Poängliga - Damer Division 2 Östra



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Kajsa Ek Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 14 26 16 42 0
2. Emelie Nordqvist Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 15 14 13 27 2
3. Rebecca Gustavsson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 15 16 8 24 4
4. Josefin Nyberg Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 11 10 13 23 2
5. Matilda Nilsson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 13 14 7 21 0
6. Felicia Sannestam Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 15 11 10 21 4
7. Annie Wennerström CL98IC B 4 15 3 18 2
8. Thea Karlsson IBK Svala 14 12 6 18 4
9. Lovisa Tonentschuk Craftstadens IBK Oskarshamn B 12 11 7 18 0
10. Emma Sannestam Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 12 9 9 18 0
11. Ellen Erlandsson IBK Svala 13 10 6 16 2
12. Filippa Nilsson FBC Kalmarsund Ungdom B 9 10 6 16 6
13. Jennifer Nilsson Mörbylånga GOIF 15 8 7 15 7
14. Evelina Petersson Craftstadens IBK Oskarshamn B 9 6 9 15 2
15. Lovisa Håkansson CL98IC B 11 9 5 14 0
16. Linnea Norell CL98IC B 15 12 1 13 0
17. Julia Andersson FBC Kalmarsund Ungdom B 4 7 6 13 0
18. Malin Nilsson FBC Kalmarsund Ungdom B 5 9 3 12 0
19. Alice Blomkvist Craftstadens IBK Oskarshamn B 15 6 6 12 2
20. Emma Fredsson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 13 8 3 11 0
21. Sara Zetterling Craftstadens IBK Oskarshamn B 14 5 6 11 0
22. Emelie Rosenlund CL98IC B 9 4 7 11 0
23. Tilda Yngvesson FBC Kalmarsund Ungdom B 3 7 3 10 0
24. Jessica Magnusson CL98IC B 13 6 3 9 0
25. My Westerlund Mörbylånga GOIF 14 6 3 9 2
26. Wilma Andersson Craftstadens IBK Oskarshamn B 14 5 4 9 2
27. Wilma Granberg CL98IC B 13 3 6 9 4
28. Cajsa Engqvist Mörbylånga GOIF 14 8 0 8 4
29. Ying Muangklam Mörbylånga GOIF 15 5 3 8 6
30. Emy Hildingsson FBC Kalmarsund Ungdom B 12 4 4 8 0
31. Stina Jarvisson Craftstadens IBK Oskarshamn B 8 6 1 7 0
32. Lisa Hultgren IBK Svala 13 6 1 7 0
33. Isabel Adamsson FBC Kalmarsund Ungdom B 2 5 2 7 0
34. Karin Martinsson CL98IC B 15 3 4 7 0
35. Emmy Jämtin FBC Kalmarsund Ungdom B 5 3 4 7 0
36. Molly Ämtvall Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 14 3 4 7 6
37. Lova Haglund FBC Kalmarsund Ungdom B 5 4 2 6 0
38. Lena Gugelmann IBK Svala 14 4 2 6 2
39. Sanna Nilsson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 12 3 3 6 0
40. Matilda Zetterling Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 3 3 6 0
41. Malin Skoglund Mörbylånga GOIF 14 3 3 6 0
42. Emilia Eriksson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 15 1 5 6 0
43. Emma Stark Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 15 1 5 6 4
44. Lisa Ivarsson IBK Svala 10 1 5 6 4
45. Ebba Wahlman Craftstadens IBK Oskarshamn B 10 5 0 5 2
46. Maja Rosén Craftstadens IBK Oskarshamn B 8 3 2 5 2
47. Tilda Eriksson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 13 2 3 5 0
48. Tuva Annerbrink FBC Kalmarsund Ungdom B 5 2 3 5 0
49. Filippa Högström FBC Kalmarsund Ungdom B 10 2 3 5 0
50. Christine Borg Craftstadens IBK Oskarshamn B 4 2 3 5 2
51. Viktoria Olsson Mörbylånga GOIF 15 2 3 5 4
52. Julia Thorin FBC Kalmarsund Ungdom B 8 1 4 5 2
53. Frida Clemes CL98IC B 3 3 1 4 0
54. Sofia Nyblom FBC Kalmarsund Ungdom B 5 3 1 4 0
55. Josefine Östersten FBC Kalmarsund Ungdom B 3 3 1 4 0
56. Malin Hägg IBK Svala 13 3 1 4 6
57. Amanda Eriksson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 15 2 2 4 0
58. Tindra Bäckström Mörbylånga GOIF 12 2 2 4 0
59. Jeili Båtelsson CL98IC B 3 2 2 4 2
60. Elin Hagström Mörbylånga GOIF 8 1 3 4 0
61. Josefine Raun Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 9 1 3 4 0
62. Ebba Johnson FBC Kalmarsund Ungdom B 1 1 3 4 0
63. Julia Jakobsson FBC Kalmarsund Ungdom B 4 0 4 4 0
64. Elin Byström FBC Kalmarsund Ungdom B 5 2 1 3 0
65. Ida Stålebring CL98IC B 4 2 1 3 2
66. Jill Thuresson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 2 1 3 2
67. Vilma Zetterling Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 2 1 3 7
68. Moa Ohlsson Mörbylånga GOIF 12 2 1 3 11
69. Erika Söderberg Craftstadens IBK Oskarshamn B 14 1 2 3 0
70. Amanda Lind FBC Kalmarsund Ungdom B 2 1 2 3 0
71. Wilma Arvidsson FBC Kalmarsund Ungdom B 5 1 2 3 0
72. Elin Zinnerström FBC Kalmarsund Ungdom B 7 1 2 3 0
73. Malin Karlsson CL98IC B 2 1 2 3 0
74. Elin Petersson Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 0 3 3 0
75. Jennie Pettersson Mörbylånga GOIF 14 0 3 3 0
76. Wilma Westervind CL98IC B 15 0 3 3 2
77. Elsa Sebyhed CL98IC B 1 2 0 2 0
78. Moa Björnstedt FBC Kalmarsund Ungdom B 1 2 0 2 0
79. Hanna Mattsén Craftstadens IBK Oskarshamn B 8 2 0 2 2
80. Matilda Rosander FBC Kalmarsund Ungdom B 12 2 0 2 2
81. Elina Nilsson Mörbylånga GOIF 2 2 0 2 2
82. Wilma Bernhardsson Craftstadens IBK Oskarshamn B 10 1 1 2 0
83. Ida Hallgren CL98IC B 1 1 1 2 0
84. Fanny Sundberg -Tisell Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 1 1 2 0
85. Cayenne Roos FBC Kalmarsund Ungdom B 5 1 1 2 0
86. Sandra Madestam Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 1 1 2 0
87. Elna Hägglund FBC Kalmarsund Ungdom B 3 1 1 2 2
88. Hanna Ronneteg Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 1 1 2 4
89. Kristin Pleijert IBK Svala 6 1 1 2 4
90. Linn Lundqvist CL98IC B 2 0 2 2 0
91. Amelia Rosenlund IBK Svala 13 0 2 2 0
92. Maria Springfeldt IBK Svala 9 0 2 2 0
93. Ida Karlsson CL98IC B 3 0 2 2 0
94. Agnes Savetun CL98IC B 3 0 2 2 0
95. Beatrice Östersten FBC Kalmarsund Ungdom B 4 0 2 2 0
96. Svensson Wilma Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 0 2 2 2
97. Louise Bladström Craftstadens IBK Oskarshamn B 8 0 2 2 4
98. Agnes Moberg FBC Kalmarsund Ungdom B 1 1 0 1 0
99. Elin Ljunggren Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 1 0 1 0
100. Lina Adbo Nicholls CL98IC B 13 1 0 1 0
101. Lina Bobrovskij Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 1 0 1 0
102. Hilma Liebgott Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 1 0 1 0
103. Isabella Landtreter FBC Kalmarsund Ungdom B 1 1 0 1 0
104. Fanny Andersson CL98IC B 2 1 0 1 0
105. Sofia Andersson CL98IC B 2 1 0 1 0
106. Maya Fagerstedt FBC Kalmarsund Ungdom B 2 1 0 1 0
107. Hilda Lindvall CL98IC B 4 1 0 1 0
108. Emilia Paulin Mörbylånga GOIF 11 1 0 1 0
109. Thérese Bogren IBK Svala 13 1 0 1 4
110. Emma Karlsson IBK Svala 13 1 0 1 8
111. Erica Andersson CL98IC B 2 0 1 1 0
112. Therese Trofast Mörbylånga GOIF 1 0 1 1 0
113. Amanda Nilsson FBC Kalmarsund Ungdom B 1 0 1 1 0
114. Elin Persson CL98IC B 1 0 1 1 0
115. Klara Brynielsson FBC Kalmarsund Ungdom B 3 0 1 1 0
116. Alva Blomkvist Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 0 1 1 0
117. Ebba Johansson IBK Svala 13 0 1 1 0
118. Signe Abramsson FBC Kalmarsund Ungdom B 3 0 1 1 0
119. Aiste Visochaité CL98IC B 1 0 1 1 0
120. Ebba Liljegren CL98IC B 5 0 1 1 2
121. Jenny Sheffield Mörbylånga GOIF 14 0 1 1 2
122. Hanna Land CL98IC B 14 0 1 1 4
123. Liza Håkansson Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 0 0 0 0
124. Antina Schröder Mörbylånga GOIF 13 0 0 0 0
125. Emilia Josefsson CL98IC B 9 0 0 0 0
126. Alexia Rasmussen CL98IC B 3 0 0 0 0
127. Ida Ambjörseie FBC Kalmarsund Ungdom B 1 0 0 0 0
128. Elsa Carlsson CL98IC B 3 0 0 0 0
129. Bam Phonraksa IBK Svala 6 0 0 0 0
130. Ellarosie Wadin FBC Kalmarsund Ungdom B 1 0 0 0 0
131. Maja Ärleskog IBK Svala 1 0 0 0 0
132. Malva Stenholm CL98IC B 4 0 0 0 0
133. Ida Karlsson Craftstadens IBK Oskarshamn B 15 0 0 0 0
134. Malin Sörman FBC Kalmarsund Ungdom B 1 0 0 0 0
135. Kajsa Nilsson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 0 0 0 0
136. Nina Fredsson Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 0 0 0 0
137. Elvira Persson IBK Svala 1 0 0 0 0
138. Linnea Olsson Mörbylånga GOIF 8 0 0 0 0
139. Tilda Lövenklev FBC Kalmarsund Ungdom B 2 0 0 0 0
140. Malin Johansson CL98IC B 11 0 0 0 0
141. Jenny Hedfors Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 13 0 0 0 0
142. Emma Steinholtz IBK Svala 8 0 0 0 0
143. Alma Eriksson CL98IC B 1 0 0 0 0
144. Josefine Arvidsjö FBC Kalmarsund Ungdom B 3 0 0 0 0
145. Molly Sturesson FBC Kalmarsund Ungdom B 1 0 0 0 0
146. Emma Lövström Mörbylånga GOIF 4 0 0 0 0
147. Johanna Nyquist Mörbylånga GOIF 2 0 0 0 0
148. Anette Nilsson Mörbylånga GOIF 1 0 0 0 0
149. Therese Lorentzson Mörbylånga GOIF 9 0 0 0 0
150. Sara Erlandsson Mörbylånga GOIF 6 0 0 0 0
151. Annie Broström CL98IC B 2 0 0 0 0
152. Meja Jakobsson CL98IC B 3 0 0 0 2
153. Sara Eskilsson IBK Svala 1 0 0 0 2
154. Hanna Löfberg Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 0 0 0 2
155. Emma Björk IBK Svala 11 0 0 0 2
156. Amanda Axelsson FBC Kalmarsund Ungdom B 14 0 0 0 2
157. Isabell Tegnemo Craftstadens IBK Oskarshamn B 9 0 0 0 2
158. Ida Mortensen FBC Kalmarsund Ungdom B 3 0 0 0 2
159. Louise Nilsson IBK Svala 3 0 0 0 4
160. Therese Johansson CL98IC B 10 0 0 0 4
161. Lisa Sundberg Tisell Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 0 0 0 12

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis