Flickor 99 (2011/12)

Gruppspel
Flickor 99
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-10-01 10:30 1106650001 Öckerö IBK - Partille IBS 2 3 - 5 Kent Andersson H, Mika Pulkkinen Hedenskolans Idrottshall
2011-10-01 13:00 1106650004 Pixbo Wallenstam IBK Blå - FBC Lerum 2 - 12 Filippa Kinderdal, Rebecca Anderson Mölnlycke Idrottshall
2011-10-02 13:00 1106650005 IK Zenith - IBK Göteborg 1 - 4 Bjarne Wesenlund, Magnus Persson Björlanda Idrottshall
2011-10-02 13:20 1106650006 IBF Backadalen - Lindås IBK 0 - 6 Erik Sjöstedt, Erik Carlsson Skälltorpsskolan
2011-11-29 19:00 1106650003 Hindås IBK - Sportlife Kungälvs IBK Orange 2 - 5 Kenneth Thorell, Lina Thorell Hindås Idrottshall
1106650008 Sportlife Kungälvs IBK TEST - Partille IBS 2
2011-10-08 13:10 1106650014 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Öckerö IBK 4 - 2 Tilda Lundgren, Nairi Moosakhanian Mölnlycke Idrottshall
2011-10-08 15:00 1106650011 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBK Blå 6 - 0 Eleonore Green, Kent Österström Torpahallen
2011-10-09 10:00 1106650010 Lindås IBK - IK Zenith 4 - 5 Tilda Lundgren, Nairi Moosakhanian Salming Arena
2011-10-09 12:00 1106650012 FBC Lerum - Hindås IBK 12 - 1 Alf Björkner, Robin Cederdahl Rydsbergshallen
1106650021 IBF Backadalen - Sportlife Kungälvs IBK TEST
2011-10-11 19:00 1106650018 Hindås IBK - IBK Göteborg 4 - 1 Kenneth Thorell, Linus Melander Hindås Idrottshall
2011-10-12 17:40 1106650015 Partille IBS 2 - Pixbo Wallenstam IBK Röd 5 - 8 Jervand Hakopian, Narcis Hadziselimovic Jonsereds Idrottshall
2011-10-14 18:00 1106650016 Öckerö IBK - Sportlife Kungälvs IBK Orange 0 - 11 Janne Vattfors, Roger Zahnér Hedenskolans Idrottshall
2011-10-14 18:00 1106650019 Pixbo Wallenstam IBK Blå - Lindås IBK 3 - 10 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Wallenstam Arena
1106650027 Sportlife Kungälvs IBK TEST - IBK Göteborg
2011-10-16 10:00 1106650023 Hindås IBK - Öckerö IBK 4 - 4 Kenneth Thorell, Lina Thorell Hindås Idrottshall
2011-10-16 11:00 1106650026 IBF Backadalen - FBC Lerum 0 - 14 Aldin Hadziselmovic, Nicholas Phillips Skälltorpsskolan
2011-10-16 11:50 1106650024 Pixbo Wallenstam IBK Blå - Pixbo Wallenstam IBK Röd 4 - 3 Milan Siljegovic, Kenneth Thorell Wallenstam Arena
2011-10-20 18:30 1106650025 IK Zenith - Sportlife Kungälvs IBK Orange 1 - 5 Kent Andersson H, Tomas Levin Sjumilahallen
1106650030 Lindås IBK - Sportlife Kungälvs IBK TEST Askims Sporthall
2011-10-22 14:30 1106650031 IBK Göteborg - IBF Backadalen 5 - 0 Martin Helg, Tarek El Abtah Torpahallen
2011-10-23 10:00 1106650032 FBC Lerum - IK Zenith 10 - 1 Nicholas Phillips, Aldin Hadziselmovic Rydsbergshallen
2011-10-23 11:50 1106650034 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Hindås IBK 9 - 1 Fredrik Wallhede, Tobias Lindqvist Wallenstam Arena
2011-10-23 16:40 1106650033 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Pixbo Wallenstam IBK Blå 10 - 1 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Kastellegårdshallen
1106650040 Sportlife Kungälvs IBK TEST - Sportlife Kungälvs IBK Orange
2011-10-25 19:00 1106650036 Hindås IBK - Partille IBS 2 11 - 5 Fredrik Wallhede, Tobias Lindqvist Hindås Idrottshall
2011-10-30 10:00 1106650042 Lindås IBK - IBK Göteborg 6 - 5 Milan Siljegovic, Alf Björkner Salming Arena
2011-10-30 15:45 1106650039 IBF Backadalen - Pixbo Wallenstam IBK Röd 3 - 6 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic Skälltorpsskolan
2011-11-15 17:30 1106650038 IK Zenith - Öckerö IBK 2 - 5 Milan Siljegovic, Alf Björkner Björlanda Idrottshall
2011-11-05 11:10 1106650043 Partille IBS 2 - Lindås IBK 5 - 6 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Lexby Idrottshall
2011-11-06 10:15 1106650045 FBC Lerum - Sportlife Kungälvs IBK TEST Rydsbergshallen
2011-11-06 16:40 1106650046 Sportlife Kungälvs IBK Orange - IBF Backadalen 11 - 1 Adnan Tongur, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2011-11-08 19:30 1106650048 Öckerö IBK - Pixbo Wallenstam IBK Blå 1 - 6 Eleonore Green, Kent Andersson H Hedenskolans Idrottshall
2011-11-20 10:00 1106650047 Pixbo Wallenstam IBK Röd - IK Zenith 0 - 4 Erik Carlsson, Adnan Dzanic Wallenstam Arena
1106650053 Sportlife Kungälvs IBK TEST - Öckerö IBK
2011-11-12 12:00 1106650050 Pixbo Wallenstam IBK Blå - Partille IBS 2 4 - 1 Filippa Kinderdal, Rebecca Anderson Mölnlycke Idrottshall
2011-11-13 10:00 1106650056 IBK Göteborg - FBC Lerum 6 - 2 Sebastian Bodenmalm, Nicholas Phillips Svingelns Sporthall
2011-11-13 13:00 1106650055 Lindås IBK - Sportlife Kungälvs IBK Orange 2 - 5 Linus Melander, Andreas Franzen Svensson Önneredsskolan
2011-11-13 16:00 1106650051 IK Zenith - Hindås IBK 6 - 4 Josefine Elgquist, Victoria Persson-Miettinen Björlanda Idrottshall
2011-11-19 09:00 1106650057 Partille IBS 2 - IBK Göteborg 3 - 6 Pontus Ekengränd, Adem Can Lexby Idrottshall
2011-11-19 10:30 1106650061 Öckerö IBK - IBF Backadalen 1 - 3 Erik Carlsson, Adnan Dzanic Hedenskolans Idrottshall
2011-11-19 13:40 1106650060 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Sportlife Kungälvs IBK TEST Mölnlycke Idrottshall
2011-11-20 11:00 1106650058 FBC Lerum - Lindås IBK 13 - 2 Mika Pulkkinen, Kent Andersson H Rydsbergshallen
2011-11-20 11:00 1106650063 Hindås IBK - Pixbo Wallenstam IBK Blå 2 - 7 Kenneth Thorell, Lina Thorell Hindås Idrottshall
1106650066 Sportlife Kungälvs IBK TEST - Hindås IBK
2011-11-24 19:45 1106650065 IBF Backadalen - Pixbo Wallenstam IBK Blå 5 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic
2011-11-25 19:00 1106650068 Lindås IBK - Öckerö IBK 3 - 3 Alf Björkner, Amir Huseinovic Önneredsskolan
2011-11-25 20:00 1106650069 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBK Röd 1 - 3 Freddy Hansem, Lawrence Kinde Torpahallen
2011-11-27 09:00 1106650070 FBC Lerum - Sportlife Kungälvs IBK Orange 2 - 3 Tomas Levin, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2011-11-27 12:00 1106650064 IK Zenith - Partille IBS 2 9 - 3 Adam Jällfält, Tomas Levin Björlanda Idrottshall
2011-11-26 10:00 1106650077 Pixbo Wallenstam IBK Blå - IK Zenith 1 - 3 Josefine Elgquist, Victoria Persson-Miettinen Mölnlycke Idrottshall
2011-11-26 18:00 1106650072 Sportlife Kungälvs IBK Orange - IBK Göteborg 4 - 1 Tobias Martinsson, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2011-11-26 19:10 1106650071 Partille IBS 2 - FBC Lerum 3 - 6 Thomas Svedman, Kari Kyyrä Partillebohallen
2011-11-27 10:00 1106650076 Hindås IBK - IBF Backadalen 7 - 4 Kenneth Thorell, Lina Thorell Hindås Idrottshall
2011-12-03 11:20 1106650073 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Lindås IBK 3 - 2 Lawrence Kinde, Josef Nilsson Mölnlycke Idrottshall
1106650079 Sportlife Kungälvs IBK TEST - IK Zenith
2011-12-04 11:30 1106650083 FBC Lerum - Öckerö IBK 10 - 1 Hillevi Söderberg, Magnus Persson Rydsbergshallen
2011-12-04 12:10 1106650078 IBF Backadalen - Partille IBS 2 2 - 9 Hajrudin Begic, Tomas Levin Skälltorpsskolan
2011-12-04 12:20 1106650081 Lindås IBK - Hindås IBK 17 - 1 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Önneredsskolan
2011-12-04 16:40 1106650084 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Pixbo Wallenstam IBK Röd 1 - 1 Fredrik Wallhede, Tobias Lindqvist Kastellegårdshallen
2011-12-10 11:30 1106650087 Öckerö IBK - IBK Göteborg 2 - 3 Anders Bergström, Eleonore Green Hedenskolans Idrottshall
2011-12-10 18:40 1106650085 Partille IBS 2 - Sportlife Kungälvs IBK Orange 0 - 9 Kent Andersson H, Mika Pulkkinen Lexby Idrottshall
2011-12-11 17:10 1106650090 Pixbo Wallenstam IBK Blå - Sportlife Kungälvs IBK TEST Wallenstam Arena
2011-12-11 17:40 1106650091 IK Zenith - IBF Backadalen 2 - 4 Kari Kyyrä, Thomas Svedman Björlanda Idrottshall
2011-12-17 14:00 1106650086 Pixbo Wallenstam IBK Röd - FBC Lerum 6 - 6 Filippa Kinderdal, Rebecca Anderson Mölnlycke Idrottshall
2011-12-18 10:50 1106650092 Partille IBS 2 - Öckerö IBK 4 - 2 Lawrence Kinde, Freddy Hansem Lexby Idrottshall
2011-12-18 11:00 1106650095 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBK Blå 7 - 1 Mika Pulkkinen, Kent Andersson H Rydsbergshallen
2011-12-18 11:00 1106650096 IBK Göteborg - IK Zenith 4 - 3 Adam Jällfält, Sebastian Bodenmalm Torpahallen
2011-12-18 13:30 1106650097 Lindås IBK - IBF Backadalen 4 - 4 Fredrik Wallhede, Tobias Lindqvist Önneredsskolan
2011-12-18 15:00 1106650094 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Hindås IBK 11 - 0 Kent Österström, Eleonore Green Kastellegårdshallen
2012-01-14 11:30 1106650105 Öckerö IBK - Pixbo Wallenstam IBK Röd 0 - 2 Tomas Levin, Hajrudin Begic Hedenskolans Idrottshall
2012-01-14 12:30 1106650102 Pixbo Wallenstam IBK Blå - IBK Göteborg 0 - 5 Filippa Kinderdal, Rebecca Anderson Wallenstam Arena
2012-01-15 11:15 1106650103 Hindås IBK - FBC Lerum 0 - 19 Tomas Levin, Amir Huseinovic Hindås Idrottshall
2012-01-15 16:00 1106650101 IK Zenith - Lindås IBK 3 - 5 Alf Björkner, Milan Siljegovic Björlanda Idrottshall
1106650112 Sportlife Kungälvs IBK TEST - IBF Backadalen
2012-01-18 18:15 1106650107 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Öckerö IBK 4 - 0 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2012-01-20 19:00 1106650110 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBK Blå 7 - 0 Kent Andersson H, Pontus Ekengränd Askims Sporthall
2012-01-20 19:30 1106650106 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Partille IBS 2 4 - 0 Tomas Levin, Fredrik Wallhede Wallenstam Arena
2012-01-20 20:00 1106650109 IBK Göteborg - Hindås IBK 5 - 1 Besim Mehmedagic, Aldin Hadziselmovic Torpahallen
2012-01-21 11:40 1106650114 Öckerö IBK - Hindås IBK 6 - 3 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic Hedenskolans Idrottshall
2012-01-22 13:15 1106650117 FBC Lerum - IBF Backadalen 9 - 1 Amir Huseinovic, Aldin Hadziselmovic Hjällsnäshallen
2012-01-22 14:00 1106650115 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Pixbo Wallenstam IBK Blå 4 - 2 Filippa Kinderdal, Rebecca Anderson Mölnlycke Idrottshall
2012-01-22 14:20 1106650118 IBK Göteborg - Sportlife Kungälvs IBK TEST Torpahallen
2012-01-22 15:00 1106650116 Sportlife Kungälvs IBK Orange - IK Zenith 4 - 2 Josefine Elgquist, Victoria Persson-Miettinen Kastellegårdshallen
1106650121 Sportlife Kungälvs IBK TEST - Lindås IBK
2012-01-29 10:00 1106650124 Pixbo Wallenstam IBK Blå - Sportlife Kungälvs IBK Orange 1 - 4 Kent Österström, Emil Strand Mölnlycke Idrottshall
2012-01-29 10:00 1106650125 Hindås IBK - Pixbo Wallenstam IBK Röd 2 - 8 Pontus Ekengränd, Kenneth Thorell Hindås Idrottshall
2012-01-29 11:10 1106650123 IK Zenith - FBC Lerum 1 - 5 Milan Siljegovic, Hampe Gustavsson Björlanda Idrottshall
2012-01-29 13:30 1106650122 IBF Backadalen - IBK Göteborg 1 - 3 Andreas Franzen Svensson, Linus Melander Skälltorpsskolan
2012-02-04 11:30 1106650129 Öckerö IBK - IK Zenith 0 - 3 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Hedenskolans Idrottshall
2012-02-04 14:50 1106650127 Partille IBS 2 - Hindås IBK 4 - 4 Eleonore Green, Kent Österström Lexby Idrottshall
2012-02-04 15:00 1106650130 Pixbo Wallenstam IBK Röd - IBF Backadalen 1 - 0 Josefine Elgquist, Victoria Persson-Miettinen Djupedalsskolan
2012-02-05 12:00 1106650131 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Sportlife Kungälvs IBK TEST Kastellegårdshallen
2012-02-05 13:10 1106650133 IBK Göteborg - Lindås IBK 5 - 3 Tomas Levin, Hajrudin Begic Torpahallen
1106650136 Sportlife Kungälvs IBK TEST - FBC Lerum
2012-02-12 12:30 1106650134 Lindås IBK - Partille IBS 2 6 - 6 Fredrik Gander, Magnus Håkansson Salming Arena
2012-02-12 13:30 1106650137 IBF Backadalen - Sportlife Kungälvs IBK Orange 0 - 5 Tomas Levin, Tobias Lindqvist Skälltorpsskolan
2012-02-20 18:45 1106650139 Pixbo Wallenstam IBK Blå - Öckerö IBK 1 - 2 Amir Huseinovic, Milan Siljegovic Redfoxhallen
2012-03-01 18:15 1106650138 IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBK Röd 3 - 4 Lina Thorell, Kenneth Thorell Sjumilahallen
2012-02-14 19:00 1106650142 Hindås IBK - IK Zenith 1 - 7 Alf Björkner, Kenneth Thorell Hindås Idrottshall
2012-02-18 10:00 1106650144 Öckerö IBK - Sportlife Kungälvs IBK TEST Hedenskolans Idrottshall
2012-02-18 10:10 1106650141 Partille IBS 2 - Pixbo Wallenstam IBK Blå 0 - 0 Sebastian Bodenmalm, Pontus Ekengränd Lexby Idrottshall
2012-02-19 11:40 1106650146 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Lindås IBK 6 - 0 Lawrence Kinde, Alf Björkner Kastellegårdshallen
2012-03-09 19:30 1106650147 FBC Lerum - IBK Göteborg 7 - 4 Milan Siljegovic, Freddy Hansem Rydsbergshallen
1106650151 Sportlife Kungälvs IBK TEST - Pixbo Wallenstam IBK Röd
2012-02-24 18:40 1106650149 Lindås IBK - FBC Lerum 4 - 6 Amir Huseinovic, Sebastian Bodenmalm Salming Arena
2012-02-25 15:10 1106650154 Pixbo Wallenstam IBK Blå - Hindås IBK 5 - 4 Aldin Hadziselmovic, Tomas Levin Mölnlycke Idrottshall
2012-02-26 09:00 1106650148 IBK Göteborg - Partille IBS 2 5 - 2 Josefine Elgquist, Victoria Persson-Miettinen Svingelns Sporthall
2012-02-26 11:10 1106650152 IBF Backadalen - Öckerö IBK 1 - 1 Sebastian Bodenmalm, Nicholas Phillips Skälltorpsskolan
2012-03-03 11:20 1106650155 Partille IBS 2 - IK Zenith 2 - 3 Josefine Elgquist, Victoria Persson-Miettinen Lexby Idrottshall
2012-03-03 11:40 1106650159 Öckerö IBK - Lindås IBK 2 - 7 Kent Österström, Eleonore Green Hedenskolans Idrottshall
2012-03-03 14:00 1106650160 Pixbo Wallenstam IBK Röd - IBK Göteborg 3 - 2 Fredrik Wallhede, Nicholas Phillips Mölnlycke Idrottshall
2012-03-03 15:10 1106650156 Pixbo Wallenstam IBK Blå - IBF Backadalen 0 - 4 Fredrik Wallhede, Nicholas Phillips Mölnlycke Idrottshall
2012-03-04 16:50 1106650161 Sportlife Kungälvs IBK Orange - FBC Lerum 1 - 3 Adam Jällfält, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2012-03-11 10:00 1106650164 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBK Röd 4 - 2 Jervand Hakopian, Joakim Amri Nilsson Salming Arena
2012-03-11 10:10 1106650163 IBK Göteborg - Sportlife Kungälvs IBK Orange 0 - 3 Mika Pulkkinen, Milan Siljegovic Torpahallen
2012-03-11 12:30 1106650168 IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBK Blå 4 - 2 Martin Helg, Adam Jällfält Björlanda Idrottshall
2012-03-11 14:40 1106650167 IBF Backadalen - Hindås IBK 3 - 1 Lawrence Kinde, Milan Siljegovic Skälltorpsskolan
2012-03-11 15:00 1106650162 FBC Lerum - Partille IBS 2 11 - 0 Andreas Franzen Svensson, Aldin Hadziselmovic Rydsbergshallen
2012-03-17 10:20 1106650169 Partille IBS 2 - IBF Backadalen 2 - 0 Mika Pulkkinen, Kent Andersson H Lexby Idrottshall
2012-03-17 10:30 1106650174 Öckerö IBK - FBC Lerum 3 - 4 Linus Melander, Milan Siljegovic Hedenskolans Idrottshall
2012-03-17 14:40 1106650175 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Sportlife Kungälvs IBK Orange 1 - 6 Aldin Hadziselmovic, Rebecca Anderson Mölnlycke Idrottshall
2012-03-18 11:00 1106650172 Hindås IBK - Lindås IBK 2 - 11 Narcis Hadziselimovic, Amir Huseinovic Hindås Idrottshall
1106650182 Sportlife Kungälvs IBK TEST - Pixbo Wallenstam IBK Blå
2012-03-25 12:00 1106650178 IBK Göteborg - Öckerö IBK 6 - 0 Kenneth Thorell, Alf Björkner Torpahallen
2012-03-25 13:40 1106650181 IBF Backadalen - IK Zenith 1 - 2 Linus Melander, Andreas Franzen Svensson Skälltorpsskolan
2012-03-25 14:00 1106650177 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBK Röd 4 - 2 Mika Pulkkinen, Jervand Hakopian Rydsbergshallen
2012-03-25 15:40 1106650176 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Partille IBS 2 10 - 1 Narcis Hadziselimovic, Erik Carlsson Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sportlife Kungälvs IBK Orange 20 18 1 1 118-19 99 55
2. FBC Lerum 20 17 1 2 162-42 120 52
3. Pixbo Wallenstam IBK Röd 20 13 2 5 74-52 22 41
4. IBK Göteborg 20 13 0 7 77-48 29 39
5. Lindås IBK 20 10 3 7 109-79 30 33
6. IK Zenith 20 10 0 10 65-68 -3 30
7. IBF Backadalen 20 5 2 13 37-93 -56 17
8. Pixbo Wallenstam IBK Blå 20 5 1 14 44-94 -50 16
9. Partille IBS 2 20 4 3 13 60-109 -49 15
10. Öckerö IBK 20 3 3 14 38-86 -48 12
11. Hindås IBK 20 3 2 15 55-149 -94 11
12. Sportlife Kungälvs IBK TEST 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis