Herrar Div 4 (2008/09)

Gruppspel
Herrar Div 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2008-09-19 19:00 0818140004 Deje IBF - BKI Sunnanå 3 - 9 Daniel Monander, Johan Friman Deje Sporthall A
2008-09-27 12:00 0818140003 Hultsberg/Björkås IBF - GS 86 AIF U 11 - 4 Anders Berg, Jari Marjetta Colorama Arena
2008-09-27 13:15 0818140005 Grums IBK - SK Örnen 6 - 7 Martin Bäcklund, Carl Engh Grums Sporthall
2008-09-27 15:00 0818140001 Degerfors IBK - Skoghalls IBK U 5 - 1 Peter Oredsson, Tobias Nilwert Stora Vallahallen
2008-09-27 15:00 0818140002 Sunne IBK - Edebäck IBF U 11 - 4 Björn Svensson, Leif Pettersson Sparbankshallen
2008-10-01 21:00 0818140009 GS 86 AIF U - Sunne IBK 7 - 3 Anders Berg, Jari Marjetta Grossbolshallen
2008-10-03 20:30 0818140008 BKI Sunnanå - Hultsberg/Björkås IBF 8 - 4 Anders Berg, Jari Marjetta Sannerudshallen
2008-10-04 13:30 0818140010 Edebäck IBF U - Degerfors IBK 4 - 6 Robin Johansson, Sven-Olov Berggren Ekshärads Sporthall
2008-10-04 14:30 0818140006 Skoghalls IBK U - Grums IBK 5 - 8 Leif Pettersson, Björn Svensson Mörmohallen
2008-10-04 15:00 0818140007 SK Örnen - Deje IBF 3 - 3 Björn Engqvist, Mattias Westman Molkoms Sporthall
2008-10-11 13:15 0818140015 Grums IBK - Deje IBF 5 - 5 Mattias Westman, Carl Engh Grums Sporthall
2008-10-11 16:00 0818140013 Sunne IBK - BKI Sunnanå 1 - 7 Lars Room, Peter Berntsson Sparbankshallen
2008-10-12 14:00 0818140014 Hultsberg/Björkås IBF - SK Örnen 7 - 4 Majed Hammami, Simon Wallner Stavdal Hyrcity Arena
2008-10-12 15:00 0818140012 Degerfors IBK - GS 86 AIF U 7 - 8 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Stora Vallahallen
2008-10-12 17:30 0818140011 Skoghalls IBK U - Edebäck IBF U 7 - 4 Mattias Westman, Carl Engh Mörmohallen
2008-10-17 19:30 0818140020 SK Örnen - BKI Sunnanå 5 - 10 Carl Engh, Mattias Westman Molkoms Sporthall
2008-10-18 12:00 0818140017 Hultsberg/Björkås IBF - Degerfors IBK 8 - 3 Minal Landin, Jörgen Grändefors Stavdal Hyrcity Arena
2008-10-18 13:15 0818140019 Grums IBK - GS 86 AIF U 3 - 3 Leif Pettersson, Björn Svensson Grums Sporthall
2008-10-18 16:00 0818140016 Sunne IBK - Skoghalls IBK U 7 - 2 Mattias Westman, Carl Engh Sparbankshallen
2008-10-19 15:00 0818140018 Deje IBF - Edebäck IBF U 5 - 4 Björn Engqvist, Minal Landin Deje Sporthall A
2008-10-24 19:30 0818140023 GS 86 AIF U - Deje IBF 12 - 8 Leif Pettersson, Björn Svensson Grossbolshallen
2008-10-24 21:00 0818140022 BKI Sunnanå - Grums IBK 8 - 5 Carl Engh, Minal Landin Sannerudshallen
2008-10-25 13:30 0818140024 Edebäck IBF U - Hultsberg/Björkås IBF 2 - 7 Robin Johansson, Sven-Olov Berggren Ekshärads Sporthall
2008-10-25 15:00 0818140021 Degerfors IBK - Sunne IBK 5 - 4 David Granström, Krister Ohlsson Stora Vallahallen
2008-10-26 13:30 0818140025 Skoghalls IBK U - SK Örnen 7 - 6 Carl Engh, Minal Landin Mörmohallen
2008-11-07 19:30 0818140029 SK Örnen - Edebäck IBF U 1 - 2 Anders Berg, Minal Landin Molkoms Sporthall
2008-11-08 13:15 0818140028 Grums IBK - Degerfors IBK 6 - 3 Anders Berg, Jari Marjetta Grums Sporthall
2008-11-08 14:00 0818140030 BKI Sunnanå - GS 86 AIF U 7 - 3 Robin Johansson, Sven-Olov Berggren Sannerudshallen
2008-11-08 17:00 0818140027 Deje IBF - Sunne IBK 4 - 3 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Deje Sporthall A
2008-11-09 19:00 0818140026 Hultsberg/Björkås IBF - Skoghalls IBK U 5 - 3 Minal Landin, Simon Wallner Stavdal Hyrcity Arena
2008-11-15 13:30 0818140034 Edebäck IBF U - Grums IBK 7 - 6 Jörgen Grändefors, Robin Johansson Ekshärads Sporthall
2008-11-15 15:00 0818140032 Sunne IBK - Hultsberg/Björkås IBF 4 - 7 Martin Bäcklund, Mattias Westman Sparbankshallen
2008-11-15 18:00 0818140031 Degerfors IBK - Deje IBF 9 - 6 Pierre Malmgren, Lasse Alexandersson Stora Vallahallen
2008-11-16 15:30 0818140035 Skoghalls IBK U - BKI Sunnanå 6 - 6 Björn Svensson, Anders Berg Mörmohallen
2008-11-16 16:30 0818140033 GS 86 AIF U - SK Örnen 10 - 9 Majed Hammami, Jörgen Grändefors Grossbolshallen
2008-11-21 19:00 0818140036 Deje IBF - Skoghalls IBK U 6 - 5 Carl Engh, Mattias Westman Deje Sporthall A
2008-11-21 19:30 0818140038 SK Örnen - Sunne IBK 5 - 7 Tobias Nilwert, Peter Oredsson Molkoms Sporthall
2008-11-22 13:15 0818140037 Grums IBK - Hultsberg/Björkås IBF 8 - 3 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Grums Sporthall
2008-11-22 16:30 0818140040 GS 86 AIF U - Edebäck IBF U 9 - 3 Sven-Olov Berggren, Anders Berg Forshaga Sporthall
2008-11-23 16:00 0818140039 BKI Sunnanå - Degerfors IBK 9 - 5 Anders Berg, Jari Marjetta Sannerudshallen
2008-12-05 19:30 0818140043 Hultsberg/Björkås IBF - Deje IBF 9 - 2 Anders Berg, Björn Svensson Stavdal Hyrcity Arena
2008-12-06 15:00 0818140042 Sunne IBK - Grums IBK 2 - 5 Jonas Andrén, Carl Engh Sparbankshallen
2008-12-06 16:15 0818140044 Edebäck IBF U - BKI Sunnanå 2 - 10 Björn Engqvist, Conny Jonsson Ekshärads Sporthall
2008-12-07 15:00 0818140041 Degerfors IBK - SK Örnen 3 - 11 Lasse Alexandersson, Pierre Malmgren Stora Vallahallen
2008-12-07 15:30 0818140045 Skoghalls IBK U - GS 86 AIF U 6 - 6 Anders Berg, Johan Friman Mörmohallen
2008-12-12 20:30 0818140047 BKI Sunnanå - Deje IBF 11 - 1 Johan Friman, Daniel Monander Sannerudshallen
2008-12-13 13:30 0818140049 Edebäck IBF U - Sunne IBK 8 - 5 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Ekshärads Sporthall
2008-12-13 18:00 0818140046 SK Örnen - Grums IBK 4 - 5 Carl Engh, Simon Wallner Molkoms Sporthall
2008-12-14 12:00 0818140048 GS 86 AIF U - Hultsberg/Björkås IBF 4 - 2 Patrik Gottfridsson, Jonas Andrén Forshaga Sporthall
2008-12-14 15:30 0818140050 Skoghalls IBK U - Degerfors IBK 10 - 8 Anders Berg, Simon Wallner Mörmohallen
2008-12-19 19:00 0818140054 Deje IBF - SK Örnen 6 - 4 Minal Landin, Björn Engqvist Deje Sporthall A
2008-12-20 13:15 0818140055 Grums IBK - Skoghalls IBK U 7 - 8 Rick Hedell, Jörgen Grändefors Grums Sporthall
2008-12-20 15:00 0818140051 Degerfors IBK - Edebäck IBF U 14 - 0 Jonas Andrén, Anders Berg Stora Vallahallen
2008-12-20 16:00 0818140052 Sunne IBK - GS 86 AIF U 5 - 4 Rick Hedell, Jörgen Grändefors Sparbankshallen
2008-12-20 16:15 0818140053 Hultsberg/Björkås IBF - BKI Sunnanå 3 - 8 Minal Landin, Carl Engh Colorama Arena
2009-01-03 15:00 0818140059 GS 86 AIF U - Degerfors IBK 3 - 6 Mattias Westman, Carl Engh Forshaga Sporthall
2009-01-09 19:00 0818140056 Deje IBF - Grums IBK 3 - 2 Björn Engqvist, Mattias Westman Deje Sporthall A
2009-01-09 19:30 0818140057 SK Örnen - Hultsberg/Björkås IBF 5 - 6 Minal Landin, Simon Wallner Molkoms Sporthall
2009-01-09 19:30 0818140060 Edebäck IBF U - Skoghalls IBK U 9 - 13 Robin Johansson, Sven-Olov Berggren Ekshärads Sporthall
2009-01-09 20:30 0818140058 BKI Sunnanå - Sunne IBK 11 - 6 Daniel Monander, Johan Friman Sannerudshallen
2009-01-17 14:30 0818140065 Skoghalls IBK U - Sunne IBK 4 - 4 Martin Bäcklund, Anders Berg Mörmohallen
2009-01-17 16:30 0818140063 GS 86 AIF U - Grums IBK 6 - 4 Mattias Westman, Carl Engh Forshaga Sporthall
2009-01-17 17:00 0818140062 BKI Sunnanå - SK Örnen 11 - 9 Daniel Monander, Johan Friman Sannerudshallen
2009-01-17 18:00 0818140061 Degerfors IBK - Hultsberg/Björkås IBF 4 - 7 David Granström, Sven-Olov Berggren Stora Vallahallen
2009-01-18 13:00 0818140064 Edebäck IBF U - Deje IBF 7 - 8 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Ekshärads Sporthall
2009-01-23 19:30 0818140070 SK Örnen - Skoghalls IBK U 5 - 10 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Molkoms Sporthall
2009-01-24 13:15 0818140069 Grums IBK - BKI Sunnanå 8 - 12 Daniel Monander, Minal Landin Grums Sporthall
2009-01-24 15:00 0818140066 Sunne IBK - Degerfors IBK 11 - 3 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Sparbankshallen
2009-01-24 17:30 0818140068 Deje IBF - GS 86 AIF U 10 - 3 Daniel Monander, Jacob Leijon Deje Sporthall A
2009-01-25 11:30 0818140067 Hultsberg/Björkås IBF - Edebäck IBF U 15 - 4 Johan Friman, Daniel Monander Colorama Arena
2009-01-31 13:30 0818140074 Edebäck IBF U - SK Örnen 9 - 4 Jörgen Grändefors, Rick Hedell Ekshärads Sporthall
2009-01-31 16:00 0818140071 Degerfors IBK - Grums IBK 9 - 7 Pierre Malmgren, Lasse Alexandersson Stora Vallahallen
2009-01-31 17:30 0818140072 Sunne IBK - Deje IBF 5 - 3 Patrik Gottfridsson, Jonas Andrén Sparbankshallen
2009-02-01 15:30 0818140075 Skoghalls IBK U - Hultsberg/Björkås IBF 2 - 7 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Mörmohallen
2009-02-01 19:00 0818140073 GS 86 AIF U - BKI Sunnanå 6 - 10 Carl Engh, Mattias Westman Forshaga Sporthall
2009-02-06 19:30 0818140078 Grums IBK - Edebäck IBF U 18 - 0 Björn Svensson, Leif Pettersson Grums Sporthall
2009-02-12 20:45 0818140080 BKI Sunnanå - Skoghalls IBK U 6 - 9 Björn Engqvist, Jonas Andrén Sannerudshallen
2009-02-13 19:00 0818140077 Deje IBF - Degerfors IBK 5 - 10 Simon Wallner, Martin Bäcklund Deje Sporthall A
2009-02-13 19:30 0818140076 Hultsberg/Björkås IBF - Sunne IBK 4 - 3 Percy Lundkvist, Anders Berg Stavdal Hyrcity Arena
2009-02-13 19:30 0818140079 SK Örnen - GS 86 AIF U 6 - 13 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Molkoms Sporthall
2009-02-20 19:30 0818140083 Hultsberg/Björkås IBF - Grums IBK 4 - 8 Carl Engh, Mattias Westman Stavdal Hyrcity Arena
2009-02-21 13:30 0818140084 Edebäck IBF U - GS 86 AIF U 4 - 9 Robin Johansson, Sven-Olov Berggren Ekshärads Sporthall
2009-02-21 13:30 0818140085 Skoghalls IBK U - Deje IBF 2 - 5 Mattias Westman, Jonas Andrén Djupsundshallen
2009-02-21 15:00 0818140082 Sunne IBK - SK Örnen 3 - 3 Minal Landin, Anders Berg Sparbankshallen
2009-02-21 18:00 0818140081 Degerfors IBK - BKI Sunnanå 5 - 5 Lasse Alexandersson, Pierre Malmgren Stora Vallahallen
2009-02-28 16:00 0818140086 Deje IBF - Hultsberg/Björkås IBF 8 - 7 Robin Johansson, Sven-Olov Berggren Deje Sporthall A
2009-02-28 16:00 0818140087 Grums IBK - Sunne IBK 9 - 8 Anders Berg, Jari Marjetta Grums Sporthall
2009-02-28 16:00 0818140088 SK Örnen - Degerfors IBK 4 - 6 Rick Hedell, Jörgen Grändefors Molkoms Sporthall
2009-02-28 16:00 0818140089 BKI Sunnanå - Edebäck IBF U 26 - 7 Leif Pettersson, Björn Svensson Sannerudshallen
2009-02-28 16:00 0818140090 GS 86 AIF U - Skoghalls IBK U 4 - 10 Carl Engh, Mattias Westman Forshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. BKI Sunnanå 18 15 2 1 174-88 86 47
2. Hultsberg/ Björkås IBF 18 12 0 6 116-84 32 36
3. GS 86 AIF U 18 9 2 7 114-114 0 29
4. Deje IBF 18 9 2 7 91-110 -19 29
5. Degerfors IBK 18 9 1 8 111-109 2 28
6. Skoghalls IBK U 18 8 3 7 110-108 2 27
7. Grums IBK 18 8 2 8 120-97 23 26
8. Sunne IBK 18 6 2 10 92-95 -3 20
9. Edebäck IBF U 18 4 0 14 80-174 -94 12
10. SK Örnen 18 2 2 14 95-124 -29 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis