Damer Reserv 2 (2009/10)

Gruppspel
Damer Reserv 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-02 20:15 0906292004 Guldhedens IK - Floda IBK 0 - 0 Christian Jensen, Bjarne Wesenlund Valhalla
2009-10-04 14:40 0906292001 Lindome IBK - Surte IS IBK 3 - 0 Henrik Blomqvist, Kim Nielsen Almåshallen B
2009-10-11 19:30 0906292007 Sportlife Kungälvs IBK - IBF Backadalen 5 - 4 Henry Tames, Mikael Lindström Kastellegårdshallen
2009-10-11 20:10 0906292005 Surte IS IBK - Floda IBK 8 - 1 Magnus Persson, Henrik Haglund Ale Kulturrum
2009-10-18 14:00 0906292010 IBF Backadalen - Lindome IBK 3 - 3 Bjarne Wesenlund, Kent Österström Lundbystrand
2009-12-13 14:00 0906292011 Guldhedens IK - Sportlife Kungälvs IBK OW (0 - 5) Henrik Johansson, Hampe Gustavsson Valhalla
2009-10-20 21:00 0906292014 Sportlife Kungälvs IBK - Floda IBK 1 - 5 Daniel Lindblom, Maximilian Ziegler Kastellegårdshallen
2009-10-23 20:15 0906292015 Lindome IBK - Guldhedens IK 5 - 6 Torbjörn Zahner, Fredrik Bergstrand Almåshallen B
2009-11-07 17:10 0906292019 Floda IBK - Lindome IBK 4 - 1 Magnus Persson, Henrik Haglund Alléhallen
2009-11-08 14:20 0906292017 IBF Backadalen - Surte IS IBK 2 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Skälltorpsskolan
2009-11-15 16:00 0906292024 IBF Backadalen - Guldhedens IK 1 - 3 Maria Granaas, Eleonore Green
2009-11-15 17:00 0906292021 Surte IS IBK - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 1 Adem Can, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2009-11-20 19:20 0906292028 Sportlife Kungälvs IBK - Lindome IBK 0 - 2 Milan Siljegovic, Vjekoslav Pandjic Kastellegårdshallen
2009-11-21 15:40 0906292026 Floda IBK - IBF Backadalen 3 - 4 Ingemar Hansson, Arne Olsson Alléhallen
2009-11-22 15:30 0906292025 Guldhedens IK - Surte IS IBK 6 - 3 Daniel Lindblom, Maximilian Ziegler Lisebergshallen
2009-11-28 13:40 0906292029 Lindome IBK - Sportlife Kungälvs IBK 2 - 1 Maria Granaas, Magnus Persson Almåshallen B
2009-11-29 14:20 0906292031 IBF Backadalen - Floda IBK 2 - 1 Bjarne Wesenlund, Kent Österström Skälltorpsskolan
2010-01-25 19:25 0906292032 Surte IS IBK - Guldhedens IK 12 - 0 Nenad Gusevac, Maria Granaas Ale Kulturrum
2009-12-06 17:00 0906292036 Sportlife Kungälvs IBK - Surte IS IBK 2 - 2 Torbjörn Zahner, Joakim Amri Nilsson Kastellegårdshallen
2009-12-06 19:50 0906292033 Guldhedens IK - IBF Backadalen 1 - 5 Henry Tames, Lazo Cesto Valhalla
2009-12-13 14:30 0906292038 Lindome IBK - Floda IBK 5 - 8 Henrik Haglund, Adem Can Almåshallen B
2009-12-13 20:30 0906292040 Surte IS IBK - IBF Backadalen 4 - 2 Rickard Anneräng, Mats Sällberg Ale Kulturrum
2009-12-19 16:30 0906292042 Guldhedens IK - Lindome IBK 9 - 5 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Valhalla
2009-12-20 14:00 0906292043 Floda IBK - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 0 Arne Olsson, Ingemar Hansson Alléhallen
2010-01-15 18:30 0906292046 Sportlife Kungälvs IBK - Guldhedens IK 11 - 1 Torbjörn Zahner, Amir Huseinovic Kastellegårdshallen
2010-01-15 19:30 0906292047 Lindome IBK - IBF Backadalen 3 - 6 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Almåshallen B
2010-01-21 20:45 0906292052 Floda IBK - Surte IS IBK 1 - 3 Henrik Blomqvist, Adem Can Alléhallen
2010-01-24 15:30 0906292050 IBF Backadalen - Sportlife Kungälvs IBK 5 - 1 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Skälltorpsskolan
2010-01-31 17:30 0906292056 Surte IS IBK - Lindome IBK 7 - 4 Bjarne Wesenlund, Kent Österström Ale Kulturrum
2010-03-11 19:25 0906292053 Floda IBK - Guldhedens IK 10 - 2 Milan Siljegovic, Adem Can Alléhallen
2010-02-04 18:40 0906292057 Lindome IBK - Surte IS IBK 3 - 8 Adem Can, Vjekoslav Pandjic Almåshallen B
2010-02-07 19:15 0906292060 Guldhedens IK - Floda IBK 4 - 0 Henrik Haglund, Tony Cederholm Valhalla
2009-09-27 16:10 0906292061 Surte IS IBK - Floda IBK 6 - 3 Maria Granaas, Eleonore Green Ale Kulturrum
2010-03-13 17:35 0906292063 Sportlife Kungälvs IBK - IBF Backadalen 6 - 3 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Kastellegårdshallen
2010-02-25 19:40 0906292066 IBF Backadalen - Lindome IBK 4 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adem Can
2010-02-28 17:30 0906292067 Guldhedens IK - Sportlife Kungälvs IBK 2 - 8 Kim Nielsen, Henry Tames Lisebergshallen
2010-03-07 14:00 0906292071 Lindome IBK - Guldhedens IK 2 - 4 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Almåshallen B
2010-03-07 15:20 0906292070 Sportlife Kungälvs IBK - Floda IBK 6 - 5 Daniel Lindblom, Maximilian Ziegler Kastellegårdshallen
2010-03-14 12:30 0906292075 Floda IBK - Lindome IBK 4 - 7 Håkan Engquist Alléhallen
2010-03-14 15:00 0906292073 IBF Backadalen - Surte IS IBK 0 - 7 Therese Magnusson, Adem Can Skälltorpsskolan
2010-03-19 18:40 0906292080 IBF Backadalen - Guldhedens IK 1 - 2 Torbjörn Zahner, Fredrik Bergstrand Lundbystrand
2010-03-21 17:30 0906292077 Surte IS IBK - Sportlife Kungälvs IBK 5 - 0 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Ale Kulturrum
2010-03-25 19:45 0906292081 Guldhedens IK - Surte IS IBK 2 - 2 Arne Olsson, Vjekoslav Pandjic Valhalla
2010-03-28 14:30 0906292082 Floda IBK - IBF Backadalen 2 - 3 Jesper Axelsson, Håkan Engquist Alléhallen
2010-03-28 19:00 0906292084 Sportlife Kungälvs IBK - Lindome IBK 9 - 3 Philip Klementsson, Mikael Heno Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Surte IS IBK 15 11 2 2 73-30 43 35
2. Guldhedens IK 14 7 2 5 42-65 -23 23
3. Sportlife Kungälvs IBK 14 6 1 7 51-45 6 19
4. IBF Backadalen 15 6 1 8 45-50 -5 19
5. Floda IBK 15 5 1 9 50-52 -2 16
6. Lindome IBK 15 5 1 9 54-73 -19 16
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis