SSL - Svenska Superligan Dam (2009/10)

Gruppspel
Damer Elitserien
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-19 13:30 0958020007 Karlstad IBF - Rönnby IBK 1 - 6 Anders Pettersson Karlstad, Majed Hammami Colorama Arena
2009-09-19 14:00 0958020004 Balrog B/S IK - IBK Dalen 11 - 4 Marcus Petersson, Anders Blomqvist Botkyrkahallen
2009-09-19 14:00 0958020005 KAIS Mora IF - Täby FC IBK 11 - 8 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Idre Fjäll Arena A
2009-09-19 15:00 0958020001 Skellefteå Innebandy IF - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 4 Jennie Fahlberg, Caroline Gestrup Eddahallen
2009-09-19 15:00 0958020003 Endre IF - Örnsköldsvik IBK 8 - 6 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Södervärnshallen
2009-09-19 16:00 0958020006 IBF Falun - Huddinge IK 5 - 2 Carl-Johan Öman, Robert Olofsson Guide Arena
2009-09-19 17:00 0958020002 IKSU - IBK Lockerud Mariestad 13 - 0 Christoffer Nystedt, Niklas Bern IKSU Sport
2009-09-20 13:00 0958020008 Skellefteå Innebandy IF - IBK Lockerud Mariestad 12 - 5 Caroline Gestrup, Jennie Fahlberg Eddahallen
2009-09-20 13:00 0958020009 IKSU - Pixbo Wallenstam IBK 6 - 5 Urban Henrixon, Daniel Lindberg IKSU Sport
2009-09-20 13:00 0958020010 Endre IF - IBK Dalen 7 - 5 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Södervärnshallen
2009-09-20 14:00 0958020012 KAIS Mora IF - Huddinge IK 7 - 2 Carl-Johan Öman, Robert Olofsson Idre Fjäll Arena A
2009-09-20 16:00 0958020013 IBF Falun - Täby FC IBK 7 - 6 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Guide Arena
2009-09-20 17:00 0958020011 Balrog B/S IK - Örnsköldsvik IBK 9 - 3 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Botkyrkahallen
2009-09-25 19:30 0958020020 IBK Lockerud Mariestad - Karlstad IBF 3 - 3 Anders Blomqvist, Marcus Petersson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2009-09-26 14:00 0958020019 Rönnby IBK - Pixbo Wallenstam IBK 8 - 2 Marcus Petersson, Anders Blomqvist Kristiansborgshallen
2009-09-27 14:00 0958020016 Huddinge IK - Balrog B/S IK 2 - 5 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Storängshallen
2009-09-27 16:00 0958020014 KAIS Mora IF - IBF Falun 5 - 4 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Idre Fjäll Arena A
2009-09-27 17:00 0958020017 Örnsköldsvik IBK - IKSU 3 - 9 Peter Kallin, Mikael Körning Skyttis Arena
2009-09-28 19:30 0958020018 IBK Dalen - Skellefteå Innebandy IF 8 - 7 Mikael Körning, Peter Kallin Umeå Energi Arena Vatten
2009-11-21 15:30 0958020015 Täby FC IBK - Endre IF 2 - 3 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Tibblehallen
2009-10-02 19:30 0958020026 Pixbo Wallenstam IBK - IBK Lockerud Mariestad 7 - 5 Marcus Petersson, Anders Blomqvist Wallenstam Arena
2009-10-03 13:00 0958020022 Skellefteå Innebandy IF - Täby FC IBK 4 - 5 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman Eddahallen
2009-10-03 13:30 0958020027 Karlstad IBF - Örnsköldsvik IBK 2 - 4 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Colorama Arena
2009-10-03 14:00 0958020025 Balrog B/S IK - IBF Falun 5 - 6 Anders Blomqvist, Marcus Petersson Botkyrkahallen
2009-10-03 15:00 0958020023 IKSU - Huddinge IK 7 - 2 Joakim Hagy, Erik Johansson IKSU Sport
2009-10-03 17:00 0958020021 Rönnby IBK - IBK Dalen 5 - 4 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Kristiansborgshallen
2009-10-03 17:00 0958020024 Endre IF - KAIS Mora IF 5 - 7 Peter Hagelin, Edwin Simonian Södervärnshallen
2009-10-04 12:30 0958020031 IKSU - Täby FC IBK 5 - 0 Niklas Bern, Christoffer Nystedt IKSU Sport
2009-10-04 13:00 0958020032 Endre IF - IBF Falun 4 - 6 Edwin Simonian, Peter Hagelin Södervärnshallen
2009-10-04 13:30 0958020028 Karlstad IBF - IBK Dalen 1 - 5 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Colorama Arena
2009-10-04 14:00 0958020030 Skellefteå Innebandy IF - Huddinge IK 1 - 6 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman Eddahallen
2009-10-04 14:00 0958020033 Balrog B/S IK - KAIS Mora IF 10 - 4 Peter Kallin, Mikael Körning Botkyrkahallen
2009-10-04 15:00 0958020029 Rönnby IBK - Örnsköldsvik IBK 7 - 7 Caroline Gestrup, Jennie Fahlberg Kristiansborgshallen
2009-10-10 13:00 0958020038 Örnsköldsvik IBK - Pixbo Wallenstam IBK 6 - 1 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman Skyttis Arena
2009-10-10 14:00 0958020034 KAIS Mora IF - Skellefteå Innebandy IF 6 - 3 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Idre Fjäll Arena A
2009-10-10 16:00 0958020035 IBF Falun - IKSU 5 - 5 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Guide Arena
2009-10-10 16:00 0958020037 Huddinge IK - Rönnby IBK 3 - 9 Anders Blomqvist, Marcus Petersson Storängshallen
2009-10-10 16:00 0958020039 IBK Dalen - IBK Lockerud Mariestad 5 - 4 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Umeå Energi Arena Vatten
2009-10-11 13:00 0958020040 Endre IF - Balrog B/S IK 10 - 4 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Södervärnshallen
2009-10-18 13:30 0958020036 Täby FC IBK - Karlstad IBF 8 - 5 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Tibblehallen
2009-10-11 13:00 0958020041 KAIS Mora IF - IKSU 7 - 5 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman Idre Fjäll Arena A
2009-10-11 13:00 0958020046 IBK Dalen - Pixbo Wallenstam IBK 5 - 2 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Umeå Energi Arena Vatten
2009-10-11 13:30 0958020043 Täby FC IBK - Rönnby IBK 6 - 3 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Tibblehallen
2009-10-11 13:30 0958020045 Örnsköldsvik IBK - IBK Lockerud Mariestad 3 - 2 Peter Kallin, Mikael Körning Skyttis Arena
2009-10-11 14:00 0958020044 Huddinge IK - Karlstad IBF 2 - 2 Storängshallen
2009-10-11 16:00 0958020042 IBF Falun - Skellefteå Innebandy IF 10 - 4 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Guide Arena
2009-10-22 19:00 0958020048 Rönnby IBK - IBF Falun 3 - 3 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Kristiansborgshallen
2009-10-23 19:30 0958020053 Örnsköldsvik IBK - IBK Dalen 8 - 6 Peter Kallin, Mikael Körning Skyttis Arena
2009-10-24 13:00 0958020049 Skellefteå Innebandy IF - Endre IF 3 - 5 Mikael Körning, Peter Kallin Campushallen
2009-10-24 13:00 0958020050 IKSU - Balrog B/S IK 8 - 4 Jennie Fahlberg, Caroline Gestrup IKSU Sport
2009-10-24 13:30 0958020051 Pixbo Wallenstam IBK - Täby FC IBK 7 - 6 Peter Jaeger, Måns Löfgren Wallenstam Arena
2009-10-24 15:00 0958020052 IBK Lockerud Mariestad - Huddinge IK 7 - 2 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2009-10-24 16:00 0958020047 Karlstad IBF - KAIS Mora IF 2 - 3 e.förl. Carl-Johan Öman, Robert Olofsson Colorama Arena
2009-10-25 13:00 0958020057 IKSU - Endre IF 7 - 2 Caroline Gestrup, Jennie Fahlberg IKSU Sport
2009-10-25 13:30 0958020054 Karlstad IBF - IBF Falun 3 - 5 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman Colorama Arena
2009-10-25 14:00 0958020056 Skellefteå Innebandy IF - Balrog B/S IK 3 - 8 Peter Kallin, Mikael Körning Eddahallen
2009-10-25 15:00 0958020055 Rönnby IBK - KAIS Mora IF 4 - 6 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Fagerstahallen
2009-10-25 15:00 0958020059 IBK Lockerud Mariestad - Täby FC IBK 2 - 5 Marcus Petersson, Anders Blomqvist ICA-kvantum hallen, Mariestad
2009-11-22 13:30 0958020058 Pixbo Wallenstam IBK - Huddinge IK 7 - 2 Ola Hamberg, Daniel Skoog Wallenstam Arena
2009-11-02 19:15 0958020061 Balrog B/S IK - Rönnby IBK 3 - 5 Marcus Petersson, Anders Blomqvist Botkyrkahallen
2009-11-13 19:30 0958020066 Skellefteå Innebandy IF - IKSU 3 - 12 Erik Johansson, Joakim Hagy Eddahallen
2009-11-14 11:30 0958020064 Täby FC IBK - Örnsköldsvik IBK 8 - 7 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Tibblehallen
2009-11-14 14:00 0958020062 KAIS Mora IF - Pixbo Wallenstam IBK 8 - 2 Mikael Körning, Peter Kallin Idre Fjäll Arena A
2009-11-14 16:00 0958020063 IBF Falun - IBK Lockerud Mariestad 4 - 3 Caroline Gestrup, Jennie Fahlberg Guide Arena
2009-11-14 16:00 0958020065 Huddinge IK - IBK Dalen 2 - 4 Ola Hamberg, Daniel Skoog Storängshallen
2009-11-14 17:00 0958020060 Endre IF - Karlstad IBF 8 - 3 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman Södervärnshallen
2009-11-15 13:00 0958020067 Endre IF - Rönnby IBK 6 - 2 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman Södervärnshallen
2009-11-15 13:00 0958020070 IBF Falun - Pixbo Wallenstam IBK 7 - 5 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Guide Arena
2009-11-15 13:30 0958020071 Täby FC IBK - IBK Dalen 4 - 0 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Tibblehallen
2009-11-15 14:00 0958020069 KAIS Mora IF - IBK Lockerud Mariestad 2 - 3 Peter Kallin, Mikael Körning Idre Fjäll Arena A
2009-11-15 14:00 0958020072 Huddinge IK - Örnsköldsvik IBK 2 - 4 Marcus Petersson, Anders Blomqvist Storängshallen
2009-11-15 17:00 0958020068 Balrog B/S IK - Karlstad IBF 5 - 1 Jennie Fahlberg, Caroline Gestrup Botkyrkahallen
2009-11-01 14:00 0958020074 Huddinge IK - Endre IF 2 - 4 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Storängshallen
2009-11-18 20:00 0958020073 Täby FC IBK - Balrog B/S IK 6 - 7 Jennie Fahlberg, Caroline Gestrup Tibblehallen
2009-11-20 19:00 0958020076 IBK Dalen - IKSU 3 - 8 Carl-Johan Öman, Robert Olofsson Umeå Energi Arena Vatten
2009-11-21 13:30 0958020077 Pixbo Wallenstam IBK - Karlstad IBF 13 - 3 Ola Hamberg, Daniel Skoog Wallenstam Arena
2009-11-22 17:00 0958020075 Örnsköldsvik IBK - Skellefteå Innebandy IF 14 - 1 Mikael Körning, Peter Kallin Skyttis Arena
2009-11-22 17:00 0958020078 IBK Lockerud Mariestad - Rönnby IBK 1 - 11 Peter Jaeger, Måns Löfgren ICA-kvantum hallen, Mariestad
2009-12-19 13:30 0958020079 Karlstad IBF - Skellefteå Innebandy IF 5 - 4 Rickard Nilsson, Jan Lord Colorama Arena
2009-12-19 13:30 0958020083 Pixbo Wallenstam IBK - Endre IF 9 - 7 Peter Kallin, Mikael Körning Wallenstam Arena
2009-12-19 15:00 0958020080 Rönnby IBK - IKSU 4 - 5 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Kristiansborgshallen
2009-12-19 15:00 0958020084 IBK Lockerud Mariestad - Balrog B/S IK 0 - 4 Martin Mosskull, Andreas Holm ICA-kvantum hallen, Mariestad
2009-12-19 17:00 0958020081 Örnsköldsvik IBK - KAIS Mora IF 4 - 4 Carl-Johan Öman, Robert Olofsson Skyttis Arena
2009-12-19 17:00 0958020082 IBK Dalen - IBF Falun 5 - 3 Daniel Lindberg, Urban Henrixon Umeå Energi Arena Vatten
2009-12-20 13:30 0958020085 Täby FC IBK - Huddinge IK 6 - 5 Jennie Fahlberg, Caroline Gestrup Tibblehallen
2009-12-20 13:00 0958020091 IBK Lockerud Mariestad - Endre IF 5 - 6 Peter Jaeger, Måns Löfgren ICA-kvantum hallen, Mariestad
2009-12-20 13:30 0958020086 Karlstad IBF - IKSU 5 - 13 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Colorama Arena
2009-12-20 13:30 0958020090 Pixbo Wallenstam IBK - Balrog B/S IK 4 - 6 Mikael Körning, Peter Kallin Wallenstam Arena
2009-12-20 14:00 0958020089 IBK Dalen - KAIS Mora IF 6 - 3 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman Umeå Energi Arena Vatten
2009-12-20 15:00 0958020087 Rönnby IBK - Skellefteå Innebandy IF 13 - 1 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Kristiansborgshallen
2009-12-20 17:00 0958020088 Örnsköldsvik IBK - IBF Falun 5 - 8 Urban Henrixon, Daniel Lindberg Skyttis Arena
2010-01-09 13:00 0958020092 Skellefteå Innebandy IF - Rönnby IBK 2 - 3 Peter Kallin, Mikael Körning Eddahallen
2010-01-09 14:00 0958020096 Balrog B/S IK - Pixbo Wallenstam IBK 9 - 5 Caroline Gestrup, Jennie Fahlberg Botkyrkahallen
2010-01-09 15:00 0958020093 IKSU - Karlstad IBF 14 - 1 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman IKSU Sport
2010-01-09 16:00 0958020094 IBF Falun - Örnsköldsvik IBK 7 - 6 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Guide Arena
2010-01-09 17:00 0958020095 KAIS Mora IF - IBK Dalen 4 - 2 Urban Henrixon, Daniel Lindberg Idre Fjäll Arena A
2010-01-09 17:00 0958020097 Endre IF - IBK Lockerud Mariestad 10 - 4 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Södervärnshallen
2010-01-10 13:00 0958020102 IKSU - Rönnby IBK 4 - 8 Carl-Johan Öman, Robert Olofsson IKSU Sport
2010-01-10 13:00 0958020104 Endre IF - Pixbo Wallenstam IBK 6 - 3 Mårten Hanold, Anders Fredriksson Södervärnshallen
2010-01-10 14:00 0958020098 Huddinge IK - Täby FC IBK 1 - 8 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Storängshallen
2010-01-10 14:00 0958020101 IBF Falun - IBK Dalen 3 - 2 e.förl. Jennie Fahlberg, Caroline Gestrup Guide Arena
2010-01-10 14:00 0958020103 Skellefteå Innebandy IF - Karlstad IBF 0 - 4 Mikael Körning, Peter Kallin Eddahallen
2010-01-10 16:00 0958020100 KAIS Mora IF - Örnsköldsvik IBK 4 - 4 Daniel Lindberg, Urban Henrixon Idre Fjäll Arena A
2010-01-10 17:00 0958020099 Balrog B/S IK - IBK Lockerud Mariestad 9 - 4 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Botkyrkahallen
2010-01-15 19:00 0958020111 IKSU - Skellefteå Innebandy IF 16 - 2 Peter Kallin, Mikael Körning IKSU Sport
2010-01-16 13:00 0958020105 Örnsköldsvik IBK - Täby FC IBK 10 - 6 Nariman Navaee, Roland Alexandersson Skyttis Arena
2010-01-16 13:30 0958020107 Pixbo Wallenstam IBK - KAIS Mora IF 4 - 7 John Gundin, Tomas Magnusson Wallenstam Arena
2010-01-16 14:00 0958020106 IBK Dalen - Huddinge IK 1 - 3 Mikael Körning, Peter Kallin Umeå Energi Arena Vatten
2010-01-16 15:00 0958020108 IBK Lockerud Mariestad - IBF Falun 4 - 8 Fredrik Månbacke, Krister Eklund ICA-kvantum hallen, Mariestad
2010-01-16 15:00 0958020110 Rönnby IBK - Balrog B/S IK 7 - 5 Peter Hagelin, Edwin Simonian Kristiansborgshallen
2010-01-16 16:00 0958020109 Karlstad IBF - Endre IF 2 - 1 e.förl. Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Colorama Arena
2010-01-17 13:30 0958020114 Pixbo Wallenstam IBK - IBF Falun 6 - 10 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Wallenstam Arena
2010-01-17 13:30 0958020116 Karlstad IBF - Balrog B/S IK 2 - 6 Mårten Hanold, Anders Fredriksson Colorama Arena
2010-01-17 14:00 0958020115 IBK Lockerud Mariestad - KAIS Mora IF 3 - 5 Krister Eklund, Fredrik Månbacke ICA-kvantum hallen, Mariestad
2010-01-17 14:00 0958020117 Rönnby IBK - Endre IF 5 - 6 e.förl. Björn Hedman, Nicklas Sundgren Kristiansborgshallen
2010-01-17 16:00 0958020113 IBK Dalen - Täby FC IBK 2 - 4 Mikael Körning, Peter Kallin Umeå Energi Arena Vatten
2010-01-17 17:00 0958020112 Örnsköldsvik IBK - Huddinge IK 5 - 3 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Skyttis Arena
2010-01-22 19:00 0958020122 IBK Dalen - Örnsköldsvik IBK 1 - 8 Christoffer Nystedt, Niklas Bern Umeå Energi Arena Vatten
2010-01-23 13:30 0958020118 Täby FC IBK - Pixbo Wallenstam IBK 9 - 10 e.förl. Robert Olofsson, Carl-Johan Öman Tibblehallen
2010-01-23 14:00 0958020121 Balrog B/S IK - IKSU 4 - 3 Anders Blomqvist, Marcus Petersson Botkyrkahallen
2010-01-23 14:00 0958020123 KAIS Mora IF - Karlstad IBF 7 - 4 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Idre Fjäll Arena A
2010-01-23 15:00 0958020120 Endre IF - Skellefteå Innebandy IF 7 - 0 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Södervärnshallen
2010-01-23 16:00 0958020119 Huddinge IK - IBK Lockerud Mariestad 5 - 1 Jennie Fahlberg, Caroline Gestrup Storängshallen
2010-02-01 17:15 0958020124 IBF Falun - Rönnby IBK 2 - 6 Jennie Fahlberg, Caroline Gestrup Guide Arena
2010-01-24 13:00 0958020127 Endre IF - IKSU 5 - 7 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Södervärnshallen
2010-01-24 13:00 0958020129 KAIS Mora IF - Rönnby IBK 5 - 3 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Idre Fjäll Arena A
2010-01-24 13:30 0958020125 Täby FC IBK - IBK Lockerud Mariestad 5 - 3 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Tibblehallen
2010-01-24 14:00 0958020126 Huddinge IK - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 7 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman Storängshallen
2010-01-24 14:00 0958020128 Balrog B/S IK - Skellefteå Innebandy IF 11 - 3 Caroline Gestrup, Jennie Fahlberg Botkyrkahallen
2010-01-24 18:00 0958020130 IBF Falun - Karlstad IBF 6 - 2 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Guide Arena
2009-09-27 13:00 0958020135 Endre IF - Täby FC IBK 5 - 1 Anders Blomqvist, Marcus Petersson Södervärnshallen
2010-01-29 19:00 0958020134 IKSU - IBK Dalen 6 - 3 Nariman Navaee, Roland Alexandersson IKSU Sport
2010-01-29 20:00 0958020133 Skellefteå Innebandy IF - Örnsköldsvik IBK 2 - 7 Lars Lundberg, Johan Krispinsson Eddahallen
2010-01-30 13:30 0958020131 Karlstad IBF - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 8 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Colorama Arena
2010-01-30 15:00 0958020132 Rönnby IBK - IBK Lockerud Mariestad 12 - 0 Jennie Fahlberg, Caroline Gestrup Kristiansborgshallen
2010-01-31 14:00 0958020136 Balrog B/S IK - Huddinge IK 5 - 3 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Botkyrkahallen
2010-02-12 19:00 0958020140 Rönnby IBK - Huddinge IK 6 - 4 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Kristiansborgshallen
2010-02-13 13:30 0958020137 Pixbo Wallenstam IBK - Örnsköldsvik IBK 6 - 5 Anders Lindqvist, Anders Lundell Wallenstam Arena
2010-02-13 13:30 0958020139 Karlstad IBF - Täby FC IBK 2 - 6 Michael Selg, Niklas Mothander Colorama Arena
2010-02-13 15:00 0958020138 IBK Lockerud Mariestad - IBK Dalen 6 - 5 Marcus Petersson, Anders Blomqvist Idrottshallen, Töreboda
2010-02-13 15:00 0958020141 Skellefteå Innebandy IF - KAIS Mora IF 4 - 15 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Eddahallen
2010-02-13 15:00 0958020143 Balrog B/S IK - Endre IF 3 - 6 Caroline Gestrup, Jennie Fahlberg Botkyrkahallen
2010-02-13 17:00 0958020142 IKSU - IBF Falun 9 - 1 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman IKSU Sport
2010-02-14 13:00 0958020145 IBK Lockerud Mariestad - Örnsköldsvik IBK 4 - 3 e.förl. Anders Lindqvist, Anders Lundell ICA-kvantum hallen, Mariestad
2010-02-14 13:30 0958020144 Pixbo Wallenstam IBK - IBK Dalen 7 - 5 Anders Blomqvist, Marcus Petersson Wallenstam Arena
2010-02-14 14:00 0958020148 Skellefteå Innebandy IF - IBF Falun 2 - 12 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Eddahallen
2010-02-14 15:00 0958020147 Rönnby IBK - Täby FC IBK 6 - 2 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Kristiansborgshallen
2010-02-14 16:00 0958020146 Karlstad IBF - Huddinge IK 1 - 3 Erik Lundgren, Johnny Lindberg Colorama Arena
2010-02-14 16:00 0958020149 IKSU - KAIS Mora IF 7 - 6 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman IKSU Sport
2010-02-19 19:30 0958020156 IBK Lockerud Mariestad - Pixbo Wallenstam IBK 6 - 5 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2010-02-20 14:00 0958020150 KAIS Mora IF - Endre IF 7 - 4 Erik Lundgren, Johnny Lindberg Idre Fjäll Arena A
2010-02-20 14:00 0958020155 IBK Dalen - Rönnby IBK 5 - 9 Mikael Körning, Peter Kallin Umeå Energi Arena Vatten
2010-02-20 15:00 0958020152 Täby FC IBK - Skellefteå Innebandy IF 4 - 3 e.förl. Ulf Svensson, Patrik Jenderborn Tibblehallen
2010-02-20 15:00 0958020154 Örnsköldsvik IBK - Karlstad IBF 10 - 0 Carl-Johan Öman, Robert Olofsson Skyttis Arena
2010-02-20 16:00 0958020153 Huddinge IK - IKSU 3 - 10 Jennie Fahlberg, Caroline Gestrup Storängshallen
2010-02-22 18:45 0958020151 IBF Falun - Balrog B/S IK 6 - 8 Marcus Petersson, Anders Blomqvist Guide Arena
2010-02-21 13:00 0958020158 IBF Falun - Endre IF 2 - 5 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Guide Arena
2010-02-21 14:00 0958020160 Huddinge IK - Skellefteå Innebandy IF 2 - 7 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Storängshallen
2010-02-21 14:00 0958020162 IBK Dalen - Karlstad IBF 2 - 3 e.förl. Peter Kallin, Mikael Körning Umeå Energi Arena Vatten
2010-02-21 15:00 0958020159 Täby FC IBK - IKSU 2 - 11 Marcus Petersson, Anders Blomqvist Tibblehallen
2010-02-21 16:00 0958020157 KAIS Mora IF - Balrog B/S IK 7 - 4 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Idre Fjäll Arena A
2010-02-21 17:00 0958020161 Örnsköldsvik IBK - Rönnby IBK 4 - 5 Carl-Johan Öman, Robert Olofsson Skyttis Arena
2010-02-24 19:00 0958020169 Balrog B/S IK - Täby FC IBK 9 - 6 Peter Hagelin, Edwin Simonian Botkyrkahallen
2010-02-26 19:00 0958020163 IBF Falun - KAIS Mora IF 7 - 2 Peter Hagelin, Edwin Simonian Guide Arena
2010-02-26 19:00 0958020167 IKSU - Örnsköldsvik IBK 6 - 2 Janika Aho, Michaela Pålsson IKSU Sport
2010-02-26 19:30 0958020166 Skellefteå Innebandy IF - IBK Dalen 2 - 5 Erik Johansson, Joakim Hagy Eddahallen
2010-02-26 20:00 0958020164 Karlstad IBF - IBK Lockerud Mariestad 2 - 6 Fredrik Månbacke, Krister Eklund Colorama Arena
2010-02-27 13:30 0958020165 Pixbo Wallenstam IBK - Rönnby IBK 6 - 10 Anders Lindqvist, Anders Lundell Wallenstam Arena
2010-02-28 13:00 0958020168 Endre IF - Huddinge IK 9 - 3 Caroline Gestrup, Jennie Fahlberg Södervärnshallen
2010-03-06 13:30 0958020174 Pixbo Wallenstam IBK - Skellefteå Innebandy IF 6 - 2 Anders Blomqvist, Marcus Petersson Wallenstam Arena
2010-03-06 15:00 0958020170 Täby FC IBK - KAIS Mora IF 8 - 3 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Tibblehallen
2010-03-06 16:00 0958020171 Huddinge IK - IBF Falun 6 - 11 Sandra Andersson, Therese Jensen Storängshallen
2010-03-06 16:00 0958020175 IBK Lockerud Mariestad - IKSU 3 - 8 Anders Lindqvist, Anders Lundell ICA-kvantum hallen, Mariestad
2010-03-07 11:30 0958020173 IBK Dalen - Balrog B/S IK 3 - 9 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman Umeå Energi Arena Vatten
2010-03-07 14:00 0958020172 Örnsköldsvik IBK - Endre IF 3 - 6 Caroline Gestrup, Jennie Fahlberg Skyttis Arena
2010-03-06 14:00 0958020179 IBK Dalen - Endre IF 3 - 4 Carl-Johan Öman, Robert Olofsson Umeå Energi Arena Vatten
2010-03-06 15:00 0958020178 Örnsköldsvik IBK - Balrog B/S IK 1 - 3 Jennie Fahlberg, Caroline Gestrup Skyttis Arena
2010-03-07 14:00 0958020176 Täby FC IBK - IBF Falun 5 - 11 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Tibblehallen
2010-03-07 14:00 0958020177 Huddinge IK - KAIS Mora IF 4 - 6 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Storängshallen
2010-03-07 14:00 0958020180 Pixbo Wallenstam IBK - IKSU 7 - 8 Marcus Petersson, Anders Blomqvist Wallenstam Arena
2010-03-07 14:00 0958020181 IBK Lockerud Mariestad - Skellefteå Innebandy IF 5 - 1 Anders Lundell, Anders Lindqvist ICA-kvantum hallen, Mariestad
2010-03-07 14:00 0958020182 Rönnby IBK - Karlstad IBF 9 - 3 Therese Jensen, Sandra Andersson Kristiansborgshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IKSU 26 22 1 (0) 3 212-90 122 67
2. Rönnby IBK 26 18 3 (0) 5 169-96 73 57
3. Balrog B/ S IK 26 19 0 (0) 7 166-112 54 57
4. Endre IF 26 18 2 (1) 6 149-104 45 57
5. IBF Falun 26 17 3 (1) 6 159-118 41 55
6. KAIS Mora IF 26 17 3 (1) 6 151-116 35 55
7. Täby FC IBK 26 12 2 (1) 12 136-142 -6 39
8. Örnsköldsvik IBK 26 11 4 (0) 11 142-120 22 37
9. Pixbo Wallenstam IBK 26 11 1 (1) 14 148-155 -7 35
10. IBK Dalen 26 8 2 (0) 16 99-133 -34 26
11. IBK Lockerud Mariestad 26 6 2 (1) 18 89-155 -66 21
12. Huddinge IK 26 4 1 (0) 21 77-145 -68 13
13. Karlstad IBF 26 2 5 (2) 19 65-157 -92 13
14. Skellefteå Innebandy IF 26 2 1 (0) 23 79-198 -119 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis