Flickor C (2010/11)

Gruppspel
Flickor C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-16 11:15 1016640001 Telge SIBK - Katrineholms IBF 4 - 4 Jakob Ingemansson, Oliver Söderman Västergård Arena
2010-10-16 12:15 1016640004 IFK Gnesta - Nykvarns IF 6 - 3 Emma Bräck, Kjell-olof Ingvar Rolin Frejahallen
2010-10-16 13:45 1016640002 Trosa Edanö IBK - Onyx IBK 10 - 3 Guy Fromholz, Mika Ristanen Hedebyhallen
2010-10-17 12:30 1016640003 Flens IBF - Järna SK Hölö Järna IB 0 - 7 Tommy Arvsell, Daniel Neuman Malmköpings Sporthall
2010-10-23 10:00 1016640008 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 2 - 7 Tobias Holmström, Marko Maikkunen Västergård Arena
2010-10-23 12:30 1016640007 Onyx IBK - Flens IBF 0 - 6 Bemir Brkic, Nermin Cakici Herrhagsskolan
2010-10-24 12:30 1016640006 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Gnesta 4 - 6 Carolina Noren, Kim Ekenhall Hölö Allaktivitetshall
2010-10-24 18:30 1016640005 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 3 - 7 Kim Edoff, Tomas Sirrewius Duveholmshallen
2010-11-06 09:30 1016640011 IFK Gnesta - Onyx IBK 23 - 2 Therese Jonsson, Kim Ekenhall Frejahallen
2010-11-07 12:00 1016640010 Flens IBF - Telge SIBK 3 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Hammarvallen
2010-11-07 12:30 1016640012 Nykvarns IF - Järna SK Hölö Järna IB 2 - 4 Jonathan Varli, Tobias Holmström Björkestahallen
2010-12-11 10:30 1016640009 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 2 - 1 Kristoffer Skjutar Hedebyhallen
2010-11-12 18:30 1016640013 Katrineholms IBF - Järna SK Hölö Järna IB 0 - 4 Hampus Gill, Oscar Gill Duveholmshallen
2010-11-13 09:30 1016640014 Onyx IBK - Nykvarns IF 5 - 4 Alen Turcinhodzic, Fredrik Strandlund Nyköpings Sporthall
2010-11-13 14:30 1016640015 Telge SIBK - IFK Gnesta 3 - 10 Dennis Schmidt, Edward Rannamees Västergård Arena
2010-11-14 10:00 1016640016 Trosa Edanö IBK - Flens IBF 3 - 3 Kristoffer Skjutar, Emma Bräck Hedebyhallen
2010-11-20 10:30 1016640018 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 3 - 3 Richard Himberg, Daniel Högström Frejahallen
2010-11-20 13:30 1016640017 Flens IBF - Katrineholms IBF 2 - 1 Hampus Gill, Oscar Gill Hammarvallen
2010-11-20 16:30 1016640019 Nykvarns IF - Telge SIBK 1 - 4 Szilvia Schmidt Björkestahallen
2010-11-21 11:15 1016640020 Järna SK Hölö Järna IB - Onyx IBK 10 - 2 Filip Odell, Szilvia Schmidt Hölö Allaktivitetshall
2010-11-27 10:15 1016640023 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 1 - 4 Kristoffer Skjutar Hedebyhallen
2010-11-28 11:15 1016640022 Telge SIBK - Järna SK Hölö Järna IB 0 - 10 Josef Celik, Sanchez Maximiliano Zapata Västergård Arena
2010-11-28 13:45 1016640024 Flens IBF - IFK Gnesta 2 - 3 Martin Dalsgard, Martin Morén Hammarvallen
2011-02-16 19:30 1016640021 Katrineholms IBF - Onyx IBK 4 - 4 Daniel Neuman, Oscar Gill Duveholmshallen
2010-12-04 10:45 1016640025 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 13 - 1 Therese Jonsson, Viktor Taengh Frejahallen
2010-12-05 10:00 1016640028 Onyx IBK - Telge SIBK 4 - 5 Andras David, Aron Monszpart Nyköpings Sporthall
2010-12-05 11:15 1016640027 Järna SK Hölö Järna IB - Trosa Edanö IBK 7 - 3 Kjell-olof Ingvar Rolin, Edward Rannamees Hölö Allaktivitetshall
2011-03-20 10:30 1016640026 Nykvarns IF - Flens IBF 8 - 5 Richard Himberg, Guy Fromholz Björkestahallen
2010-12-15 18:30 1016640032 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 3 - 8 Jouni Kekkonen Duveholmshallen
2010-12-18 11:15 1016640029 Telge SIBK - Onyx IBK 1 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Västergård Arena
2010-12-18 15:00 1016640031 Flens IBF - Nykvarns IF 8 - 4 Oscar Gill, Hampus Gill Hammarvallen
2010-12-19 10:00 1016640030 Trosa Edanö IBK - Järna SK Hölö Järna IB 4 - 2 Kristoffer Skjutar, Emma Bräck Hedebyhallen
2011-01-15 12:45 1016640036 Onyx IBK - Katrineholms IBF 0 - 3 Pontus Neander, Jonathan Varli Nyköpings Sporthall
2011-01-16 10:30 1016640034 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 1 - 10 Ludvig Bröms, Rasmus Lindkvist Björkestahallen
2011-01-16 12:45 1016640035 Järna SK Hölö Järna IB - Telge SIBK 7 - 0 Robin Johansson, Tobias Holmström Hölö Allaktivitetshall
2011-01-16 16:30 1016640033 IFK Gnesta - Flens IBF 2 - 0 Admir Brkic, Bemir Brkic Frejahallen
2011-01-21 19:15 1016640038 Telge SIBK - Nykvarns IF 9 - 7 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Västergård Arena
2011-01-22 10:00 1016640040 Katrineholms IBF - Flens IBF 2 - 4 Daniel Neuman, Tommy Arvsell Duveholmshallen
2011-01-22 11:30 1016640039 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 2 - 4 Kristoffer Skjutar, Viktor Taengh Hedebyhallen
2011-01-22 14:15 1016640037 Onyx IBK - Järna SK Hölö Järna IB 2 - 7 Alen Turcinhodzic, Josef Cakici Nyköpings Sporthall
2011-01-29 09:30 1016640042 IFK Gnesta - Telge SIBK 6 - 4 Emma Bräck, Viktor Taengh Frejahallen
2011-01-29 12:30 1016640041 Flens IBF - Trosa Edanö IBK 1 - 1 Hampus Gill, Oscar Gill Hammarvallen
2011-01-29 18:15 1016640043 Nykvarns IF - Onyx IBK 9 - 3 Ludvig Bröms, Rasmus Lindkvist Björkestahallen
2011-01-30 12:30 1016640044 Järna SK Hölö Järna IB - Katrineholms IBF 5 - 1 Aron Monszpart, Andras David Hölö Allaktivitetshall
2011-02-12 13:15 1016640047 Telge SIBK - Flens IBF 4 - 3 Marko Maikkunen, Pontus Neander Västergård Arena
2011-02-12 18:00 1016640046 Onyx IBK - IFK Gnesta 0 - 12 Vesa Petterson, Tomas Sirrewius Nyköpings Sporthall
2011-02-13 10:15 1016640045 Järna SK Hölö Järna IB - Nykvarns IF 9 - 0 Tobias Holmström, Robin Johansson Hölö Allaktivitetshall
2011-02-13 11:45 1016640048 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 0 - 3 Kim Edoff, Tomas Sirrewius Duveholmshallen
2011-02-19 16:30 1016640052 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 4 - 3 Roger Borgs, Björn Landin Björkestahallen
2011-03-05 12:30 1016640050 Flens IBF - Onyx IBK 4 - 3 Mathias Lindvall, Szilvia Schmidt Hammarvallen
2011-03-05 13:30 1016640051 IFK Gnesta - Järna SK Hölö Järna IB 7 - 4 Peter Gustafsson, Kalle Hedengren Frejahallen
2011-03-20 13:15 1016640049 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 2 - 2 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Hedebyhallen
2011-03-12 12:00 1016640055 Onyx IBK - Trosa Edanö IBK 2 - 4 Alen Turcinhodzic, Fredrik Strandlund Nyköpings Sporthall
2011-03-12 12:15 1016640053 Nykvarns IF - IFK Gnesta 3 - 9 Ludvig Bröms, Josef Johancsik Björkestahallen
2011-03-12 12:45 1016640056 Katrineholms IBF - Telge SIBK 0 - 3 Hampus Gill, Oscar Gill Duveholmshallen
2011-03-13 11:30 1016640054 Järna SK Hölö Järna IB - Flens IBF 2 - 1 Tobias Holmström, Robin Johansson Hölö Allaktivitetshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IFK Gnesta 14 13 1 0 112-34 78 40
2. Järna SK Hölö Järna IB 14 11 0 3 82-28 54 33
3. Trosa Edanö IBK 14 7 4 3 55-35 20 25
4. Flens IBF 14 6 2 6 42-42 0 20
5. Telge SIBK 14 5 2 7 43-66 -23 17
6. Nykvarns IF 14 5 0 9 57-79 -22 15
7. Onyx IBK 14 2 1 11 32-102 -70 7
8. Katrineholms IBF 14 1 2 11 26-63 -37 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis