Herrar Division 3 (2011/12)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-10-01 12:30 1112130005 KFUM Örebro B - WSK Lindesberg B 6 - 3 Robin Johansson, Tobias Koivukorpi Birgittaskolan
2011-10-01 16:30 1112130001 Ekeby IF B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 7 - 4 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Kumlahallen
2011-10-02 12:30 1112130002 Lekebergs IBF - Brickebackens IF 1 - 16 Nicklas Johansson, Håkan Mellblom Fjugesta Bollhall
2011-10-02 14:00 1112130004 Åsbro GOIF B - IBK Wasahus-73 10 - 9 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Åsbrohallen
2011-10-02 17:15 1112130003 Pålsboda IBF B - Kumla IBK B 0 - 7 Tony Wennberg, Håkan Mellblom Alléhallen, Hallsberg
2011-10-07 18:30 1112130009 Kumla IBK B - Lekebergs IBF 9 - 5 Krister Eklund, Nicklas Johansson Kumlahallen
2011-10-09 15:30 1112130006 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - KFUM Örebro B 10 - 6 Tony Wennberg, Daniel Persson Odenskolans Sporthall
2011-10-09 17:00 1112130007 WSK Lindesberg B - Åsbro GOIF B 6 - 5 Krister Eklund, Nicklas Johansson Stadsskogsskolan
2011-10-09 18:30 1112130008 IBK Wasahus-73 - Pålsboda IBF B 11 - 9 Tobias Koivukorpi, Robin Johansson Mellringehallen
2011-10-09 20:00 1112130010 Brickebackens IF - Ekeby IF B 3 - 4 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2011-10-12 20:00 1112130011 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Brickebackens IF 5 - 3 Nicklas Johansson, Krister Eklund Odenskolans Sporthall
2011-10-16 12:30 1112130015 KFUM Örebro B - Åsbro GOIF B 4 - 2 Krister Eklund, Robin Johansson Birgittaskolan
2011-10-16 14:45 1112130012 Ekeby IF B - Kumla IBK B 2 - 3 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Kumlahallen
2011-10-16 15:00 1112130013 Lekebergs IBF - IBK Wasahus-73 7 - 8 Joakim Björnstad, Klas Leidö Fjugesta Bollhall
2011-10-16 17:15 1112130014 Pålsboda IBF B - WSK Lindesberg B 6 - 5 Tomas Persson, Per Andreasson Alléhallen, Hallsberg
2011-10-17 20:00 1112130018 Åsbro GOIF B - Brickebackens IF 3 - 5 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Åsbrohallen
2011-10-23 15:00 1112130016 Lekebergs IBF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 2 - 8 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Fjugesta Bollhall
2011-10-23 15:00 1112130019 KFUM Örebro B - Kumla IBK B 5 - 5 Tony Wennberg, Daniel Persson Birgittaskolan
2011-10-23 16:30 1112130017 Pålsboda IBF B - Ekeby IF B 1 - 6 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Alléhallen, Hallsberg
2011-10-23 17:00 1112130020 WSK Lindesberg B - IBK Wasahus-73 8 - 15 Krister Eklund, Robin Johansson Stadsskogsskolan
2011-10-25 21:00 1112130023 Kumla IBK B - Åsbro GOIF B 7 - 2 Tony Wennberg, Daniel Persson Kumlaby skolan
2011-10-30 12:45 1112130021 Ekeby IF B - Lekebergs IBF 10 - 2 Anders Nordlund, Robin Johansson Skogstorpskolan
2011-10-30 17:30 1112130024 Brickebackens IF - Pålsboda IBF B 16 - 2 Nicklas Johansson, Michael Nilsson Birgittaskolan
2011-10-30 20:00 1112130022 IBK Wasahus-73 - KFUM Örebro B 10 - 7 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2011-11-23 19:30 1112130025 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - WSK Lindesberg B 11 - 4 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Odenskolans Sporthall
2011-11-14 20:00 1112130027 Åsbro GOIF B - Lekebergs IBF 6 - 6 Tony Wennberg, Krister Eklund Åsbrohallen
2011-11-19 15:00 1112130026 Pålsboda IBF B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 6 - 8 Mikael Åman, Daniel Persson Bollhallen, Hallsberg
2011-11-19 15:00 1112130028 KFUM Örebro B - Ekeby IF B 6 - 5 Krister Eklund, Christher Johansson Birgittaskolan
2011-11-20 10:00 1112130030 IBK Wasahus-73 - Kumla IBK B 13 - 5 Tobias Koivukorpi, Daniel Persson Birgittaskolan
2011-11-20 17:00 1112130029 WSK Lindesberg B - Brickebackens IF 12 - 8 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Stadsskogsskolan
2011-11-26 11:00 1112130033 Kumla IBK B - WSK Lindesberg B 8 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Skogstorpskolan
2011-11-26 13:00 1112130034 Brickebackens IF - KFUM Örebro B 5 - 8 Krister Eklund, Per Andreasson Birgittaskolan
2011-11-26 14:45 1112130031 Ekeby IF B - Åsbro GOIF B 10 - 4 Mikael Åman, Josefine Hedelind Skogstorpskolan
2011-11-27 12:30 1112130032 Lekebergs IBF - Pålsboda IBF B 2 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Fjugesta Bollhall
2011-11-27 18:30 1112130035 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - IBK Wasahus-73 8 - 9 Klas Leidö, Christher Johansson Odenskolans Sporthall
2011-12-03 17:00 1112130040 Kumla IBK B - Brickebackens IF 8 - 4 Tomas Persson, Håkan Mellblom Kumlahallen
2011-12-04 12:30 1112130037 KFUM Örebro B - Pålsboda IBF B 2 - 1 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Birgittaskolan
2011-12-04 16:00 1112130036 Åsbro GOIF B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 9 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Lars Fridell Åsbrohallen
2011-12-04 17:00 1112130038 WSK Lindesberg B - Lekebergs IBF 9 - 3 Tomas Persson, Mikael Åman Stadsskogsskolan
2011-12-04 17:00 1112130039 IBK Wasahus-73 - Ekeby IF B 17 - 7 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Mellringehallen
2011-12-10 14:30 1112130044 Brickebackens IF - IBK Wasahus-73 7 - 7 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Birgittaskolan
2011-12-10 14:45 1112130041 Ekeby IF B - WSK Lindesberg B 4 - 8 Mikael Åman, Berndt Swärd Skogstorpskolan
2011-12-11 15:00 1112130042 Lekebergs IBF - KFUM Örebro B 8 - 9 Krister Eklund, Oscar Gray Fjugesta Bollhall
2011-12-11 15:30 1112130045 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Kumla IBK B 7 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm Odenskolans Sporthall
2011-12-11 17:15 1112130043 Pålsboda IBF B - Åsbro GOIF B 6 - 4 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Alléhallen, Hallsberg
2011-12-17 12:00 1112130048 Kumla IBK B - Pålsboda IBF B 11 - 6 Tomas Persson, Stefan Flyktman Kumlahallen
2011-12-18 10:00 1112130049 Brickebackens IF - Lekebergs IBF 4 - 7 Nicklas Johansson, Mikael Åman Birgittaskolan
2011-12-18 11:30 1112130047 IBK Wasahus-73 - Åsbro GOIF B 15 - 9 Krister Eklund, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2011-12-18 15:30 1112130050 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Ekeby IF B 7 - 4 Tomas Persson, Per Andreasson Odenskolans Sporthall
2011-12-18 17:00 1112130046 WSK Lindesberg B - KFUM Örebro B 5 - 2 Krister Eklund, Tony Wennberg Stadsskogsskolan
2012-01-14 14:30 1112130054 Åsbro GOIF B - WSK Lindesberg B 10 - 5 Tony Wennberg, Stefan Flyktman Åsbrohallen
2012-01-15 12:30 1112130052 Lekebergs IBF - Kumla IBK B 6 - 8 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Fjugesta Bollhall
2012-01-15 12:30 1112130055 KFUM Örebro B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 6 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Birgittaskolan
2012-01-15 13:15 1112130051 Ekeby IF B - Brickebackens IF 8 - 5 Tony Wennberg, Tomas Persson Skogstorpskolan
2012-01-15 17:45 1112130053 Pålsboda IBF B - IBK Wasahus-73 9 - 10 Krister Eklund, Nicklas Johansson Alléhallen, Hallsberg
2012-01-18 20:00 1112130056 Åsbro GOIF B - KFUM Örebro B 0 - 2 Klas Leidö, Christher Johansson Åsbrohallen
2012-01-21 14:30 1112130060 Brickebackens IF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 6 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Birgittaskolan
2012-01-21 16:00 1112130059 Kumla IBK B - Ekeby IF B 8 - 5 Gabriel Brandberg, Dan Barthlen Kumlahallen
2012-01-21 17:00 1112130057 WSK Lindesberg B - Pålsboda IBF B 9 - 2 Tony Wennberg, Daniel Persson Stadsskogsskolan
2012-01-22 17:00 1112130058 IBK Wasahus-73 - Lekebergs IBF 15 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2012-01-28 12:30 1112130064 Brickebackens IF - Åsbro GOIF B 8 - 5 Christher Johansson, Stefan Flyktman Birgittaskolan
2012-01-29 10:45 1112130061 Ekeby IF B - Pålsboda IBF B 2 - 2 Tony Wennberg, Daniel Persson Skogstorpskolan
2012-01-29 12:30 1112130063 Kumla IBK B - KFUM Örebro B 9 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Kumlahallen
2012-01-29 13:30 1112130062 IBK Wasahus-73 - WSK Lindesberg B 9 - 7 Tony Wennberg, Daniel Persson Mellringehallen
2012-01-29 15:30 1112130065 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Lekebergs IBF 9 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Odenskolans Sporthall
2012-02-09 20:00 1112130068 Åsbro GOIF B - Kumla IBK B 3 - 8 Klas Leidö, Christher Johansson Åsbrohallen
2012-02-12 15:00 1112130066 Lekebergs IBF - Ekeby IF B 9 - 3 Stefan Flyktman, Tomas Persson Fjugesta Bollhall
2012-02-12 17:00 1112130070 WSK Lindesberg B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 7 - 4 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Stadsskogsskolan
2012-02-12 17:15 1112130067 Pålsboda IBF B - Brickebackens IF 11 - 6 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Alléhallen, Hallsberg
2012-02-12 17:30 1112130069 KFUM Örebro B - IBK Wasahus-73 7 - 8 Krister Eklund, Nicklas Johansson Birgittaskolan
2012-02-19 11:45 1112130071 Ekeby IF B - KFUM Örebro B 4 - 6 Joakim Björnstad, Christher Johansson Kumlahallen
2012-02-19 13:00 1112130072 Lekebergs IBF - Åsbro GOIF B 7 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Fjugesta Bollhall
2012-02-19 15:00 1112130073 Kumla IBK B - IBK Wasahus-73 5 - 4 Krister Eklund, Christher Johansson Kumlahallen
2012-02-19 15:00 1112130074 Brickebackens IF - WSK Lindesberg B 7 - 9 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2012-02-19 18:30 1112130075 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Pålsboda IBF B 6 - 3 Krister Eklund, Mikael Åman Odenskolans Sporthall
2012-02-23 20:00 1112130077 Åsbro GOIF B - Ekeby IF B 6 - 7 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Åsbrohallen
2012-02-25 17:15 1112130076 Pålsboda IBF B - Lekebergs IBF 5 - 8 Krister Eklund, Mikael Åman Alléhallen, Hallsberg
2012-02-25 17:30 1112130078 KFUM Örebro B - Brickebackens IF 8 - 5 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Birgittaskolan
2012-02-26 14:00 1112130079 WSK Lindesberg B - Kumla IBK B 8 - 7 Krister Eklund, Håkan Mellblom Stadsskogsskolan
2012-02-26 15:00 1112130080 IBK Wasahus-73 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 11 - 10 Martin Stockhult, Christher Johansson Birgittaskolan
2012-02-29 19:00 1112130082 Lekebergs IBF - WSK Lindesberg B 8 - 3 Berndt Swärd, Stefan Flyktman Fjugesta Bollhall
2012-03-04 11:45 1112130081 Ekeby IF B - IBK Wasahus-73 5 - 12 Krister Eklund, Micael Svensson Kumlahallen
2012-03-04 15:00 1112130084 Brickebackens IF - Kumla IBK B 8 - 14 Klas Leidö, Berndt Swärd Birgittaskolan
2012-03-04 17:15 1112130083 Pålsboda IBF B - KFUM Örebro B 4 - 9 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2012-03-04 18:30 1112130085 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Åsbro GOIF B 5 - 7 Tony Wennberg, Daniel Persson Odenskolans Sporthall
2012-03-11 11:30 1112130086 Åsbro GOIF B - Pålsboda IBF B 7 - 11 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Åsbrohallen
2012-03-11 11:30 1112130087 KFUM Örebro B - Lekebergs IBF 6 - 8 Klas Leidö, Christher Johansson Birgittaskolan
2012-03-11 11:30 1112130089 IBK Wasahus-73 - Brickebackens IF 29 - 10 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Mellringehallen - Örebro
2012-03-11 11:30 1112130090 Kumla IBK B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 3 - 5 Henrik Zegelsson, Daniel Persson Kumlahallen
2012-03-11 12:00 1112130088 WSK Lindesberg B - Ekeby IF B 5 - 6 Mikael Åman, Martin Stockhult Stadsskogsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Wasahus-73 18 15 1 2 212-137 75 46
2. Kumla IBK B 18 13 2 3 132-96 36 41
3. KFUM Örebro B 18 11 1 6 106-95 11 34
4. Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 18 9 2 7 123-106 17 29
5. WSK Lindesberg B 18 9 0 9 119-121 -2 27
6. Ekeby IF B 18 8 1 9 99-108 -9 25
7. Lekebergs IBF 18 5 2 11 102-138 -36 17
8. Pålsboda IBF B 18 5 1 12 87-129 -42 16
9. Brickebackens IF 18 4 2 12 126-147 -21 14
10. Åsbro GOIF B 18 4 2 12 99-128 -29 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis