Tabell och resultat - Herr 3 ÖLIBF/VIBF 2023/2024

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2024-02-23 19:30 WSK Lindesberg H3 - Gropens IF H3 2 - 9 Lindbacka Sporthall
2024-02-23 19:00 IBK Köping Ung H3 - Kungsörs IBK H3 14 - 3 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-02-20 20:00 IBF Örebro Ung H3 - Gropens IF H3 4 - 13 Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2024-02-18 12:30 Örebro SK Ung H3 - Lillån IBS H3 8 - 9 Tybblelundsskolan
2024-02-17 18:15 Skiljebo SK H3 - IBK Köping Ung H3 WO (5 - 0) Mälarenergi Arena B
2024-02-17 14:00 Kungsörs IBK H3 - Askersunds IBK H3 6 - 14 Sporthallen Kungsör A
2024-02-16 19:30 Gropens IF H3 - Knäppmora AIK H3 WO (5 - 0) Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2024-02-11 18:00 IBK Köping Ung H3 - IBF Örebro Ung H3 5 - 6 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-02-10 18:30 Lillån IBS H3 - Gropens IF H3 6 - 5 Norrbyhallen
2024-02-10 14:00 Kungsörs IBK H3 - Skiljebo SK H3 5 - 9 Sporthallen Kungsör A
2024-02-09 19:30 WSK Lindesberg H3 - Knäppmora AIK H3 15 - 3 Lindbacka Sporthall
2024-02-03 14:00 Knäppmora AIK H3 - Askersunds IBK H3 9 - 1 Skinnskattebergs Sporthall
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P S V O (SDV) F GM-IM D P S V O (SDV) F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Gropens IF H3 16 13 1 (1) 2 119-70 49 41 9 8 1 (1) 0 65-36 29 26 7 5 0 (0) 2 54-34 20 15
2. Lillån IBS H3 16 11 0 (0) 5 115-93 22 33 8 6 0 (0) 2 61-44 17 18 8 5 0 (0) 3 54-49 5 15
3. WSK Lindesberg H3 16 8 3 (0) 5 139-107 32 27 8 5 1 (0) 2 83-51 32 16 8 3 2 (0) 3 56-56 0 11
4. Skiljebo SK H3 16 8 1 (1) 7 106-112 -6 26 8 6 1 (1) 1 60-46 14 20 8 2 0 (0) 6 46-66 -20 6
5. Knäppmora AIK H3 14 8 0 (0) 6 88-87 1 24 7 6 0 (0) 1 57-33 24 18 7 2 0 (0) 5 31-54 -23 6
6. IBK Köping Ung H3 17 5 3 (1) 9 115-102 13 19 9 3 1 (0) 5 69-53 16 10 8 2 2 (1) 4 46-49 -3 9
7. IBF Örebro Ung H3 14 6 0 (0) 8 81-77 4 18 7 3 0 (0) 4 41-40 1 9 7 3 0 (0) 4 40-37 3 9
8. Örebro SK Ung H3 15 6 0 (0) 9 92-103 -11 18 8 5 0 (0) 3 54-43 11 15 7 1 0 (0) 6 38-60 -22 3
9. Askersunds IBK H3 14 5 0 (0) 9 93-115 -22 15 6 3 0 (0) 3 50-45 5 9 8 2 0 (0) 6 43-70 -27 6
10. Kungsörs IBK H3 16 3 0 (0) 13 83-165 -82 9 7 2 0 (0) 5 38-62 -24 6 9 1 0 (0) 8 45-103 -58 3
KFUM Örebro Herr Uteslutet
Skälby IBK Ung H3 Uteslutet
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2024-01-06 16:00   Uppskj. IBF Örebro Ung H3 - Knäppmora AIK H3 Idrottshuset, Örebro Plan 1
2024-02-25 16:00 Knäppmora AIK H3 - Örebro SK Ung H3 Skinnskattebergs Sporthall
2024-02-25 18:00 Askersunds IBK H3 - IBF Örebro Ung H3 Närlundahallen
2024-02-27 19:30 WSK Lindesberg H3 - Örebro SK Ung H3 Lindbacka Sporthall
2024-03-01 20:00 IBF Örebro Ung H3 - Skiljebo SK H3 Tybblelundsskolan
2024-03-02 14:00 Kungsörs IBK H3 - Gropens IF H3 Sporthallen Kungsör A
2024-03-03 16:00 Knäppmora AIK H3 - Lillån IBS H3 Skinnskattebergs Sporthall
2024-03-03 18:00 Askersunds IBK H3 - IBK Köping Ung H3 Närlundahallen
2024-03-08 19:15 Skiljebo SK H3 - Askersunds IBK H3 Mälarenergi Arena B
2024-03-09 17:00 Lillån IBS H3 - WSK Lindesberg H3 Norrbyhallen
2024-03-09 17:00 Kungsörs IBK H3 - IBF Örebro Ung H3 Sporthallen Kungsör A
2024-03-10 12:30 Örebro SK Ung H3 - Gropens IF H3 Tybblelundsskolan

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis