D4V (2010/11)

Gruppspel
D4V
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-25 10:10 1017240006 Livets Ord IF - Morgongåva SK 10 - 2 Ian Engblom, Arvid Englund Allianshallen B
2010-09-25 11:00 1017240002 Lamadjurets AIBC - Rimbo IBK U 2 - 3 Pierre Engström, Henrik Isberg Örsundsbro Sporthall
2010-09-26 09:10 1017240001 Stenhagens KK U - FBC Uppsala Ungdom U 4 - 3 Simon Johansson, Simon Andrén Stenhagen BoKC
2010-09-26 13:00 1017240003 Gottsunda IBF U - IS Saga U 8 - 2 Ronnie Eriksson, Lars-Olov Englund Gottsundahallen
2010-11-05 20:00 1017240005 Gävle GIK U - Uppsala Teknologer 4 - 0 Amanda Blank, Jakob Westerlund
2010-10-02 13:30 1017240011 FBC Uppsala Ungdom U - Gävle GIK U 2 - 5 Anders Leander, Michaela Pålsson Allianshallen B
2010-10-03 08:30 1017240007 IS Saga U - Stenhagens KK U 1 - 12 Martin Gustafsson, Sarah Ejderskog Allianshallen B
2010-10-03 10:10 1017240009 Uppsala Teknologer - Gottsunda IBF U 3 - 3 Martin Gustafsson, Sarah Ejderskog Allianshallen B
2010-10-03 11:50 1017240010 Sten Sture BK U - Morgongåva SK 6 - 0 Martin Holm, Martin Gustafsson Allianshallen B
2010-10-03 20:00 1017240012 Rimbo IBK U - Livets Ord IF 7 - 4 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Långsjöhallen
2010-10-09 14:00 1017240014 Lamadjurets AIBC - FBC Uppsala Ungdom U 3 - 5 Ramin Navaee, Henrik Isberg Örsundsbro Sporthall
2010-10-09 15:00 1017240017 Gävle GIK U - Morgongåva SK 7 - 0 Patrik Lau, Joel Zetterlund
2010-10-09 20:10 1017240018 Livets Ord IF - Uppsala Teknologer 7 - 3 Sarah Ejderskog, Johannes Widén Allianshallen B
2010-10-10 10:10 1017240016 Sten Sture BK U - IS Saga U 0 - 4 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Allianshallen B
2010-10-10 12:00 1017240013 Stenhagens KK U - Rimbo IBK U 6 - 2 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Stenhagen BoKC
2010-10-16 08:30 1017240021 FBC Uppsala Ungdom U - Gottsunda IBF U 2 - 6 Ronnie Eriksson, Lars-Olov Englund Allianshallen B
2010-10-16 17:00 1017240020 Lamadjurets AIBC - Morgongåva SK 1 - 2 Ronnie Eriksson, Lars-Olov Englund Örsundsbro Sporthall
2010-10-17 10:10 1017240019 Uppsala Teknologer - Stenhagens KK U 1 - 4 Ingemar Bodin Allianshallen B
2010-10-17 16:30 1017240022 Rimbo IBK U - Sten Sture BK U 7 - 2 Per-Olof Svensson, Matti Eronen Långsjöhallen
2010-10-17 16:50 1017240023 IS Saga U - Gävle GIK U 1 - 4 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen B
2010-10-23 08:30 1017240028 Sten Sture BK U - FBC Uppsala Ungdom U 0 - 7 Pierre Engström, Georgios Papadakis Allianshallen B
2010-10-23 11:50 1017240030 Livets Ord IF - IS Saga U 6 - 2 Pierre Engström, Georgios Papadakis Allianshallen B
2010-10-23 15:30 1017240026 Lamadjurets AIBC - Uppsala Teknologer 2 - 4 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Örsundsbro Sporthall
2010-10-24 09:10 1017240025 Stenhagens KK U - Morgongåva SK 4 - 1 Christoffer Flemström, Victor Flemström Stenhagen BoKC
2010-10-24 15:00 1017240027 Gottsunda IBF U - Rimbo IBK U 7 - 4 Christoffer Flemström, Victor Flemström Gottsundahallen
2010-10-30 08:30 1017240034 Uppsala Teknologer - Sten Sture BK U 2 - 0 Simon Andrén, Ken Johansson Allianshallen B
2010-10-30 10:10 1017240031 IS Saga U - Lamadjurets AIBC 4 - 1 Simon Andrén, Ken Johansson Allianshallen B
2010-10-30 15:10 1017240036 FBC Uppsala Ungdom U - Livets Ord IF 4 - 5 Ronnie Eriksson, Lars-Olov Englund Allianshallen B
2010-10-31 17:45 1017240035 Gävle GIK U - Rimbo IBK U 11 - 2 Anders Löfgren, Rikard Karlsson Valbo Sportcenter
2010-10-31 18:20 1017240032 Gottsunda IBF U - Morgongåva SK 11 - 1 Matti Eronen, Thomas Tanskanen Gottsundahallen
2010-11-13 14:20 1017240041 Rimbo IBK U - Uppsala Teknologer 12 - 2 Anders Leander, Christoffer Flemström Långsjöhallen
2010-11-13 15:10 1017240040 FBC Uppsala Ungdom U - IS Saga U 10 - 5 Matti Eronen, Johnny Söderqvist Allianshallen B
2010-11-13 16:50 1017240039 Livets Ord IF - Sten Sture BK U 9 - 1 Albin Ruhl, Martin Holgersson Allianshallen B
2010-11-13 17:15 1017240038 Lamadjurets AIBC - Gävle GIK U 0 - 9 Fredrik Olsson, Martin Gustafsson Örsundsbro Sporthall
2010-11-14 12:00 1017240037 Stenhagens KK U - Gottsunda IBF U 2 - 3 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Stenhagen BoKC
2010-11-20 08:30 1017240046 Uppsala Teknologer - FBC Uppsala Ungdom U 2 - 3 Simon Johansson, Joakim Lönnberg Allianshallen B
2010-11-20 11:50 1017240048 IS Saga U - Morgongåva SK 7 - 0 Thomas Tanskanen, Nils Nyborg Allianshallen B
2010-11-20 15:00 1017240044 Gävle GIK U - Stenhagens KK U 1 - 3 Henrik Öberg, Bo Lundberg
2010-11-21 10:10 1017240043 Sten Sture BK U - Lamadjurets AIBC 0 - 2 Simon Johansson, Victor Flemström Allianshallen B
2010-11-21 13:50 1017240045 Gottsunda IBF U - Livets Ord IF 5 - 2 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Gottsundahallen
2010-11-27 15:00 1017240054 Morgongåva SK - Rimbo IBK U 4 - 10 Georgios Papadakis, Jasmin Telo Morgongåva Sporthall
2010-11-27 17:45 1017240051 Lamadjurets AIBC - Livets Ord IF 3 - 2 Matti Eronen, Jonas Backman Örsundsbro Sporthall
2010-11-27 17:50 1017240053 IS Saga U - Uppsala Teknologer 4 - 4 Christer Andersson, Carolina Svensson Allianshallen B
2010-11-28 08:40 1017240050 Stenhagens KK U - Sten Sture BK U 8 - 0 Mattias Lönnborg Stenhagen BoKC
2010-11-28 12:20 1017240049 Gottsunda IBF U - Gävle GIK U 1 - 8 Miodrag Djuric, Björn Björkman Gottsundahallen
2010-12-04 15:30 1017240060 Morgongåva SK - Uppsala Teknologer 1 - 12 Georgios Papadakis, Martin Gustafsson Morgongåva Sporthall
2010-12-04 16:15 1017240055 Lamadjurets AIBC - Stenhagens KK U 4 - 0 Peter Ottehall, Martin Holm Örsundsbro Sporthall
2010-12-04 17:00 1017240058 Rimbo IBK U - FBC Uppsala Ungdom U 0 - 12 Johnny Söderqvist, Björn Björkman Långsjöhallen
2010-12-05 08:30 1017240056 Sten Sture BK U - Gottsunda IBF U 4 - 3 Carolina Svensson, Matti Eronen Allianshallen B
2011-03-13 17:40 1017240057 Livets Ord IF - Gävle GIK U 1 - 3 Arvid Englund, Martin Holgersson Allianshallen B
2010-12-11 11:50 1017240064 FBC Uppsala Ungdom U - Morgongåva SK 5 - 5 Lars-Olov Englund, Georgios Papadakis Allianshallen B
2010-12-11 13:30 1017240065 IS Saga U - Rimbo IBK U OW (0 - 5) Axel Sigge, Rickard Ekwall Allianshallen B
2010-12-11 16:00 1017240061 Stenhagens KK U - Livets Ord IF 5 - 2 Sarah Ejderskog, Emma Holmqvist Stenhagenskolans Sporthall
2010-12-12 15:30 1017240063 Gävle GIK U - Sten Sture BK U 12 - 1 Patrik Lau, Kevin Sterner Träffen Arena
2010-12-12 16:50 1017240062 Gottsunda IBF U - Lamadjurets AIBC 5 - 2 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Gottsundahallen
2010-12-18 16:00 1017240072 Morgongåva SK - Livets Ord IF 3 - 7 Georgios Papadakis, Emil Björling Morgongåva Sporthall
2010-12-18 16:20 1017240067 FBC Uppsala Ungdom U - Stenhagens KK U 2 - 2 Victor Flemström, Jörgen Olsson Allianshallen B
2010-12-18 18:00 1017240069 IS Saga U - Gottsunda IBF U 3 - 6 Victor Flemström, Jörgen Olsson Allianshallen B
2010-12-19 13:30 1017240071 Uppsala Teknologer - Gävle GIK U 0 - 7 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Allianshallen B
2010-12-19 19:00 1017240068 Rimbo IBK U - Lamadjurets AIBC 10 - 6 Jörgen Olsson, Anders Holm Långsjöhallen
2011-01-08 15:10 1017240078 Livets Ord IF - Rimbo IBK U 8 - 5 Lars Gustafsson, Pierre Engström Allianshallen B
2011-01-08 15:45 1017240076 Morgongåva SK - Sten Sture BK U 3 - 4 Ian Engblom, Arvid Englund Morgongåva Sporthall
2011-01-08 17:30 1017240077 Gävle GIK U - FBC Uppsala Ungdom U 7 - 0 Jakob Westerlund, Amanda Blank
2011-01-09 12:00 1017240073 Stenhagens KK U - IS Saga U 13 - 2 Leif Ericsson, Per Ericsson Stenhagen BoKC
2011-01-09 17:20 1017240075 Gottsunda IBF U - Uppsala Teknologer 9 - 2 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Gottsundahallen
2011-01-15 10:10 1017240084 Uppsala Teknologer - Livets Ord IF 1 - 7 Per-Olof Svensson, Michaela Pålsson Allianshallen B
2011-01-15 13:30 1017240082 IS Saga U - Sten Sture BK U 1 - 1 Ronnie Eriksson, Nils Nyborg Allianshallen B
2011-01-15 15:00 1017240083 Morgongåva SK - Gävle GIK U 2 - 14 Mikael Abrahamsson, Mikael Eriksson Heby Sporthall
2011-01-15 15:10 1017240080 FBC Uppsala Ungdom U - Lamadjurets AIBC 3 - 2 Ronnie Eriksson, Nils Nyborg Allianshallen B
2011-01-16 13:00 1017240079 Rimbo IBK U - Stenhagens KK U 3 - 6 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Sparbankshallen
2011-01-22 11:40 1017240086 Morgongåva SK - Lamadjurets AIBC 6 - 3 Simon Johansson, Oskar Wallin Heby Sporthall
2011-01-22 12:30 1017240089 Gävle GIK U - IS Saga U 14 - 1 Daniel Lind, Olof Modin
2011-01-23 11:50 1017240088 Sten Sture BK U - Rimbo IBK U 6 - 0 Christer Andersson, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2011-01-23 12:00 1017240085 Stenhagens KK U - Uppsala Teknologer 7 - 2 Ian Engblom, Arvid Englund Stenhagen BoKC
2011-01-23 16:50 1017240087 Gottsunda IBF U - FBC Uppsala Ungdom U 4 - 3 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Gottsundahallen
2011-01-29 08:30 1017240094 FBC Uppsala Ungdom U - Sten Sture BK U 5 - 3 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Allianshallen B
2011-01-29 10:10 1017240092 Uppsala Teknologer - Lamadjurets AIBC 5 - 3 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Allianshallen B
2011-01-29 11:40 1017240091 Morgongåva SK - Stenhagens KK U 3 - 2 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Heby Sporthall
2011-01-29 11:50 1017240096 IS Saga U - Livets Ord IF 6 - 6 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Allianshallen B
2011-01-30 18:00 1017240093 Rimbo IBK U - Gottsunda IBF U 3 - 0 Christoffer Flemström, Peter Ottehall Sparbankshallen
2011-02-05 13:20 1017240098 Morgongåva SK - Gottsunda IBF U 2 - 16 Olle Isacsson, Simon Johansson Heby Sporthall
2011-02-05 13:30 1017240100 Sten Sture BK U - Uppsala Teknologer 3 - 3 Anders Leander, Johnny Söderqvist Allianshallen B
2011-02-05 15:30 1017240097 Lamadjurets AIBC - IS Saga U 6 - 4 Per Ericsson, Christer Andersson Örsundsbro Sporthall
2011-02-06 16:00 1017240101 Rimbo IBK U - Gävle GIK U 5 - 6 Anders Leander, Ingemar Bodin Långsjöhallen
2011-02-06 18:40 1017240102 Livets Ord IF - FBC Uppsala Ungdom U 4 - 3 Oskar Wallin, Olle Isacsson Allianshallen B
2011-02-12 10:10 1017240107 Uppsala Teknologer - Rimbo IBK U 3 - 3 Martin Holm, Simon Johansson Allianshallen B
2011-02-12 15:45 1017240104 Gävle GIK U - Lamadjurets AIBC 7 - 1 Tomas Hedlund, Robin Hansson-Vesterlund
2011-02-12 16:50 1017240106 IS Saga U - FBC Uppsala Ungdom U 1 - 6 Jakob Kolsmyr, Johannes Widén Allianshallen B
2011-02-12 18:30 1017240105 Sten Sture BK U - Livets Ord IF 3 - 4 Jakob Kolsmyr, Johannes Widén Allianshallen B
2011-02-13 16:00 1017240103 Gottsunda IBF U - Stenhagens KK U 3 - 1 Martin Holgersson, Martin Gustafsson Gottsundahallen
2011-02-26 10:10 1017240111 Livets Ord IF - Gottsunda IBF U 3 - 7 Arvid Englund, Pierre Engström Allianshallen B
2011-02-26 11:50 1017240112 FBC Uppsala Ungdom U - Uppsala Teknologer 8 - 5 Arvid Englund, Pierre Engström Allianshallen B
2011-02-26 12:30 1017240109 Lamadjurets AIBC - Sten Sture BK U 11 - 1 Victor Flemström, Niklas Forsman Örsundsbro Sporthall
2011-02-26 15:00 1017240114 Morgongåva SK - IS Saga U 10 - 3 Per-Olof Svensson, Matti Eronen Heby Sporthall
2011-02-27 12:50 1017240110 Stenhagens KK U - Gävle GIK U 4 - 4 Simon Andrén, Fabian Fahimi Stenhagen BoKC
2011-03-05 08:30 1017240119 Uppsala Teknologer - IS Saga U 2 - 4 Sarah Ejderskog, Emma Holmqvist Allianshallen B
2011-03-05 12:30 1017240115 Gävle GIK U - Gottsunda IBF U 5 - 1 Jakob Westerlund, Patrik Lau
2011-03-05 15:10 1017240117 Livets Ord IF - Lamadjurets AIBC 5 - 3 Martin Holm, Simon Johansson Allianshallen B
2011-03-06 12:30 1017240120 Rimbo IBK U - Morgongåva SK WO (5 - 0) Kjell Andersson, Anders Leander Sparbankshallen
2011-03-06 15:10 1017240116 Sten Sture BK U - Stenhagens KK U 1 - 11 Thomas Tanskanen, Matti Eronen Allianshallen B
2011-03-12 12:30 1017240123 Gävle GIK U - Livets Ord IF 5 - 2 Roger Morin, Magnus Undén
2011-03-12 15:10 1017240124 FBC Uppsala Ungdom U - Rimbo IBK U 7 - 7 Peter Ottehall, Anders Leander Allianshallen B
2011-03-12 16:50 1017240126 Uppsala Teknologer - Morgongåva SK 5 - 5 Peter Ottehall, Anders Leander Allianshallen B
2011-03-13 09:40 1017240121 Stenhagens KK U - Lamadjurets AIBC 8 - 4 Per-Olof Svensson, Matti Eronen Stenhagen BoKC
2011-03-13 15:40 1017240122 Gottsunda IBF U - Sten Sture BK U 14 - 1 Olle Isacsson, Oskar Wallin Gottsundahallen
2011-03-19 11:30 1017240130 Morgongåva SK - FBC Uppsala Ungdom U 2 - 11 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Heby Sporthall
2011-03-19 15:15 1017240128 Lamadjurets AIBC - Gottsunda IBF U 0 - 12 Jonas Backman, Andreas A Karlsson Örsundsbro Sporthall
2011-03-20 11:50 1017240129 Sten Sture BK U - Gävle GIK U 1 - 7 Carolina Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen B
2011-03-20 14:00 1017240131 Rimbo IBK U - IS Saga U 2 - 7 Matti Eronen, Lars Johnsson Sparbankshallen
2011-03-20 18:40 1017240127 Livets Ord IF - Stenhagens KK U 1 - 4 Emma Holmqvist, Christer Andersson Allianshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gävle GIK U 20 18 1 1 140-28 112 55
2. Gottsunda IBF U 20 15 1 4 124-53 71 46
3. Stenhagens KK U 20 14 2 4 106-43 63 44
4. Livets Ord IF 20 11 1 8 95-75 20 34
5. FBC Uppsala Ungdom U 20 10 3 7 101-72 29 33
6. Rimbo IBK U 18 7 2 9 85-99 -14 23
7. IS Saga U 19 5 3 11 62-111 -49 18
8. Uppsala Teknologer 20 4 5 11 61-96 -35 17
9. Lamadjurets AIBC 20 5 0 15 59-95 -36 15
10. Sten Sture BK U 20 4 2 14 38-113 -75 14
11. Morgongåva SK 19 4 2 13 52-138 -86 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis