Flickor 98 (2009/10)

Gruppspel
Flickor -98 Blå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-03 08:00 0906661001 Pixbo Wallenstam IBK - Surte IS IBK Magnus Svensson, Magnus Svensson Mölnlycke Idrottshall
2009-10-03 08:30 0906661003 Ale IBF - Partille IBS Tobias Martinsson, Fredrik Lahtela Ale Kulturrum
2009-10-04 10:30 0906661004 Sportlife Kungälvs IBK Orange - IBK Göteborg Mikael André, Daniel Fathi-Najafi Kastellegårdshallen
2009-10-04 16:00 0906661002 Lindås IBK - IBF Älvstranden Narcis Hadziselimovic, Narcis Hadziselimovic Sjöbackens SH
2009-10-10 15:20 0906661005 Surte IS IBK - IBK Göteborg Tobias Martinsson, Fredrik Lahtela Nödinge Sporthall
2009-10-11 08:00 0906661006 Partille IBS - Sportlife Kungälvs IBK Orange Amir Huseinovic, Amir Huseinovic Lexby Idrottshall
2009-10-11 09:00 0906661007 IBF Älvstranden - Ale IBF Christian Jensen, Christian Jensen
2009-10-11 15:00 0906661008 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBK Christoffer Esteban Hernandez, Tomas Levin Askims Sporthall
2009-10-17 10:15 0906661010 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBK Fredrik Lahtela, Albin Andersson Ale Kulturrum
2009-10-18 09:00 0906661009 Lindås IBK - Surte IS IBK Adam Jällfält, Christer Carlberg Salming Arena
2009-10-18 10:40 0906661011 Sportlife Kungälvs IBK Orange - IBF Älvstranden Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Kastellegårdshallen
2009-10-18 11:00 0906661012 IBK Göteborg - Partille IBS Emil Strand, Emil Strand Svingelns Sporthall
2009-10-24 16:20 0906661013 Surte IS IBK - Partille IBS Adem Can, Milan Siljegovic Nödinge Sporthall
2009-10-25 08:20 0906661015 Pixbo Wallenstam IBK - Sportlife Kungälvs IBK Orange Tomas Levin, Christoffer Esteban Hernandez Wallenstamhallen
2009-10-25 13:00 0906661014 IBF Älvstranden - IBK Göteborg Magnus Svensson, Magnus Svensson
2009-10-25 13:00 0906661016 Lindås IBK - Ale IBF Nicholas Winberg, Jonas Jansson Salming Arena
2009-11-07 10:00 0906661020 Partille IBS - IBF Älvstranden Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Lexby Idrottshall
2009-11-07 15:40 0906661017 Ale IBF - Surte IS IBK Johanna Fri, Albin Andersson Ale Kulturrum
2009-11-08 09:00 0906661019 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBK Christer Carlberg, Adam Jällfält Svingelns Sporthall
2009-11-08 12:10 0906661018 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Lindås IBK Erik Sjöstedt, Erik Sjöstedt Kastellegårdshallen
2009-11-14 10:30 0906661024 Ale IBF - Sportlife Kungälvs IBK Orange Albin Andersson, Johanna Fri Ale Kulturrum
2009-11-14 11:00 0906661022 Pixbo Wallenstam IBK - Partille IBS Alicia Fylke, Linda Capretti Mölnlycke Idrottshall
2009-11-14 18:30 0906661021 Surte IS IBK - IBF Älvstranden Fredrik Lahtela, Tobias Martinsson Ale Kulturrum
2009-11-15 16:00 0906661023 Lindås IBK - IBK Göteborg Siavosh Mabadi, Jonatan Persson Askims Sporthall
2009-11-22 08:00 0906661027 Partille IBS - Lindås IBK Martin Johansson, Martin Johansson Lexby Idrottshall
2009-11-22 09:30 0906661026 IBK Göteborg - Ale IBF Jessica Allansson, Madeleine Boström Svingelns Sporthall
2009-11-22 12:10 0906661025 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Surte IS IBK Viktor Insgård, Viktor Insgård Kastellegårdshallen
2009-11-22 17:25 0906661028 IBF Älvstranden - Pixbo Wallenstam IBK Erik Gaberud, Erik Gaberud
2009-11-28 10:40 0906661031 Ale IBF - IBK Göteborg Milan Siljegovic, Johanna Fri Ale Kulturrum
2009-11-28 11:00 0906661029 Pixbo Wallenstam IBK - IBF Älvstranden Philip Fredriksson, Erik Sjöstedt Mölnlycke Idrottshall
2009-11-28 18:10 0906661032 Surte IS IBK - Sportlife Kungälvs IBK Orange Tomas Levin, Tomas Levin Ale Kulturrum
2009-11-29 16:00 0906661030 Lindås IBK - Partille IBS Tomas Levin, Tomas Levin Askims Sporthall
2009-12-05 11:00 0906661035 Partille IBS - Pixbo Wallenstam IBK Erik Gaberud, Erik Gaberud Lexby Idrottshall
2009-12-06 13:00 0906661033 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Ale IBF Hillevi Söderberg, Hillevi Söderberg Kastellegårdshallen
2009-12-06 14:10 0906661034 IBK Göteborg - Lindås IBK Amir Huseinovic, Vjekoslav Pandjic Svingelns Sporthall
2009-12-06 18:15 0906661036 IBF Älvstranden - Surte IS IBK Linus Andersson-Rask, Linus Andersson-Rask
2009-12-12 18:20 0906661040 Surte IS IBK - Ale IBF Fredrik Lahtela, Tobias Martinsson Nödinge Sporthall
2009-12-13 09:00 0906661037 IBF Älvstranden - Partille IBS Martin Erenstedt, Henrik Nilson Lundbystrand
2009-12-13 10:00 0906661039 Lindås IBK - Sportlife Kungälvs IBK Orange Tobias Almroth, Daniel Nygren Salming Arena
2009-12-13 13:00 0906661038 Pixbo Wallenstam IBK - IBK Göteborg Magnus Svensson, Magnus Svensson Wallenstamhallen
2009-12-19 09:00 0906661044 Partille IBS - Surte IS IBK Ingvar Kilander, Ingvar Kilander Lexby Idrottshall
2009-12-19 09:40 0906661041 Ale IBF - Lindås IBK Albin Andersson, Johanna Fri Ale Kulturrum
2009-12-20 09:00 0906661043 IBK Göteborg - IBF Älvstranden Helena Lager, Jessica Allansson Torpahallen
2009-12-20 14:00 0906661042 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Pixbo Wallenstam IBK Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Kastellegårdshallen
2010-01-16 10:30 0906661047 Pixbo Wallenstam IBK - Ale IBF Fredrik Wallhede, Jonas Jansson Mölnlycke Idrottshall
2010-01-17 09:00 0906661045 Partille IBS - IBK Göteborg Victor Fundberg, Billy Svedlund Snygg Lexby Idrottshall
2010-01-17 10:20 0906661046 IBF Älvstranden - Sportlife Kungälvs IBK Orange Jessica Allansson, Pontus Ekengränd
2010-01-17 17:10 0906661048 Surte IS IBK - Lindås IBK Hampe Gustavsson, Mika Pulkkinen Ale Kulturrum
2010-01-23 11:40 0906661050 Ale IBF - IBF Älvstranden Albin Andersson, Milan Siljegovic Ale Kulturrum
2010-01-24 09:00 0906661049 Pixbo Wallenstam IBK - Lindås IBK Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Mölnlycke Idrottshall
2010-01-24 09:00 0906661052 IBK Göteborg - Surte IS IBK Apilou Dragin, Apilou Dragin Svingelns Sporthall
2010-01-24 12:50 0906661051 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Partille IBS Håkan Engquist, Håkan Engquist Kastellegårdshallen
2010-01-30 18:10 0906661056 Surte IS IBK - Pixbo Wallenstam IBK Albin Andersson, Johanna Fri Ale Kulturrum
2010-01-31 09:00 0906661053 IBK Göteborg - Sportlife Kungälvs IBK Orange Erik Carlsson, Joel Gustafsson Svingelns Sporthall
2010-01-31 09:00 0906661055 IBF Älvstranden - Lindås IBK Nicholas Winberg, Jonas Jansson
2010-01-31 11:00 0906661054 Partille IBS - Ale IBF Oscar Carestam, Oscar Carestam Lexby Idrottshall
2010-01-30 10:45 0906661058 Lindås IBK - IBF Älvstranden Tomas Levin, Tomas Levin Salming Arena
2010-02-06 10:30 0906661059 Ale IBF - Partille IBS Fredrik Lahtela, Tobias Martinsson Ale Kulturrum
2010-02-07 13:10 0906661060 Sportlife Kungälvs IBK Orange - IBK Göteborg Petter Lundbladh, Mikael Gadd Kastellegårdshallen
2010-02-27 08:00 0906661057 Pixbo Wallenstam IBK - Surte IS IBK Christian Jensen, Sebastian Hallberg Mölnlycke Idrottshall
2009-09-26 14:10 0906661061 Surte IS IBK - IBK Göteborg Tobias Martinsson, Fredrik Lahtela Ale Kulturrum
2010-02-21 10:00 0906661063 IBF Älvstranden - Ale IBF Janne Ranelöv, Janne Ranelöv
2010-03-07 17:15 0906661062 Partille IBS - Sportlife Kungälvs IBK Orange Håkan Engquist, Håkan Engquist Jonsereds Idrottshall
2010-03-13 17:10 0906661064 Pixbo Wallenstam IBK - Lindås IBK Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Mölnlycke Idrottshall
2010-02-28 10:00 0906661068 IBK Göteborg - Partille IBS Vjekoslav Pandjic, Vjekoslav Pandjic Svingelns Sporthall
2010-02-28 10:30 0906661065 Lindås IBK - Surte IS IBK Daniel Nygren, Mike Johansson Salming Arena
2010-02-28 11:00 0906661067 Sportlife Kungälvs IBK Orange - IBF Älvstranden Adem Can, Adem Can Kastellegårdshallen
2010-03-27 14:10 0906661066 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBK Ulf Jonasson, Tarek El Abtah Mölnlycke Idrottshall
2010-03-06 13:00 0906661072 Lindås IBK - Ale IBF Daniel Nygren, Mike Johansson Salming Arena
2010-03-06 14:30 0906661069 Surte IS IBK - Partille IBS Fredrik Lahtela, Tobias Martinsson Ale Kulturrum
2010-03-06 16:40 0906661071 Pixbo Wallenstam IBK - Sportlife Kungälvs IBK Orange Renée Kronlund, Erik Sjöstedt Mölnlycke Idrottshall
2010-03-07 10:00 0906661070 IBF Älvstranden - IBK Göteborg Martin Erenstedt, Henrik Nilson
2010-03-13 11:20 0906661076 Partille IBS - IBF Älvstranden Fredrik Wallhede, Tobias Lindqvist Lexby Idrottshall
2010-03-13 17:40 0906661073 Ale IBF - Surte IS IBK Tobias Martinsson, Johanna Fri Ale Kulturrum
2010-03-14 11:15 0906661075 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBK Nicholas Winberg, Franco Baststiancich Torpahallen
2010-03-14 14:00 0906661074 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Lindås IBK Adam Jällfält, Christer Carlberg Kastellegårdshallen
2010-03-19 18:40 0906661077 Surte IS IBK - IBF Älvstranden Tomas Levin, Tomas Levin Nödinge Sporthall
2010-03-20 14:20 0906661080 Ale IBF - Sportlife Kungälvs IBK Orange Tobias Martinsson, Johanna Fri Nödinge Sporthall
2010-03-20 15:00 0906661078 Pixbo Wallenstam IBK - Partille IBS Magnus Svensson, Magnus Svensson Mölnlycke Idrottshall
2010-03-21 12:40 0906661079 Lindås IBK - IBK Göteborg Emil Strand, Tobias Almroth Salming Arena
2010-03-22 18:00 0906661081 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Surte IS IBK Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Kastellegårdshallen
2010-03-27 13:30 0906661083 Partille IBS - Lindås IBK Nenad Gusevac, Kim Nielsen Lexby Idrottshall
2010-03-28 14:15 0906661082 IBK Göteborg - Ale IBF Mikael Gadd, Petter Lundbladh Torpahallen
2010-03-29 17:30 0906661084 IBF Älvstranden - Pixbo Wallenstam IBK Narcis Hadziselimovic, Narcis Hadziselimovic
Flickor -98 Röd
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-04 09:20 0906662002 Floda IBK - Stenungsunds IBK Adam Engström, Johan Grafström Alléhallen
2009-10-04 10:00 0906662003 Hindås IBK - Mölndals IBF Oscar Carestam, Oscar Carestam Rävlanda skola idrotthall
2009-10-10 09:00 0906662008 Eken IBK - Floda IBK Siavosh Mabadi, Jonatan Persson Ekenhallen
2009-10-10 16:20 0906662007 Stenungsunds IBK - Hindås IBK Stenungsund Arena
2009-10-17 12:30 0906662012 Lindome IBK - Mölndals IBF Nicholas Winberg, Jonas Jansson Almåshallen B
2009-10-18 11:00 0906662010 Hindås IBK - Eken IBK Tomas Levin, Tomas Levin Rävlanda skola idrotthall
2009-10-24 16:15 0906662014 Stenungsunds IBK - Lindome IBK Stenungsund Arena
2009-10-25 09:30 0906662016 Floda IBK - Hindås IBK Johan Grafström, Adam Engström Alléhallen
2009-11-07 09:00 0906662020 Mölndals IBF - Stenungsunds IBK Oscar Lundgren, David Borgström Katrinebergshallen
2009-11-08 13:10 0906662019 Lindome IBK - Eken IBK Christian Jensen, Christian Jensen Skånhällaskolan
2009-11-14 09:00 0906662022 Eken IBK - Mölndals IBF Jonas Jansson, Jonas Jansson Ekenhallen
2009-11-15 11:00 0906662023 Floda IBK - Lindome IBK Magnus Persson, Magnus Persson Alléhallen
2009-11-21 11:00 0906662027 Mölndals IBF - Floda IBK David Borgström, Oscar Lundgren Katrinebergshallen
2009-11-21 16:15 0906662028 Stenungsunds IBK - Eken IBK Stenungsund Arena
2009-11-22 12:30 0906662026 Lindome IBK - Hindås IBK Per Pettersson, Oscar Carestam Almåshallen B
2009-11-28 11:00 0906662029 Eken IBK - Stenungsunds IBK Magnus Svensson, Magnus Svensson Ekenhallen
2009-11-29 10:00 0906662030 Floda IBK - Mölndals IBF Amir Huseinovic, Nenad Gusevac Alléhallen
2009-11-29 11:00 0906662031 Hindås IBK - Lindome IBK Oscar Carestam, David Fredriksson Rävlanda skola idrotthall
2009-12-05 11:20 0906662034 Lindome IBK - Floda IBK Joel Gustafsson, Erik Carlsson Almåshallen B
2009-12-05 12:10 0906662035 Mölndals IBF - Eken IBK Viktor Insgård, Martin Johansson Aktiviteten
2009-12-12 09:00 0906662038 Eken IBK - Lindome IBK Daniel Bedö, Mathias Damgaard Ekenhallen
2009-12-12 17:20 0906662037 Stenungsunds IBK - Mölndals IBF Stenungsund Arena
2009-12-19 13:30 0906662043 Lindome IBK - Stenungsunds IBK Adem Can, Milan Siljegovic Almåshallen B
2009-12-20 10:00 0906662041 Hindås IBK - Floda IBK Simon Carlsson, Amir Huseinovic Rävlanda skola idrotthall
2010-01-16 11:00 0906662045 Mölndals IBF - Lindome IBK Emil Strand, Ulf Jonasson Katrinebergshallen
2010-01-16 11:00 0906662047 Eken IBK - Hindås IBK Frode Påfvenfeldt, Jens Påfvenfeldt Ekenhallen
2010-01-24 09:00 0906662049 Floda IBK - Eken IBK Evelina Blom, Narcis Hadziselimovic Alléhallen
2010-01-24 11:00 0906662050 Hindås IBK - Stenungsunds IBK Victor Fundberg, Billy Svedlund Snygg Rävlanda skola idrotthall
2010-01-30 10:20 0906662055 Stenungsunds IBK - Floda IBK Stenungsund Arena
2010-01-30 14:40 0906662054 Mölndals IBF - Hindås IBK Erik Sjöstedt, Philip Fredriksson Katrinebergshallen
2010-02-07 10:00 0906662059 Hindås IBK - Mölndals IBF Mikael Heno, Philip Klementsson Rävlanda skola idrotthall
2010-02-07 11:30 0906662058 Floda IBK - Stenungsunds IBK Ingvar Kilander, Ingvar Kilander Alléhallen
2010-03-06 09:50 0906662064 Eken IBK - Floda IBK Fredrik Bergstrand, Fredrik Bergstrand Ekenhallen
2010-03-21 16:00 0906662063 Stenungsunds IBK - Hindås IBK Stenungsund Arena
2010-03-23 19:15 0906662066 Hindås IBK - Eken IBK Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Rävlanda skola idrotthall
2010-03-26 19:45 0906662068 Lindome IBK - Mölndals IBF Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Almåshallen B
2010-03-06 10:20 0906662070 Stenungsunds IBK - Lindome IBK Stenungsund Arena
2010-03-07 10:30 0906662072 Floda IBK - Hindås IBK Vjekoslav Pandjic, Vjekoslav Pandjic Alléhallen
2010-03-13 13:40 0906662076 Mölndals IBF - Stenungsunds IBK Adnan Dzanic, Kim Nielsen Katrinebergshallen
2010-03-14 09:00 0906662075 Lindome IBK - Eken IBK Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Almåshallen B
2010-03-20 09:00 0906662078 Eken IBK - Mölndals IBF Nenad Gusevac, Roger Zahnér Ekenhallen
2010-03-21 09:00 0906662079 Floda IBK - Lindome IBK Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Alléhallen
2010-03-27 09:00 0906662083 Mölndals IBF - Floda IBK David Borgström, Oscar Lundgren Katrinebergshallen
2010-03-28 10:15 0906662084 Stenungsunds IBK - Eken IBK Stenungsund Arena
2010-03-28 14:00 0906662082 Lindome IBK - Hindås IBK Ingvar Kilander, Ingvar Kilander Almåshallen B
Flickor 98-99 Vår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-02-06 10:00 0906663002 Öckerö IBK Vår - Herrestads AIF Vår Eleonore Green, Eleonore Green Hedenskolans Idrottshall
2010-02-07 13:00 0906663003 Hindås IBK - Kärra IBK Vår Mikael Heno, Philip Klementsson Rävlanda skola idrotthall
2010-02-27 16:00 0906663004 Herrestads AIF Vår - Lindås IBK Vår Stenab
2010-03-28 12:10 0906663006 Kärra IBK Vår - Öckerö IBK Vår Christian Jensen, Christian Jensen Kärra Sporthall
2010-03-07 09:00 0906663009 Lindås IBK Vår - Öckerö IBK Vår Jasmin Dzanic, Mike Johansson Salming Arena
2010-03-14 11:00 0906663007 Hindås IBK - Herrestads AIF Vår Christian Åhman, Johan Wikström Rävlanda skola idrotthall
2010-03-20 13:20 0906663011 Öckerö IBK Vår - Hindås IBK Joachim Bech, Torbjörn Zahner Hedenskolans Idrottshall
2010-03-21 09:00 0906663010 Kärra IBK Vår - Lindås IBK Vår Magnus Persson, Magnus Persson Kärra Sporthall
2010-03-27 12:00 0906663014 Herrestads AIF Vår - Kärra IBK Vår Stenab
2010-03-28 10:30 0906663013 Lindås IBK Vår - Hindås IBK Emil Strand, Emil Strand Salming Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis