Herrar Division 3 (2007/08)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2007-09-28 19:30 0712130003 WSK Lindesberg - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 8 - 5 Klas Leidö, Lars Fridell Stadsskogsskolan
2007-09-29 11:15 0712130006 Pålsboda IBF - Silvergruvans IBF 8 - 4 Henrik Zegelsson, Klas Leidö Alléhallen, Hallsberg
2007-09-29 13:00 0712130001 IBF Örebro Ungdom - Askersunds IBK 8 - 12 Lars Fridell, Marco Mustonen Mellringehallen
2007-09-30 15:30 0712130002 KFUM Örebro - Åsbro GOIF 10 - 2 Christher Johansson, Lars Fridell Birgittaskolan
2007-09-30 16:30 0712130004 Ekeby IF - Hovsta IF 6 - 1 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Kumlahallen
2007-09-30 19:00 0712130005 Axbergs IF - Varberga IBK 11 - 2 Berndt Swärd, Christoffer Lette Mellringehallen
2007-10-11 19:15 0712130011 Askersunds IBK - Axbergs IF 2 - 6 Nicklas Johansson, Marco Mustonen Närlundahallen
2007-10-11 21:00 0712130009 Varberga IBK - WSK Lindesberg 2 - 4 Berndt Swärd, Christoffer Lette Mellringehallen
2007-10-12 19:00 0712130008 Hovsta IF - KFUM Örebro 5 - 3 Klas Leidö, Lars Fridell Mellringehallen
2007-10-13 10:30 0712130007 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - IBF Örebro Ungdom 4 - 9 Klas Leidö, Marco Mustonen Odenskolans Sporthall
2007-10-14 15:15 0712130010 Silvergruvans IBF - Ekeby IF 5 - 7 Marco Mustonen, Lars Fridell Sporthallen, Hällefors
2007-10-14 17:00 0712130012 Åsbro GOIF - Pålsboda IBF 2 - 12 Christher Johansson, Klas Leidö Åsbrohallen
2007-10-19 20:30 0712130017 Axbergs IF - Silvergruvans IBF 16 - 9 Marco Mustonen, Lars Fridell Birgittaskolan
2007-10-20 11:15 0712130018 Pålsboda IBF - Varberga IBK 12 - 4 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2007-10-20 12:00 0712130016 Ekeby IF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 8 - 6 Christoffer Lette, Berndt Swärd Kumlahallen
2007-10-20 17:00 0712130015 WSK Lindesberg - Hovsta IF 7 - 13 Klas Leidö, Christher Johansson Stadsskogsskolan
2007-10-21 15:30 0712130013 IBF Örebro Ungdom - Åsbro GOIF 8 - 6 Klas Leidö, Christher Johansson Oscariahallen
2007-10-21 18:00 0712130014 KFUM Örebro - Askersunds IBK 3 - 3 Lars Fridell, Marco Mustonen Birgittaskolan
2007-10-25 21:00 0712130019 Varberga IBK - IBF Örebro Ungdom 5 - 11 Klas Leidö, Christher Johansson Mellringehallen
2007-10-26 19:00 0712130024 Hovsta IF - Pålsboda IBF 3 - 5 Lars Fridell, Marco Mustonen Mellringehallen
2007-10-27 10:30 0712130023 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Axbergs IF 4 - 25 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Odenskolans Sporthall
2007-10-27 14:00 0712130022 Åsbro GOIF - Ekeby IF 2 - 8 Marco Mustonen, Lars Fridell Åsbrohallen
2007-10-28 15:15 0712130020 Silvergruvans IBF - KFUM Örebro 6 - 8 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Sporthallen, Hällefors
2007-10-28 17:00 0712130021 Askersunds IBK - WSK Lindesberg 5 - 2 Lars Fridell, Marco Mustonen Närlundahallen
2007-11-02 19:30 0712130027 WSK Lindesberg - Åsbro GOIF 10 - 3 Nicklas Johansson, Marco Mustonen Stadsskogsskolan
2007-11-03 11:15 0712130030 Pålsboda IBF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 10 - 3 Klas Leidö, Christher Johansson Alléhallen, Hallsberg
2007-11-04 13:00 0712130025 IBF Örebro Ungdom - Silvergruvans IBF 6 - 9 Marco Mustonen, Lars Fridell Mellringehallen
2007-11-04 15:30 0712130026 KFUM Örebro - Varberga IBK 7 - 2 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Birgittaskolan
2007-11-04 15:30 0712130029 Axbergs IF - Hovsta IF 3 - 6 Christher Johansson, Klas Leidö Mellringehallen
2007-11-04 19:00 0712130028 Ekeby IF - Askersunds IBK 3 - 3 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Kumlahallen
2007-11-07 20:00 0712130031 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - KFUM Örebro 1 - 5 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Odenskolans Sporthall
2007-11-07 21:00 0712130033 Hovsta IF - IBF Örebro Ungdom 10 - 2 Klas Leidö, Christher Johansson Mellringehallen
2007-11-08 19:00 0712130032 Silvergruvans IBF - WSK Lindesberg 8 - 6 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Sporthallen, Hällefors
2007-11-08 19:15 0712130036 Askersunds IBK - Pålsboda IBF 6 - 7 Klas Leidö, Christher Johansson Närlundahallen
2007-11-08 20:30 0712130034 Varberga IBK - Ekeby IF 5 - 5 Lars Fridell, Marco Mustonen Mellringehallen
2007-12-21 19:00 0712130035 Axbergs IF - Åsbro GOIF 15 - 4 Klas Leidö, Marco Mustonen Mellringehallen
2007-11-10 10:15 0712130039 Pålsboda IBF - Ekeby IF 5 - 5 Lars Fridell, Marco Mustonen Alléhallen, Hallsberg
2007-11-10 15:15 0712130041 Åsbro GOIF - Varberga IBK 7 - 8 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Åsbrohallen
2007-11-11 13:00 0712130042 Hovsta IF - Silvergruvans IBF 2 - 7 Berndt Swärd, Henrik Zegelsson Mellringehallen
2007-11-11 15:30 0712130037 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg 10 - 6 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Mellringehallen
2007-11-11 15:30 0712130038 KFUM Örebro - Axbergs IF 3 - 8 Lars Fridell, Marco Mustonen Birgittaskolan
2007-11-11 17:00 0712130040 Askersunds IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 7 - 4 Michael Nilsson, Robert Forslind Lovrencic Närlundahallen
2007-11-17 10:30 0712130048 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Silvergruvans IBF 7 - 9 Berndt Swärd, Nicklas Johansson Odenskolans Sporthall
2007-11-17 14:30 0712130047 Åsbro GOIF - Hovsta IF 6 - 6 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Åsbrohallen
2007-11-17 19:00 0712130043 Ekeby IF - KFUM Örebro 4 - 3 Lars Fridell, Marco Mustonen Kumlahallen
2007-11-17 19:00 0712130045 WSK Lindesberg - Pålsboda IBF 8 - 16 Christher Johansson, Klas Leidö Stadsskogsskolan
2007-11-18 13:00 0712130044 Axbergs IF - IBF Örebro Ungdom 8 - 6 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Mellringehallen
2007-11-18 15:30 0712130046 Varberga IBK - Askersunds IBK 7 - 8 Marco Mustonen, Lars Fridell Mellringehallen
2007-11-23 19:30 0712130049 WSK Lindesberg - Axbergs IF 4 - 18 Martin Larsson, Jari Sivén Stadsskogsskolan
2007-11-24 10:30 0712130053 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Varberga IBK 10 - 7 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Odenskolans Sporthall
2007-11-25 10:30 0712130051 KFUM Örebro - Pålsboda IBF 3 - 6 Christher Johansson, Klas Leidö Birgittaskolan
2007-11-25 15:15 0712130054 Silvergruvans IBF - Åsbro GOIF 11 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Sporthallen, Hällefors
2007-11-25 15:30 0712130052 Askersunds IBK - Hovsta IF 4 - 7 Christher Johansson, Klas Leidö Närlundahallen
2007-11-25 16:30 0712130050 IBF Örebro Ungdom - Ekeby IF 8 - 8 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Mellringehallen
2007-12-01 13:00 0712130056 Ekeby IF - WSK Lindesberg 7 - 3 Marco Mustonen, Berndt Swärd Kumlahallen
2007-12-01 15:30 0712130058 Åsbro GOIF - Askersunds IBK 9 - 8 Berndt Swärd, Marco Mustonen Åsbrohallen
2007-12-02 12:30 0712130055 KFUM Örebro - IBF Örebro Ungdom 4 - 6 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Birgittaskolan
2007-12-02 16:15 0712130060 Silvergruvans IBF - Varberga IBK 7 - 3 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Sporthallen, Hällefors
2007-12-02 17:00 0712130057 Pålsboda IBF - Axbergs IF 6 - 8 Christher Johansson, Klas Leidö Alléhallen, Hallsberg
2007-12-12 21:00 0712130059 Hovsta IF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 6 - 3 Klas Leidö, Christher Johansson Mellringehallen
2007-12-04 18:30 0712130066 Varberga IBK - Hovsta IF 6 - 10 Lars Fridell, Marco Mustonen Mellringehallen
2007-12-05 19:30 0712130064 Askersunds IBK - Silvergruvans IBF 9 - 7 Oskar Gustafsson, Mikael Åman Närlundahallen
2007-12-05 20:00 0712130065 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Åsbro GOIF 8 - 5 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Odenskolans Sporthall
2007-12-06 21:00 0712130061 IBF Örebro Ungdom - Pålsboda IBF 5 - 7 Klas Leidö, Christher Johansson Mellringehallen
2007-12-07 19:00 0712130063 Axbergs IF - Ekeby IF 12 - 5 Marco Mustonen, Lars Fridell Mellringehallen
2007-12-07 19:30 0712130062 WSK Lindesberg - KFUM Örebro 7 - 4 Nicklas Johansson, Berndt Swärd Stadsskogsskolan
2007-12-08 10:30 0712130069 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - WSK Lindesberg 5 - 11 Lars Fridell, Robert Forslind Lovrencic Odenskolans Sporthall
2007-12-08 16:30 0712130068 Åsbro GOIF - KFUM Örebro 8 - 4 Oskar Gustafsson, Mikael Åman Åsbrohallen
2007-12-09 12:00 0712130071 Varberga IBK - Axbergs IF 5 - 23 Lars Fridell, Christher Johansson Mellringehallen
2007-12-09 15:15 0712130072 Silvergruvans IBF - Pålsboda IBF 7 - 11 Mikael Åman, Nicklas Johansson Sporthallen, Hällefors
2007-12-09 18:30 0712130067 Askersunds IBK - IBF Örebro Ungdom 7 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Närlundahallen
2007-12-09 18:30 0712130070 Hovsta IF - Ekeby IF 10 - 3 Lars Fridell, Marco Mustonen Mellringehallen
2007-12-14 19:00 0712130073 IBF Örebro Ungdom - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 7 - 4 Berndt Swärd, Nicklas Johansson Mellringehallen
2007-12-14 19:30 0712130075 WSK Lindesberg - Varberga IBK 10 - 4 Lars Fridell, Marco Mustonen Stadsskogsskolan
2007-12-15 11:15 0712130078 Pålsboda IBF - Åsbro GOIF 5 - 5 Oskar Gustafsson, Mikael Åman Alléhallen, Hallsberg
2007-12-15 13:00 0712130076 Ekeby IF - Silvergruvans IBF 9 - 4 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Skogstorpskolan
2007-12-16 12:30 0712130074 KFUM Örebro - Hovsta IF 1 - 1 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Birgittaskolan
2007-12-17 19:30 0712130077 Axbergs IF - Askersunds IBK 7 - 3 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Mellringehallen
2008-01-10 21:00 0712130084 Varberga IBK - Pålsboda IBF 3 - 2 Christoffer Lette, Berndt Swärd Mellringehallen
2008-01-11 19:30 0712130081 Hovsta IF - WSK Lindesberg 8 - 5 Lars Fridell, Christher Johansson Mellringehallen
2008-01-12 10:30 0712130082 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Ekeby IF 10 - 18 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Odenskolans Sporthall
2008-01-12 16:00 0712130079 Åsbro GOIF - IBF Örebro Ungdom 7 - 10 Christoffer Lette, Berndt Swärd Åsbrohallen
2008-01-13 15:15 0712130083 Silvergruvans IBF - Axbergs IF 5 - 18 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Sporthallen, Hällefors
2008-01-13 17:00 0712130080 Askersunds IBK - KFUM Örebro 4 - 3 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Närlundahallen
2008-01-17 21:00 0712130085 IBF Örebro Ungdom - Varberga IBK 8 - 7 Christher Johansson, Klas Leidö Mellringehallen
2008-01-18 19:30 0712130087 WSK Lindesberg - Askersunds IBK 8 - 10 Mikael Åman, Oskar Gustafsson Stadsskogsskolan
2008-01-19 10:45 0712130090 Pålsboda IBF - Hovsta IF 6 - 9 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2008-01-19 13:00 0712130088 Ekeby IF - Åsbro GOIF 6 - 5 Lars Fridell, Berndt Swärd Kumlahallen
2008-01-19 18:00 0712130089 Axbergs IF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 8 - 6 Oskar Gustafsson, Mikael Åman Birgittaskolan
2008-01-20 14:00 0712130086 KFUM Örebro - Silvergruvans IBF 9 - 3 Christoffer Lette, Berndt Swärd Birgittaskolan
2008-01-23 20:00 0712130093 Åsbro GOIF - WSK Lindesberg 8 - 3 Christher Johansson, Klas Leidö Åsbrohallen
2008-01-23 20:00 0712130096 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Pålsboda IBF 3 - 7 Christoffer Lette, Berndt Swärd Odenskolans Sporthall
2008-01-23 21:00 0712130095 Hovsta IF - Axbergs IF 7 - 13 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Mellringehallen
2008-01-24 19:00 0712130091 Silvergruvans IBF - IBF Örebro Ungdom 14 - 16 Oskar Gustafsson, Christoffer Lette Sporthallen, Hällefors
2008-01-24 19:15 0712130094 Askersunds IBK - Ekeby IF 5 - 6 Lars Fridell, Robert Forslind Lovrencic Närlundahallen
2008-01-24 21:00 0712130092 Varberga IBK - KFUM Örebro 0 - 12 Christher Johansson, Klas Leidö Mellringehallen
2008-01-26 11:45 0712130102 Pålsboda IBF - Askersunds IBK 6 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Oskar Gustafsson Alléhallen, Hallsberg
2008-01-26 16:30 0712130101 Åsbro GOIF - Axbergs IF 9 - 11 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Åsbrohallen
2008-01-26 19:00 0712130098 WSK Lindesberg - Silvergruvans IBF 6 - 9 Marco Mustonen, Lars Fridell Stadsskogsskolan
2008-01-27 12:00 0712130099 IBF Örebro Ungdom - Hovsta IF 9 - 10 Lars Fridell, Marco Mustonen Mellringehallen
2008-01-27 14:30 0712130097 KFUM Örebro - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 11 - 3 Christoffer Lette, Berndt Swärd Birgittaskolan
2008-01-29 19:00 0712130100 Ekeby IF - Varberga IBK 7 - 2 Berndt Swärd, Christoffer Lette Kumlahallen
2008-02-01 19:30 0712130103 WSK Lindesberg - IBF Örebro Ungdom 13 - 10 Lars Fridell, Marco Mustonen Stadsskogsskolan
2008-02-02 10:30 0712130106 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Askersunds IBK 8 - 6 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Odenskolans Sporthall
2008-02-02 11:30 0712130104 Axbergs IF - KFUM Örebro 10 - 3 Christoffer Lette, Oskar Gustafsson Idrottshuset, Örebro
2008-02-02 12:00 0712130105 Ekeby IF - Pålsboda IBF 9 - 4 Jussi Nissinen, Sven-Olof Quist Kumlahallen
2008-02-03 15:15 0712130108 Silvergruvans IBF - Hovsta IF 5 - 13 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Sporthallen, Hällefors
2008-02-03 17:30 0712130107 Varberga IBK - Åsbro GOIF 5 - 7 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Mellringehallen
2008-02-09 11:15 0712130111 Pålsboda IBF - WSK Lindesberg 8 - 5 Christoffer Lette, Berndt Swärd Alléhallen, Hallsberg
2008-02-10 14:30 0712130109 KFUM Örebro - Ekeby IF 4 - 4 Berndt Swärd, Jan Björck Birgittaskolan
2008-02-10 15:15 0712130114 Silvergruvans IBF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 8 - 8 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Sporthallen, Hällefors
2008-02-10 15:30 0712130113 Hovsta IF - Åsbro GOIF 9 - 4 Marco Mustonen, Lars Fridell Mellringehallen
2008-02-10 16:30 0712130112 Askersunds IBK - Varberga IBK 12 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Närlundahallen
2008-02-10 18:00 0712130110 IBF Örebro Ungdom - Axbergs IF 6 - 7 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Mellringehallen
2008-02-14 21:00 0712130119 Varberga IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 5 - 5 Klas Leidö, Christher Johansson Mellringehallen
2008-02-16 10:45 0712130117 Pålsboda IBF - KFUM Örebro 6 - 10 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Alléhallen, Hallsberg
2008-02-16 13:00 0712130116 Ekeby IF - IBF Örebro Ungdom 7 - 11 Klas Leidö, Christher Johansson Kumlahallen
2008-02-16 13:00 0712130118 Hovsta IF - Askersunds IBK 7 - 9 Christoffer Lette, Berndt Swärd Mellringehallen
2008-02-16 14:00 0712130120 Åsbro GOIF - Silvergruvans IBF 11 - 7 Marco Mustonen, Lars Fridell Åsbrohallen
2008-02-17 15:00 0712130115 Axbergs IF - WSK Lindesberg 17 - 5 Mikael Åman, Oskar Gustafsson Mellringehallen
2008-02-22 19:00 0712130121 IBF Örebro Ungdom - KFUM Örebro 6 - 6 Lars Fridell, Marco Mustonen Mellringehallen
2008-02-22 19:30 0712130122 WSK Lindesberg - Ekeby IF 4 - 8 Berndt Swärd, Christoffer Lette Stadsskogsskolan
2008-02-23 10:30 0712130125 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Hovsta IF 3 - 13 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Odenskolans Sporthall
2008-02-23 18:30 0712130126 Varberga IBK - Silvergruvans IBF 3 - 19 Lars Fridell, Christher Johansson Mellringehallen
2008-02-24 13:00 0712130123 Axbergs IF - Pålsboda IBF 7 - 5 Lars Fridell, Marco Mustonen Birgittaskolan
2008-02-24 17:00 0712130124 Askersunds IBK - Åsbro GOIF 11 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Närlundahallen
2008-03-01 13:00 0712130127 Pålsboda IBF - IBF Örebro Ungdom 7 - 8 Berndt Swärd, Christoffer Lette Alléhallen, Hallsberg
2008-03-01 13:00 0712130130 Silvergruvans IBF - Askersunds IBK 6 - 4 Isak Angerbjörn, Håkan Mellblom Sporthallen, Hällefors
2008-03-01 13:00 0712130131 Åsbro GOIF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 11 - 5 Michael Nilsson, Robert Forslind Lovrencic Åsbrohallen
2008-03-01 17:00 0712130132 Hovsta IF - Varberga IBK 11 - 4 Christher Johansson, Klas Leidö Mellringehallen
2008-03-01 19:30 0712130128 KFUM Örebro - WSK Lindesberg 3 - 3 Christher Johansson, Klas Leidö Birgittaskolan
2008-03-04 18:30 0712130129 Ekeby IF - Axbergs IF 9 - 3 Christher Johansson, Klas Leidö Skogstorpskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Axbergs IF 22 20 0 2 254-114 140 60
2. Hovsta IF 22 15 2 5 167-114 53 47
3. Ekeby IF 22 14 5 3 152-115 37 47
4. Pålsboda IBF 22 13 2 7 161-119 42 41
5. Askersunds IBK 22 11 2 9 140-130 10 35
6. IBF Örebro Ungdom 22 11 2 9 176-168 8 35
7. KFUM Örebro 22 8 5 9 119-98 21 29
8. Silvergruvans IBF 22 9 1 12 169-186 -17 28
9. WSK Lindesberg 22 7 1 14 138-181 -43 22
10. Åsbro GOIF 22 6 2 14 134-180 -46 20
11. Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 22 3 2 17 115-204 -89 11
12. Varberga IBK 22 2 2 18 92-208 -116 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis