Herrar Division 3 (2010/11)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-23 19:15 1012130003 Pålsboda IBF B - IBK Wasahus-73 12 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Krister Eklund Bollhallen, Hallsberg
2010-09-23 20:00 1012130002 Åsbro GOIF B - WSK Lindesberg B 4 - 9 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Åsbrohallen
2010-09-25 15:00 1012130005 KFUM Örebro B - Wadköping IBK 5 - 8 Tony Wennberg, Kalle Eriksson Birgittaskolan
2010-09-26 12:30 1012130006 Lekebergs IBF - Kumla IBK B 5 - 5 Eddie Pettersson, Rasmus Ekelund Fjugesta Bollhall
2010-09-26 13:00 1012130004 Nora IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 10 - 6 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Idrottshuset, Nora
2010-10-02 14:00 1012130008 Åsbro GOIF B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 5 - 5 Mathias Olausson, Rasmus Ekelund Åsbrohallen
2010-10-02 15:00 1012130009 Wadköping IBK - Pålsboda IBF B 10 - 5 Tony Wennberg, Kalle Eriksson Birgittaskolan
2010-10-02 18:00 1012130012 WSK Lindesberg B - Lekebergs IBF 6 - 8 Lars Fridell, Krister Eklund Stadsskogsskolan
2010-10-03 15:30 1012130010 Kumla IBK B - Nora IBK 2 - 5 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Kumlahallen
2010-10-03 18:00 1012130007 IBK Wasahus-73 - Örebro IBK 6 - 8 Krister Eklund, Eddie Pettersson Adolfsbergsskolan
2010-10-08 19:30 1012130016 Nora IBK - IBK Wasahus-73 10 - 5 Tony Wennberg, Michael Nilsson Idrottshuset, Nora
2010-10-09 11:00 1012130015 Pålsboda IBF B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 6 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2010-10-09 15:00 1012130017 KFUM Örebro B - Kumla IBK B 10 - 3 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2010-10-10 12:30 1012130018 Lekebergs IBF - Wadköping IBK 8 - 10 Tony Wennberg, Kalle Eriksson Fjugesta Bollhall
2010-10-10 20:00 1012130013 Örebro IBK - WSK Lindesberg B 3 - 5 Eddie Pettersson, Mikael Åman Mellringehallen
2010-10-16 12:30 1012130023 IBK Wasahus-73 - KFUM Örebro B 4 - 12 Mathias Olausson, Eddie Pettersson Birgittaskolan
2010-10-16 18:00 1012130022 WSK Lindesberg B - Nora IBK 0 - 4 Michael Nilsson, Lars Fridell Stadsskogsskolan
2010-10-17 12:30 1012130020 Kumla IBK B - Åsbro GOIF B 8 - 9 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Kumlahallen
2010-10-17 15:00 1012130024 Lekebergs IBF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 10 - 4 Krister Eklund, Robert Forslind Lovrencic Fjugesta Bollhall
2010-10-17 20:00 1012130019 Wadköping IBK - Örebro IBK 3 - 4 Mikael Åman, Eddie Pettersson Mellringehallen
2010-10-23 10:45 1012130027 Pålsboda IBF B - WSK Lindesberg B 10 - 6 Mikael Åman, Daniel Kallin Alléhallen, Hallsberg
2010-10-23 11:00 1012130025 Örebro IBK - Kumla IBK B 5 - 4 Krister Eklund, Rasmus Ekelund Mellringehallen
2010-10-23 15:00 1012130029 KFUM Örebro B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 13 - 3 Mikael Åman, Christher Johansson Birgittaskolan
2010-10-24 12:30 1012130030 Lekebergs IBF - IBK Wasahus-73 15 - 3 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Fjugesta Bollhall
2010-10-24 13:00 1012130026 Åsbro GOIF B - Wadköping IBK 9 - 12 Rasmus Ekelund, Petter Seger Undén Åsbrohallen
2010-10-26 20:00 1012130034 Nora IBK - Wadköping IBK 5 - 3 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Idrottshuset, Nora
2010-10-27 19:00 1012130035 WSK Lindesberg B - KFUM Örebro B 7 - 5 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Stadsskogsskolan
2010-10-27 19:30 1012130032 Kumla IBK B - Pålsboda IBF B 12 - 9 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Kumlahallen
2010-10-27 20:00 1012130031 Åsbro GOIF B - IBK Wasahus-73 8 - 11 Petter Seger Undén, Marco Mustonen Åsbrohallen
2010-11-17 20:00 1012130033 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Örebro IBK 6 - 7 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Odenskolans Sporthall
2010-10-30 10:00 1012130037 Örebro IBK - Pålsboda IBF B 4 - 5 Michael Nilsson, Joakim Björnstad Mellringehallen
2010-10-30 15:00 1012130038 Åsbro GOIF B - KFUM Örebro B 12 - 3 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Åsbrohallen
2010-10-31 12:00 1012130041 WSK Lindesberg B - Wadköping IBK 5 - 6 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Stadsskogsskolan
2010-10-31 12:30 1012130039 Lekebergs IBF - Nora IBK 10 - 7 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Fjugesta Bollhall
2011-01-12 20:00 1012130042 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Kumla IBK B 9 - 14 Klas Leidö, Christher Johansson Odenskolans Sporthall
2010-11-11 20:00 1012130043 Nora IBK - Åsbro GOIF B 4 - 8 Daniel Kallin, Christher Johansson Idrottshuset, Nora
2010-11-13 10:45 1012130045 Pålsboda IBF B - Lekebergs IBF 7 - 11 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Alléhallen, Hallsberg
2010-11-13 13:00 1012130044 KFUM Örebro B - Örebro IBK 4 - 5 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Birgittaskolan
2010-11-13 18:00 1012130047 WSK Lindesberg B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 11 - 2 Kalle Eriksson, Mathias Olausson Stadsskogsskolan
2010-11-14 18:00 1012130048 IBK Wasahus-73 - Kumla IBK B 10 - 10 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Adolfsbergsskolan
2010-11-19 19:00 1012130051 Åsbro GOIF B - Lekebergs IBF 7 - 8 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Åsbrohallen
2010-11-20 10:45 1012130049 Pålsboda IBF B - KFUM Örebro B 6 - 8 Christher Johansson, Joakim Björnstad Alléhallen, Hallsberg
2010-11-20 11:00 1012130050 Örebro IBK - Nora IBK 3 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Mellringehallen
2010-11-21 11:30 1012130053 IBK Wasahus-73 - Wadköping IBK 9 - 12 Christher Johansson, Joakim Björnstad Mellringehallen
2010-11-21 13:00 1012130054 Kumla IBK B - WSK Lindesberg B 8 - 9 Robert Forslind Lovrencic, Mikael Åman Skogstorpskolan
2010-11-26 18:15 1012130055 Åsbro GOIF B - Örebro IBK 9 - 14 Tomas Persson, Per Andreasson Åsbrohallen
2010-11-26 19:30 1012130056 Nora IBK - Pålsboda IBF B 10 - 2 Petter Seger Undén, Michael Nilsson Idrottshuset, Nora
2010-11-27 10:30 1012130059 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - IBK Wasahus-73 6 - 9 Tomas Persson, Per Andreasson Odenskolans Sporthall
2010-11-27 12:30 1012130060 Kumla IBK B - Wadköping IBK 11 - 7 Lars Fridell, Marco Mustonen Skogstorpskolan
2010-11-28 12:30 1012130057 Lekebergs IBF - KFUM Örebro B 3 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Fjugesta Bollhall
2010-11-30 19:15 1012130062 Pålsboda IBF B - Åsbro GOIF B 5 - 7 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Alléhallen, Hallsberg
2010-12-04 11:00 1012130061 Örebro IBK - Lekebergs IBF 2 - 11 Mikael Åman, Daniel Kallin Mellringehallen
2010-12-04 20:00 1012130065 IBK Wasahus-73 - WSK Lindesberg B 10 - 9 Tony Wennberg, Mikael Åman Mellringehallen
2010-12-05 10:00 1012130063 KFUM Örebro B - Nora IBK 5 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Birgittaskolan
2010-12-05 20:00 1012130066 Wadköping IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 7 - 4 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Mellringehallen
2010-12-10 19:00 1012130068 WSK Lindesberg B - Åsbro GOIF B 7 - 8 Håkan Mellblom, Anders Nordlund Stadsskogsskolan
2010-12-11 10:30 1012130070 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Nora IBK 4 - 6 Anders Nordlund, Håkan Mellblom Odenskolans Sporthall
2010-12-11 11:30 1012130071 Wadköping IBK - KFUM Örebro B 6 - 6 Krister Eklund, Daniel Kallin Mellringehallen
2010-12-12 11:30 1012130069 IBK Wasahus-73 - Pålsboda IBF B 12 - 9 Michael Nilsson, Klas Leidö Mellringehallen
2010-12-12 13:00 1012130072 Kumla IBK B - Lekebergs IBF 12 - 6 Marco Mustonen, Håkan Mellblom Skogstorpskolan
2010-12-17 19:30 1012130076 Nora IBK - Kumla IBK B 6 - 7 Berndt Swärd, Eddie Pettersson Idrottshuset, Nora
2010-12-18 10:00 1012130073 Örebro IBK - IBK Wasahus-73 3 - 9 Lars Fridell, Tomas Persson Mellringehallen
2010-12-18 10:30 1012130074 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Åsbro GOIF B 6 - 9 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Odenskolans Sporthall
2010-12-18 10:45 1012130075 Pålsboda IBF B - Wadköping IBK 5 - 11 Nicklas Johansson, Robin Johansson Alléhallen, Hallsberg
2010-12-19 12:30 1012130078 Lekebergs IBF - WSK Lindesberg B 12 - 3 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Fjugesta Bollhall
2011-01-07 20:00 1012130084 Wadköping IBK - Lekebergs IBF 4 - 2 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Mellringehallen
2011-01-08 10:30 1012130081 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Pålsboda IBF B 10 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Anders Nordlund Odenskolans Sporthall
2011-01-08 12:30 1012130082 IBK Wasahus-73 - Nora IBK 1 - 7 Mikael Åman, Christher Johansson Birgittaskolan
2011-01-08 15:30 1012130083 Kumla IBK B - KFUM Örebro B 6 - 6 Tony Wennberg, Kalle Eriksson Kumlahallen
2011-01-08 18:00 1012130079 WSK Lindesberg B - Örebro IBK 6 - 7 Anders Nordlund, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2011-01-13 20:00 1012130086 Åsbro GOIF B - Kumla IBK B 8 - 10 Eddie Pettersson, Rasmus Ekelund Åsbrohallen
2011-01-14 19:30 1012130088 Nora IBK - WSK Lindesberg B 6 - 5 Robert Forslind Lovrencic, Lars Fridell Idrottshuset, Nora
2011-01-15 10:30 1012130090 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Lekebergs IBF 11 - 13 Eddie Pettersson, Christher Johansson Odenskolans Sporthall
2011-01-15 11:00 1012130085 Örebro IBK - Wadköping IBK 2 - 12 Mathias Olausson, Rasmus Ekelund Mellringehallen
2011-01-15 15:00 1012130089 KFUM Örebro B - IBK Wasahus-73 8 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Birgittaskolan
2011-01-22 10:30 1012130095 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - KFUM Örebro B 7 - 9 Klas Leidö, Christher Johansson Odenskolans Sporthall
2011-01-22 14:00 1012130092 Wadköping IBK - Åsbro GOIF B 5 - 9 Mikael Åman, Rasmus Ekelund Mellringehallen
2011-01-22 15:30 1012130091 Kumla IBK B - Örebro IBK 16 - 3 Tony Wennberg, Kalle Eriksson Kumlahallen
2011-01-23 12:00 1012130093 WSK Lindesberg B - Pålsboda IBF B 18 - 9 Per Andreasson, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2011-01-23 17:00 1012130096 IBK Wasahus-73 - Lekebergs IBF 12 - 23 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Mellringehallen
2011-01-29 10:45 1012130098 Pålsboda IBF B - Kumla IBK B 4 - 3 Eddie Pettersson, Daniel Kallin Alléhallen, Hallsberg
2011-01-29 13:00 1012130101 KFUM Örebro B - WSK Lindesberg B 5 - 5 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Birgittaskolan
2011-01-29 15:30 1012130100 Wadköping IBK - Nora IBK 4 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Birgittaskolan
2011-01-30 10:00 1012130097 IBK Wasahus-73 - Åsbro GOIF B 9 - 7 Eddie Pettersson, Mikael Åman Birgittaskolan
2011-01-30 17:30 1012130099 Örebro IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 5 - 8 Robert Forslind Lovrencic, Tobias Koivukorpi Adolfsbergsskolan
2011-02-11 19:30 1012130105 Nora IBK - Lekebergs IBF 15 - 5 Tony Wennberg, Kalle Eriksson Idrottshuset, Nora
2011-02-12 11:00 1012130103 Pålsboda IBF B - Örebro IBK 8 - 7 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Alléhallen, Hallsberg
2011-02-12 13:00 1012130104 KFUM Örebro B - Åsbro GOIF B 3 - 3 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Birgittaskolan
2011-02-13 12:30 1012130108 Kumla IBK B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 8 - 4 Håkan Mellblom, Eddie Pettersson Kumlahallen
2011-02-13 20:00 1012130107 Wadköping IBK - WSK Lindesberg B 10 - 2 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Mellringehallen
2011-02-18 18:00 1012130114 Kumla IBK B - IBK Wasahus-73 6 - 3 Mikael Åman, Nicklas Johansson Skogstorpskolan
2011-02-19 10:30 1012130113 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - WSK Lindesberg B 8 - 11 Tobias Koivukorpi, Anders Nordlund Odenskolans Sporthall
2011-02-19 11:00 1012130110 Örebro IBK - KFUM Örebro B 6 - 6 Henrik Zegelsson, Joakim Björnstad Mellringehallen
2011-02-20 12:30 1012130111 Lekebergs IBF - Pålsboda IBF B 10 - 7 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Fjugesta Bollhall
2011-02-20 17:30 1012130109 Åsbro GOIF B - Nora IBK 9 - 14 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Åsbrohallen
2011-02-22 19:00 1012130117 Lekebergs IBF - Åsbro GOIF B 3 - 6 Joakim Björnstad, Rasmus Ekelund Fjugesta Bollhall
2011-02-25 19:30 1012130116 Nora IBK - Örebro IBK 12 - 2 Eddie Pettersson, Mikael Åman Idrottshuset, Nora
2011-02-26 14:30 1012130115 KFUM Örebro B - Pålsboda IBF B 4 - 6 Eddie Pettersson, Daniel Kallin Birgittaskolan
2011-02-26 18:00 1012130120 WSK Lindesberg B - Kumla IBK B 7 - 6 Joakim Björnstad, Rasmus Ekelund Stadsskogsskolan
2011-02-27 17:00 1012130119 Wadköping IBK - IBK Wasahus-73 6 - 8 Berndt Swärd, Eddie Pettersson Birgittaskolan
2011-03-05 10:00 1012130125 IBK Wasahus-73 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 18 - 9 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Birgittaskolan
2011-03-05 10:45 1012130122 Pålsboda IBF B - Nora IBK 4 - 9 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Alléhallen, Hallsberg
2011-03-05 11:00 1012130121 Örebro IBK - Åsbro GOIF B 6 - 6 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Mellringehallen
2011-03-05 15:00 1012130123 KFUM Örebro B - Lekebergs IBF 9 - 8 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Birgittaskolan
2011-03-05 17:30 1012130126 Wadköping IBK - Kumla IBK B 8 - 8 Robert Forslind Lovrencic, Christher Johansson Birgittaskolan
2011-03-13 11:30 1012130127 Lekebergs IBF - Örebro IBK 6 - 10 Joakim Björnstad, Rasmus Ekelund Fjugesta Bollhall
2011-03-13 11:30 1012130128 Åsbro GOIF B - Pålsboda IBF B 8 - 6 Klas Leidö, Christher Johansson Åsbrohallen
2011-03-13 11:30 1012130129 Nora IBK - KFUM Örebro B 12 - 3 Tony Wennberg, Fredrik Månbacke Idrottshuset, Nora
2011-03-13 11:30 1012130131 WSK Lindesberg B - IBK Wasahus-73 6 - 10 Per Andreasson, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2011-03-13 11:30 1012130132 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Wadköping IBK 4 - 8 Eddie Pettersson, Michael Nilsson Odenskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Nora IBK 20 15 1 (0) 4 155-88 67 46
2. Wadköping IBK 20 12 2 (0) 6 152-118 34 38
3. Lekebergs IBF 20 11 2 (0) 7 177-143 34 35
4. Kumla IBK B 20 9 4 (0) 7 159-133 26 31
5. KFUM Örebro B 20 8 6 (0) 6 127-120 7 30
6. Åsbro GOIF B 20 9 3 (0) 8 151-148 3 30
7. IBK Wasahus-73 20 9 1 (0) 10 163-186 -23 28
8. Örebro IBK 20 8 3 (0) 9 106-145 -39 27
9. WSK Lindesberg B 20 8 1 (0) 11 137-141 -4 25
10. Pålsboda IBF B 20 6 0 (0) 14 132-174 -42 18
11. Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 20 3 1 (0) 16 123-186 -63 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis