P13A (97) (2010/11)

Gruppspel
P13A (97)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-01 19:00 1017530006 Tobo/Örbyhus FF 1 - Gottsunda IBF 1 7 - 3 Georgios Papadakis, Ingemar Bodin Örbyhus Sporthall
2010-10-02 10:10 1017530003 Björklinge BK - Arlanda IBK 1 3 - 10 Albin Ruhl, Ken Johansson Björklinge Sporthall
2010-10-03 13:50 1017530001 SK Vide Blå (1) - Hagunda IF 1 1 - 16 Henrik Wallenborg, Georgios Papadakis Alsike sporthall
2010-10-03 15:20 1017530002 Storvreta Ungdom IBK 1 - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 3 - 3 Lars Gustafsson, Josefin Nilsson Ärentunaskolan
2010-10-08 20:20 1017530005 IK Sirius IBK - Rasbo IK 8 - 2 Carolina Svensson, Georgios Papadakis Allianshallen C
2010-10-08 20:20 1017530012 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Tobo/Örbyhus FF 1 3 - 7 Johannes Widén, Martin Gustafsson Allianshallen B
2010-10-09 10:30 1017530010 Midas IBK - Gottsunda IBF 1 7 - 4 Lars Gustafsson, Peter Blombergsson Hallstaviks Sporthall
2010-10-10 12:30 1017530007 Arlanda IBK 1 - SK Vide Blå (1) 9 - 1 Georgios Papadakis, Jakob Åkerlund Ekilla Sporthall
2010-10-10 12:40 1017530011 Hagunda IF 1 - IK Sirius IBK 6 - 3 Lars-Olov Englund, Ronnie Eriksson Allianshallen C
2010-10-10 13:50 1017530009 Rasbo IK - Björklinge BK 8 - 5 Thomas Tanskanen, Marcus Sedvall Hall 2000
2010-10-15 19:00 1017530018 Tobo/Örbyhus FF 1 - Rasbo IK 8 - 5 Ronnie Eriksson, Lars-Olov Englund Örbyhus Sporthall
2010-10-16 10:30 1017530016 Midas IBK - Arlanda IBK 1 1 - 7 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Hallstaviks Sporthall
2010-10-17 14:10 1017530017 IK Sirius IBK - Gottsunda IBF 1 3 - 6 Jakob Åkerlund, Ronnie Eriksson Allianshallen C
2010-10-17 15:00 1017530013 SK Vide Blå (1) - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 2 - 3 Alfred Holmström, Christoffer Flemström Alsike sporthall
2010-10-17 16:20 1017530014 Storvreta Ungdom IBK 1 - Hagunda IF 1 1 - 8 Martin Holgersson, Georgios Papadakis Ärentunaskolan
2010-10-23 11:45 1017530022 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Midas IBK 8 - 0 Simon Hillerius Öberg, Henrik Wallenborg Gamlishallen
2010-10-23 17:10 1017530021 Hagunda IF 1 - Björklinge BK 7 - 1 Peter Blombergsson, Johannes Widén Allianshallen C
2010-10-23 18:00 1017530023 Arlanda IBK 1 - IK Sirius IBK 6 - 2 Arvid Englund, Ian Engblom Ekilla Sporthall
2010-10-24 18:20 1017530019 Rasbo IK - SK Vide Blå (1) 7 - 8 Sarah Ejderskog, Marcus Sedvall Hall 2000
2010-10-26 18:30 1017530020 Gottsunda IBF 1 - Storvreta Ungdom IBK 1 2 - 7 Henrik Wallenborg, Simon Hillerius Öberg Gottsundahallen
2010-10-30 10:20 1017530026 Storvreta Ungdom IBK 1 - Rasbo IK 12 - 8 Jonas Nordqvist, Ian Engblom Vattholma Sporthall
2010-10-30 10:30 1017530028 Midas IBK - Hagunda IF 1 3 - 5 Olle Isacsson, Anders Leander Hallstaviks Sporthall
2010-10-30 12:20 1017530027 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 2 - 6 Albin Ruhl, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2010-10-30 14:30 1017530030 Tobo/Örbyhus FF 1 - Arlanda IBK 1 1 - 4 Simon Johansson, Björn Björkman Örbyhus Sporthall
2010-10-31 12:40 1017530025 SK Vide Blå (1) - Gottsunda IBF 1 5 - 8 Georgios Papadakis, Joakim Lönnberg Alsike sporthall
2010-11-13 16:00 1017530031 Arlanda IBK 1 - Storvreta Ungdom IBK 1 9 - 6 Lars-Olov Englund, Ronnie Eriksson Ekilla Sporthall
2010-11-14 11:30 1017530034 Rasbo IK - Midas IBK 4 - 4 Ronnie Eriksson, Lars-Olov Englund Hall 2000
2010-11-14 12:10 1017530032 Gottsunda IBF 1 - Björklinge BK 7 - 5 Rickard Ekwall, Axel Sigge Gottsundahallen
2010-11-14 14:10 1017530036 Hagunda IF 1 - Tobo/Örbyhus FF 1 5 - 2 Ronnie Eriksson, Lars-Olov Englund Allianshallen C
2010-11-17 18:00 1017530035 IK Sirius IBK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 4 - 2 Andreas Eriksson, Timo Palokangas Allianshallen C
2010-11-19 19:00 1017530039 Tobo/Örbyhus FF 1 - Midas IBK 3 - 3 Leif Ericsson, Emma Holmqvist Örbyhus Sporthall
2010-11-20 11:45 1017530041 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Rasbo IK 3 - 0 Timo Palokangas, Jakob Kolsmyr Gamlishallen
2010-11-20 18:40 1017530040 Hagunda IF 1 - Arlanda IBK 1 4 - 1 Carolina Svensson, Sarah Ejderskog Allianshallen C
2010-11-21 15:00 1017530037 SK Vide Blå (1) - Björklinge BK 2 - 4 Björn Björkman, Ulf Larsson Alsike sporthall
2010-11-21 15:10 1017530038 Storvreta Ungdom IBK 1 - IK Sirius IBK 3 - 5 Georgios Papadakis, Christer Andersson Ärentunaskolan
2010-11-27 10:30 1017530043 Midas IBK - Storvreta Ungdom IBK 1 8 - 8 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Hallstaviks Sporthall
2010-11-27 13:20 1017530045 Björklinge BK - Tobo/Örbyhus FF 1 5 - 7 Robin Nordström, Albin Ruhl Björklinge Sporthall
2010-11-28 12:30 1017530046 Hagunda IF 1 - Rasbo IK 12 - 2 Axel Sigge, Rickard Ekwall Fyrishov A
2010-11-28 16:50 1017530048 Arlanda IBK 1 - Gottsunda IBF 1 10 - 4 Georgios Papadakis, Robin Nordström Ekilla Sporthall
2010-11-28 18:30 1017530044 IK Sirius IBK - SK Vide Blå (1) 2 - 3 Fredrik Holtz, Matti Eronen Allianshallen B
2010-12-04 14:10 1017530049 Björklinge BK - IK Sirius IBK 4 - 2 Matti Eronen, Ronnie Eriksson Björklinge Sporthall
2010-12-04 16:40 1017530050 SK Vide Blå (1) - Midas IBK 9 - 6 Christoffer Flemström, Alfred Holmström Hälsohuset
2010-12-05 11:00 1017530054 Gottsunda IBF 1 - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 1 - 4 Timo Palokangas, Jasmin Telo Gottsundahallen
2010-12-05 14:20 1017530051 Storvreta Ungdom IBK 1 - Tobo/Örbyhus FF 1 6 - 2 Emil Björling, Ronnie Eriksson Ärentunaskolan
2010-12-05 16:00 1017530053 Arlanda IBK 1 - Rasbo IK 9 - 2 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Ekilla Sporthall
2010-12-11 10:30 1017530056 Midas IBK - Björklinge BK 6 - 2 Christer Andersson, Jan Erik Kristofersson Hallstaviks Sporthall
2010-12-12 12:10 1017530055 Storvreta Ungdom IBK 1 - SK Vide Blå (1) 8 - 2 Martin Gustafsson, Jakob Kolsmyr Ärentunaskolan
2010-12-12 12:20 1017530060 Gottsunda IBF 1 - Rasbo IK 5 - 3 Björn Björkman, Christer Andersson Gottsundahallen
2010-12-12 19:20 1017530058 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Hagunda IF 1 4 - 5 Jakob Åkerlund, Simon Johansson Gamlishallen
2011-03-05 18:00 1017530057 Tobo/Örbyhus FF 1 - IK Sirius IBK 8 - 1 Per Ericsson, Johnny Söderqvist Örbyhus Sporthall
2010-12-17 17:00 1017530064 Hagunda IF 1 - Gottsunda IBF 1 13 - 3 Mikael Abrahamsson, Jörgen Olsson Allianshallen B
2010-12-18 10:10 1017530062 Björklinge BK - Storvreta Ungdom IBK 1 3 - 13 Albin Ruhl, Jakob Kolsmyr Björklinge Sporthall
2010-12-18 16:10 1017530063 IK Sirius IBK - Midas IBK 2 - 2 Timo Palokangas, Jasmin Telo Allianshallen C
2010-12-19 13:40 1017530065 Arlanda IBK 1 - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 7 - 2 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2010-12-19 15:00 1017530061 SK Vide Blå (1) - Tobo/Örbyhus FF 1 4 - 11 Miodrag Djuric, Niklas Forsman Alsike sporthall
2011-01-08 17:40 1017530069 Arlanda IBK 1 - Björklinge BK 6 - 1 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2011-01-09 10:00 1017530072 Gottsunda IBF 1 - Tobo/Örbyhus FF 1 2 - 9 Miodrag Djuric, Georgios Papadakis Gottsundahallen
2011-01-09 12:30 1017530068 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Storvreta Ungdom IBK 1 2 - 9 Martin Holgersson, Jakob Kolsmyr Vattholma Sporthall
2011-01-09 12:40 1017530071 Rasbo IK - IK Sirius IBK 1 - 4 Per-Olof Svensson, Anders Leander Hall 2000
2011-01-09 18:00 1017530067 Hagunda IF 1 - SK Vide Blå (1) 4 - 0 Jonas Nordqvist, Ian Engblom Allianshallen B
2011-01-15 10:30 1017530078 Tobo/Örbyhus FF 1 - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 2 - 5 Ken Johansson, Fredrik Longgren Örbyhus Sporthall
2011-01-15 13:10 1017530075 Björklinge BK - Rasbo IK 5 - 2 Ulf Larsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2011-01-15 20:10 1017530077 IK Sirius IBK - Hagunda IF 1 3 - 12 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen C
2011-01-16 11:30 1017530073 SK Vide Blå (1) - Arlanda IBK 1 2 - 6 Christoffer Flemström, Victor Flemström Alsike sporthall
2011-01-16 13:10 1017530076 Gottsunda IBF 1 - Midas IBK 9 - 4 Ian Engblom, Arvid Englund Gottsundahallen
2011-01-22 15:30 1017530084 Rasbo IK - Tobo/Örbyhus FF 1 3 - 7 Sarah Ejderskog, Ronnie Eriksson Hall 2000
2011-01-22 17:45 1017530079 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - SK Vide Blå (1) 13 - 0 Simon Johansson, Robin Nordström Gamlishallen
2011-01-23 12:20 1017530083 Gottsunda IBF 1 - IK Sirius IBK 1 - 4 Emma Holmqvist, Carolina Svensson Gottsundahallen
2011-01-23 12:50 1017530080 Hagunda IF 1 - Storvreta Ungdom IBK 1 3 - 1 Martin Gustafsson, Emil Björling Allianshallen C
2011-01-23 14:30 1017530082 Arlanda IBK 1 - Midas IBK 17 - 2 Victor Flemström, Matti Eronen Ekilla Sporthall
2011-01-29 10:30 1017530088 Midas IBK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 3 - 3 Georgios Papadakis, Johnny Söderqvist Hallstaviks Sporthall
2011-01-29 12:10 1017530087 Björklinge BK - Hagunda IF 1 4 - 9 Robin Nordström, Ronnie Eriksson Björklinge Sporthall
2011-01-30 09:30 1017530089 IK Sirius IBK - Arlanda IBK 1 0 - 9 Joakim Lönnberg, Simon Hillerius Öberg Allianshallen C
2011-01-30 12:40 1017530085 SK Vide Blå (1) - Rasbo IK 5 - 2 Victor Flemström, Alfred Holmström Alsike sporthall
2011-01-30 15:20 1017530086 Storvreta Ungdom IBK 1 - Gottsunda IBF 1 10 - 7 Jakob Kolsmyr, Georgios Papadakis Ärentunaskolan
2011-02-05 13:00 1017530093 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Björklinge BK 7 - 4 Robin Nordström, Jasmin Telo Gamlishallen
2011-02-06 09:40 1017530094 Hagunda IF 1 - Midas IBK 7 - 3 Carolina Svensson, Sarah Ejderskog Allianshallen B
2011-02-06 12:20 1017530091 Gottsunda IBF 1 - SK Vide Blå (1) 11 - 5 Martin Gustafsson, Jakob Åkerlund Gottsundahallen
2011-02-06 12:30 1017530096 Arlanda IBK 1 - Tobo/Örbyhus FF 1 3 - 1 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2011-02-06 15:10 1017530092 Rasbo IK - Storvreta Ungdom IBK 1 2 - 11 Miodrag Djuric, Johnny Söderqvist Hall 2000
2011-02-12 09:50 1017530098 Björklinge BK - Gottsunda IBF 1 3 - 5 Robin Nordström, Albin Ruhl Björklinge Sporthall
2011-02-12 11:30 1017530100 Midas IBK - Rasbo IK 7 - 6 Anders Leander, Fredrik Olsson Hallstaviks Sporthall
2011-02-12 12:00 1017530102 Tobo/Örbyhus FF 1 - Hagunda IF 1 3 - 9 Oskar Wallin, Victor Flemström Örbyhus Sporthall
2011-02-12 13:30 1017530101 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - IK Sirius IBK 2 - 3 Simon Hillerius Öberg, Marcus Anderson Gamlishallen
2011-02-13 16:10 1017530097 Storvreta Ungdom IBK 1 - Arlanda IBK 1 2 - 7 Georgios Papadakis, Robin Nordström Ärentunaskolan
2011-01-29 18:10 1017530104 IK Sirius IBK - Storvreta Ungdom IBK 1 2 - 4 Pierre Engström, Fabian Fahimi Allianshallen B
2011-02-19 11:30 1017530105 Midas IBK - Tobo/Örbyhus FF 1 6 - 6 Bo Fallenius, Johnny Söderqvist Hallstaviks Sporthall
2011-02-19 12:10 1017530103 Björklinge BK - SK Vide Blå (1) 4 - 6 Albin Ruhl, Kim Arnoldsson Björklinge Sporthall
2011-02-19 18:30 1017530106 Arlanda IBK 1 - Hagunda IF 1 5 - 1 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Ekilla Sporthall
2011-02-27 15:10 1017530107 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 0 - 14 Lars-Olov Englund, Ken Johansson Hall 2000
2011-02-15 18:40 1017530114 Gottsunda IBF 1 - Arlanda IBK 1 3 - 8 Miodrag Djuric, Timo Palokangas Gottsundahallen
2011-02-27 12:40 1017530110 SK Vide Blå (1) - IK Sirius IBK 4 - 3 Christoffer Flemström, Alfred Holmström Alsike sporthall
2011-02-27 15:00 1017530109 Storvreta Ungdom IBK 1 - Midas IBK 11 - 5 Ingemar Bodin, Georgios Papadakis Ärentunaskolan
2011-03-04 18:10 1017530112 Rasbo IK - Hagunda IF 1 1 - 8 Victor Flemström, Robin Nordström Allianshallen C
2011-03-11 17:30 1017530111 Tobo/Örbyhus FF 1 - Björklinge BK 9 - 7 Fredrik Longgren, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2011-03-04 19:00 1017530117 Tobo/Örbyhus FF 1 - Storvreta Ungdom IBK 1 2 - 10 Emma Holmqvist, Fredrik Longgren Örbyhus Sporthall
2011-03-05 10:30 1017530116 Midas IBK - SK Vide Blå (1) 9 - 5 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Hallstaviks Sporthall
2011-03-06 14:20 1017530115 IK Sirius IBK - Björklinge BK 4 - 8 Simon Hillerius Öberg, Rikard Ohlström Allianshallen C
2011-03-10 19:10 1017530120 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Gottsunda IBF 1 11 - 2 Jonas Backman, Kim Arnoldsson Allianshallen B
2011-03-18 18:50 1017530119 Rasbo IK - Arlanda IBK 1 2 - 5 Robin Nordström, Georgios Papadakis Hall 2000
2011-03-12 11:20 1017530122 Björklinge BK - Midas IBK 6 - 7 Jakob Kolsmyr, Martin Holgersson Björklinge Sporthall
2011-03-13 11:30 1017530121 SK Vide Blå (1) - Storvreta Ungdom IBK 1 3 - 13 Alfred Holmström, Christoffer Flemström Alsike sporthall
2011-03-13 12:10 1017530126 Rasbo IK - Gottsunda IBF 1 1 - 9 Thomas Tanskanen, Ken Johansson Hall 2000
2011-03-13 16:30 1017530123 IK Sirius IBK - Tobo/Örbyhus FF 1 4 - 3 Kim Arnoldsson, Jakob Kolsmyr Allianshallen C
2011-03-13 17:40 1017530124 Hagunda IF 1 - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 6 - 3 Jakob Kolsmyr, Kim Arnoldsson Allianshallen C
2011-03-18 19:00 1017530127 Tobo/Örbyhus FF 1 - SK Vide Blå (1) 6 - 7 Emma Holmqvist, Fredrik Longgren Örbyhus Sporthall
2011-03-19 10:30 1017530129 Midas IBK - IK Sirius IBK 6 - 1 Johnny Söderqvist, Miodrag Djuric Hallstaviks Sporthall
2011-03-20 12:10 1017530130 Gottsunda IBF 1 - Hagunda IF 1 2 - 9 Jakob Åkerlund, Martin Holgersson Gottsundahallen
2011-03-20 16:10 1017530128 Storvreta Ungdom IBK 1 - Björklinge BK 3 - 5 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Ärentunaskolan
2011-03-20 17:30 1017530131 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Arlanda IBK 1 2 - 9 Christer Andersson, Emma Holmqvist Allianshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Arlanda IBK 1 20 19 0 1 147-42 105 57
2. Hagunda IF 1 20 19 0 1 149-46 103 57
3. Storvreta Ungdom IBK 1 20 12 2 6 141-88 53 38
4. FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 20 10 2 8 100-69 31 32
5. Tobo/ Örbyhus FF 1 20 9 2 9 104-95 9 29
6. Midas IBK 20 6 6 8 92-123 -31 24
7. Gottsunda IBF 1 20 8 0 12 94-128 -34 24
8. IK Sirius IBK 20 7 1 12 60-92 -32 22
9. SK Vide Blå (1) 20 7 0 13 74-145 -71 21
10. Björklinge BK 20 5 0 15 81-126 -45 15
11. Rasbo IK 20 1 1 18 61-149 -88 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis