Tabell och resultat - Herrar Division 4 Södra

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-02-22 14:00 FBC Karlskrona B - Sillhövda AIK 9 - 3 Vedeby Sporthall A
2020-02-21 19:00 Mörbylånga GOIF - Ljungbyholms GOIF 6 - 7 Skansenhallen
2020-02-16 17:00 Nybro IBK B - Lessebo GoIF 4 - 14 OG-Hallen
2020-02-16 16:00 FBC Kalmarsund Ungdom B - Sandbäckshults IBK 8 - 3 Färjehallen
2020-02-16 11:30 CL98IC B - Gantesbo IBK 6 - 5 Kalmar Sporthall A-hall
2020-02-08 14:00 Gantesbo IBK - FBC Karlskrona B 6 - 9 Emmaboda Sporthall
2020-02-08 12:00 Ljungbyholms GOIF - Nybro IBK B 5 - 5 Ljungbyholms Sporthall
2020-02-07 19:30 Sandbäckshults IBK - CL98IC B 5 - 4 Krungårdshallen
2020-02-07 19:30 Sillhövda AIK - FBC Kalmarsund Ungdom B 3 - 14 Allhallen, Holmsjö
2020-02-07 19:00 Mörbylånga GOIF - Slätafly/SK IBK B 5 - 5 Skansenhallen
2020-02-02 15:00 Gantesbo IBK - Sillhövda AIK 8 - 5 Emmaboda Sporthall
2020-02-02 15:00 CL98IC B - Slätafly/SK IBK B 6 - 5 Falkenbergshallen
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. FBC Karlskrona B 17 15 2 0 132-72 60 47 9 9 0 (0) 0 79-35 44 27 8 6 2 (0) 0 53-37 16 20
2. Lessebo GoIF 17 14 0 3 168-86 82 42 8 7 0 (0) 1 73-33 40 21 9 7 0 (0) 2 95-53 42 21
3. CL98IC B 17 12 0 5 102-80 22 36 8 7 0 (0) 1 58-36 22 21 9 5 0 (0) 4 44-44 0 15
4. FBC Kalmarsund Ungdom B 17 9 2 6 122-87 35 29 9 5 1 (0) 3 64-41 23 16 8 4 1 (0) 3 58-46 12 13
5. Nybro IBK B 18 7 6 5 105-82 23 27 10 6 3 (0) 1 66-37 29 21 8 1 3 (0) 4 39-45 -6 6
6. Slätafly/ SK IBK B 17 7 4 6 98-97 1 25 8 5 1 (0) 2 49-45 4 16 9 2 3 (0) 4 49-52 -3 9
7. Ljungbyholms GOIF 18 5 5 8 76-90 -14 20 9 2 4 (0) 3 38-46 -8 10 9 3 1 (0) 5 38-44 -6 10
8. Gantesbo IBK 17 5 2 10 94-121 -27 17 8 4 1 (0) 3 50-51 -1 13 9 1 1 (0) 7 44-70 -26 4
9. Sandbäckshults IBK 17 5 1 11 89-118 -29 16 9 4 1 (0) 4 57-64 -7 13 8 1 0 (0) 7 32-54 -22 3
10. Mörbylånga GOIF 18 2 2 14 77-145 -68 8 9 1 2 (0) 6 45-73 -28 5 9 1 0 (0) 8 32-72 -40 3
11. Sillhövda AIK 17 1 2 14 48-133 -85 5 8 1 0 (0) 7 21-50 -29 3 9 0 2 (0) 7 27-83 -56 2
Jämjö IBK B Utgått
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-02-28 19:00 Gantesbo IBK - Sandbäckshults IBK Emmaboda Sporthall
2020-02-28 19:30 Sillhövda AIK - CL98IC B Allhallen, Holmsjö
2020-02-28 19:30 Lessebo GoIF - Ljungbyholms GOIF Lessebo Sporthall
2020-02-29 14:30 FBC Kalmarsund Ungdom B - FBC Karlskrona B Färjehallen
2020-03-01 15:00 Slätafly/SK IBK B - Nybro IBK B Torsås Sporthall
2020-03-06 19:00 Gantesbo IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B Emmaboda Sporthall
2020-03-06 19:30 Sandbäckshults IBK - Sillhövda AIK Krungårdshallen
2020-03-06 19:30 Lessebo GoIF - Mörbylånga GOIF Lessebo Sporthall
2020-03-07 12:00 Ljungbyholms GOIF - Slätafly/SK IBK B Ljungbyholms Sporthall
2020-03-08 15:00 CL98IC B - FBC Karlskrona B Falkenbergshallen
2020-03-13 19:00 Mörbylånga GOIF - Nybro IBK B Skansenhallen
2020-03-15 14:00 CL98IC B - FBC Kalmarsund Ungdom B Falkenbergshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis