Damer Div 3 (2010/11)

Gruppspel
Damer Div 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-02 13:00 1018230002 Skattkärrs IK U - Hagfors IF Ungdom 3 - 8 Anders Berg, Jari Marjetta Colorama Arena
2010-10-02 13:00 1018230005 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Munkfors IBK U 8 - 5 Johnny Mizser, Mark Morén Spångbergshallen
2010-10-02 17:00 1018230001 Karlskoga IBF - Sunne IBK 5 - 5 Peter Strömbäck, Pierre Malmgren Karlbergshallen B Karlskoga
2010-10-02 17:00 1018230003 Kristinehamns IBF U - SK Örnen 5 - 7 Christian Fröding, Christoffer Risberg Brogårdshallen
2010-10-29 19:30 1018230004 GS 86 AIF U - Sjöstads IF U 4 - 5 Christoffer Risberg, Sven-Olov Berggren Forshaga Sporthall
2010-10-08 19:00 1018230007 Munkfors IBK U - GS 86 AIF U 6 - 5 Sören Axelsson, Gabriel Hammarsten Forsnäshallen
2010-10-08 20:00 1018230010 Hagfors IF Ungdom - Karlskoga IBF 10 - 1 Alexander Forsdal, Robin Johansson Älvstrandshallen
2010-10-09 16:15 1018230009 SK Örnen - Skattkärrs IK U 3 - 4 Christian Fröding, Christoffer Risberg Molkoms Sporthall
2010-10-09 16:30 1018230006 Sunne IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK U 3 - 4 Martin Bäcklund, Christoffer Frykestam Sparbankshallen
2010-10-10 11:00 1018230008 Sjöstads IF U - Kristinehamns IBF U 7 - 1 Sven-Olov Berggren, Patrik Gottfridsson Colorama Arena
2010-10-16 15:30 1018230012 Karlskoga IBF - SK Örnen 3 - 13 Andreas Lindström, Oskar Moberg Karlbergshallen B Karlskoga
2010-10-16 16:00 1018230013 Skattkärrs IK U - Sjöstads IF U 5 - 8 Kevin Kindström, Ole Kindström Stavdal Hyrcity Arena
2010-10-16 16:30 1018230011 Sunne IBK - Hagfors IF Ungdom 2 - 3 Martin Bäcklund, Christoffer Frykestam Sparbankshallen
2010-10-17 13:00 1018230015 Lesjöfors/Filipstad IBK U - GS 86 AIF U 5 - 6 Mark Morén, Johnny Mizser Spångbergshallen
2010-10-17 14:00 1018230014 Kristinehamns IBF U - Munkfors IBK U 10 - 8 Olle Warström, Pontus Åhl Brogårdshallen
2010-10-23 15:00 1018230018 GS 86 AIF U - Hagfors IF Ungdom 3 - 4 Christoffer Risberg, Christian Fröding Forshaga Sporthall
2010-10-23 16:00 1018230020 Munkfors IBK U - Sjöstads IF U 7 - 2 Robin Johansson, Alexander Forsdal Forsnäshallen
2010-10-23 18:00 1018230017 Kristinehamns IBF U - Karlskoga IBF 4 - 3 Peter Strömbäck, Marcus Brohm Brogårdshallen
2010-10-24 13:00 1018230019 Lesjöfors/Filipstad IBK U - SK Örnen 5 - 4 Olle Warström, Pontus Jernberg Spångbergshallen
2010-10-24 16:00 1018230016 Skattkärrs IK U - Sunne IBK 7 - 6 Anders Berg, Jari Marjetta Colorama Arena
2010-11-05 20:00 1018230024 Hagfors IF Ungdom - Kristinehamns IBF U 9 - 3 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Älvstrandshallen
2010-11-06 17:00 1018230025 Sunne IBK - Munkfors IBK U 9 - 3 Martin Bäcklund, Christoffer Frykestam Sparbankshallen
2010-11-07 16:15 1018230022 Sjöstads IF U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 6 - 7 Simon Olsson, Johan Friman Stavdal Hyrcity Arena
2010-11-07 16:45 1018230023 SK Örnen - GS 86 AIF U 1 - 4 Erik Bergström, Jörgen Grändefors Molkoms Sporthall
2010-11-28 19:00 1018230021 Karlskoga IBF - Skattkärrs IK U 4 - 6 Peter Strömbäck, Marcus Brohm Karlbergshallen B Karlskoga
2010-11-12 19:15 1018230028 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Karlskoga IBF 7 - 0 Frank Eriksson, David Granström Spångbergshallen
2010-11-13 16:00 1018230029 Munkfors IBK U - Hagfors IF Ungdom 2 - 4 Robin Johansson, Alexander Forsdal Forsnäshallen
2010-11-13 17:30 1018230026 Kristinehamns IBF U - Sunne IBK 9 - 3 Marcus Brohm, Pontus Åhl Brogårdshallen
2010-11-14 11:00 1018230030 Sjöstads IF U - SK Örnen 4 - 4 Sören Axelsson, Staffan Robertsson Colorama Arena
2010-11-26 19:30 1018230027 GS 86 AIF U - Skattkärrs IK U 6 - 5 e.förl. Therese Grundin, Björn Engqvist Forshaga Sporthall
2010-11-19 19:30 1018230033 SK Örnen - Munkfors IBK U 3 - 1 Jari Marjetta, Ole Kindström Molkoms Sporthall
2010-11-19 20:00 1018230034 Hagfors IF Ungdom - Lesjöfors/Filipstad IBK U 2 - 5 Erik Bergström, Tim Sandström Älvstrandshallen
2010-11-20 16:30 1018230035 Sunne IBK - Sjöstads IF U 4 - 3 e.förl. Martin Bäcklund, Christoffer Frykestam Sparbankshallen
2010-11-21 15:30 1018230032 Skattkärrs IK U - Kristinehamns IBF U 6 - 5 e.förl. Linus Larsson, David Granström Colorama Arena
2010-11-21 19:30 1018230031 Karlskoga IBF - GS 86 AIF U 4 - 3 Peter Strömbäck, Olle Warström Karlbergshallen B Karlskoga
2010-12-04 14:00 1018230036 GS 86 AIF U - Sunne IBK 4 - 2 Christoffer Risberg, Christian Fröding Forshaga Sporthall
2010-12-04 15:00 1018230038 Munkfors IBK U - Skattkärrs IK U 7 - 2 Lars-Ove Larsson, Simon Larsson Forsnäshallen
2010-12-05 13:00 1018230037 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Kristinehamns IBF U 5 - 6 Frank Eriksson, Pontus Jernberg Spångbergshallen
2010-12-05 16:30 1018230039 Sjöstads IF U - Karlskoga IBF 5 - 2 Carl Engh, Simon Olsson Colorama Arena
2010-12-06 19:00 1018230040 SK Örnen - Hagfors IF Ungdom 4 - 5 Madeleine Nilsson, Therese Grundin Molkoms Sporthall
2010-12-08 18:30 1018230043 Kristinehamns IBF U - GS 86 AIF U 7 - 7 Olle Warström, Peter Strömbäck Brogårdshallen
2010-12-10 20:00 1018230044 Hagfors IF Ungdom - Sjöstads IF U 6 - 3 Jan Sandström, Tim Sandström Älvstrandshallen
2010-12-11 15:00 1018230041 Karlskoga IBF - Munkfors IBK U 2 - 5 Björn Svensson, Leif Pettersson Karlbergshallen B Karlskoga
2010-12-11 16:00 1018230042 Skattkärrs IK U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 7 - 5 Björn Engqvist, Conny Jonsson Colorama Arena
2010-12-11 18:00 1018230045 Sunne IBK - SK Örnen 9 - 2 Sven-Olov Berggren, Jesper Nyqvist Sparbankshallen
2010-12-17 19:30 1018230047 Sjöstads IF U - GS 86 AIF U 1 - 4 Christoffer Risberg, Markus Åberg Stavdal Hyrcity Arena
2010-12-18 14:30 1018230048 SK Örnen - Kristinehamns IBF U 7 - 6 Pontus Huatorpet, Gabriel Hammarsten Molkoms Sporthall
2010-12-18 15:00 1018230046 Munkfors IBK U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 1 - 7 Madeleine Nilsson, Therese Grundin Forsnäshallen
2010-12-18 16:30 1018230050 Sunne IBK - Karlskoga IBF 7 - 3 Peter Berntsson, Lars Room Sparbankshallen
2010-12-19 11:30 1018230049 Hagfors IF Ungdom - Skattkärrs IK U 5 - 2 Timmy Samuelsson, Tim Sandström Älvstrandshallen
2011-01-14 19:15 1018230055 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Sunne IBK 2 - 4 Pontus Jernberg, Pontus Åhl Spångbergshallen
2011-01-14 19:30 1018230054 GS 86 AIF U - Munkfors IBK U 6 - 2 Christoffer Risberg, Lars-Ove Larsson Forshaga Sporthall
2011-01-15 14:00 1018230052 Skattkärrs IK U - SK Örnen 6 - 8 Jari Marjetta, Christoffer Risberg Stavdal Hyrcity Arena
2011-01-15 17:00 1018230051 Karlskoga IBF - Hagfors IF Ungdom 2 - 5 Andreas Lindström, Oskar Moberg Karlbergshallen B Karlskoga
2011-01-15 17:30 1018230053 Kristinehamns IBF U - Sjöstads IF U 2 - 7 Linus Larsson, David Granström Brogårdshallen
2011-01-21 19:30 1018230056 GS 86 AIF U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 3 - 9 Simon Larsson, Lars-Ove Larsson Forshaga Sporthall
2011-01-21 19:30 1018230057 Munkfors IBK U - Kristinehamns IBF U 7 - 4 Tim Sandström, Jan Sandström Forsnäshallen
2011-01-22 13:30 1018230058 Sjöstads IF U - Skattkärrs IK U 13 - 3 Sören Axelsson, Johnny Mizser Stavdal Hyrcity Arena
2011-01-22 14:15 1018230059 SK Örnen - Karlskoga IBF 9 - 7 Madeleine Nilsson, Therese Grundin Molkoms Sporthall
2011-01-22 15:15 1018230060 Hagfors IF Ungdom - Sunne IBK 7 - 1 Alexander Forsdal, Robin Johansson Älvstrandshallen
2011-01-28 19:30 1018230063 SK Örnen - Lesjöfors/Filipstad IBK U 3 - 4 Madeleine Nilsson, Therese Grundin Molkoms Sporthall
2011-01-28 20:00 1018230064 Hagfors IF Ungdom - GS 86 AIF U 7 - 3 Timmy Samuelsson, Tim Sandström Älvstrandshallen
2011-01-29 17:00 1018230061 Karlskoga IBF - Kristinehamns IBF U 3 - 8 Lasse Alexandersson, Christoffer Frykestam Karlbergshallen B Karlskoga
2011-01-30 12:30 1018230062 Sjöstads IF U - Munkfors IBK U 6 - 2 Linus Larsson, David Granström Colorama Arena
2011-01-30 19:30 1018230065 Sunne IBK - Skattkärrs IK U 4 - 2 Nicklas Johansson, Robin Johansson Sparbankshallen
2011-01-31 19:30 1018230067 Kristinehamns IBF U - Hagfors IF Ungdom 4 - 6 Peter Strömbäck, Marcus Brohm Brogårdshallen
2011-02-04 19:00 1018230070 Munkfors IBK U - Sunne IBK 12 - 4 Lars-Ove Larsson, Simon Larsson Forsnäshallen
2011-02-04 19:30 1018230068 GS 86 AIF U - SK Örnen 9 - 1 Pontus Huatorpet, Therese Grundin Forshaga Sporthall
2011-02-05 13:45 1018230066 Skattkärrs IK U - Karlskoga IBF 4 - 3 Simon Olsson, Rick Hedell Klubbhuset Arena
2011-02-06 13:00 1018230069 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Sjöstads IF U 6 - 2 Frank Eriksson, Pontus Jernberg Spångbergshallen
2011-02-18 20:00 1018230074 Hagfors IF Ungdom - Munkfors IBK U 6 - 3 Timmy Samuelsson, Tim Sandström Älvstrandshallen
2011-02-19 16:00 1018230075 Sunne IBK - Kristinehamns IBF U 7 - 6 Christoffer Frykestam, Martin Bäcklund Sparbankshallen
2011-02-19 16:30 1018230073 SK Örnen - Sjöstads IF U 9 - 3 Andreas Lindström, Oskar Moberg Molkoms Sporthall
2011-02-19 17:00 1018230071 Karlskoga IBF - Lesjöfors/Filipstad IBK U 5 - 6 e.förl. Jörgen Grändefors, Erik Bergström Karlbergshallen B Karlskoga
2011-02-20 16:30 1018230072 Skattkärrs IK U - GS 86 AIF U 8 - 5 Marcus Kjellström, Gustav Jonsson Stavdal Hyrcity Arena
2011-02-26 13:00 1018230077 GS 86 AIF U - Karlskoga IBF 9 - 0 Christoffer Risberg, Christian Fröding Forshaga Sporthall
2011-02-26 17:30 1018230076 Kristinehamns IBF U - Skattkärrs IK U 6 - 5 e.förl. Johnny Mizser, Mark Morén Brogårdshallen
2011-02-27 13:00 1018230078 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Hagfors IF Ungdom 7 - 3 Linus Larsson, Pontus Jernberg Spångbergshallen
2011-02-27 14:15 1018230080 Sjöstads IF U - Sunne IBK 6 - 3 Micael Fasth, Ola Carlsson Colorama Arena
2011-02-27 15:00 1018230079 Munkfors IBK U - SK Örnen 5 - 7 Timmy Samuelsson, Tim Sandström Forsnäshallen
2011-03-04 20:00 1018230084 Hagfors IF Ungdom - SK Örnen 6 - 9 Christoffer Frykestam, Frank Eriksson Älvstrandshallen
2011-03-05 13:30 1018230082 Skattkärrs IK U - Munkfors IBK U 4 - 5 Linnea Ypper, Linnea Lindberg Stavdal Hyrcity Arena
2011-03-05 15:00 1018230081 Karlskoga IBF - Sjöstads IF U 5 - 3 Peter Strömbäck, Pontus Åhl Karlbergshallen B Karlskoga
2011-03-05 15:30 1018230085 Sunne IBK - GS 86 AIF U 11 - 1 Björn Svensson, Leif Pettersson Sparbankshallen
2011-03-05 19:00 1018230083 Kristinehamns IBF U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 12 - 4 Peter Strömbäck, Marcus Brohm Brogårdshallen
2011-03-10 19:30 1018230086 GS 86 AIF U - Kristinehamns IBF U 8 - 5 Markus Efraimsson, Johan Skoglund Forshaga Sporthall
2011-03-12 13:00 1018230087 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Skattkärrs IK U 4 - 14 Pontus Åhl, Johan Friman Spångbergshallen
2011-03-12 13:00 1018230088 Munkfors IBK U - Karlskoga IBF 10 - 3 Alexander Forsdal, Robin Johansson Forsnäshallen
2011-03-12 13:00 1018230089 Sjöstads IF U - Hagfors IF Ungdom 8 - 0 Ludvig Andersson, Ludvig Allenmark Sporthallen Gjutaren
2011-03-12 13:00 1018230090 SK Örnen - Sunne IBK 6 - 5 Linnea Lindberg, Madeleine Nilsson Molkoms Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Hagfors IF Ungdom 18 14 0 (0) 4 96-65 31 42
2. Lesjöfors/ Filipstad IBK U 18 11 1 (1) 6 100-86 14 35
3. SK Örnen 18 10 1 (0) 7 100-91 9 31
4. Sjöstads IF U 18 9 2 (0) 7 92-74 18 29
5. GS 86 AIF U 18 8 2 (1) 8 90-83 7 27
6. Skattkärrs IK U 18 7 3 (1) 8 93-105 -12 25
7. Sunne IBK 18 7 2 (1) 9 89-85 4 24
8. Munkfors IBK U 18 8 0 (0) 10 91-92 -1 24
9. Kristinehamns IBF U 18 6 3 (1) 9 103-109 -6 22
10. Karlskoga IBF 18 2 2 (0) 14 55-119 -64 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis