7 8 15 0
18. Melina Lind Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 13 10 4 14 0
19. Jenny Håkansson Mörbylånga GOIF 16 10 3 13 2
20. Maria Karlsson Sandbäckshults IBK 8 10 3 13 4
21. Sanna Augustsson Sandbäckshults IBK 17 9 4 13 4
22. Felicia Karlsson Slätafly/SK IBK 13 6 7 13 0
23. Isabella Landtreter Slätafly/SK IBK 14 7 5 12 0
24. Molly Ämtvall Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 9 2 11 2
25. Jennie Pettersson Mörbylånga GOIF 17 7 4 11 0
26. Julia Andersson FBC Kalmarsund Ungdom B 11 6 5 11 0
27. Nora Wibing Sandbäckshults IBK 17 4 7 11 12
28. Emelie Wisén Slätafly/SK IBK 15 8 2 10 6
29. Linn Lundström Sandbäckshults IBK 14 5 5 10 2
30. Cajsa Engqvist Mörbylånga GOIF 15 7 2 9 11
31. Hilda Carlsson Ryds SK 11 6 3 9 2
32. Emmy Jämtin FBC Kalmarsund Ungdom B 8 6 3 9 2
33. Amanda Nilsson FBC Kalmarsund Ungdom B 6 5 4 9 0
34. Angelica Persson Ryds SK 16 5 4 9 0
35. Isabel Adamsson FBC Kalmarsund Ungdom B 7 7 1 8 12
36. Matilda Nilsson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 8 5 3 8 0
37. Isabella Kilvéus Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 13 5 3 8 2
38. Emilia Eriksson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 17 3 5 8 0
39. Elina Nilsson Mörbylånga GOIF 10 3 5 8 2
40. My Westerlund Mörbylånga GOIF 17 3 5 8 4
41. Moa Svensson Ryds SK 15 3 5 8 6
42. Daniella Karlsson Slätafly/SK IBK 12 3 5 8 8
43. Erica Andersson CL98IC B 3 5 2 7 0
44. Rebecca Bogren Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 13 4 3 7 0
45. Nellie Arvidsson Slätafly/SK IBK 11 3 4 7 0
46. Sandra Antonsson Slätafly/SK IBK 16 3 4 7 6
47. Amanda Eriksson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 18 2 5 7 2
48. Isabelle Rostedt Mörbylånga GOIF 12 2 5 7 4
49. Britta Norell Sandbäckshults IBK 8 6 0 6 0
50. Ida Karlsson CL98IC B 6 5 1 6 0
51. Julia Hagberg FBC Kalmarsund Ungdom B 5 4 2 6 0
52. Emilia Jirhall FBC Kalmarsund Ungdom B 7 4 2 6 0
53. Matilda Abramsson FBC Kalmarsund Ungdom B 2 4 2 6 0
54. Pernilla Schavon CL98IC B 9 4 2 6 0
55. Rebecca Gustavsson CL98IC B 4 4 2 6 0
56. Emma Fredsson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 16 4 2 6 0
57. Josefine Raun Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 8 4 2 6 0
58. Wilma Granberg CL98IC B 9 3 3 6 0
59. Annie Johansson Ryds SK 16 3 3 6 2
60. Ida Hallgren CL98IC B 5 2 4 6 0
61. Josefin Karlsson Slätafly/SK IBK 17 1 5 6 2
62. Ying Muangklam Mörbylånga GOIF 16 1 5 6 2
63. Amalia Steiner FBC Kalmarsund Ungdom B 9 0 6 6 0
64. Signe Karlsson Sandbäckshults IBK 5 5 0 5 0
65. Matilda Wallergård CL98IC B 5 4 1 5 0
66. Johanna Sunde CL98IC B 6 4 1 5 0
67. Lina Wågström CL98IC B 2 4 1 5 0
68. Malin Nilsson FBC Kalmarsund Ungdom B 3 4 1 5 0
69. Hilda Svensson Ryds SK 17 4 1 5 2
70. Vilma Petersson FBC Kalmarsund Ungdom B 16 3 2 5 0
71. Wilma Arvidsson Slätafly/SK IBK 9 3 2 5 4
72. Amanda Lind FBC Kalmarsund Ungdom B 3 2 3 5 0
73. Isabell Tegnemo Sandbäckshults IBK 14 2 3 5 10
74. Jessica Magnusson CL98IC B 15 4 0 4 0
75. Julia Jakobsson FBC Kalmarsund Ungdom B 6 3 1 4 0
76. Linnéa Larsson Slätafly/SK IBK 9 3 1 4 0
77. Frida Clemes CL98IC B 9 2 2 4 0
78. Alva Hulten CL98IC B 6 2 2 4 0
79. Moa Ohlsson Mörbylånga GOIF 17 2 2 4 0
80. Emmie Hermansson Ryds SK 10 2 2 4 4
81. Josefine Blad Mörbylånga GOIF 15 1 3 4 0
82. Sofia Andersson CL98IC B 5 1 3 4 0
83. Malin Sörman Sandbäckshults IBK 16 1 3 4 2
84. Linda Tollefors CL98IC B 6 1 3 4 4
85. Matilda Nilsson Byman Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 2 1 3 0
86. Elin Karlsson CL98IC B 4 2 1 3 0
87. Sofia Nyblom FBC Kalmarsund Ungdom B 4 2 1 3 0
88. Elna Hägglund FBC Kalmarsund Ungdom B 4 2 1 3 12
89. Viktoria Olsson Mörbylånga GOIF 13 1 2 3 0
90. Fanny Andersson CL98IC B 2 1 2 3 0
91. Jeili Båtelsson CL98IC B 5 1 2 3 0
92. Sofia Johansson CL98IC B 12 1 2 3 2
93. Antina Schröder Mörbylånga GOIF 15 1 2 3 2
94. Filippa Nilsson FBC Kalmarsund Ungdom B 10 1 2 3 6
95. Lovisa Medin Slätafly/SK IBK 17 0 3 3 2
96. Sanna Mattsson CL98IC B 2 2 0 2 0
97. Amanda Sandberg Ryds SK 4 2 0 2 0
98. Malin Skoglund Mörbylånga GOIF 13 2 0 2 2
99. Stina Jarvisson Sandbäckshults IBK 16 2 0 2 6
100. Hilda Peterson Sandbäckshults IBK 2 1 1 2 0
101. Frida Petersson FBC Kalmarsund Ungdom B 1 1 1 2 0
102. Matilda Rosander FBC Kalmarsund Ungdom B 18 1 1 2 0
103. Filippa Lang FBC Kalmarsund Ungdom B 13 1 1 2 0
104. Jakki Berglund FBC Kalmarsund Ungdom B 6 1 1 2 2
105. Emilia Johansson Sandbäckshults IBK 10 1 1 2 2
106. Maja Nyblom Sandbäckshults IBK 14 1 1 2 2
107. Kim Robertsson Slätafly/SK IBK 6 1 1 2 2
108. Elvira Sandberg Ryds SK 14 1 1 2 2
109. Cajsa Möller Ryds SK 11 1 1 2 2
110. Ida Lundgren Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 12 1 1 2 2
111. Isabelle Andersson Ryds SK 17 1 1 2 6
112. Therese Johansson CL98IC B 8 1 1 2 6
113. Julia Thorin FBC Kalmarsund Ungdom B 15 0 2 2 0
114. Tilda Valtersson FBC Kalmarsund Ungdom B 4 0 2 2 0
115. Elin Persson CL98IC B 8 0 2 2 0
116. Wilma Westervind CL98IC B 18 0 2 2 2
117. Jonna Ploghed Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 0 2 2 4
118. Julia Henriksson Ryds SK 14 0 2 2 4
119. Alma Eriksson CL98IC B 4 1 0 1 0
120. Jessica Wiklund CL98IC B 1 1 0 1 0
121. Sanna Nilsson FBC Kalmarsund Ungdom B 7 1 0 1 0
122. Tilda Yngvesson FBC Kalmarsund Ungdom B 2 1 0 1 0
123. Clara Lindström FBC Kalmarsund Ungdom B 4 0 1 1 0
124. Jessica Fivelstedt FBC Kalmarsund Ungdom B 2 0 1 1 0
125. Olivia Sahlström FBC Kalmarsund Ungdom B 2 0 1 1 0
126. Lina Pettersson FBC Kalmarsund Ungdom B 1 0 1 1 0
127. Matea Corkovic FBC Kalmarsund Ungdom B 1 0 1 1 0
128. Anna Sandberg / Karlsson CL98IC B 5 0 1 1 0
129. Matilda Lorentzon Sandbäckshults IBK 14 0 1 1 0
130. Nadja Ericson Sandbäckshults IBK 14 0 1 1 0
131. Lisa Henrysson Sandbäckshults IBK 10 0 1 1 0
132. Anette Karlsson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 0 1 1 0
133. Nina Fredsson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 0 1 1 0
134. Olivia Magnusson CL98IC B 8 0 1 1 2
135. Ellen Henriksson Ryds SK 10 0 1 1 4
136. Frida Lindström Ryds SK 7 0 1 1 6
137. Cajsa Karlsson Slätafly/SK IBK 8 0 1 1 6
138. Felica Olofsson/Sandin Ryds SK 8 0 1 1 9
139. Mimmi Strömgren Ryds SK 9 0 1 1 18
140. Tea Persson Ryds SK 8 0 0 0 0
141. Sara Erlandsson Mörbylånga GOIF 8 0 0 0 0
142. Therese Trofast Mörbylånga GOIF 15 0 0 0 0
143. Caroline Nilsson Mörbylånga GOIF 1 0 0 0 0
144. Nathalie Svensson Mörbylånga GOIF 2 0 0 0 0
145. Angelica Petersson Mörbylånga GOIF 1 0 0 0 0
146. Malin Linder Ryds SK 4 0 0 0 0
147. Sara Nilsson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 0 0 0 0
148. Karolina Johansson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 0 0 0 0
149. Ida Andersson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 0 0 0 0
150. Jenny Hedfors Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 12 0 0 0 0
151. Hanna Ericsson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 0 0 0 0
152. Lizette Nilsson Byman Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 0 0 0 0
153. Natalie Frisk Sandbäckshults IBK 7 0 0 0 0
154. Maja Rosén Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 0 0 0 0
155. René Ringberg Ryds SK 16 0 0 0 0
156. Amy Johansson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 0 0 0 0
157. Hanna Helgesson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 0 0 0 0
158. Nicole Bonér Slätafly/SK IBK 6 0 0 0 0
159. Julia Hammare Slätafly/SK IBK 6 0 0 0 0
160. Denise Larsson Slätafly/SK IBK 17 0 0 0 0
161. Elin Arvidsson Slätafly/SK IBK 1 0 0 0 0
162. Lisa Johansson Sandbäckshults IBK 1 0 0 0 0
163. Amanda Axelsson Sandbäckshults IBK 9 0 0 0 0
164. Ofelia Medhammar Sandbäckshults IBK 1 0 0 0 0
165. Amandha Karlsson Sandbäckshults IBK 2 0 0 0 0
166. Frida Lagerkvist CL98IC B 4 0 0 0 0
167. Malin Johansson CL98IC B 6 0 0 0 0
168. Ulrika Harrysson CL98IC B 1 0 0 0 0
169. Alexia Rasmussen CL98IC B 1 0 0 0 0
170. Emelie Rosenlund CL98IC B 4 0 0 0 0
171. Louise Harrysson CL98IC B 4 0 0 0 0
172. Jana Bondesson Slätafly/SK IBK 7 0 0 0 0
173. Wilma Liljegren Slätafly/SK IBK 2 0 0 0 0
174. Wilda Svanberg FBC Kalmarsund Ungdom B 6 0 0 0 0
175. Karin Martinsson FBC Kalmarsund Ungdom B 2 0 0 0 0
176. Lina Rehnman FBC Kalmarsund Ungdom B 2 0 0 0 0
177. Malva Stenholm FBC Kalmarsund Ungdom B 15 0 0 0 0
178. Lovisa Håkansson CL98IC B 9 0 0 0 0
179. Charlie Skogsberg CL98IC B 5 0 0 0 0
180. Felicia Sannestam FBC Kalmarsund Ungdom B 2 0 0 0 0
181. Sara Johansson FBC Kalmarsund Ungdom B 6 0 0 0 0
182. Louise Otterström FBC Kalmarsund Ungdom B 1 0 0 0 0
183. Ebba Johnson FBC Kalmarsund Ungdom B 3 0 0 0 0
184. Moa Bäckstedt FBC Kalmarsund Ungdom B 3 0 0 0 0
185. Ida Mortensen FBC Kalmarsund Ungdom B 3 0 0 0 0
186. Malou Hallström FBC Kalmarsund Ungdom B 3 0 0 0 0
187. Anja Rosengren CL98IC B 6 0 0 0 2
188. Ebba Liljegren CL98IC B 7 0 0 0 2
189. My Hultén CL98IC B 7 0 0 0 2
190. Hannah Möller Ryds SK 15 0 0 0 4

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis