Herrjuniorer 93 (2010/11)

Gruppspel
Herrjuniorer 93
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-28 18:00 1006340007 Partille IBS - FBC Lerum 10 - 6 Eleonore Green, Kent Österström Kristinedal Idrottscenter
2010-10-01 20:00 1006340006 Floda IBK - IF Marin Väst 10 - 6 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Alléhallen
2010-10-01 20:10 1006340002 Eken IBK - IBK Göteborg 6 - 8 Adnan Tongur, Adem Can Ekenhallen
2010-10-02 12:00 1006340004 Lindome IBK - Landvetter IBK 9 - 6 Adnan Tongur, Adem Can Almåshallen B
2010-10-11 19:30 1006340001 IBF Älvstranden - Stenungsunds IBK 5 - 5 Goran Kuduzovic, Torbjörn Zahner Tuve Sporthall
2010-10-08 20:00 1006340014 IBK Göteborg - IBF Älvstranden 2 - 12 Ulf Jonasson, Pontus Ekengränd Svingelns Sporthall
2010-10-09 16:15 1006340012 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 5 Adnan Tongur, Fredrik Wallhede Önnerödshallen
2010-10-09 17:00 1006340011 Myggenäs IBK - Lindome IBK 9 - 1 Jörgen Landin, Bo Olsson Häggvallsskolan
2010-10-10 12:00 1006340008 Partille IBS - Stenungsunds IBK 11 - 5 Joakim Amri Nilsson, Daniel Fathi-Najafi Jonsereds Idrottshall
2010-10-10 13:10 1006340009 FBC Lerum - Floda IBK 3 - 7 Håkan Engquist, Tarek El Abtah Rydsbergshallen
2010-10-11 20:10 1006340019 Lindome IBK - IF Marin Väst 9 - 16 Maximilian Ziegler, Daniel Bedö Almåshallen B
2010-10-13 19:00 1006340015 Stenungsunds IBK - IBK Göteborg 9 - 1 Patrick Magnusson, Martin Andersson Stenungsund Arena
2010-10-15 20:00 1006340021 Floda IBK - Partille IBS 9 - 8 Adem Can, Joakim Amri Nilsson Alléhallen
2010-10-15 20:10 1006340017 Eken IBK - Landvetter IBK 12 - 6 Amir Huseinovic, Jesper Axelsson Ekenhallen
2010-10-15 20:10 1006340018 Pixbo Wallenstam IBF - Myggenäs IBK 9 - 3 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Wallenstamhallen
2010-10-16 10:00 1006340022 Eken IBK - Stenungsunds IBK 11 - 7 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Ekenhallen
2010-10-16 19:00 1006340028 FBC Lerum - IF Marin Väst 6 - 5 Pierre Eberhard Berg, Torbjörn Zahner Rydsbergshallen
2010-10-17 14:00 1006340023 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Älvstranden 5 - 4 Kim Nielsen, Anders Bergström Wallenstamhallen
2010-10-17 14:30 1006340024 Lindome IBK - IBK Göteborg 3 - 13 Andreas Rolén, Gustav Glansén Almåshallen B
2010-10-17 16:20 1006340026 Floda IBK - Landvetter IBK 12 - 8 Rickard Anneräng, Mats Sällberg Alléhallen
2010-12-08 20:10 1006340027 Partille IBS - Myggenäs IBK 9 - 1 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Ugglumshallen
2010-10-22 19:45 1006340031 Myggenäs IBK - Floda IBK 4 - 16 Andreas Ivarsson, Nenad Gusevac Häggvallsskolan
2010-10-23 17:40 1006340029 Stenungsunds IBK - FBC Lerum 8 - 6 Maria Granaas, Nenad Gusevac Stenungsund Arena
2010-10-24 14:00 1006340034 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 8 Kim Nielsen, Torbjörn Zahner Svingelns Sporthall
2010-10-24 15:00 1006340035 IBF Älvstranden - Eken IBK 5 - 2 Goran Kuduzovic, Fredrik Bergstrand
2010-10-27 20:15 1006340030 IF Marin Väst - Partille IBS 2 - 5 Daniel Fathi-Najafi, Kim Nielsen Ugglumshallen
2010-11-01 20:10 1006340037 Lindome IBK - Eken IBK 3 - 10 Tarek El Abtah, Daniel Fathi-Najafi Almåshallen B
2010-11-06 14:40 1006340039 Floda IBK - IBK Göteborg 14 - 7 Adnan Tongur, Adem Can Alléhallen
2010-11-06 17:30 1006340042 IF Marin Väst - Myggenäs IBK 7 - 6 Jesper Axelsson, Håkan Engquist Hall Of Flame
2010-11-07 12:00 1006340036 Pixbo Wallenstam IBF - Stenungsunds IBK 7 - 7 Eleonore Green, Tarek El Abtah Wallenstamhallen
2010-11-07 19:50 1006340041 FBC Lerum - Landvetter IBK 8 - 5 Hampe Gustavsson, Magnus Persson Rydsbergshallen
2010-11-13 09:00 1006340048 IBF Älvstranden - Lindome IBK 13 - 1 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Lundbystrand
2010-11-13 15:10 1006340049 Eken IBK - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 3 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Ekenhallen
2010-11-14 11:35 1006340045 Landvetter IBK - Partille IBS 6 - 6 Jasmin Dzanic, Magnus Persson Landvetter Idrottshall
2010-11-14 12:15 1006340044 Myggenäs IBK - FBC Lerum 1 - 12 Johan Axel Wiklund, Andreas Ivarsson Häggvallsskolan
2010-11-17 19:00 1006340043 Stenungsunds IBK - IF Marin Väst 11 - 4 Patrick Magnusson, Joakim Almroth Stenungsund Arena
2010-11-19 20:00 1006340052 Floda IBK - Eken IBK 8 - 5 Goran Kuduzovic, Henry Tames Alléhallen
2010-11-21 10:00 1006340054 FBC Lerum - IBK Göteborg 6 - 4 Magnus Persson, Goran Kuduzovic Rydsbergshallen
2010-11-21 12:30 1006340056 Myggenäs IBK - Landvetter IBK 4 - 9 Andreas Ivarsson, Anton Karlson Häggvallsskolan
2010-11-21 13:45 1006340050 Lindome IBK - Stenungsunds IBK 4 - 9 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Almåshallen B
2010-11-21 20:00 1006340053 Partille IBS - IBF Älvstranden 14 - 3 Jesper Axelsson, Håkan Engquist Jonsereds Idrottshall
2010-11-28 11:15 1006340058 Landvetter IBK - IF Marin Väst 7 - 4 Kim Nielsen, Anders Bergström Landvetter Idrottshall
2010-11-28 16:00 1006340060 IBK Göteborg - Partille IBS 3 - 6 Josef Nilsson, Torbjörn Zahner Svingelns Sporthall
2010-11-28 16:30 1006340063 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 3 - 3 Ulf Jonasson, Pontus Ekengränd Wallenstamhallen
2010-11-29 19:30 1006340061 IBF Älvstranden - Floda IBK 12 - 8 Mika Pulkkinen, Joakim Amri Nilsson Tuve Sporthall
2010-12-22 18:45 1006340057 Stenungsunds IBK - Myggenäs IBK 12 - 3 Nenad Gusevac, Joakim Almroth Stenungsund Arena
2010-12-04 18:15 1006340069 Myggenäs IBK - IBK Göteborg 1 - 13 Erik Wiklund, Johan Axel Wiklund Häggvallsskolan
2010-12-05 12:00 1006340066 Partille IBS - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 3 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Lexby Idrottshall
2010-12-05 12:15 1006340067 FBC Lerum - Eken IBK 9 - 9 Fredrik Bergstrand, Adnan Tongur Hjällsnäshallen
2010-12-05 18:00 1006340065 Floda IBK - Lindome IBK 4 - 0 Rickard Anneräng, Mats Sällberg Alléhallen
2011-03-19 17:30 1006340068 IF Marin Väst - IBF Älvstranden 7 - 6 Daniel Fathi-Najafi, Jesper Axelsson Hall Of Flame
2010-12-04 16:00 1006340076 Pixbo Wallenstam IBF - Floda IBK 6 - 4 Fredrik Bergstrand, Goran Kuduzovic Wallenstamhallen
2010-12-08 19:30 1006340071 Stenungsunds IBK - Landvetter IBK 7 - 7 Joakim Almroth, Patrick Magnusson Stenungsund Arena
2010-12-09 17:30 1006340073 IBK Göteborg - IF Marin Väst 9 - 5 Magnus Persson, Ulf Jonasson
2010-12-10 20:10 1006340075 Eken IBK - Partille IBS 4 - 7 Hampe Gustavsson, Goran Kuduzovic Ekenhallen
2011-02-10 19:15 1006340074 IBF Älvstranden - FBC Lerum 10 - 5 Eleonore Green, Adem Can Tuve Sporthall
2010-12-07 18:15 1006340081 IF Marin Väst - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 11 Adnan Tongur, Daniel Fathi-Najafi Hall Of Flame
2010-12-11 15:50 1006340080 FBC Lerum - Lindome IBK 8 - 1 Bjarne Wesenlund, Magnus Persson Rydsbergshallen
2010-12-12 10:15 1006340082 Myggenäs IBK - Eken IBK 3 - 13 Wiro Bergman, Martin Andersson Häggvallsskolan
2010-12-12 12:10 1006340083 Landvetter IBK - IBF Älvstranden 12 - 10 Adnan Tongur, Erik Carlsson Landvetter Idrottshall
2010-12-12 12:50 1006340078 Floda IBK - Stenungsunds IBK 12 - 7 Bjarne Wesenlund, Magnus Persson Alléhallen
2010-12-18 12:10 1006340090 Lindome IBK - Partille IBS 5 - 9 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Almåshallen B
2010-12-18 12:30 1006340089 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum 2 - 4 Adem Can, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2010-12-18 13:10 1006340088 Eken IBK - IF Marin Väst 9 - 6 Gustav Glansén, Andreas Rolén Ekenhallen
2010-12-19 14:00 1006340086 IBK Göteborg - Landvetter IBK 3 - 4 Ulf Jonasson, Goran Kuduzovic Svingelns Sporthall
2010-12-19 19:00 1006340087 IBF Älvstranden - Myggenäs IBK 9 - 0 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl
2011-01-15 14:10 1006340092 Stenungsunds IBK - IBF Älvstranden 6 - 15 Nenad Gusevac, Joakim Gaardén Stenungsund Arena
2011-01-16 11:35 1006340095 Landvetter IBK - Lindome IBK 12 - 8 Hampe Gustavsson, Kim Nielsen Landvetter Idrottshall
2011-01-16 12:30 1006340097 IF Marin Väst - Floda IBK 13 - 2 Jesper Axelsson, Håkan Engquist Hall Of Flame
2011-01-16 14:00 1006340098 FBC Lerum - Partille IBS 5 - 9 Viktor Insgård, Martin Johansson Rydsbergshallen
2011-01-16 15:00 1006340093 IBK Göteborg - Eken IBK 5 - 6 Tarek El Abtah, Daniel Fathi-Najafi Svingelns Sporthall
2011-01-17 20:10 1006340102 Lindome IBK - Myggenäs IBK 7 - 5 Pontus Ekengränd, Bjarne Wesenlund Almåshallen B
2011-01-21 20:00 1006340100 Floda IBK - FBC Lerum 4 - 2 Jesper Axelsson, Håkan Engquist Alléhallen
2011-01-22 10:30 1006340103 Pixbo Wallenstam IBF - Landvetter IBK 3 - 5 Ulf Jonasson, Goran Kuduzovic Wallenstamhallen
2011-01-23 10:20 1006340099 Stenungsunds IBK - Partille IBS 3 - 7 Wiro Bergman, Joakim Almroth Stenungsund Arena
2011-01-23 13:00 1006340105 IBF Älvstranden - IBK Göteborg 4 - 1 Gustav Glansén, Andreas Rolén Lundbystrand
2011-01-22 17:30 1006340110 IF Marin Väst - Lindome IBK 7 - 6 Adnan Tongur, Viktor Insgård Hall Of Flame
2011-01-30 10:30 1006340108 Landvetter IBK - Eken IBK 5 - 9 Magnus Enberg, Torbjörn Zahner Landvetter Idrottshall
2011-01-30 12:00 1006340112 Partille IBS - Floda IBK 11 - 9 Ulf Jonasson, Adnan Tongur Lexby Idrottshall
2011-01-30 12:30 1006340109 Myggenäs IBK - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 6 Johan Axel Wiklund, Andreas Ivarsson Häggvallsskolan
2011-01-30 14:00 1006340106 IBK Göteborg - Stenungsunds IBK 8 - 11 Peter Novakovic, Milan Siljegovic Svingelns Sporthall
2011-01-29 17:20 1006340119 IF Marin Väst - FBC Lerum 4 - 9 Adem Can, Adnan Tongur Hall Of Flame
2011-01-29 18:15 1006340113 Stenungsunds IBK - Eken IBK 5 - 8 Richard Berndtsson, Martin Andersson Stenungsund Arena
2011-02-02 19:00 1006340118 Myggenäs IBK - Partille IBS 0 - 26 Joakim Almroth, Patrick Magnusson Häggvallsskolan
2011-02-03 17:30 1006340115 IBK Göteborg - Lindome IBK 12 - 6 Patrik Nyman, Johan Selindh Valhalla
2011-02-03 20:10 1006340114 IBF Älvstranden - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 3 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg
2011-02-06 18:10 1006340117 Landvetter IBK - Floda IBK 9 - 9 Ulf Jonasson, Erik Gaberud Landvetter Idrottshall
2011-02-04 20:10 1006340126 Eken IBK - IBF Älvstranden 3 - 9 Emil Strand, Tobias Almroth Ekenhallen
2011-02-05 11:00 1006340121 Partille IBS - IF Marin Väst 13 - 3 Joakim Amri Nilsson, Bjarne Wesenlund Lexby Idrottshall
2011-02-05 12:40 1006340125 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Göteborg 7 - 6 Kim Nielsen, Patrik Nyman Wallenstamhallen
2011-02-06 19:15 1006340120 FBC Lerum - Stenungsunds IBK 9 - 11 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Rydsbergshallen
2011-04-01 20:00 1006340122 Floda IBK - Myggenäs IBK 17 - 4 Ulf Jonasson, Jasmin Dzanic Alléhallen
2011-02-12 09:00 1006340128 Eken IBK - Lindome IBK 8 - 1 Anders Bergström, Kim Nielsen Ekenhallen
2011-02-12 16:45 1006340127 Stenungsunds IBK - Pixbo Wallenstam IBF 11 - 8 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Stenungsund Arena
2011-02-13 11:35 1006340132 Landvetter IBK - FBC Lerum 10 - 11 Tarek El Abtah, Daniel Fathi-Najafi Landvetter Idrottshall
2011-02-22 19:10 1006340130 IBK Göteborg - Floda IBK 0 - 12 Adem Can, Joakim Amri Nilsson Valhalla
2011-03-27 19:00 1006340133 Myggenäs IBK - IF Marin Väst 7 - 15 Tommas Bråten, Christer Höglind Häggvallsskolan
2011-02-26 14:30 1006340139 Lindome IBK - IBF Älvstranden 2 - 10 Daniel Fathi-Najafi, Tarek El Abtah Almåshallen B
2011-02-26 15:40 1006340136 Partille IBS - Landvetter IBK 15 - 6 Jesper Axelsson, Hampe Gustavsson Lexby Idrottshall
2011-02-26 17:30 1006340134 IF Marin Väst - Stenungsunds IBK 6 - 5 Gustav Glansén, Andreas Rolén Hall Of Flame
2011-02-26 18:10 1006340140 Pixbo Wallenstam IBF - Eken IBK 6 - 8 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Wallenstamhallen
2011-02-27 15:30 1006340135 FBC Lerum - Myggenäs IBK 15 - 1 Adam Jällfält, Jesper Axelsson Rydsbergshallen
2011-03-03 17:30 1006340145 IBK Göteborg - FBC Lerum 1 - 7 Goran Kuduzovic, Fredrik Bergstrand Valhalla
2011-03-05 10:00 1006340143 Eken IBK - Floda IBK 8 - 4 Emil Strand, Goran Kuduzovic Ekenhallen
2011-03-05 11:00 1006340144 IBF Älvstranden - Partille IBS 2 - 8 Eleonore Green, Kent Österström Lundbystrand
2011-03-05 13:00 1006340141 Stenungsunds IBK - Lindome IBK 17 - 4 Mikael Molldén, Martin Andersson Stenungsund Arena
2011-03-28 18:45 1006340147 Landvetter IBK - Myggenäs IBK 14 - 2 Kim Nielsen, Goran Kuduzovic Önnerödshallen
2011-02-20 15:30 1006340152 Floda IBK - IBF Älvstranden 9 - 7 Fredrik Bergstrand, Adem Can Alléhallen
2011-03-05 19:00 1006340151 Partille IBS - IBK Göteborg 9 - 4 Joel Gustafsson, Erik Carlsson Lexby Idrottshall
2011-03-06 14:30 1006340148 Myggenäs IBK - Stenungsunds IBK 3 - 13 Martin Andersson, Joakim Almroth Häggvallsskolan
2011-03-06 16:50 1006340149 IF Marin Väst - Landvetter IBK 10 - 9 Lazo Cesto, Henry Tames Hall Of Flame
2011-03-06 17:00 1006340154 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 8 Erik Sjöstedt, Tarek El Abtah Skånhällaskolan
2011-03-12 13:10 1006340158 Eken IBK - FBC Lerum 7 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Ekenhallen
2011-03-13 13:40 1006340156 Lindome IBK - Floda IBK 2 - 8 Adem Can, Adnan Tongur Almåshallen B
2011-03-13 17:00 1006340160 IBK Göteborg - Myggenäs IBK 8 - 3 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Svingelns Sporthall
2011-03-13 19:00 1006340159 IBF Älvstranden - IF Marin Väst 12 - 4 Hampe Gustavsson, Bjarne Wesenlund Lundbystrand
2011-03-14 20:10 1006340157 Pixbo Wallenstam IBF - Partille IBS 7 - 8 Goran Kuduzovic, Henry Tames Wallenstamhallen
2011-03-18 18:00 1006340162 Landvetter IBK - Stenungsunds IBK 5 - 11 Roger Zahnér, Janne Vattfors Landvetter Idrottshall
2011-03-19 12:20 1006340166 Partille IBS - Eken IBK 8 - 6 Gustav Glansén, Andreas Rolén Lexby Idrottshall
2011-03-20 13:50 1006340164 IF Marin Väst - IBK Göteborg 12 - 10 Magnus Rutqvist, Kari Kyyrä Hall Of Flame
2011-03-20 17:00 1006340165 FBC Lerum - IBF Älvstranden 6 - 8 Peter Novakovic, Fredrik Sävestrand Rydsbergshallen
2011-03-20 18:00 1006340167 Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 13 - 6 Henry Tames, Lazo Cesto Alléhallen
2011-03-25 19:40 1006340171 Lindome IBK - FBC Lerum 5 - 26 Adem Can, Adnan Tongur Almåshallen B
2011-03-25 20:10 1006340173 Eken IBK - Myggenäs IBK 15 - 1 Tobias Almroth, Emil Strand Ekenhallen
2011-03-27 15:00 1006340174 IBF Älvstranden - Landvetter IBK 6 - 4 Jasmin Dzanic, Adnan Tongur Lundbystrand
2011-03-29 20:30 1006340172 Pixbo Wallenstam IBF - IF Marin Väst 7 - 7 Joel Gustafsson, Erik Carlsson Wallenstamhallen
2011-03-30 20:00 1006340169 Stenungsunds IBK - Floda IBK 6 - 8 Christer Höglind, Tommas Bråten Stenungsund Arena
2011-03-09 20:10 1006340182 Partille IBS - Lindome IBK 28 - 1 Bjarne Wesenlund, Magnus Persson Ugglumshallen
2011-04-02 15:00 1006340178 Myggenäs IBK - IBF Älvstranden 5 - 12 Karl Gadd, Mikael Molldén Häggvallsskolan
2011-04-03 11:20 1006340177 Landvetter IBK - IBK Göteborg 10 - 7 Robin Boqvist, Jasmin Dzanic Landvetter Idrottshall
2011-04-03 13:20 1006340180 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 5 Kent Österström, Eleonore Green Rydsbergshallen
2011-04-03 15:30 1006340179 IF Marin Väst - Eken IBK 4 - 23 Bjarne Wesenlund, Magnus Persson Hall Of Flame
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS 22 20 1 1 232-93 139 61
2. Floda IBK 22 16 1 5 199-134 65 49
3. Eken IBK 22 15 1 6 187-119 68 46
4. IBF Älvstranden 22 14 1 7 176-112 64 43
5. FBC Lerum 22 12 1 9 175-127 48 37
6. Stenungsunds IBK 22 11 3 8 186-152 34 36
7. Pixbo Wallenstam IBF 22 10 3 9 128-118 10 33
8. IF Marin Väst 22 9 1 12 154-192 -38 28
9. Landvetter IBK 22 8 3 11 162-171 -9 27
10. IBK Göteborg 22 6 0 16 129-161 -32 18
11. Lindome IBK 22 2 1 19 84-241 -157 7
12. Myggenäs IBK 22 1 0 21 66-258 -192 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis