Pojkar 94 (2009/10)

Gruppspel
Pojkar -94 Div. 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-03 12:30 0906521001 Frölunda IBK 1 - Floda IBK 1 13 - 3 Kim Nielsen, Henrik Haglund Önneredsskolan
2009-10-04 11:30 0906521004 FBC Lerum - Mölndals IBF 2 - 5 Milan Siljegovic, Adem Can Hjällsnäshallen
2009-10-04 11:30 0906521006 IBK Göteborg 1 - IBF Älvstranden 1 4 - 10 Wessam Abdellrazek, Tarek El Abtah Svingelns Sporthall
2009-10-04 20:25 0906521003 Marstrands IBK 1 - Pixbo Wallenstam IBF P94:1 8 - 5 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Munkegärdehallen
2009-10-10 14:30 0906521011 Floda IBK 1 - Landvetter IBK 11 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Alléhallen
2009-10-10 15:30 0906521008 Mölndals IBF - Eken IBK Gul 2 - 6 Fredrik Bergstrand, Henrik Blomqvist Ekenhallen
2009-10-11 14:40 0906521010 IBF Älvstranden 1 - FBC Lerum 10 - 2 Joel Gustafsson, Erik Carlsson
2009-10-13 17:30 0906521007 Frölunda IBK 1 - Pixbo Wallenstam IBF P94:1 4 - 3 Christian Jensen, Kim Nielsen Lisebergshallen
2009-10-17 10:30 0906521014 Eken IBK Gul - Floda IBK 1 1 - 2 Mathias Damgaard, Daniel Bedö Ekenhallen
2009-10-18 10:10 0906521015 Marstrands IBK 1 - Mölndals IBF 2 - 4 Vjekoslav Pandjic, Narcis Hadziselimovic Munkegärdehallen
2009-10-18 11:30 0906521016 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF P94:1 3 - 4 Mathias Damgaard, Daniel Bedö Hjällsnäshallen
2009-10-18 14:45 0906521017 Landvetter IBK - IBF Älvstranden 1 2 - 6 Kim Nielsen, Anders Bergström Landvetter Idrottshall
2009-10-23 18:20 0906521023 Pixbo Wallenstam IBF P94:1 - Landvetter IBK 1 - 7 Nenad Gusevac, Philip Fredriksson Wallenstamhallen
2009-10-24 09:00 0906521024 Mölndals IBF - IBK Göteborg 1 2 - 1 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Aktiviteten
2009-10-25 12:40 0906521021 Floda IBK 1 - Marstrands IBK 1 9 - 4 Andreas Rolén, Gustav Glansén Alléhallen
2009-10-25 17:30 0906521020 IBF Älvstranden 1 - Eken IBK Gul 4 - 1 Henrik Haglund, Magnus Persson
2009-11-08 11:00 0906521028 FBC Lerum - Floda IBK 1 1 - 8 Adem Can, Linda Capretti Hjällsnäshallen
2009-11-08 12:30 0906521025 Frölunda IBK 1 - IBF Älvstranden 1 2 - 1 Kim Nielsen, Anders Bergström Önneredsskolan
2009-11-08 12:30 0906521029 Landvetter IBK - Mölndals IBF 4 - 2 Henry Tames, Lazo Cesto Landvetter Idrottshall
2009-11-08 14:30 0906521030 IBK Göteborg 1 - Pixbo Wallenstam IBF P94:1 1 - 4 Vjekoslav Pandjic, Adam Jällfält Svingelns Sporthall
2009-11-06 19:50 0906521036 Floda IBK 1 - IBK Göteborg 1 7 - 1 Henry Tames, Vjekoslav Pandjic Alléhallen
2009-11-14 09:10 0906521033 Mölndals IBF - Frölunda IBK 1 2 - 3 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Aktiviteten
2009-11-14 13:50 0906521031 Pixbo Wallenstam IBF P94:1 - Eken IBK Gul 4 - 3 Hampe Gustavsson, Henrik Johansson Wallenstamhallen
2009-11-15 14:20 0906521032 IBF Älvstranden 1 - Marstrands IBK 1 15 - 4 Håkan Engquist, Simon Carlsson
2009-11-21 10:10 0906521038 Eken IBK Gul - Landvetter IBK 5 - 2 Nenad Gusevac, Pontus Ekengränd Ekenhallen
2009-11-21 13:00 0906521042 Mölndals IBF - IBF Älvstranden 1 2 - 5 Madeleine Boström, Magnus Persson Katrinebergshallen
2009-11-22 12:10 0906521039 IBK Göteborg 1 - FBC Lerum 1 - 4 Amir Huseinovic, Mårdman Jimmy Olsson Svingelns Sporthall
2009-11-22 13:10 0906521037 Frölunda IBK 1 - Marstrands IBK 1 9 - 4 Adem Can, Milan Siljegovic Önneredsskolan
2009-11-22 13:30 0906521040 Floda IBK 1 - Pixbo Wallenstam IBF P94:1 5 - 1 Andreas Rolén, Gustav Glansén Alléhallen
2009-11-29 10:00 0906521043 FBC Lerum - Eken IBK Gul 2 - 5 Christoffer Esteban Hernandez, Hillevi Söderberg Hjällsnäshallen
2009-11-29 18:10 0906521045 Marstrands IBK 1 - IBK Göteborg 1 3 - 2 Daniel Fathi-Najafi, Amir Huseinovic Munkegärdehallen
2009-11-30 18:45 0906521044 Landvetter IBK - Frölunda IBK 1 2 - 4 Hillevi Söderberg, Amir Huseinovic Önnerödshallen
2010-01-13 20:00 0906521048 Pixbo Wallenstam IBF P94:1 - IBF Älvstranden 1 0 - 8 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2009-12-06 10:10 0906521052 Floda IBK 1 - Mölndals IBF 8 - 1 Erik Gaberud, Adnan Tongur Alléhallen
2009-12-06 12:00 0906521050 Frölunda IBK 1 - FBC Lerum 7 - 6 Fredrik Sävestrand, Torbjörn Zahner Önneredsskolan
2009-12-06 16:50 0906521051 Eken IBK Gul - IBK Göteborg 1 8 - 2 Ulf Jonasson, Magnus Persson Ekenhallen
2009-12-06 18:00 0906521049 Marstrands IBK 1 - Landvetter IBK 1 - 4 Daniel Lindblom, Maximilian Ziegler Munkegärdehallen
2009-12-12 10:10 0906521055 Eken IBK Gul - Frölunda IBK 1 4 - 6 Daniel Bedö, Mathias Damgaard Ekenhallen
2009-12-12 13:10 0906521059 Mölndals IBF - Pixbo Wallenstam IBF P94:1 8 - 6 Amir Huseinovic, Vjekoslav Pandjic Katrinebergshallen
2009-12-13 10:10 0906521056 FBC Lerum - Marstrands IBK 1 2 - 1 Christer Carlberg, Adam Jällfält Rydsbergshallen
2009-12-13 12:00 0906521057 IBK Göteborg 1 - Landvetter IBK 4 - 7 Tony Cederholm, Henrik Haglund Svingelns Sporthall
2009-12-20 12:10 0906521061 Frölunda IBK 1 - IBK Göteborg 1 7 - 3 Adem Can, Pierre Eberhard Berg Önneredsskolan
2009-12-20 12:15 0906521063 Landvetter IBK - FBC Lerum 5 - 4 Maria Granaas, Eleonore Green Landvetter Idrottshall
2009-12-20 12:30 0906521062 Marstrands IBK 1 - Eken IBK Gul 7 - 8 Jesper Axelsson, Håkan Engquist Munkegärdehallen
2009-12-20 12:50 0906521064 Floda IBK 1 - IBF Älvstranden 1 2 - 3 Ingemar Hansson, Arne Olsson Alléhallen
2010-01-15 18:20 0906521069 Pixbo Wallenstam IBF P94:1 - Marstrands IBK 1 3 - 4 Jonas Jansson, Fredrik Wallhede Wallenstamhallen
2010-01-16 15:10 0906521070 Mölndals IBF - FBC Lerum 6 - 2 Henrik Lord Johansson, Hampe Gustavsson Aktiviteten
2010-01-17 14:30 0906521067 Floda IBK 1 - Frölunda IBK 1 4 - 4 Nicholas Winberg, Henrik Blomqvist Alléhallen
2010-01-17 16:00 0906521072 IBF Älvstranden 1 - IBK Göteborg 1 9 - 0 Madeleine Boström, Patrik Nyman
2010-01-23 10:10 0906521074 Eken IBK Gul - Mölndals IBF 2 - 5 Torbjörn Zahner, Adem Can Ekenhallen
2010-01-23 11:50 0906521073 Pixbo Wallenstam IBF P94:1 - Frölunda IBK 1 0 - 6 Patrik Nyman, Johan Selindh Wallenstamhallen
2010-01-24 10:45 0906521077 Landvetter IBK - Floda IBK 1 2 - 8 Torbjörn Zahner, Magnus Persson Landvetter Idrottshall
2010-01-24 11:10 0906521076 FBC Lerum - IBF Älvstranden 1 0 - 10 Linda Lindskog, Milan Siljegovic Hjällsnäshallen
2010-01-30 15:40 0906521081 Mölndals IBF - Marstrands IBK 1 5 - 4 Philip Fredriksson, Erik Sjöstedt Katrinebergshallen
2010-01-30 17:20 0906521082 Pixbo Wallenstam IBF P94:1 - FBC Lerum 4 - 8 Hampe Gustavsson, Henrik Lord Johansson Mölnlycke Idrottshall
2010-01-31 13:15 0906521083 IBF Älvstranden 1 - Landvetter IBK 6 - 5 Maria Granaas, Nenad Gusevac Björlanda Idrottshall
2010-01-31 14:30 0906521080 Floda IBK 1 - Eken IBK Gul 4 - 3 Anders Bergström, Fredrik Sävestrand Alléhallen
2010-02-05 19:00 0906521086 Eken IBK Gul - IBF Älvstranden 1 2 - 4 Siavosh Mabadi, Jonatan Persson Ekenhallen
2010-02-06 18:45 0906521087 Marstrands IBK 1 - Floda IBK 1 2 - 6 Tarek El Abtah, Daniel Fathi-Najafi Munkegärdehallen
2010-02-07 14:45 0906521090 IBK Göteborg 1 - Mölndals IBF 4 - 4 Fredrik Bergstrand, Torbjörn Zahner Svingelns Sporthall
2010-02-07 15:30 0906521089 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF P94:1 5 - 7 Hillevi Söderberg, Patrik Nyman Landvetter Idrottshall
2010-02-13 09:20 0906521096 Pixbo Wallenstam IBF P94:1 - IBK Göteborg 1 6 - 4 Adam Jällfält, Adem Can Wallenstamhallen
2010-02-13 10:10 0906521095 Mölndals IBF - Landvetter IBK 5 - 3 Erik Carlsson, Joel Gustafsson Katrinebergshallen
2010-02-14 16:30 0906521094 Floda IBK 1 - FBC Lerum 10 - 0 Kim Nielsen, Pierre Eberhard Berg Alléhallen
2010-03-17 18:15 0906521091 IBF Älvstranden 1 - Frölunda IBK 1 9 - 0 Kim Nielsen, Goran Kuduzovic
2010-02-20 14:15 0906521102 IBK Göteborg 1 - Floda IBK 1 2 - 3 Peter Novakovic, Ulf Jonasson Torpahallen
2010-02-21 15:00 0906521099 Frölunda IBK 1 - Mölndals IBF 7 - 3 Adem Can, Eleonore Green Flatåsskolan
2010-03-04 20:00 0906521098 Marstrands IBK 1 - IBF Älvstranden 1 1 - 7 Rickard Anneräng, Adem Can Munkegärdehallen
2010-03-16 18:45 0906521097 Eken IBK Gul - Pixbo Wallenstam IBF P94:1 8 - 4 Amir Huseinovic, Mårdman Jimmy Olsson Ekenhallen
2010-02-26 20:00 0906521106 Pixbo Wallenstam IBF P94:1 - Floda IBK 1 1 - 4 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Wallenstamhallen
2010-02-27 18:45 0906521103 Marstrands IBK 1 - Frölunda IBK 1 3 - 6 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Munkegärdehallen
2010-02-28 13:10 0906521108 IBF Älvstranden 1 - Mölndals IBF 3 - 2 Tony Cederholm, Goran Kuduzovic Tuve Sporthall
2010-03-20 13:30 0906521104 Landvetter IBK - Eken IBK Gul 1 - 5 Magnus Persson, Patrik Nyman Önnerödshallen
2010-03-28 10:30 0906521105 FBC Lerum - IBK Göteborg 1 4 - 4 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Hjällsnäshallen
2010-02-06 12:15 0906521110 Frölunda IBK 1 - Landvetter IBK 6 - 3 Tarek El Abtah, Vjekoslav Pandjic Flatåsskolan
2010-03-06 11:10 0906521109 Eken IBK Gul - FBC Lerum 9 - 5 Fredrik Bergstrand, Pontus Ekengränd Ekenhallen
2010-03-07 16:45 0906521111 IBK Göteborg 1 - Marstrands IBK 1 8 - 5 Fredrik Wallhede, Tobias Almroth Svingelns Sporthall
2010-03-14 16:15 0906521114 IBF Älvstranden 1 - Pixbo Wallenstam IBF P94:1 8 - 0 Viktor Insgård, Martin Johansson
2010-03-12 20:15 0906521117 IBK Göteborg 1 - Eken IBK Gul 7 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Torpahallen
2010-03-14 10:00 0906521115 Landvetter IBK - Marstrands IBK 1 4 - 3 Billy Svedlund Snygg, Victor Fundberg Landvetter Idrottshall
2010-03-16 20:40 0906521118 Mölndals IBF - Floda IBK 1 3 - 6 Adem Can, Milan Siljegovic Katrinebergshallen
2010-03-22 19:00 0906521116 FBC Lerum - Frölunda IBK 1 4 - 8 Robin Cederdahl, Amir Huseinovic Hjällsnäshallen
2010-03-20 14:10 0906521125 Pixbo Wallenstam IBF P94:1 - Mölndals IBF 4 - 3 Henry Tames, Tarek El Abtah Wallenstamhallen
2010-03-21 10:10 0906521122 Marstrands IBK 1 - FBC Lerum 9 - 5 Joel Gustafsson, Erik Carlsson Munkegärdehallen
2010-03-21 13:30 0906521121 Frölunda IBK 1 - Eken IBK Gul 7 - 3 Gustav Glansén, Kim Nielsen Flatåsskolan
2010-03-31 17:00 0906521123 Landvetter IBK - IBK Göteborg 1 8 - 3 Vjekoslav Pandjic, Henrik Haglund Landvetter Idrottshall
2010-03-27 11:10 0906521128 Eken IBK Gul - Marstrands IBK 1 6 - 7 Goran Kuduzovic, Amir Huseinovic Ekenhallen
2010-03-28 13:00 0906521127 IBK Göteborg 1 - Frölunda IBK 1 4 - 8 Pierre Eberhard Berg, Billy Svedlund Snygg Svingelns Sporthall
2010-03-28 16:00 0906521129 FBC Lerum - Landvetter IBK 6 - 7 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Hjällsnäshallen
2010-03-28 19:45 0906521130 IBF Älvstranden 1 - Floda IBK 1 4 - 2 Magnus Persson, Henrik Haglund
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Älvstranden 1 18 17 0 1 122-31 91 51
2. Frölunda IBK 1 18 16 1 1 107-61 46 49
3. Floda IBK 1 18 14 1 3 102-48 54 43
4. Mölndals IBF 18 8 1 9 64-72 -8 25
5. Eken IBK Gul 18 8 0 10 83-75 8 24
6. Landvetter IBK 18 8 0 10 73-87 -14 24
7. Pixbo Wallenstam IBF P94:1 18 6 0 12 57-97 -40 18
8. Marstrands IBK 1 18 5 0 13 72-108 -36 15
9. FBC Lerum 18 3 1 14 60-113 -53 10
10. IBK Göteborg 1 18 2 2 14 55-103 -48 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar -94 Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-04 12:45 0906522006 IBK Göteborg 2 - IBF Älvstranden 2 4 - 10 Wessam Abdellrazek, Tarek El Abtah Svingelns Sporthall
2009-10-04 15:50 0906522001 Lindome IBK Grön - Floda IBK 2 2 - 5 Kim Nielsen, Henrik Blomqvist Almåshallen B
2009-10-04 19:15 0906522003 Marstrands IBK 2 - Öckerö IBK 3 - 7 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Munkegärdehallen
2009-10-10 10:00 0906522007 Öckerö IBK - Lindome IBK Grön 7 - 4 Philip Klementsson, Mikael Heno Hedenskolans Idrottshall
2009-10-10 19:10 0906522009 Stenungsunds IBK - Marstrands IBK 2 8 - 4 Martin Andersson, Jim Olausson Stenungsund Arena
2009-10-11 15:50 0906522010 IBF Älvstranden 2 - FBC Lerum B 4 - 2 Joel Gustafsson, Erik Carlsson
2009-10-18 12:40 0906522016 FBC Lerum B - Öckerö IBK 6 - 8 Mathias Damgaard, Daniel Bedö Hjällsnäshallen
2009-10-18 15:00 0906522018 IBK Göteborg 2 - Stenungsunds IBK 1 - 7 Tarek El Abtah, Dejan Cesto Svingelns Sporthall
2009-10-24 10:15 0906522019 Stenungsunds IBK - Lindome IBK Grön 13 - 3 Richard Berndtsson, Joakim Almroth Stenungsund Arena
2009-10-25 16:10 0906522021 Floda IBK 2 - Marstrands IBK 2 4 - 10 Henry Tames, Johan Wikström Alléhallen
2009-11-07 13:40 0906522028 FBC Lerum B - Floda IBK 2 5 - 5 Ulf Jonasson, Ingemar Hansson Rydsbergshallen
2009-11-08 15:45 0906522030 IBK Göteborg 2 - Öckerö IBK 1 - 3 Narcis Hadziselimovic, Vjekoslav Pandjic Svingelns Sporthall
2009-11-08 18:00 0906522025 Lindome IBK Grön - IBF Älvstranden 2 1 - 4 Christian Jensen, Fredrik Sävestrand Skånhällaskolan
2009-11-06 18:40 0906522036 Floda IBK 2 - IBK Göteborg 2 5 - 3 Henry Tames, Vjekoslav Pandjic Alléhallen
2009-11-15 15:30 0906522032 IBF Älvstranden 2 - Marstrands IBK 2 4 - 3 Robin Cederdahl, Linda Lindskog
2009-11-15 19:30 0906522034 Stenungsunds IBK - FBC Lerum B 17 - 0 Emelie Axelsson, Malin Hedlund Karlsson Stenungsund Arena
2009-11-21 12:00 0906522037 Lindome IBK Grön - Marstrands IBK 2 2 - 4 Christoffer Esteban Hernandez, Amir Huseinovic Almåshallen B
2009-11-22 13:20 0906522039 IBK Göteborg 2 - FBC Lerum B 8 - 3 Mårdman Jimmy Olsson, Amir Huseinovic Svingelns Sporthall
2009-11-22 15:50 0906522040 Floda IBK 2 - Öckerö IBK 9 - 2 Gustav Glansén, Andreas Rolén Alléhallen
2009-11-28 10:20 0906522046 Stenungsunds IBK - Floda IBK 2 2 - 2 Thomas Andersson, Johan Hällgren Stenungsund Arena
2009-11-28 13:10 0906522048 Öckerö IBK - IBF Älvstranden 2 0 - 7 Adam Jällfält, Amir Huseinovic Hedenskolans Idrottshall
2009-11-29 19:20 0906522045 Marstrands IBK 2 - IBK Göteborg 2 3 - 7 Daniel Fathi-Najafi, Hillevi Söderberg Munkegärdehallen
2009-12-05 09:00 0906522050 Lindome IBK Grön - FBC Lerum B 8 - 3 Erik Carlsson, Joel Gustafsson Almåshallen B
2009-12-05 11:00 0906522053 Öckerö IBK - Stenungsunds IBK 2 - 6 Adem Can, Milan Siljegovic Hedenskolans Idrottshall
2009-12-13 09:00 0906522056 FBC Lerum B - Marstrands IBK 2 0 - 10 Christer Carlberg, Adam Jällfält Rydsbergshallen
2009-12-13 16:30 0906522060 IBF Älvstranden 2 - Stenungsunds IBK 5 - 7 Philip Fredriksson, Erik Sjöstedt
2009-12-19 09:00 0906522061 Lindome IBK Grön - IBK Göteborg 2 5 - 3 Adam Jällfält, Pierre Eberhard Berg Almåshallen B
2009-12-20 15:10 0906522064 Floda IBK 2 - IBF Älvstranden 2 5 - 3 Ingemar Hansson, Arne Olsson Alléhallen
2010-01-16 12:10 0906522069 Öckerö IBK - Marstrands IBK 2 7 - 4 Ulf Lindqvist, Tobias Lindqvist Hedenskolans Idrottshall
2010-01-17 16:50 0906522067 Floda IBK 2 - Lindome IBK Grön 3 - 8 Gustav Glansén, Andreas Rolén Alléhallen
2010-01-17 17:10 0906522072 IBF Älvstranden 2 - IBK Göteborg 2 5 - 2 Patrik Nyman, Madeleine Boström
2010-01-24 13:40 0906522075 Marstrands IBK 2 - Stenungsunds IBK 4 - 1 Tony Cederholm, Tarek El Abtah Munkegärdehallen
2010-01-24 18:50 0906522073 Lindome IBK Grön - Öckerö IBK 4 - 3 Adem Can, Henrik Blomqvist Skånhällaskolan
2010-03-03 19:00 0906522076 FBC Lerum B - IBF Älvstranden 2 2 - 3 Arne Olsson, Ingemar Hansson Hjällsnäshallen
2010-01-30 16:15 0906522084 Stenungsunds IBK - IBK Göteborg 2 2 - 4 Jörgen Landin, Johnny Gustavsson Stenungsund Arena
2010-02-07 17:30 0906522082 Öckerö IBK - FBC Lerum B 3 - 4 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Hedenskolans Idrottshall
2010-02-06 16:10 0906522085 Lindome IBK Grön - Stenungsunds IBK 4 - 5 Eleonore Green, Adem Can Skånhällaskolan
2010-02-06 20:00 0906522087 Marstrands IBK 2 - Floda IBK 2 1 - 7 Tarek El Abtah, Daniel Fathi-Najafi Munkegärdehallen
2010-02-09 18:00 0906522094 Floda IBK 2 - FBC Lerum B 11 - 2 Johan Selindh, Patrik Nyman Rydsbergshallen
2010-02-13 13:20 0906522096 Öckerö IBK - IBK Göteborg 2 6 - 6 Håkan Engquist, Jesper Axelsson Hedenskolans Idrottshall
2010-02-14 13:10 0906522091 IBF Älvstranden 2 - Lindome IBK Grön 8 - 2 Vjekoslav Pandjic, Jasmin Dzanic
2010-02-20 15:30 0906522102 IBK Göteborg 2 - Floda IBK 2 5 - 6 Ulf Jonasson, Peter Novakovic Torpahallen
2010-02-21 11:20 0906522098 Marstrands IBK 2 - IBF Älvstranden 2 5 - 6 Adem Can, Daniel Fathi-Najafi Munkegärdehallen
2010-02-21 20:00 0906522100 FBC Lerum B - Stenungsunds IBK 4 - 2 Kim Nielsen, Anders Bergström Rydsbergshallen
2010-02-26 18:00 0906522106 Öckerö IBK - Floda IBK 2 5 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Hedenskolans Idrottshall
2010-02-27 20:00 0906522103 Marstrands IBK 2 - Lindome IBK Grön 10 - 5 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Munkegärdehallen
2010-03-30 18:00 0906522105 FBC Lerum B - IBK Göteborg 2 2 - 6 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2010-03-07 16:00 0906522112 Floda IBK 2 - Stenungsunds IBK 4 - 6 Erik Carlsson, Joel Gustafsson Alléhallen
2010-03-07 16:30 0906522114 IBF Älvstranden 2 - Öckerö IBK 6 - 1 Magnus Persson, Tarek El Abtah
2010-03-07 19:15 0906522111 IBK Göteborg 2 - Marstrands IBK 2 1 - 5 Tobias Almroth, Fredrik Wallhede Svingelns Sporthall
2010-03-14 11:20 0906522116 FBC Lerum B - Lindome IBK Grön 3 - 4 Fredrik Wallhede, Tobias Lindqvist Rydsbergshallen
2010-03-14 15:45 0906522119 Stenungsunds IBK - Öckerö IBK Richard Berndtsson, Erik Wiklund Stenungsund Arena
2010-03-19 20:00 0906522122 Marstrands IBK 2 - FBC Lerum B 4 - 3 Erik Carlsson, Mårdman Jimmy Olsson Munkegärdehallen
2010-03-21 10:10 0906522126 Stenungsunds IBK - IBF Älvstranden 2 5 - 1 Alexander Antonsson, Wiro Bergman Stenungsund Arena
2010-03-28 14:30 0906522127 IBK Göteborg 2 - Lindome IBK Grön 7 - 7 Pierre Eberhard Berg, Billy Svedlund Snygg Svingelns Sporthall
2010-03-28 19:45 0906522130 IBF Älvstranden 2 - Floda IBK 2 5 - 3 Kent Österström, Bjarne Wesenlund
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Älvstranden 2 14 11 0 3 71-42 29 33
2. Stenungsunds IBK 13 9 1 3 81-38 43 28
3. Floda IBK 2 14 8 2 4 75-59 16 26
4. Marstrands IBK 2 14 7 0 7 70-62 8 21
5. Öckerö IBK 13 5 1 7 54-66 -12 16
6. Lindome IBK Grön 14 5 1 8 59-78 -19 16
7. IBK Göteborg 2 14 4 2 8 58-69 -11 14
8. FBC Lerum B 14 2 1 11 39-93 -54 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis