Herrar Division 5 (2009/10)

Gruppspel
Herrar Division 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-26 14:00 0912150002 Nora IBK B - Kumla IBK B 5 - 6 Marco Mustonen, Petter Seger Undén Idrottshuset, Nora
2009-09-26 19:15 0912150003 IBF Örebro Ungdom B - Örebro DIBF 8 - 3 Mathias Olausson, Felix Ahl Birgittaskolan
2009-09-27 10:00 0912150001 Brickebackens IF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 6 - 2 Michael Nilsson, Mathias Olausson Birgittaskolan
2009-09-27 12:30 0912150004 Lekebergs IBF B - Askersunds IBK B 4 - 6 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Fjugesta Bollhall
2009-09-27 15:30 0912150006 Lillån IBK C - IBK Laxå 6 - 5 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Lillåns skola
2009-10-03 15:00 0912150010 IBK Laxå - Lekebergs IBF B 10 - 6 Mathias Olausson, Eddie Pettersson Laxå-hallen
2009-10-04 10:00 0912150007 Örebro DIBF - Brickebackens IF 8 - 8 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Birgittaskolan
2009-10-04 10:30 0912150011 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Silvergruvans IBF B 9 - 4 Eddie Pettersson, Anders Nordlund Odenskolans Sporthall
2009-10-04 11:15 0912150012 Kumla IBK B - Lillån IBK C 1 - 3 Stefan Flyktman, Robert Forslind Lovrencic Kumlahallen
2009-10-04 15:00 0912150008 Askersunds IBK B - Nora IBK B 8 - 8 Tobias Koivukorpi, Rasmus Ekelund Närlundahallen
2009-10-10 16:30 0912150013 Brickebackens IF - Kumla IBK B 6 - 8 Christoffer Lette, Berndt Swärd Birgittaskolan
2009-10-10 17:00 0912150014 Nora IBK B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 10 - 4 Stefan Flyktman, Kalle Eriksson Idrottshuset, Nora
2009-10-11 10:00 0912150015 IBF Örebro Ungdom B - Askersunds IBK B 10 - 3 Mathias Olausson, Felix Ahl Birgittaskolan
2009-10-11 12:30 0912150016 Lekebergs IBF B - Örebro DIBF 4 - 7 Kalle Eriksson, Tony Wennberg Fjugesta Bollhall
2009-10-11 15:00 0912150017 Silvergruvans IBF B - IBK Laxå 7 - 6 Mikael Åman, Tobias Koivukorpi Sporthallen, Hällefors
2009-10-17 15:00 0912150020 IBK Laxå - Nora IBK B 7 - 8 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Laxå-hallen
2009-10-17 18:30 0912150022 Kumla IBK B - Lekebergs IBF B 7 - 4 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Kumlahallen
2009-10-18 10:30 0912150021 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - IBF Örebro Ungdom B 6 - 9 Kalle Eriksson, Håkan Mellblom Odenskolans Sporthall
2009-10-18 12:30 0912150023 Örebro DIBF - Silvergruvans IBF B 6 - 6 Mikael Åman, Eddie Pettersson Birgittaskolan
2009-10-18 15:00 0912150024 Askersunds IBK B - Lillån IBK C 3 - 5 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Närlundahallen
2009-10-24 19:00 0912150027 IBF Örebro Ungdom B - Kumla IBK B 4 - 2 Christher Johansson, Kalle Eriksson Birgittaskolan
2009-10-24 20:30 0912150030 Lillån IBK C - Örebro DIBF 2 - 8 Tobias Koivukorpi, Stefan Flyktman Lillåns skola
2009-10-25 10:00 0912150025 Brickebackens IF - IBK Laxå 6 - 11 Micael Svensson, Berndt Swärd Birgittaskolan
2009-10-25 12:30 0912150028 Lekebergs IBF B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 1 - 9 Mathias Olausson, Eddie Pettersson Fjugesta Bollhall
2009-10-25 15:00 0912150029 Silvergruvans IBF B - Askersunds IBK B 6 - 7 Kalle Eriksson, Tony Wennberg Sporthallen, Hällefors
2009-10-28 19:00 0912150032 IBK Laxå - IBF Örebro Ungdom B 4 - 8 Kalle Eriksson, Håkan Mellblom Laxå-hallen
2009-10-28 19:00 0912150033 Askersunds IBK B - Brickebackens IF 2 - 7 Rasmus Ekelund, Tobias Koivukorpi Närlundahallen
2009-10-28 20:00 0912150036 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Lillån IBK C 6 - 6 Anders Nordlund, Christher Johansson Odenskolans Sporthall
2009-11-01 17:30 0912150031 Örebro DIBF - Nora IBK B 7 - 2 Mikael Åman, Eddie Pettersson Birgittaskolan
2009-11-01 17:45 0912150035 Silvergruvans IBF B - Kumla IBK B 7 - 9 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Sporthallen, Hällefors
2009-11-06 20:00 0912150038 Nora IBK B - Silvergruvans IBF B 10 - 5 Tobias Koivukorpi, Rasmus Ekelund Idrottshuset, Nora
2009-11-07 15:30 0912150037 Brickebackens IF - IBF Örebro Ungdom B 7 - 13 Mathias Olausson, Michael Nilsson Birgittaskolan
2009-11-07 18:15 0912150039 Lillån IBK C - Lekebergs IBF B 6 - 2 Daniel Kallin, Tobias Koivukorpi Lillåns skola
2009-11-08 10:30 0912150040 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Örebro DIBF 10 - 13 Stefan Flyktman, Kalle Eriksson Odenskolans Sporthall
2009-11-08 15:00 0912150042 Askersunds IBK B - IBK Laxå 7 - 9 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Närlundahallen
2009-11-13 20:00 0912150044 Silvergruvans IBF B - Brickebackens IF 6 - 5 Stefan Flyktman, Anders Nordlund Sporthallen, Hällefors
2009-11-14 18:30 0912150047 Kumla IBK B - Askersunds IBK B 6 - 6 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Kumlahallen
2009-11-15 10:00 0912150045 IBF Örebro Ungdom B - Lillån IBK C 10 - 5 Christher Johansson, Felix Ahl Birgittaskolan
2009-11-15 12:30 0912150043 Lekebergs IBF B - Nora IBK B 4 - 5 Stefan Flyktman, Anders Nordlund Fjugesta Bollhall
2009-11-15 17:30 0912150048 Örebro DIBF - IBK Laxå 4 - 3 Mathias Olausson, Eddie Pettersson Birgittaskolan
2009-11-21 15:00 0912150054 IBK Laxå - Kumla IBK B 4 - 6 Tony Wennberg, Kalle Eriksson Laxå-hallen
2009-11-21 16:00 0912150050 Brickebackens IF - Lekebergs IBF B 10 - 4 Isak Angerbjörn, Christher Johansson Birgittaskolan
2009-11-21 17:30 0912150051 Nora IBK B - Lillån IBK C 4 - 2 Daniel Kallin, Daniel Persson Idrottshuset, Nora
2009-11-21 18:30 0912150049 IBF Örebro Ungdom B - Silvergruvans IBF B 7 - 6 Mikael Åman, Rasmus Ekelund Birgittaskolan
2009-11-22 10:30 0912150052 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Askersunds IBK B 5 - 9 Michael Nilsson, Mathias Olausson Odenskolans Sporthall
2009-11-27 20:00 0912150055 Nora IBK B - Brickebackens IF 8 - 4 Mikael Åman, Felix Ahl Idrottshuset, Nora
2009-11-28 16:00 0912150058 Kumla IBK B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 5 - 4 Mathias Olausson, Eddie Pettersson Skogstorpskolan
2009-11-29 15:30 0912150056 Lekebergs IBF B - IBF Örebro Ungdom B 0 - 11 Daniel Kallin, Daniel Persson Fjugesta Bollhall
2009-11-29 17:30 0912150059 Askersunds IBK B - Örebro DIBF 6 - 6 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Närlundahallen
2009-12-11 20:15 0912150057 Lillån IBK C - Silvergruvans IBF B 10 - 4 Christher Johansson, Kalle Eriksson Lillåns skola
2009-11-29 10:30 0912150064 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - IBK Laxå 7 - 8 Eddie Pettersson, Mathias Olausson Odenskolans Sporthall
2009-12-03 20:00 0912150062 Nora IBK B - IBF Örebro Ungdom B 5 - 10 Daniel Kallin, Tony Wennberg Idrottshuset, Nora
2009-12-05 09:15 0912150061 Brickebackens IF - Lillån IBK C 6 - 2 Daniel Kallin, Felix Ahl Mellringehallen
2009-12-06 15:00 0912150063 Silvergruvans IBF B - Lekebergs IBF B 10 - 7 Sven-Olov Berggren, Jan Sandström Sporthallen, Hällefors
2009-12-10 20:30 0912150065 Örebro DIBF - Kumla IBK B 5 - 12 Tony Wennberg, Rasmus Ekelund Birgittaskolan
2009-12-12 12:30 0912150069 Örebro DIBF - IBF Örebro Ungdom B 6 - 4 Mikael Åman, Rasmus Ekelund Birgittaskolan
2009-12-13 10:30 0912150067 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Brickebackens IF 6 - 12 Mathias Olausson, Felix Ahl Odenskolans Sporthall
2009-12-13 15:00 0912150070 Askersunds IBK B - Lekebergs IBF B 14 - 6 Tony Wennberg, Kalle Eriksson Närlundahallen
2009-12-13 15:00 0912150072 IBK Laxå - Lillån IBK C 5 - 5 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Laxå-hallen
2009-12-13 18:00 0912150068 Kumla IBK B - Nora IBK B 10 - 6 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Skogstorpskolan
2009-12-15 20:30 0912150073 Brickebackens IF - Örebro DIBF 5 - 8 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2009-12-18 20:00 0912150077 Silvergruvans IBF B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 5 - 7 Daniel Kallin, Rasmus Ekelund Sporthallen, Hällefors
2009-12-19 12:00 0912150074 Nora IBK B - Askersunds IBK B 7 - 10 Daniel Kallin, Mathias Olausson Idrottshuset, Nora
2009-12-19 20:30 0912150078 Lillån IBK C - Kumla IBK B 9 - 7 Daniel Kallin, Felix Ahl Lillåns skola
2009-12-20 12:30 0912150076 Lekebergs IBF B - IBK Laxå 7 - 6 Tony Wennberg, Daniel Kallin Fjugesta Bollhall
2010-01-09 15:00 0912150083 IBK Laxå - Silvergruvans IBF B 14 - 6 Mikael Åman, Mathias Olausson Laxå-hallen
2010-01-09 18:30 0912150079 Kumla IBK B - Brickebackens IF 14 - 8 Tony Wennberg, Josefine Hedelind Kumlahallen
2010-01-10 10:30 0912150080 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Nora IBK B 6 - 2 Tobias Koivukorpi, Rasmus Ekelund Odenskolans Sporthall
2010-01-10 15:00 0912150081 Askersunds IBK B - IBF Örebro Ungdom B 4 - 5 Tobias Koivukorpi, Rasmus Ekelund Närlundahallen
2010-01-10 17:30 0912150082 Örebro DIBF - Lekebergs IBF B 6 - 3 Daniel Kallin, Felix Ahl Birgittaskolan
2010-01-16 12:00 0912150086 Nora IBK B - IBK Laxå 1 - 11 Lars Fridell, Josefine Hedelind Idrottshuset, Nora
2010-01-16 18:15 0912150087 IBF Örebro Ungdom B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 9 - 2 Andreas Jansson, Minal Landin Birgittaskolan
2010-01-16 18:15 0912150090 Lillån IBK C - Askersunds IBK B 2 - 6 Mikael Åman, Felix Ahl Lillåns skola
2010-01-17 11:30 0912150088 Lekebergs IBF B - Kumla IBK B 11 - 10 Rasmus Ekelund, Tobias Koivukorpi Fjugesta Bollhall
2010-01-17 15:00 0912150089 Silvergruvans IBF B - Örebro DIBF 12 - 4 Tony Wennberg, Kalle Eriksson Sporthallen, Hällefors
2010-01-20 20:00 0912150094 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Lekebergs IBF B 9 - 7 Stefan Flyktman, Felix Ahl Odenskolans Sporthall
2010-01-23 11:30 0912150093 Kumla IBK B - IBF Örebro Ungdom B 1 - 7 Mikael Åman, Felix Ahl Kumlahallen
2010-01-23 15:00 0912150091 IBK Laxå - Brickebackens IF 5 - 6 Daniel Kallin, Daniel Persson Laxå-hallen
2010-01-24 12:30 0912150096 Örebro DIBF - Lillån IBK C 11 - 2 Daniel Persson, Daniel Kallin Birgittaskolan
2010-01-24 15:00 0912150095 Askersunds IBK B - Silvergruvans IBF B 8 - 3 Tony Wennberg, Kalle Eriksson Närlundahallen
2010-01-29 20:00 0912150097 Nora IBK B - Örebro DIBF 3 - 9 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Idrottshuset, Nora
2010-01-30 12:30 0912150098 IBF Örebro Ungdom B - IBK Laxå 5 - 5 Josefine Hedelind, Christher Johansson Birgittaskolan
2010-01-30 13:30 0912150101 Kumla IBK B - Silvergruvans IBF B 12 - 9 Henrik Zegelsson, Joakim Björnstad Skogstorpskolan
2010-01-30 20:30 0912150102 Lillån IBK C - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 4 - 7 Stefan Flyktman, Anders Nordlund Lillåns skola
2010-01-31 12:30 0912150099 Brickebackens IF - Askersunds IBK B 7 - 10 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Birgittaskolan
2010-02-13 15:00 0912150108 IBK Laxå - Askersunds IBK B 4 - 9 Tony Wennberg, Kalle Eriksson Laxå-hallen
2010-02-13 15:30 0912150103 IBF Örebro Ungdom B - Brickebackens IF 4 - 4 Stefan Flyktman, Rasmus Ekelund Birgittaskolan
2010-02-14 10:00 0912150106 Örebro DIBF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 8 - 5 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2010-02-14 12:30 0912150105 Lekebergs IBF B - Lillån IBK C 14 - 9 Mikael Åman, Josefine Hedelind Fjugesta Bollhall
2010-02-14 17:00 0912150104 Silvergruvans IBF B - Nora IBK B 6 - 3 Stefan Flyktman, Tomas Persson Sporthallen, Hällefors
2010-02-14 17:30 0912150113 Askersunds IBK B - Kumla IBK B 10 - 9 Kalle Eriksson, Tony Wennberg Närlundahallen
2010-02-19 20:00 0912150109 Nora IBK B - Lekebergs IBF B 22 - 7 Tobias Koivukorpi, Rasmus Ekelund Idrottshuset, Nora
2010-02-20 15:00 0912150114 IBK Laxå - Örebro DIBF 3 - 6 Michael Nilsson, Mikael Åman Laxå-hallen
2010-02-20 18:15 0912150111 Lillån IBK C - IBF Örebro Ungdom B 8 - 12 Berndt Swärd, Stefan Flyktman Lillåns skola
2010-03-13 16:00 0912150110 Brickebackens IF - Silvergruvans IBF B 15 - 7 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2010-02-23 18:00 0912150116 Lekebergs IBF B - Brickebackens IF 3 - 21 Eddie Pettersson, Stefan Flyktman Fjugesta Bollhall
2010-02-27 19:00 0912150120 Kumla IBK B - IBK Laxå 16 - 4 Tobias Koivukorpi, Tony Wennberg Kumlahallen
2010-02-27 20:15 0912150117 Lillån IBK C - Nora IBK B 9 - 9 Stefan Flyktman, Joakim Björnstad Lillåns skola
2010-02-28 17:45 0912150115 Silvergruvans IBF B - IBF Örebro Ungdom B 5 - 17 Robin Johansson, Håkan Mellblom Sporthallen, Hällefors
2010-03-01 19:00 0912150118 Askersunds IBK B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 18 - 8 Eddie Pettersson, Stefan Flyktman Närlundahallen
2010-03-06 17:45 0912150122 IBF Örebro Ungdom B - Lekebergs IBF B 11 - 4 Tony Wennberg, Josefine Hedelind Birgittaskolan
2010-03-07 10:00 0912150121 Brickebackens IF - Nora IBK B 14 - 6 Henrik Zegelsson, Petter Seger Undén Birgittaskolan
2010-03-07 10:30 0912150124 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Kumla IBK B 7 - 16 Joakim Björnstad, Tony Wennberg Odenskolans Sporthall
2010-03-07 12:30 0912150125 Örebro DIBF - Askersunds IBK B 3 - 6 Henrik Zegelsson, Stefan Flyktman Birgittaskolan
2010-03-07 17:00 0912150123 Silvergruvans IBF B - Lillån IBK C 4 - 7 Eddie Pettersson, Mathias Olausson Sporthallen, Hällefors
2010-03-14 17:00 0912150127 Lillån IBK C - Brickebackens IF 3 - 9 Per Andreasson, Tomas Persson Lillåns skola
2010-03-14 17:00 0912150128 IBF Örebro Ungdom B - Nora IBK B 14 - 3 Mattias Ellgren, Kim Hedrén Mellringehallen
2010-03-14 17:00 0912150129 Lekebergs IBF B - Silvergruvans IBF B 12 - 7 Joakim Björnstad, Christher Johansson Fjugesta Bollhall
2010-03-14 17:00 0912150130 IBK Laxå - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 8 - 5 Berndt Swärd, Michael Nilsson Laxå-hallen
2010-03-14 17:00 0912150131 Kumla IBK B - Örebro DIBF 8 - 3 Mikael Åman, Eddie Pettersson Kumlahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF Örebro Ungdom B 20 17 2 (0) 1 178-83 95 53
2. Kumla IBK B 20 13 1 (0) 6 165-122 43 40
3. Askersunds IBK B 20 12 3 (0) 5 152-120 32 39
4. Örebro DIBF 20 12 3 (0) 5 131-112 19 39
5. Brickebackens IF 20 10 2 (0) 8 166-130 36 32
6. Lillån IBK C 20 7 3 (0) 10 105-133 -28 24
7. IBK Laxå 20 7 2 (0) 11 132-131 1 23
8. Nora IBK B 20 7 2 (0) 11 127-153 -26 23
9. Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 20 6 1 (0) 13 124-160 -36 19
10. Silvergruvans IBF B 20 5 1 (0) 14 125-175 -50 16
11. Lekebergs IBF B 20 4 0 (0) 16 110-196 -86 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis