Tabell och resultat - Pantamera Flickor Röd Medel Södra

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-10-25 17:15 Täby FC (C) - Vendelsö IK 2 - 2 Grindtorpshallen
2020-10-25 13:00 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS (A) 2 - 2 Ormingehallen
2020-10-25 12:00 Djurö-Vindö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 Djurö Sporthall
2020-10-24 13:30 FBI Tullinge - Åkersberga IBF (E) 0 - 3 Tullingehallen
2020-10-18 15:30 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (C) 3 - 2 Strandhallen - Tyresö
2020-10-18 15:30 Nacka Wallenstam IBK (B) - Djurö-Vindö IF 6 - 1 Ormingehallen
2020-10-18 12:15 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge 4 - 1 Värmdö sporthall
2020-10-17 17:45 Värmdö IF (A) - Vendelsö IK 4 - 2 Värmdö sporthall
2020-10-17 12:30 Åkersberga IBF (E) - Högdalens AIS 5 - 3 Åkersberga Sporthall A
2020-10-11 18:45 Värmdö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 3 Värmdö sporthall
2020-10-10 15:30 FBI Tullinge - Vendelsö IK 1 - 3 Tullingehallen
2020-10-10 13:15 Djurö-Vindö IF - Huddinge IBS (A) 1 - 3 Djurö Sporthall
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Täby FC (C) 5 3 1 1 16-9 7 10 3 2 1 (0) 0 8-5 3 7 2 1 0 (0) 1 8-4 4 3
2. Åkersberga IBF (E) 4 3 1 0 14-7 7 10 2 2 0 (0) 0 9-5 4 6 2 1 1 (0) 0 5-2 3 4
3. Värmdö IF (A) 5 3 1 1 15-10 5 10 3 2 1 (0) 0 11-6 5 7 2 1 0 (0) 1 4-4 0 3
4. Vendelsö IK 4 2 1 1 13-8 5 7 1 1 0 (0) 0 6-1 5 3 3 1 1 (0) 1 7-7 0 4
5. Nacka Wallenstam IBK (B) 5 1 3 1 15-11 4 6 2 1 1 (0) 0 8-3 5 4 3 0 2 (0) 1 7-8 -1 2
6. Huddinge IBS (A) 4 1 2 1 7-7 0 5 1 0 1 (0) 0 2-2 0 1 3 1 1 (0) 1 5-5 0 4
7. Tyresö Trollbäcken IBK 4 1 1 2 7-12 -5 4 2 1 0 (0) 1 4-4 0 3 2 0 1 (0) 1 3-8 -5 1
8. FBI Tullinge 5 1 1 3 5-12 -7 4 3 0 1 (0) 2 2-7 -5 1 2 1 0 (0) 1 3-5 -2 3
9. Högdalens AIS 4 1 0 3 9-13 -4 3 2 1 0 (0) 1 5-2 3 3 2 0 0 (0) 2 4-11 -7 0
10. Djurö-Vindö IF 4 0 1 3 6-18 -12 1 3 0 1 (0) 2 5-12 -7 1 1 0 0 (0) 1 1-6 -5 0
Tumba GOIF Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-11-21 15:15 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK Lyckeby Sporthall
2020-11-22 13:45 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge Kvarnbergshallen
2020-11-28 10:15 Täby FC (C) - Högdalens AIS K-Rauta Arena
2020-11-28 10:15 Vendelsö IK - Huddinge IBS (A) Åbyhallen - Haninge
2020-11-28 11:00 Åkersberga IBF (E) - Djurö-Vindö IF Skärgårdsstadshallen
2020-11-29 11:15 Nacka Wallenstam IBK (B) - Åkersberga IBF (E) Ormingehallen
2020-11-29 16:30 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF (A) Strandhallen - Tyresö
2020-12-05 16:00 Åkersberga IBF (E) - Tyresö Trollbäcken IBK Åkersberga Sporthall A
2020-12-05 17:30 Högdalens AIS - Djurö-Vindö IF Högdalshallen
2020-12-06 10:30 Nacka Wallenstam IBK (B) - Högdalens AIS Farstahallen 3
2020-12-06 17:30 FBI Tullinge - Täby FC (C) Tullingehallen
2020-12-12 15:45 Djurö-Vindö IF - FBI Tullinge Djurö Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis