Poängliga - Damer Division 2 Södra



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Stina Andersson Vetlanda IBF 14 29 23 52 2
2. Emelie Ljungqvist Vetlanda IBF 14 18 20 38 2
3. Julia Vessby Westerviks IBK 13 28 7 35 2
4. Lizette Nilsson Byman Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 12 18 9 27 2
5. Jennifer Bergåse Vetlanda IBF 13 13 14 27 6
6. Elin Andersson Hjältevad Mariannelund IS 13 14 12 26 6
7. Emma Sjökvist Hjältevad Mariannelund IS 13 15 10 25 2
8. Emilia Rosenkvist Hjältevad Mariannelund IS 13 15 9 24 2
9. Ellen Erlandsson IBK Svala 14 16 7 23 2
10. Ammelie Lennström Vimmerby IBK 12 13 10 23 2
11. Maja Andersson Westerviks IBK 14 11 11 22 0
12. Emma Sannestam Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 14 9 13 22 7
13. Emelie Nordquist Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 12 12 9 21 0
14. Nathalie Johansson Vimmerby IBK 11 12 9 21 4
15. Maja Johansson Vetlanda IBF 13 13 7 20 2
16. Rebecca Gustavsson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 14 13 7 20 6
17. Evelina Löfqvist Vetlanda IBF 6 12 8 20 0
18. Ella Ingvarsson Hjältevad Mariannelund IS 14 12 8 20 2
19. Vilma Edgren Vimmerby IBK 13 12 7 19 0
20. Emma Adolfsson IBK Svala 14 10 9 19 8
21. Lena Gugelmann IBK Svala 14 6 12 18 0
22. Elsa Sigurd Vetlanda IBF 12 13 4 17 0
23. Stina Jarvisson Craftstadens IBK Oskarshamn B 10 11 4 15 2
24. Josefin Nyberg Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 9 11 4 15 6
25. Louise Andersson Vimmerby IBK 11 10 5 15 0
26. Nathalie Larsson Vimmerby IBK 13 8 6 14 2
27. Emelie Karlsson Vimmerby IBK 12 5 8 13 7
28. Emmy Hansdotter Vetlanda IBF 3 4 8 12 0
29. Maja Johansson Vetlanda IBF 11 7 4 11 0
30. Isabella Holmberg Vetlanda IBF 14 6 5 11 2
31. Linda Tollefors CL98IC B 12 6 5 11 2
32. Wilma Bernhardsson Craftstadens IBK Oskarshamn B 13 4 7 11 2
33. Emelie Rosenlund CL98IC B 9 3 8 11 2
34. Lisa Hultgren IBK Svala 13 7 3 10 0
35. Louise Bladström Craftstadens IBK Oskarshamn B 10 3 7 10 0
36. Alva Hulten CL98IC B 3 6 3 9 2
37. Linnéa Eos Craftstadens IBK Oskarshamn B 11 4 5 9 0
38. Matilda Nilsson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 12 4 5 9 0
39. Elin Albinsson Vetlanda IBF 13 4 5 9 4
40. Karin Swensson Westerviks IBK 13 3 6 9 2
41. Elin Svensson IBK Svala 14 3 6 9 10
42. Ida Bergvall Hjältevad Mariannelund IS 10 2 7 9 2
43. Jessica Magnusson CL98IC B 14 8 0 8 2
44. Malou Hallström Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 8 7 1 8 2
45. Greta Koponen Vimmerby IBK 3 7 1 8 9
46. Emma Karlsson IBK Svala 14 6 2 8 0
47. Rebecka Henrysson Vetlanda IBF 14 4 4 8 4
48. Lisa Melkersson Hjältevad Mariannelund IS 13 2 6 8 12
49. Melinda Holmkvist CL98IC B 1 6 1 7 2
50. Jill Thuresson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 9 5 2 7 2
51. Hanna Ronneteg Craftstadens IBK Oskarshamn B 9 4 3 7 2
52. Emma Stark Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 13 4 3 7 6
53. Rebecca Gustafsson Hjältevad Mariannelund IS 12 4 3 7 12
54. Hanna Holmström Westerviks IBK 14 3 4 7 0
55. Ingrid Snickars Vimmerby IBK 13 3 4 7 4
56. Matilda Nilsson Byman Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 2 5 7 0
57. Felicia Waller Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 9 2 5 7 0
58. Malin Karlsson CL98IC B 1 5 1 6 0
59. Lovisa Tonentschuk Craftstadens IBK Oskarshamn B 11 5 1 6 2
60. Josefine Raun Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 4 2 6 0
61. Ida Elmeke Vetlanda IBF 4 4 2 6 0
62. Jennie Schöldqvist Westerviks IBK 12 4 2 6 6
63. Lovisa Håkansson CL98IC B 11 2 4 6 0
64. Hanna Adolfsson Hjältevad Mariannelund IS 13 2 4 6 4
65. Lisa Ivarsson IBK Svala 11 4 1 5 2
66. Isabell Tegnemo Craftstadens IBK Oskarshamn B 9 4 1 5 9
67. Molly Ämtvall Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 12 3 2 5 0
68. Amilia Engström Vetlanda IBF 9 3 2 5 0
69. Wilma Granberg CL98IC B 9 3 2 5 2
70. Emma Jigsved Vimmerby IBK 12 3 2 5 4
71. Felicia Olsson Craftstadens IBK Oskarshamn B 11 3 2 5 6
72. Natalie Skarhed Frisk Hjältevad Mariannelund IS 6 1 4 5 0
73. Johanna Ljungqvist Vetlanda IBF 13 1 4 5 2
74. Wilma Westervind CL98IC B 10 1 4 5 6
75. Amanda Friman Hjältevad Mariannelund IS 13 4 0 4 2
76. Sandra Madestam Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 3 1 4 0
77. Alice Blomkvist Craftstadens IBK Oskarshamn B 4 3 1 4 0
78. Moa Edgren Vimmerby IBK 3 3 1 4 4
79. Emma Fredsson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 13 2 2 4 0
80. Maja Håkansson Craftstadens IBK Oskarshamn B 10 2 2 4 2
81. Sanna Emilsson Craftstadens IBK Oskarshamn B 9 2 2 4 2
82. Maja Rosén Craftstadens IBK Oskarshamn B 12 2 2 4 2
83. Amanda Anemyr Vimmerby IBK 12 1 3 4 11
84. Edith Edvardsson Vimmerby IBK 3 0 4 4 0
85. Amanda Eriksson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 14 0 4 4 0
86. Lina Bobrovskij Craftstadens IBK Oskarshamn B 5 0 4 4 0
87. Sanna Zetterling Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 2 1 3 0
88. Louise Harrysson CL98IC B 7 2 1 3 0
89. Lisa Sundberg Tisell Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 2 1 3 2
90. Julia Pettersson Vimmerby IBK 13 2 1 3 2
91. Erika Söderberg Craftstadens IBK Oskarshamn B 13 2 1 3 16
92. Ellinor Velander Vetlanda IBF 13 1 2 3 0
93. Elsa Gyllensten CL98IC B 7 1 2 3 0
94. Elin Persson CL98IC B 5 1 2 3 0
95. Julia Hagberg CL98IC B 3 1 2 3 0
96. Malin Hägg IBK Svala 9 1 2 3 2
97. Thérese Bogren IBK Svala 12 1 2 3 4
98. Felicia Axelsson IBK Svala 13 1 2 3 6
99. Miranda Hjalmarsson Westerviks IBK 14 0 3 3 0
100. Liza Håkansson Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 2 0 2 0
101. Fanny Andersson CL98IC B 2 2 0 2 0
102. Julia Jeansson Vimmerby IBK 12 1 1 2 0
103. Emilia Eriksson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 14 1 1 2 0
104. Renee Swedberg Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 1 1 2 0
105. Tilda Eriksson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 7 1 1 2 0
106. Elin Solgevik Vetlanda IBF 6 1 1 2 0
107. Linnea Elisson Westerviks IBK 12 1 1 2 2
108. Felicia Svensson Westerviks IBK 11 1 1 2 2
109. Nora Edström Westerviks IBK 10 1 1 2 4
110. Frida Andersson Hjältevad Mariannelund IS 6 1 1 2 4
111. Silvia Zimmermann CL98IC B 1 0 2 2 0
112. Karin Karlsson Vimmerby IBK 14 0 2 2 4
113. Alva Häll Lundqvist Vimmerby IBK 11 0 2 2 8
114. Mirelle von Schantz Hjältevad Mariannelund IS 3 1 0 1 0
115. Elna Olsson Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 1 0 1 0
116. Nathalie Algotsson Craftstadens IBK Oskarshamn B 7 1 0 1 0
117. Linda Zetterling Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 1 0 1 0
118. Elwina Hjalmarsson Westerviks IBK 1 1 0 1 0
119. Emilia Josefsson CL98IC B 7 1 0 1 0
120. Lina Adbo Nicholls CL98IC B 11 1 0 1 0
121. Corina Rodriguez Westerviks IBK 12 1 0 1 10
122. Hanna Löfberg Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 0 1 1 0
123. Ida Grankvist Westerviks IBK 4 0 1 1 0
124. Rebecka Persson Vimmerby IBK 2 0 1 1 0
125. Linn Jältborn Vetlanda IBF 9 0 1 1 0
126. Ebba Lindqvist Westerviks IBK 12 0 1 1 0
127. Nina Fredsson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 12 0 1 1 0
128. Josefin Johnsson Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 0 1 1 0
129. Amandha Karlsson Craftstadens IBK Oskarshamn B 12 0 1 1 0
130. Thilda Similä Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 0 1 1 0
131. Anna Sandberg / Karlsson CL98IC B 5 0 1 1 0
132. Karin Martinsson CL98IC B 12 0 1 1 2
133. Saga Jonsson Craftstadens IBK Oskarshamn B 6 0 1 1 2
134. Klara Eklund Vimmerby IBK 13 0 1 1 2
135. Alva Johnson Westerviks IBK 13 0 1 1 4
136. Anja Rosengren CL98IC B 7 0 1 1 4
137. Thilde Sköldsson Westerviks IBK 14 0 1 1 6
138. Louise Nilsson IBK Svala 12 0 1 1 12
139. Emma Sahlström IBK Svala 3 0 0 0 0
140. Julia Granlund Hjältevad Mariannelund IS 5 0 0 0 0
141. Beatrice Alf Hjältevad Mariannelund IS 14 0 0 0 0
142. Rebecka Olsson Hjältevad Mariannelund IS 2 0 0 0 0
143. Tilda Adolfsson Hjältevad Mariannelund IS 8 0 0 0 0
144. Felicia Wennbring Hjältevad Mariannelund IS 1 0 0 0 0
145. Bam Phonraksa IBK Svala 13 0 0 0 0
146. Emma Steinholtz IBK Svala 1 0 0 0 0
147. Emma Mobelius IBK Svala 5 0 0 0 0
148. Fanny Sundberg -Tisell Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 0 0 0 0
149. Sara Zetterling Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 0 0 0 0
150. Zara Håkansson Craftstadens IBK Oskarshamn B 4 0 0 0 0
151. Simone Nilsson Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 0 0 0 0
152. Ida Österman Hjältevad Mariannelund IS 7 0 0 0 0
153. Matilda Anemyr Hjältevad Mariannelund IS 12 0 0 0 0
154. Hilda Gran Craftstadens IBK Oskarshamn B 7 0 0 0 0
155. Veronica Wiberg Hjältevad Mariannelund IS 1 0 0 0 0
156. Wilma Nilsson Westerviks IBK 11 0 0 0 0
157. Matilda Svensson Vimmerby IBK 8 0 0 0 0
158. Manda Hedin Westerviks IBK 10 0 0 0 0
159. Evelina Svensson Westerviks IBK 5 0 0 0 0
160. Ellen Waldmann Vetlanda IBF 4 0 0 0 0
161. Shalyn Pena Vetlanda IBF 1 0 0 0 0
162. Ellen Dellstål Vetlanda IBF 7 0 0 0 0
163. Jenny Hedfors Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 0 0 0 0
164. Moa Törnquist Vetlanda IBF 9 0 0 0 0
165. Mikaela Ivarsson Vetlanda IBF 14 0 0 0 0
166. Caroline Carlheim Vetlanda IBF 2 0 0 0 0
167. Alma Eriksson CL98IC B 2 0 0 0 0
168. Sofia Andersson CL98IC B 1 0 0 0 0
169. Malva Stenholm CL98IC B 6 0 0 0 0
170. Alexia Rasmussen CL98IC B 6 0 0 0 0
171. Malin Johansson CL98IC B 5 0 0 0 0
172. Frida Lagerkvist CL98IC B 1 0 0 0 0
173. Therese Johansson CL98IC B 1 0 0 0 0
174. Sofia Johansson CL98IC B 4 0 0 0 2
175. Amanda Waldeck Hjältevad Mariannelund IS 3 0 0 0 2
176. Wilma Andersson Craftstadens IBK Oskarshamn B 8 0 0 0 2
177. Cecilia Skoglund Hjältevad Mariannelund IS 1 0 0 0 2
178. Alexandra Ruborg Hjältevad Mariannelund IS 3 0 0 0 4
179. Maja Rudén IBK Svala 12 0 0 0 4

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis