Flickor 93-94 (2009/10)

Gruppspel
Flickor 93-94
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-20 16:20 0906610002 Ale IBF - IBK Göteborg Röd 2 - 2 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2009-09-26 16:00 0906610006 Floda IBK - Frölunda IBK 1 - 11 Lazo Cesto, Daniel Bedö Alléhallen
2009-12-16 19:30 0906610003 Lindås IBK - Sportlife Kungälvs IBK 7 - 0 Simon Carlsson, Mårdman Jimmy Olsson Salming Arena
2009-10-04 12:30 0906610012 Landvetter IBK - Lindås IBK 0 - 15 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2009-10-04 13:50 0906610013 Sportlife Kungälvs IBK - Ale IBF 2 - 5 Christian Jensen, Daniel Bedö Kastellegårdshallen
2009-10-04 14:15 0906610014 IBK Göteborg Röd - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 1 Tony Cederholm, Henrik Haglund Svingelns Sporthall
2009-10-10 18:45 0906610016 Sportlife Kungälvs IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 4 Linda Capretti, Hillevi Söderberg Kastellegårdshallen
2009-10-11 16:15 0906610017 Ale IBF - Landvetter IBK 23 - 0 Mathias Damgaard, Daniel Bedö Ale Kulturrum
2009-10-11 17:40 0906610021 Floda IBK - Lindome IBK 2 - 4 Henrik Blomqvist, Vjekoslav Pandjic Alléhallen
2009-10-18 10:10 0906610023 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 2 Maria Granaas, Hillevi Söderberg Askims Sporthall
2009-10-18 13:10 0906610026 Floda IBK - Landvetter IBK 6 - 1 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Alléhallen
2009-10-25 13:00 0906610034 IBK Göteborg Röd - Lindås IBK 0 - 4 Pierre Eberhard Berg, Tomas Levin Svingelns Sporthall
2009-10-25 16:00 0906610030 Frölunda IBK - Lindome IBK 0 - 1 Eleonore Green, Maria Granaas Hall Of Flame
2010-01-10 10:30 0906610035 Pixbo Wallenstam IBF - Ale IBF 2 - 3 Linda Lindskog, Nenad Gusevac Wallenstamhallen
2009-11-29 13:50 0906610039 Floda IBK - IBK Göteborg Röd 1 - 6 Nenad Gusevac, Amir Huseinovic Alléhallen
2009-12-19 12:30 0906610040 Lindome IBK - Sportlife Kungälvs IBK 2 - 0 Pierre Eberhard Berg, Adam Jällfält Almåshallen B
2009-11-07 13:20 0906610049 Ale IBF - Lindås IBK 1 - 2 Peter Novakovic, Johan Hillergren Ale Kulturrum
2009-11-08 10:15 0906610045 Landvetter IBK - Lindome IBK 0 - 16 Narcis Hadziselimovic, Tomas Levin Önnerödshallen
2009-11-08 16:30 0906610046 Sportlife Kungälvs IBK - Floda IBK 7 - 0 Daniel Fathi-Najafi, Linus Andersson-Rask Kastellegårdshallen
2009-11-14 14:00 0906610053 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 0 Magnus Persson, Mårdman Jimmy Olsson Almåshallen B
2009-11-15 16:00 0906610055 Frölunda IBK - Sportlife Kungälvs IBK 2 - 2 Adam Jällfält, Amir Huseinovic Önneredsskolan
2009-12-06 16:10 0906610052 Floda IBK - Ale IBF 0 - 3 Hampe Gustavsson, Arne Olsson Alléhallen
2009-11-20 20:00 0906610061 Pixbo Wallenstam IBF - Floda IBK 14 - 1 Mathias Damgaard, Daniel Bedö Wallenstamhallen
2009-11-22 14:45 0906610058 Landvetter IBK - Frölunda IBK 0 - 5 Tony Cederholm, Henrik Haglund Landvetter Idrottshall
2009-12-20 16:10 0906610060 IBK Göteborg Röd - Lindome IBK 3 - 1 Daniel Fathi-Najafi, Tarek El Abtah Torpahallen
2009-11-28 11:20 0906610066 Lindome IBK - Lindås IBK 1 - 0 Maria Granaas, Magnus Persson Almåshallen B
2009-11-29 09:45 0906610070 Landvetter IBK - Sportlife Kungälvs IBK 0 - 11 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Landvetter Idrottshall
2009-11-29 17:45 0906610068 Frölunda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 2 Daniel Bedö, Mathias Damgaard Hall Of Flame
2009-10-18 17:30 0906610075 Ale IBF - Lindome IBK 3 - 0 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Ale Kulturrum
2009-12-01 18:15 0906610076 Lindås IBK - Floda IBK 6 - 1 Jesper Axelsson, Milan Siljegovic Salming Arena
2009-12-06 16:30 0906610073 IBK Göteborg Röd - Frölunda IBK 6 - 1 Amir Huseinovic, Vjekoslav Pandjic Svingelns Sporthall
2009-12-13 12:20 0906610081 Frölunda IBK - Lindås IBK 1 - 1 Christoffer Esteban Hernandez, Hillevi Söderberg Önneredsskolan
2009-12-13 13:30 0906610083 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 11 Arne Olsson, Ingemar Hansson Landvetter Idrottshall
2009-12-13 15:00 0906610084 Sportlife Kungälvs IBK - IBK Göteborg Röd 2 - 2 Mårdman Jimmy Olsson, Simon Carlsson Kastellegårdshallen
2009-12-19 11:50 0906610088 Ale IBF - Frölunda IBK 3 - 2 Amir Huseinovic, Vjekoslav Pandjic Ale Kulturrum
2009-12-19 18:00 0906610086 IBK Göteborg Röd - Landvetter IBK 13 - 1 Ulf Lindqvist, Tobias Lindqvist Torpahallen
2010-01-17 14:10 0906610097 Frölunda IBK - Floda IBK 3 - 0 Adem Can, Eleonore Green Flatåsskolan
2010-01-18 18:20 0906610093 IBK Göteborg Röd - Ale IBF 4 - 2 Torbjörn Zahner, Vjekoslav Pandjic Torpahallen
2010-03-28 16:50 0906610094 Sportlife Kungälvs IBK - Lindås IBK 3 - 3 Mikael Heno, Philip Klementsson Kastellegårdshallen
2010-01-23 15:20 0906610105 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Göteborg Röd 2 - 4 Bjarne Wesenlund, Kent Österström Wallenstamhallen
2010-01-24 18:30 0906610103 Lindås IBK - Landvetter IBK 15 - 0 Henrik Johansson, Hampe Gustavsson Salming Arena
2010-03-18 18:15 0906610104 Ale IBF - Sportlife Kungälvs IBK 5 - 4 Erik Carlsson, Joakim Amri Nilsson Ale Kulturrum
2010-01-27 19:00 0906610108 Landvetter IBK - Ale IBF 2 - 6 Maximilian Ziegler, Daniel Lindblom Landvetter Idrottshall
2010-01-27 19:45 0906610107 Pixbo Wallenstam IBF - Sportlife Kungälvs IBK 2 - 0 Patrik Nyman, Henrik Blomqvist Wallenstamhallen
2010-01-31 14:20 0906610112 Lindome IBK - Floda IBK 6 - 1 Nicholas Winberg, Dejan Cesto Skånhällaskolan
2010-02-04 18:15 0906610117 Landvetter IBK - Floda IBK 1 - 8 Patrik Nyman, Johan Selindh Landvetter Idrottshall
2010-02-07 10:30 0906610114 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås IBK 1 - 5 Daniel Fathi-Najafi, Ulf Jonasson Wallenstamhallen
2010-02-03 19:45 0906610125 Lindås IBK - IBK Göteborg Röd 4 - 0 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Salming Arena
2010-02-06 13:15 0906610126 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 2 Janne Vattfors, Roger Zahnér Ale Kulturrum
2010-02-07 10:10 0906610121 Lindome IBK - Frölunda IBK 1 - 1 Adem Can, Eleonore Green Skånhällaskolan
2010-02-13 18:45 0906610131 Sportlife Kungälvs IBK - Lindome IBK 2 - 3 Maria Granaas, Nenad Gusevac Kastellegårdshallen
2010-03-15 18:20 0906610130 IBK Göteborg Röd - Floda IBK 4 - 2 Gustav Glansén, Andreas Rolén Torpahallen
2010-02-07 17:00 0906610137 Floda IBK - Sportlife Kungälvs IBK 1 - 3 Adem Can, Jesper Axelsson Alléhallen
2010-02-24 19:45 0906610140 Lindås IBK - Ale IBF 5 - 1 Jesper Axelsson, Adem Can Salming Arena
2010-03-27 12:20 0906610136 Lindome IBK - Landvetter IBK 6 - 0 Adem Can, Robin Cederdahl Almåshallen B
2010-02-23 18:15 0906610143 Ale IBF - Floda IBK 9 - 3 Jesper Axelsson, Håkan Engquist Älvängenhallen
2010-02-27 09:20 0906610144 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 5 - 2 Oscar Carestam, Christoffer Esteban Hernandez Wallenstamhallen
2010-02-28 15:40 0906610146 Sportlife Kungälvs IBK - Frölunda IBK 3 - 0 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Kastellegårdshallen
2010-03-07 14:50 0906610152 Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 7 Erik Carlsson, Joel Gustafsson Alléhallen
2010-03-07 17:10 0906610149 Frölunda IBK - Landvetter IBK 12 - 1 Ulf Jonasson, Joachim Bech Flatåsskolan
2010-03-20 13:15 0906610151 Lindome IBK - IBK Göteborg Röd 2 - 1 Mikael Gadd, Petter Lundbladh Almåshallen B
2010-03-05 19:00 0906610161 Sportlife Kungälvs IBK - Landvetter IBK 11 - 0 Mikael Heno, Philip Klementsson Kastellegårdshallen
2010-03-06 20:00 0906610159 Pixbo Wallenstam IBF - Frölunda IBK 3 - 2 Adam Jällfält, Adem Can Wallenstamhallen
2010-03-17 19:45 0906610157 Lindås IBK - Lindome IBK 1 - 0 Adem Can, Kim Nielsen Salming Arena
2010-03-13 16:00 0906610167 Floda IBK - Lindås IBK 1 - 9 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Alléhallen
2010-03-14 14:30 0906610166 Lindome IBK - Ale IBF 3 - 1 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Almåshallen B
2010-03-17 18:30 0906610164 Frölunda IBK - IBK Göteborg Röd 0 - 8 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Svingelns Sporthall
2010-03-20 15:20 0906610174 Pixbo Wallenstam IBF - Landvetter IBK 19 - 1 Tarek El Abtah, Henry Tames Wallenstamhallen
2010-03-21 13:10 0906610172 Lindås IBK - Frölunda IBK 5 - 0 Martin Johansson, Viktor Insgård Askims Sporthall
2010-03-21 15:00 0906610175 IBK Göteborg Röd - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 1 Kim Nielsen, Tony Cederholm Torpahallen
2010-03-28 08:30 0906610177 Landvetter IBK - IBK Göteborg Röd 0 - 18 Tobias Lindqvist, Fredrik Wallhede Landvetter Idrottshall
2010-03-28 16:10 0906610179 Frölunda IBK - Ale IBF 1 - 1 Erik Carlsson, Mika Pulkkinen Flatåsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås IBK 16 12 3 1 84-12 72 39
2. Lindome IBK 16 11 1 4 50-20 30 34
3. IBK Göteborg Röd 16 10 2 4 74-26 48 32
4. Ale IBF 16 9 3 4 70-34 36 30
5. Pixbo Wallenstam IBF 16 9 2 5 77-35 42 29
6. Frölunda IBK 16 5 4 7 45-38 7 19
7. Sportlife Kungälvs IBK 16 5 3 8 54-39 15 18
8. Floda IBK 16 2 0 14 29-94 -65 6
9. Landvetter IBK 16 0 0 16 10-195 -185 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis