Tabell och resultat - Herrar Div 3 Örebro Län

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2019-10-16 20:00 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Brickebackens IF H3 3 - 12 Odenskolans Sporthall
2019-10-16 19:00 Örebro SK Ung H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag) 12 - 5 Mellringehallen - Örebro
2019-10-15 19:00 IBK Wasahus-73 H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) 12 - 4 Mellringehallen - Örebro
2019-10-14 18:30 Kumla IBK H3 (B-lag) - Nora IBK H3 2 - 8 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-10-13 17:00 Väster IBK Örebro H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) 6 - 10 Birgittaskolan
2019-10-13 16:00 KFUM Örebro H3 - IBK Wasahus-73 H3 7 - 8 Tegelbruket
2019-10-13 13:00 Gropens IF H3 - Kopparbergs BK H3 4 - 8 Fjugesta Bollhall
2019-10-13 12:00 Brickebackens IF H3 - Örebro SK Ung H3 7 - 3 Birgittaskolan
2019-10-12 18:45 Nora IBK H3 - Gropens IF H3 11 - 11 e.förl. Idrottshuset, Nora
2019-10-12 16:00 Kumla IBK H3 (B-lag) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) 12 - 2 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-10-11 19:30 Kopparbergs BK H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) 7 - 2 Ljusnarshallen
2019-10-06 17:00 Väster IBK Örebro H3 - KFUM Örebro H3 8 - 4 Birgittaskolan
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P S V O (SDV) F GM-IM D P S V O (SDV) F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. IBK Wasahus-73 H3 5 5 0 (0) 0 81-24 57 15 3 3 0 (0) 0 59-11 48 9 2 2 0 (0) 0 22-13 9 6
2. Lillån IBK H3 (B-lag) 5 3 1 (1) 1 34-33 1 11 2 1 1 (1) 0 11-8 3 5 3 2 0 (0) 1 23-25 -2 6
3. Kopparbergs BK H3 5 3 1 (0) 1 33-22 11 10 3 2 0 (0) 1 21-13 8 6 2 1 1 (0) 0 12-9 3 4
4. Väster IBK Örebro H3 4 3 0 (0) 1 45-23 22 9 3 2 0 (0) 1 30-22 8 6 1 1 0 (0) 0 15-1 14 3
5. Gropens IF H3 5 2 2 (0) 1 36-29 7 8 3 2 0 (0) 1 20-13 7 6 2 0 2 (0) 0 16-16 0 2
6. Nora IBK H3 5 2 1 (0) 2 38-31 7 7 2 0 1 (0) 1 18-20 -2 1 3 2 0 (0) 1 20-11 9 6
7. Kumla IBK H3 (B-lag) 5 2 0 (0) 3 31-27 4 6 3 2 0 (0) 1 23-14 9 6 2 0 0 (0) 2 8-13 -5 0
8. Örebro SK Ung H3 4 2 0 (0) 2 33-30 3 6 1 1 0 (0) 0 12-5 7 3 3 1 0 (0) 2 21-25 -4 3
9. Brickebackens IF H3 4 2 0 (0) 2 33-36 -3 6 2 1 0 (0) 1 13-17 -4 3 2 1 0 (0) 1 20-19 1 3
10. KFUM Örebro H3 4 2 0 (0) 2 26-29 -3 6 2 1 0 (0) 1 14-14 0 3 2 1 0 (0) 1 12-15 -3 3
11. Pålsboda IBF H3 (B-lag) 4 0 1 (0) 3 13-27 -14 1 2 0 1 (0) 1 7-11 -4 1 2 0 0 (0) 2 6-16 -10 0
12. Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) 4 0 0 (0) 4 12-45 -33 0 2 0 0 (0) 2 9-24 -15 0 2 0 0 (0) 2 3-21 -18 0
13. WSK Lindesberg H3 (B-lag) 4 0 0 (0) 4 10-69 -59 0 1 0 0 (0) 1 1-15 -14 0 3 0 0 (0) 3 9-54 -45 0
Askersunds IBK H3 Uteslutet
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2019-10-18 19:30 Kopparbergs BK H3 - Kumla IBK H3 (B-lag) Ljusnarshallen
2019-10-18 19:45 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Väster IBK Örebro H3 Alléhallen, Hallsberg
2019-10-19 11:30 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Brickebackens IF H3 Stadsskogsskolan
2019-10-19 16:00 Nora IBK H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) Idrottshuset, Nora
2019-10-20 12:45 IBK Wasahus-73 H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) Mellringehallen - Örebro
2019-10-20 16:00 KFUM Örebro H3 - Örebro SK Ung H3 Tegelbruket
2019-10-20 17:00 Väster IBK Örebro H3 - Gropens IF H3 Birgittaskolan
2019-10-25 19:00 Gropens IF H3 - IBK Wasahus-73 H3 Fjugesta Bollhall
2019-10-25 20:00 Örebro SK Ung H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) Mellringehallen - Örebro
2019-10-26 13:00 Kumla IBK H3 (B-lag) - Väster IBK Örebro H3 Skogstorpskolan
2019-10-26 18:45 Nora IBK H3 - Kopparbergs BK H3 Idrottshuset, Nora
2019-10-27 14:00 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - WSK Lindesberg H3 (B-lag) Odenskolans Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis