Herrar Div. 3 (2008/09)

Gruppspel
Herrar Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2008-09-25 19:30 0806130004 IBK Walkesborg 99 - FBC Lerum Div. 3 1 - 5 Karl-Olof Carlin, Peter Karlsson Agnebergshallen
2008-09-26 20:00 0806130002 Billingsfors IBK - IBK Göteborg 3 - 3 Johan Hällgren, Peter Karlsson Billingsfors Bollhall
2008-09-26 20:30 0806130005 Eken IBK - Floda IBK 2 - 7 Roger Zahnér, Janne Vattfors Ekenhallen
2008-09-27 13:15 0806130006 Vision Angered FC - Utby BK 5 - 1 Kim Nielsen, Peter Bergstrand Hammarkullehallen
2008-09-27 14:15 0806130003 Ale IBF - Guldringen IBK 2 - 5 Robin Boqvist, Jonas Hansson Ale Kulturrum
2008-09-28 16:30 0806130001 Myggenäs IBK - Frölunda IBK 2 - 8 Karl-Olof Carlin Häggvallsskolan
2008-10-04 13:00 0806130009 Floda IBK - Ale IBF 1 - 0 Mikael Wikberg, Per Pettersson Alléhallen
2008-10-04 14:15 0806130010 Utby BK - IBK Walkesborg 99 8 - 5 Robin Boqvist, Jonas Hansson Berghalla
2008-10-04 16:15 0806130012 IBK Göteborg - Vision Angered FC 8 - 1 Anders Bergström, Kent Österström Torpahallen
2008-10-05 13:00 0806130011 Frölunda IBK - Eken IBK 8 - 3 Kim Nielsen, Erik Rüdow Fors Frölunda Kulturhus
2008-10-05 13:30 0806130008 FBC Lerum Div. 3 - Billingsfors IBK 2 - 4 Robin Boqvist, Jonas Hansson Rydsbergshallen
2008-10-05 14:30 0806130007 Guldringen IBK - Myggenäs IBK 2 - 8 Magnus Persson, Henrik Ouchterlony Frölunda Kulturhus
2008-10-10 20:00 0806130014 Billingsfors IBK - Frölunda IBK 1 - 3 Johan Hällgren, Karl-Olof Carlin Billingsfors Bollhall
2008-10-10 20:30 0806130017 Eken IBK - Utby BK 10 - 3 Robin Boqvist, Jonas Hansson Ekenhallen
2008-10-11 09:15 0806130018 Vision Angered FC - Floda IBK 3 - 4 Roger Zahnér, Janne Vattfors Hammarkullehallen
2008-10-11 16:00 0806130016 IBK Walkesborg 99 - Guldringen IBK 4 - 7 Johan Hällgren Agnebergshallen
2008-10-12 16:30 0806130013 Myggenäs IBK - IBK Göteborg 6 - 11 Häggvallsskolan
2008-10-12 19:00 0806130015 Ale IBF - FBC Lerum Div. 3 6 - 3 Mikael Wikberg, Per Pettersson Ale Kulturrum
2008-10-18 14:15 0806130020 Utby BK - Billingsfors IBK 4 - 7 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Berghalla
2008-10-18 18:30 0806130024 FBC Lerum Div. 3 - Vision Angered FC 3 - 5 Robin Boqvist, Per Pettersson Rydsbergshallen
2008-10-18 19:00 0806130022 IBK Göteborg - IBK Walkesborg 99 6 - 2 Roger Zahnér, Janne Vattfors Torpahallen
2008-10-19 12:30 0806130021 Frölunda IBK - Ale IBF 8 - 2 Roger Zahnér, Janne Vattfors Frölunda Kulturhus
2008-10-19 12:30 0806130023 Guldringen IBK - Eken IBK 4 - 5 Mikael Wikberg, Per Pettersson Hall Of Flame
2009-02-22 12:00 0806130019 Floda IBK - Myggenäs IBK 7 - 2 Janne Vattfors, Roger Zahnér Alléhallen
2008-10-24 20:30 0806130029 Eken IBK - FBC Lerum Div. 3 4 - 4 Magnus Persson, Henrik Ouchterlony Ekenhallen
2008-10-25 13:15 0806130030 Vision Angered FC - Guldringen IBK 5 - 2 Robin Boqvist, Jonas Hansson Hammarkullehallen
2008-10-25 15:15 0806130025 Myggenäs IBK - Utby BK 1 - 3 Häggvallsskolan
2008-10-26 16:00 0806130026 Billingsfors IBK - Floda IBK 4 - 6 Billingsfors Bollhall
2008-10-26 17:00 0806130027 Ale IBF - IBK Göteborg 4 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Ale Kulturrum
2008-10-26 19:15 0806130028 IBK Walkesborg 99 - Frölunda IBK 2 - 7 Agnebergshallen
2008-10-31 20:30 0806130035 Eken IBK - IBK Göteborg 8 - 6 Per Pettersson, Kim Nielsen Ekenhallen
2008-11-01 13:00 0806130034 Floda IBK - IBK Walkesborg 99 6 - 2 Roger Zahnér, Janne Vattfors Alléhallen
2008-11-01 14:15 0806130032 Utby BK - Ale IBF 8 - 7 Per Pettersson, Pontus Ekengränd Berghalla
2008-11-01 17:15 0806130033 FBC Lerum Div. 3 - Myggenäs IBK 7 - 2 Roger Zahnér, Janne Vattfors Rydsbergshallen
2008-11-02 11:45 0806130036 Frölunda IBK - Vision Angered FC 3 - 7 Kent Österström, Peter Bergstrand Frölunda Kulturhus
2008-11-02 15:00 0806130031 Guldringen IBK - Billingsfors IBK 2 - 7 Magnus Persson, Henrik Ouchterlony Frölunda Kulturhus
2008-11-08 13:15 0806130039 Vision Angered FC - IBK Walkesborg 99 2 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Hammarkullehallen
2008-11-08 16:00 0806130038 Billingsfors IBK - Eken IBK 2 - 7 Billingsfors Bollhall
2008-11-08 18:45 0806130042 FBC Lerum Div. 3 - Utby BK 8 - 4 Per Pettersson, Mikael Wikberg Rydsbergshallen
2008-11-08 19:00 0806130041 IBK Göteborg - Floda IBK 5 - 7 Magnus Persson, Anders Bergström Torpahallen
2008-11-09 13:30 0806130040 Frölunda IBK - Guldringen IBK 7 - 2 Anders Bergström, Kent Österström Frölunda Kulturhus
2008-11-09 16:15 0806130037 Myggenäs IBK - Ale IBF 5 - 8 Häggvallsskolan
2008-11-14 19:30 0806130043 IBK Walkesborg 99 - Billingsfors IBK 5 - 8 Johan Hällgren, Karl-Olof Carlin Agnebergshallen
2008-11-14 20:30 0806130044 Eken IBK - Myggenäs IBK 15 - 2 Roger Zahnér, Janne Vattfors Ekenhallen
2008-11-15 14:15 0806130045 Ale IBF - Vision Angered FC 5 - 5 Kim Nielsen, Erik Rüdow Fors Ale Kulturrum
2008-11-15 19:00 0806130047 IBK Göteborg - FBC Lerum Div. 3 5 - 3 Jonas Hansson, Robin Boqvist Torpahallen
2008-11-16 12:00 0806130048 Guldringen IBK - Utby BK 5 - 6 Magnus Persson, Henrik Ouchterlony Frölunda Kulturhus
2008-11-16 14:30 0806130046 Floda IBK - Frölunda IBK 8 - 5 Roger Zahnér, Janne Vattfors Alléhallen
2008-11-21 20:00 0806130051 Billingsfors IBK - Vision Angered FC 6 - 4 Billingsfors Bollhall
2008-11-22 11:20 0806130053 Guldringen IBK - Floda IBK 0 - 9 Roger Zahnér, Janne Vattfors Frölunda Kulturhus
2008-11-22 14:15 0806130054 Utby BK - IBK Göteborg 2 - 7 Erik Rüdow Fors, Kim Nielsen Berghalla
2008-11-23 12:30 0806130052 Frölunda IBK - FBC Lerum Div. 3 10 - 2 Roger Zahnér, Janne Vattfors Frölunda Kulturhus
2008-11-23 15:15 0806130050 Myggenäs IBK - IBK Walkesborg 99 7 - 5 Häggvallsskolan
2009-03-01 19:45 0806130049 Ale IBF - Eken IBK 5 - 2 Peter Novakovic, Johan Hillergren Ale Kulturrum
2008-11-27 19:30 0806130056 IBK Walkesborg 99 - Ale IBF 8 - 4 Agnebergshallen
2008-11-29 14:15 0806130060 Utby BK - Floda IBK 2 - 8 Janne Vattfors, Roger Zahnér Berghalla
2008-11-29 16:15 0806130058 IBK Göteborg - Frölunda IBK 4 - 4 Kim Nielsen, Erik Rüdow Fors Torpahallen
2008-11-29 17:30 0806130059 FBC Lerum Div. 3 - Guldringen IBK 8 - 4 Roger Zahnér, Janne Vattfors Rydsbergshallen
2008-11-30 16:00 0806130055 Billingsfors IBK - Myggenäs IBK 6 - 2 Billingsfors Bollhall
2009-02-07 10:00 0806130057 Vision Angered FC - Eken IBK 6 - 7 Jonas Hansson, Bjarne Wesenlund Hammarkullehallen
2008-12-05 20:30 0806130063 Eken IBK - IBK Walkesborg 99 4 - 4 Mikael Wikberg, Per Pettersson Ekenhallen
2008-12-06 13:00 0806130066 Floda IBK - FBC Lerum Div. 3 4 - 2 Roger Zahnér, Janne Vattfors Alléhallen
2008-12-06 14:15 0806130062 Ale IBF - Billingsfors IBK 8 - 4 Robin Boqvist, Jonas Hansson Ale Kulturrum
2008-12-06 18:15 0806130061 Myggenäs IBK - Vision Angered FC 3 - 4 Häggvallsskolan
2008-12-07 14:30 0806130064 Frölunda IBK - Utby BK 12 - 4 Robin Boqvist, Jonas Hansson Frölunda Kulturhus
2008-12-07 16:30 0806130065 Guldringen IBK - IBK Göteborg 4 - 13 Anders Bergström, Kent Österström Frölunda Kulturhus
2008-12-13 12:50 0806130069 Guldringen IBK - Ale IBF 3 - 4 Peter Jaeger, Måns Löfgren
2008-12-13 14:15 0806130072 Utby BK - Vision Angered FC 5 - 7 Mikael Wikberg, Per Pettersson Berghalla
2008-12-13 18:45 0806130070 FBC Lerum Div. 3 - IBK Walkesborg 99 8 - 3 Mikael Wikberg, Per Pettersson Rydsbergshallen
2008-12-13 19:00 0806130068 IBK Göteborg - Billingsfors IBK 9 - 2 Robin Boqvist, Jonas Hansson Torpahallen
2008-12-14 14:50 0806130071 Floda IBK - Eken IBK 6 - 6 Mikael Wikberg, Per Pettersson Alléhallen
2008-12-14 15:00 0806130067 Frölunda IBK - Myggenäs IBK 15 - 0 Henrik Ouchterlony, Magnus Persson Frölunda Kulturhus
2008-12-17 20:15 0806130073 Myggenäs IBK - Guldringen IBK 5 - 2 Johan Hällgren, Thomas Andersson Häggvallsskolan
2008-12-19 20:30 0806130077 Eken IBK - Frölunda IBK 3 - 5 Kim Nielsen, Erik Rüdow Fors Ekenhallen
2008-12-20 12:30 0806130076 IBK Walkesborg 99 - Utby BK 10 - 3 Agnebergshallen
2008-12-20 13:15 0806130078 Vision Angered FC - IBK Göteborg 2 - 6 Mikael Wikberg, Per Pettersson Hammarkullehallen
2008-12-20 14:15 0806130075 Ale IBF - Floda IBK 2 - 4 Anders Bergström, Kent Österström Ale Kulturrum
2009-02-07 18:00 0806130074 Billingsfors IBK - FBC Lerum Div. 3 3 - 3 Billingsfors Bollhall
2009-01-10 12:00 0806130084 Floda IBK - Vision Angered FC 5 - 2 Henrik Haglund, Magnus Persson Rydsbergshallen
2009-01-10 14:15 0806130083 Utby BK - Eken IBK 3 - 7 Janne Vattfors, Roger Zahnér Berghalla
2009-01-10 16:15 0806130079 IBK Göteborg - Myggenäs IBK 3 - 2 Erik Rüdow Fors, Kim Nielsen Torpahallen
2009-01-10 18:45 0806130081 FBC Lerum Div. 3 - Ale IBF 7 - 8 Peter Bergstrand, Johan Myhr Rydsbergshallen
2009-01-11 12:00 0806130080 Frölunda IBK - Billingsfors IBK 6 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Frölunda Kulturhus
2009-01-11 14:00 0806130082 Guldringen IBK - IBK Walkesborg 99 4 - 8 Kim Nielsen, Erik Rüdow Fors Frölunda Kulturhus
2009-01-14 20:15 0806130085 Myggenäs IBK - Floda IBK 2 - 6 Häggvallsskolan
2009-01-16 19:00 0806130088 IBK Walkesborg 99 - IBK Göteborg 2 - 5 Agnebergshallen
2009-01-16 20:00 0806130086 Billingsfors IBK - Utby BK 2 - 1 Billingsfors Bollhall
2009-01-16 20:30 0806130089 Eken IBK - Guldringen IBK 5 - 0 Janne Vattfors, Roger Zahnér Ekenhallen
2009-01-17 13:15 0806130090 Vision Angered FC - FBC Lerum Div. 3 1 - 5 Magnus Persson, Henrik Ouchterlony Hammarkullehallen
2009-01-17 14:15 0806130087 Ale IBF - Frölunda IBK 6 - 5 Mikael Wikberg, Per Pettersson Ale Kulturrum
2009-01-24 11:00 0806130091 Utby BK - Myggenäs IBK 1 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Berghalla
2009-01-24 13:45 0806130095 FBC Lerum Div. 3 - Eken IBK 4 - 7 Janne Vattfors, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2009-01-24 19:00 0806130093 IBK Göteborg - Ale IBF 6 - 3 Magnus Persson, Henrik Ouchterlony Torpahallen
2009-01-25 13:30 0806130094 Frölunda IBK - IBK Walkesborg 99 4 - 3 Robin Boqvist, Jonas Hansson Frölunda Kulturhus
2009-01-25 14:10 0806130092 Floda IBK - Billingsfors IBK 5 - 3 Mikael Wikberg, Per Pettersson Alléhallen
2009-01-25 15:15 0806130096 Guldringen IBK - Vision Angered FC 4 - 1 Kim Nielsen, Erik Rüdow Fors Frölunda Kulturhus
2009-01-28 20:15 0806130099 Myggenäs IBK - FBC Lerum Div. 3 2 - 6 Häggvallsskolan
2009-01-30 20:00 0806130097 Billingsfors IBK - Guldringen IBK 6 - 2 Johan Hällgren, Thomas Andersson Billingsfors Bollhall
2009-01-31 13:15 0806130102 Vision Angered FC - Frölunda IBK 2 - 6 Mikael Wikberg, Per Pettersson Hammarkullehallen
2009-01-31 14:15 0806130098 Ale IBF - Utby BK 5 - 3 Robin Boqvist, Jonas Hansson Ale Kulturrum
2009-01-31 19:00 0806130101 IBK Göteborg - Eken IBK 6 - 4 Peter Elgquist, Ingvar Bremmers Torpahallen
2009-02-01 15:00 0806130100 IBK Walkesborg 99 - Floda IBK 4 - 4 Johan Hällgren, Peter Karlsson Agnebergshallen
2009-02-07 14:15 0806130103 Ale IBF - Myggenäs IBK 1 - 1 Mikael Wikberg, Per Pettersson Ale Kulturrum
2009-02-13 20:30 0806130104 Eken IBK - Billingsfors IBK 11 - 5 Kim Nielsen, Per Pettersson Ekenhallen
2009-02-14 13:00 0806130107 Floda IBK - IBK Göteborg 9 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Alléhallen
2009-02-15 15:00 0806130105 IBK Walkesborg 99 - Vision Angered FC 7 - 5 Johan Hällgren, Thomas Andersson Agnebergshallen
2009-02-15 16:00 0806130106 Guldringen IBK - Frölunda IBK 5 - 5 Janne Vattfors, Roger Zahnér Frölunda Kulturhus
2009-02-15 18:00 0806130108 Utby BK - FBC Lerum Div. 3 1 - 5 Erik Rüdow Fors, Kim Nielsen Berghalla
2009-02-17 19:35 0806130112 Frölunda IBK - Floda IBK 2 - 4 Robin Boqvist, Jonas Hansson Frölunda Kulturhus
2009-02-20 20:00 0806130109 Billingsfors IBK - IBK Walkesborg 99 3 - 4 Johan Hällgren, Thomas Andersson Billingsfors Bollhall
2009-02-21 13:15 0806130111 Vision Angered FC - Ale IBF 0 - 9 Kim Nielsen, Erik Rüdow Fors Hammarkullehallen
2009-02-21 13:45 0806130113 FBC Lerum Div. 3 - IBK Göteborg 1 - 5 Robin Boqvist, Jonas Hansson Rydsbergshallen
2009-02-21 14:15 0806130114 Utby BK - Guldringen IBK 1 - 7 Mikael Wikberg, Per Pettersson Berghalla
2009-03-11 20:15 0806130110 Myggenäs IBK - Eken IBK 3 - 6 Häggvallsskolan
2009-02-27 20:30 0806130115 Eken IBK - Ale IBF 4 - 7 Peter Novakovic, Johan Hillergren Ekenhallen
2009-02-28 13:00 0806130119 Floda IBK - Guldringen IBK 9 - 3 Roger Zahnér, Janne Vattfors Alléhallen
2009-02-28 13:15 0806130117 Vision Angered FC - Billingsfors IBK 8 - 7 Robin Boqvist, Jonas Hansson Hammarkullehallen
2009-02-28 15:00 0806130116 IBK Walkesborg 99 - Myggenäs IBK 3 - 5 Agnebergshallen
2009-02-28 16:00 0806130118 FBC Lerum Div. 3 - Frölunda IBK 1 - 6 Mikael Wikberg, Per Pettersson Rydsbergshallen
2009-02-28 16:15 0806130120 IBK Göteborg - Utby BK 10 - 6 Erik Rüdow Fors, Kim Nielsen Torpahallen
2009-03-03 19:30 0806130125 Guldringen IBK - FBC Lerum Div. 3 5 - 8 Kim Nielsen, Erik Rüdow Fors Önneredsskolan
2009-03-06 20:30 0806130123 Eken IBK - Vision Angered FC 4 - 9 Mikael Wikberg, Per Pettersson Ekenhallen
2009-03-07 13:00 0806130126 Floda IBK - Utby BK 13 - 3 Roger Zahnér, Janne Vattfors Alléhallen
2009-03-07 14:15 0806130122 Ale IBF - IBK Walkesborg 99 10 - 3 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Ale Kulturrum
2009-03-08 12:00 0806130124 Frölunda IBK - IBK Göteborg 7 - 4 Ingvar Bremmers, Peter Elgquist Frölunda Kulturhus
2009-03-08 17:15 0806130121 Myggenäs IBK - Billingsfors IBK 4 - 3 Häggvallsskolan
2009-03-14 13:00 0806130129 IBK Walkesborg 99 - Eken IBK 7 - 5 Agnebergshallen
2009-03-14 13:15 0806130127 Vision Angered FC - Myggenäs IBK 3 - 8 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Hammarkullehallen
2009-03-14 14:15 0806130130 Utby BK - Frölunda IBK 3 - 11 Jonas Hansson, Robin Boqvist Berghalla
2009-03-14 16:00 0806130128 Billingsfors IBK - Ale IBF 6 - 4 Billingsfors Bollhall
2009-03-14 16:00 0806130132 FBC Lerum Div. 3 - Floda IBK 4 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2009-03-14 16:15 0806130131 IBK Göteborg - Guldringen IBK 4 - 7 Mikael Wikberg, Per Pettersson Torpahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Floda IBK 22 20 2 0 138-62 76 62
2. Frölunda IBK 22 16 2 4 147-72 75 50
3. IBK Göteborg 22 14 3 5 134-89 45 45
4. Eken IBK 22 11 3 8 129-106 23 36
5. Ale IBF 22 11 3 8 110-95 15 36
6. FBC Lerum Div. 3 22 9 2 11 99-96 3 29
7. Billingsfors IBK 22 9 2 11 96-103 -7 29
8. Vision Angered FC 22 8 1 13 87-111 -24 25
9. IBK Walkesborg 99 22 7 2 13 95-120 -25 23
10. Myggenäs IBK 22 7 1 14 75-125 -50 22
11. Guldringen IBK 22 5 1 16 79-130 -51 16
12. Utby BK 22 4 0 18 75-155 -80 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis