Pojkar 97 Ö (2009/10)

Gruppspel
Pojkar 97 Ö
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-03 09:30 0916550003 Strängnäs IBK - Järna SK Hölö Järna IB 0 - 17 Christian Johnsson, Christoffer Markovski Thomas Arena
2009-10-03 11:30 0916550001 IFK Mariefred - Södertälje IBK Svart 6 - 8 Mattias Lönnborg, Michael Amberg Mariefreds Sporthall
2009-10-03 12:30 0916550002 Telge SIBK Röd - Telge SIBK Vit 1 - 13 Sarah Eklund, Daniel Högström Västergård Arena
2009-10-10 11:15 0916550004 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 8 - 2 Mikael Celik, Kalle Hedengren Frejahallen
2009-10-10 11:30 0916550006 IFK Mariefred - Telge SIBK Röd 5 - 2 Leif Snell Mariefreds Sporthall
2009-10-10 12:30 0916550005 Telge SIBK Vit - Järna SK Hölö Järna IB 4 - 5 Pontus Neander, Jonathan Varli Västergård Arena
2009-10-17 12:15 0916550007 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Mariefred 5 - 2 Carolina Noren, Kim Ekenhall Enehallen
2009-10-17 12:15 0916550009 Södertälje IBK Svart - IFK Gnesta 6 - 6 Therese Jonsson, Edward Rannamees Wasa Sporthall
2009-10-18 13:30 0916550008 Strängnäs IBK - Telge SIBK Vit 1 - 18 Per-Erik Nerby, Rasmus Wallerström Thomas Arena
2009-10-24 10:30 0916550010 IFK Gnesta - Telge SIBK Vit 4 - 10 Emma Bräck, Kim Ekenhall Frejahallen
2009-10-25 11:30 0916550012 Södertälje IBK Svart - Telge SIBK Röd 4 - 15 Therese Jonsson, Maria Jäderholm
2009-11-04 17:30 0916550011 IFK Mariefred - Strängnäs IBK 10 - 1 Kalle Hedengren, Leif Snell Mariefreds Sporthall
2009-10-30 19:15 0916550015 Telge SIBK Vit - IFK Mariefred 4 - 5 Mikael Celik, Aarre Hietanen Wasa Sporthall
2009-10-30 20:30 0916550013 Telge SIBK Röd - IFK Gnesta 3 - 4 Sanchez Maximiliano Zapata, Josef Celik Västergård Arena
2009-11-01 13:30 0916550014 Järna SK Hölö Järna IB - Södertälje IBK Svart 14 - 5 Therese Jonsson, Edward Rannamees Enehallen
2009-11-07 11:00 0916550017 Södertälje IBK Svart - Strängnäs IBK 10 - 5 Guy Fromholz, Edward Rannamees Wasa Sporthall
2009-11-07 12:30 0916550016 IFK Gnesta - IFK Mariefred 10 - 3 Sarah Eklund, Maria Jäderholm Frejahallen
2009-11-07 13:45 0916550018 Telge SIBK Röd - Järna SK Hölö Järna IB 2 - 7 Carolina Noren, Pontus Neander Västergård Arena
2009-11-14 12:00 0916550020 Strängnäs IBK - Telge SIBK Röd 0 - 7 Andreas A Karlsson, Tomas Edstrand Thomas Arena
2009-11-15 09:30 0916550021 Telge SIBK Vit - Södertälje IBK Svart 9 - 2 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Västergård Arena
2009-11-15 13:30 0916550019 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Gnesta 8 - 3 Therese Jonsson, Richard Himberg Enehallen
2009-11-28 16:00 0916550024 IFK Gnesta - Järna SK Hölö Järna IB 2 - 10 Andreas Roos, Mats Jernmo Frejahallen
2009-11-29 11:15 0916550023 Telge SIBK Röd - Strängnäs IBK 9 - 4 Jonathan Varli, Pontus Neander Västergård Arena
2009-11-29 15:00 0916550022 Södertälje IBK Svart - Telge SIBK Vit 1 - 8 Therese Jonsson, Nahir Baresso Wasa Sporthall
2009-12-05 11:00 0916550026 Strängnäs IBK - Södertälje IBK Svart 8 - 8 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Thomas Arena
2009-12-05 12:45 0916550027 IFK Mariefred - IFK Gnesta 8 - 9 Leif Snell, Rasmus Wallerström Mariefreds Sporthall
2009-12-06 13:30 0916550025 Järna SK Hölö Järna IB - Telge SIBK Röd 4 - 1 Vesa Petterson, Nahir Baresso Enehallen
2009-12-11 19:30 0916550028 IFK Mariefred - Telge SIBK Vit 0 - 2 Leif Snell, Rasmus Wallerström Mariefreds Sporthall
2009-12-12 11:00 0916550029 Södertälje IBK Svart - Järna SK Hölö Järna IB 3 - 7 Edward Rannamees, Nahir Baresso Wasa Sporthall
2009-12-12 15:30 0916550030 IFK Gnesta - Telge SIBK Röd 6 - 4 Therese Jonsson, Kim Ekenhall Frejahallen
2009-12-19 09:30 0916550032 Strängnäs IBK - IFK Mariefred Rasmus Wallerström, Roger Borgs Thomas Arena
2009-12-19 10:00 0916550031 Telge SIBK Röd - Södertälje IBK Svart 4 - 7 Maria Jäderholm, Pontus Neander Västergård Arena
2009-12-19 12:30 0916550033 Telge SIBK Vit - IFK Gnesta 8 - 1 Filip Odell, Richard Himberg Västergård Arena
0916550035 Telge SIBK Vit - Strängnäs IBK Västergård Arena
2010-01-09 12:15 0916550036 IFK Mariefred - Järna SK Hölö Järna IB 2 - 7 Mattias Lönnborg, Edward Rannamees Mariefreds Sporthall
2010-01-09 14:30 0916550034 IFK Gnesta - Södertälje IBK Svart 2 - 4 Vesa Petterson, Josef Cakici Frejahallen
2010-01-16 09:30 0916550039 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 4 - 10 Rasmus Wallerström, Guy Fromholz Thomas Arena
2010-01-16 12:15 0916550038 Järna SK Hölö Järna IB - Telge SIBK Vit 4 - 4 Josef Celik, Sanchez Maximiliano Zapata Enehallen
2010-01-16 15:00 0916550037 Telge SIBK Röd - IFK Mariefred 3 - 4 Szilvia Schmidt, Sarah Eklund Wasa Sporthall
2010-01-23 09:30 0916550040 Strängnäs IBK - Järna SK Hölö Järna IB 5 - 16 Rasmus Wallerström, Leif Snell Thomas Arena
2010-01-23 12:45 0916550042 IFK Mariefred - Södertälje IBK Svart 11 - 3 Therese Jonsson, Sarah Eklund Mariefreds Sporthall
2010-01-24 10:00 0916550041 Telge SIBK Vit - Telge SIBK Röd 8 - 2 Filip Odell, Marcus Fromholz Asplund Västergård Arena
2010-01-30 10:00 0916550044 Telge SIBK Röd - Telge SIBK Vit 5 - 8 Carolina Noren, Kim Ekenhall Västergård Arena
2010-01-31 10:15 0916550043 Södertälje IBK Svart - IFK Mariefred 5 - 5 Filip Odell, Szilvia Schmidt Wasa Sporthall
2010-01-31 14:45 0916550045 Järna SK Hölö Järna IB - Strängnäs IBK 19 - 2 Kim Ekenhall, Carolina Noren Enehallen
2009-11-22 15:45 0916550046 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 16 - 3 Vesa Petterson, Josef Cakici Frejahallen
2010-02-06 10:00 0916550047 Telge SIBK Vit - Järna SK Hölö Järna IB 2 - 9 Carolina Noren, Kim Ekenhall Västergård Arena
2010-02-06 15:30 0916550048 IFK Mariefred - Telge SIBK Röd 0 - 3 Andreas A Karlsson, Tomas Edstrand Mariefreds Sporthall
2010-02-13 09:30 0916550050 Strängnäs IBK - Telge SIBK Vit 0 - 13 Per-Erik Nerby, Niklas Nerby Thomas Arena
2010-02-13 14:15 0916550051 Södertälje IBK Svart - IFK Gnesta 4 - 10 Filip Odell, Marcus Fromholz Asplund Wasa Sporthall
2010-02-14 13:30 0916550049 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Mariefred 8 - 1 Richard Himberg, Maria Jäderholm Enehallen
2010-02-27 12:45 0916550053 IFK Mariefred - Strängnäs IBK 9 - 3 Dennis Schmidt, Szilvia Schmidt Mariefreds Sporthall
2010-02-27 13:00 0916550052 IFK Gnesta - Telge SIBK Vit 3 - 10 Kim Ekenhall, Carolina Noren Frejahallen
2010-02-27 13:30 0916550054 Södertälje IBK Svart - Telge SIBK Röd 6 - 10 Jonathan Varli, Pontus Neander Wasa Sporthall
2010-03-06 11:15 0916550055 Telge SIBK Röd - IFK Gnesta 14 - 4 Carolina Noren, Kim Ekenhall Västergård Arena
2010-03-07 13:30 0916550056 Järna SK Hölö Järna IB - Södertälje IBK Svart 12 - 5 Therese Jonsson, Sarah Eklund Enehallen
2010-03-19 19:15 0916550057 Telge SIBK Vit - IFK Mariefred 10 - 1 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Västergård Arena
2010-03-13 16:15 0916550058 IFK Gnesta - IFK Mariefred 4 - 1 Kim Ekenhall, Carolina Noren Frejahallen
2010-03-14 10:00 0916550060 Telge SIBK Röd - Järna SK Hölö Järna IB 4 - 7 Maria Jäderholm, Richard Himberg Västergård Arena
2010-03-14 11:00 0916550059 Södertälje IBK Svart - Strängnäs IBK 15 - 4 Filip Odell, Marcus Fromholz Asplund Wasa Sporthall
2010-03-20 09:30 0916550062 Strängnäs IBK - Telge SIBK Röd 5 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Thomas Arena
2010-03-20 13:45 0916550063 Telge SIBK Vit - Södertälje IBK Svart 9 - 0 Szilvia Schmidt, Therese Jonsson Västergård Arena
2010-03-21 13:30 0916550061 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Gnesta 8 - 2 Richard Himberg, Jouni Kekkonen Enehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Järna SK Hölö Järna IB 18 17 1 0 167-49 118 52
2. Telge SIBK Vit 17 13 1 3 140-44 96 40
3. IFK Gnesta 18 9 1 8 104-110 -6 28
4. Telge SIBK Röd 18 7 0 11 96-96 0 21
5. IFK Mariefred 17 6 1 10 73-87 -14 19
6. Södertälje IBK Svart 18 5 3 10 96-145 -49 18
7. Strängnäs IBK 16 0 1 15 47-192 -145 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis