Herrar Division 3 (2011/12)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-10-08 10:00 1121130003 IBK Köping Ungdomsförening - Skultuna IS 10 - 1
2011-10-08 12:00 1121130002 IBK Kolarbyn - Köpings BF Boboll 3 - 1 Fagerstahallen
2011-10-08 16:30 1121130001 Sala IBF - Westerås IBK 9 - 2 Sala Idrottshall
2011-10-09 13:00 1121130004 Virsbo IF - Knäppmora AIK 9 - 4 Tennishallen
2011-10-09 15:10 1121130005 Västerås SK Ungdom - Kungsörs IBK 4 - 6 Bäckbyskolan
2011-10-15 14:00 1121130008 Knäppmora AIK - IBK Köping Ungdomsförening 8 - 10 Dan Barthlen, Mikael Jansson Skinnskattebergs Sporthall
2011-10-15 14:00 1121130009 Skultuna IS - IBK Kolarbyn 6 - 7 Patrik Lindberg, Mikael Leander GA Hallen
2011-10-16 13:30 1121130006 Westerås IBK - Västerås SK Ungdom 7 - 4 Gabriel Brandberg, Mikael Leander Fryxelska Skolan
2011-10-16 16:00 1121130007 Kungsörs IBK - Virsbo IF 9 - 5 Thomas Carlsson, Kai Lahtela Sporthallen Kungsör
2011-10-16 19:00 1121130010 Köpings BF Boboll - Sala IBF 5 - 4 Tobias Söderberg, Thomas Kallin
2011-10-21 20:00 1121130012 Sala IBF - Skultuna IS 8 - 5 Gabriel Brandberg, Mikael Leander Sala Idrottshall
2011-10-22 15:00 1121130013 IBK Kolarbyn - Knäppmora AIK 1 - 4 Tomas Karlsson, Lars Flink Fagerstahallen
2011-10-23 13:30 1121130011 Westerås IBK - Köpings BF Boboll 8 - 6 Dan Barthlen, Patrik Lindberg Fryxelska Skolan
2011-10-23 15:10 1121130015 Västerås SK Ungdom - Virsbo IF 7 - 3 Juha Vanninen, Amelin Begovic Bäckbyskolan
2011-10-23 19:30 1121130014 IBK Köping Ungdomsförening - Kungsörs IBK 8 - 6 Gabriel Brandberg, Mikael Leander
2011-10-29 15:00 1121130016 IBK Kolarbyn - Westerås IBK 13 - 6 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2011-10-30 12:15 1121130017 IBK Köping Ungdomsförening - Sala IBF 1 - 3 Pertti Nikka, Thomas Carlsson
2011-10-30 15:10 1121130019 Västerås SK Ungdom - Skultuna IS 6 - 6 Peter Pettersson, Patrik Ådemark Bäckbyskolan
2011-10-30 15:30 1121130018 Virsbo IF - Köpings BF Boboll 3 - 9 Mikael Brandt, Daniel Brandt Tennishallen
2011-10-30 16:00 1121130020 Kungsörs IBK - Knäppmora AIK 3 - 6 Pertti Nikka, Peter Skogsberg Sporthallen Kungsör
2011-11-19 14:00 1121130022 Knäppmora AIK - Västerås SK Ungdom 10 - 1 Mikael Jansson, Fredrik Åhlén Skinnskattebergs Sporthall
2011-11-19 14:00 1121130023 Skultuna IS - Virsbo IF 15 - 4 Mikael Leander, Mikael Leander GA Hallen
2011-11-20 11:30 1121130024 Köpings BF Boboll - IBK Köping Ungdomsförening 1 - 9 Pertti Nikka, Peter Skogsberg
2011-11-20 13:30 1121130025 Westerås IBK - Kungsörs IBK 13 - 9 Juha Vanninen, Patrik Ådemark Fryxelska Skolan
2011-11-20 16:30 1121130021 Sala IBF - IBK Kolarbyn 7 - 4 Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2011-11-27 10:00 1121130026 IBK Köping Ungdomsförening - Westerås IBK 5 - 3 Peter Pettersson, Thomas Kallin
2011-11-27 13:00 1121130027 Virsbo IF - IBK Kolarbyn 5 - 9 Per Ryman, Jimmy Larsson Tennishallen
2011-11-27 15:40 1121130028 Västerås SK Ungdom - Sala IBF 4 - 5 Alexander Milovanovic, Jesper Sundberg Bäckbyskolan
2011-11-27 16:00 1121130029 Kungsörs IBK - Köpings BF Boboll 4 - 2 Mikael Brandt, Daniel Brandt Sporthallen Kungsör
2012-02-17 19:30 1121130030 Knäppmora AIK - Skultuna IS 8 - 7 Thomas Carlsson, Kai Lahtela Skinnskattebergs Sporthall
2011-12-03 15:00 1121130032 IBK Kolarbyn - IBK Köping Ungdomsförening 7 - 10 Jimmy Nordgren, Martin Olsson Fagerstahallen
2011-12-03 16:30 1121130034 Köpings BF Boboll - Västerås SK Ungdom 5 - 6 Tobias Söderberg, Amelin Begovic
2011-12-04 13:30 1121130031 Sala IBF - Virsbo IF 8 - 3 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Sala Idrottshall
2011-12-04 13:30 1121130035 Westerås IBK - Knäppmora AIK 6 - 3 Peter Pettersson, Thomas Kallin Fryxelska Skolan
2012-02-08 19:00 1121130033 Skultuna IS - Kungsörs IBK 7 - 8 Camilla Eriksson, Kai Kinnari GA Hallen
2011-12-10 14:00 1121130039 Knäppmora AIK - Sala IBF 9 - 7 Per Ryman, Jimmy Larsson Skinnskattebergs Sporthall
2011-12-10 14:00 1121130040 Skultuna IS - Köpings BF Boboll 6 - 8 Mikael Leander, Mikael Leander GA Hallen
2011-12-11 13:00 1121130036 Virsbo IF - Westerås IBK 7 - 9 Mikael Brandt, Daniel Brandt Tennishallen
2011-12-11 15:40 1121130037 Västerås SK Ungdom - IBK Köping Ungdomsförening 5 - 9 Juha Vanninen, Lars Flink Bäckbyskolan
2011-12-11 16:00 1121130038 Kungsörs IBK - IBK Kolarbyn 6 - 6 Jari Sivén, Martin Larsson Sporthallen Kungsör
2011-12-17 13:00 1121130043 IBK Köping Ungdomsförening - Virsbo IF 17 - 0 Thomas Carlsson, Kai Lahtela
2011-12-18 12:00 1121130044 Köpings BF Boboll - Knäppmora AIK 5 - 7 Thomas Carlsson, Kai Lahtela
2011-12-18 13:30 1121130045 Westerås IBK - Skultuna IS 7 - 13 Peter Pettersson, Thomas Kallin Fryxelska Skolan
2011-12-18 14:00 1121130041 Sala IBF - Kungsörs IBK 4 - 8 Lars Flink Sala Idrottshall
2011-12-18 17:30 1121130042 IBK Kolarbyn - Västerås SK Ungdom 4 - 7 Camilla Eriksson, Jimmy Nordgren Fagerstahallen
2012-01-13 18:30 1121130049 Köpings BF Boboll - IBK Kolarbyn 7 - 3
2012-01-13 20:00 1121130046 Kungsörs IBK - Västerås SK Ungdom 5 - 2 Sporthallen Kungsör
2012-01-14 14:00 1121130047 Knäppmora AIK - Virsbo IF 9 - 7 Skinnskattebergs Sporthall
2012-01-14 14:00 1121130048 Skultuna IS - IBK Köping Ungdomsförening 10 - 10 GA Hallen
2012-01-15 13:30 1121130050 Westerås IBK - Sala IBF 13 - 13 Fryxelska Skolan
2012-01-20 20:00 1121130051 Sala IBF - Köpings BF Boboll 4 - 4 Sala Idrottshall
2012-01-21 15:00 1121130052 IBK Kolarbyn - Skultuna IS 4 - 7 Fagerstahallen
2012-01-22 13:00 1121130053 IBK Köping Ungdomsförening - Knäppmora AIK 13 - 8
2012-01-22 15:30 1121130054 Virsbo IF - Kungsörs IBK 2 - 12 Tennishallen
2012-01-22 15:40 1121130055 Västerås SK Ungdom - Westerås IBK 7 - 5 Bäckbyskolan
2012-01-24 19:30 1121130060 Köpings BF Boboll - Westerås IBK 5 - 5
2012-01-28 14:00 1121130059 Skultuna IS - Sala IBF 4 - 6 GA Hallen
2012-01-28 14:30 1121130058 Knäppmora AIK - IBK Kolarbyn 5 - 8 Skinnskattebergs Sporthall
2012-01-29 13:00 1121130056 Virsbo IF - Västerås SK Ungdom 5 - 7 Tennishallen
2012-01-29 16:00 1121130057 Kungsörs IBK - IBK Köping Ungdomsförening 2 - 9 Sporthallen Kungsör
2012-02-04 14:00 1121130062 Knäppmora AIK - Kungsörs IBK 9 - 12 Skinnskattebergs Sporthall
2012-02-04 14:00 1121130063 Skultuna IS - Västerås SK Ungdom 5 - 5 GA Hallen
2012-02-05 13:30 1121130065 Westerås IBK - IBK Kolarbyn 8 - 5 Fryxelska Skolan
2012-02-05 15:15 1121130061 Sala IBF - IBK Köping Ungdomsförening 4 - 13 Sala Idrottshall
2012-02-05 15:30 1121130064 Köpings BF Boboll - Virsbo IF 5 - 5
2012-02-18 12:00 1121130066 IBK Kolarbyn - Sala IBF 3 - 11 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2012-02-19 13:00 1121130068 Virsbo IF - Skultuna IS 3 - 7 Gabriel Brandberg, Dan Barthlen Tennishallen
2012-02-19 15:00 1121130067 IBK Köping Ungdomsförening - Köpings BF Boboll 13 - 5 Jari Sivén
2012-02-19 15:40 1121130069 Västerås SK Ungdom - Knäppmora AIK 8 - 9 Daniel Östling Bäckbyskolan
2012-02-19 16:00 1121130070 Kungsörs IBK - Westerås IBK 9 - 4 Andreas Larsson, Ulf Engstrand Sporthallen Kungsör
2012-02-25 14:00 1121130073 Skultuna IS - Knäppmora AIK 10 - 8 Amelin Begovic, Tobias Söderberg GA Hallen
2012-02-25 15:00 1121130072 IBK Kolarbyn - Virsbo IF 7 - 1 Tomas Karlsson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2012-02-26 13:30 1121130071 Sala IBF - Västerås SK Ungdom 5 - 4 Gabriel Brandberg, Dan Barthlen Sala Idrottshall
2012-02-26 13:30 1121130075 Westerås IBK - IBK Köping Ungdomsförening 4 - 22 Peter Pettersson Fryxelska Skolan
2012-02-26 15:30 1121130074 Köpings BF Boboll - Kungsörs IBK 6 - 6 Pertti Nikka, Mikael Leander
2012-03-03 14:00 1121130080 Knäppmora AIK - Westerås IBK 12 - 7 Andreas Larsson, Dan Barthlen Skinnskattebergs Sporthall
2012-03-03 19:00 1121130076 IBK Köping Ungdomsförening - IBK Kolarbyn 9 - 7 Daniel Östling, Niklas Laine
2012-03-04 13:00 1121130077 Virsbo IF - Sala IBF 8 - 10 Camilla Eriksson, Kai Lahtela Tennishallen
2012-03-04 15:40 1121130078 Västerås SK Ungdom - Köpings BF Boboll 5 - 7 Andreas Larsson, Ulf Engstrand Bäckbyskolan
2012-03-04 16:00 1121130079 Kungsörs IBK - Skultuna IS 12 - 3 Pertti Nikka, Niklas Laine Sporthallen Kungsör
2012-03-10 15:00 1121130082 IBK Kolarbyn - Kungsörs IBK 5 - 6 Mikael Jansson, Jimmy Nordgren Fagerstahallen
2012-03-10 18:15 1121130081 Sala IBF - Knäppmora AIK 9 - 6 Linus Andersson, Peter Johansson Sala Idrottshall
2012-03-10 19:30 1121130084 Köpings BF Boboll - Skultuna IS OW (0 - 5) Pertti Nikka, Niklas Laine
2012-03-11 10:00 1121130083 IBK Köping Ungdomsförening - Västerås SK Ungdom 23 - 2 Tobias Söderberg, Amelin Begovic
2012-03-11 13:30 1121130085 Westerås IBK - Virsbo IF 13 - 2 Andreas Larsson, Ulf Engstrand Fryxelska Skolan
2012-03-17 14:00 1121130089 Knäppmora AIK - Köpings BF Boboll 12 - 9 Mikael Jansson, Per Ryman Skinnskattebergs Sporthall
2012-03-17 14:00 1121130090 Skultuna IS - Westerås IBK 17 - 19 Peter Pettersson GA Hallen
2012-03-17 15:00 1121130088 Kungsörs IBK - Sala IBF 10 - 7 Alexander Milovanovic, Jesper Sundberg Sporthallen Kungsör
2012-03-18 15:30 1121130086 Virsbo IF - IBK Köping Ungdomsförening 1 - 23 Patrik Lindberg, Mikael Leander Tennishallen
2012-03-18 15:40 1121130087 Västerås SK Ungdom - IBK Kolarbyn 3 - 5 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Bäckbyskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Köping Ungdomsförening 18 16 1 1 214-77 137 49
2. Kungsörs IBK 18 12 2 4 133-102 31 38
3. Sala IBF 18 11 2 5 124-106 18 35
4. Knäppmora AIK 18 10 0 8 137-132 5 30
5. Westerås IBK 18 8 2 8 139-161 -22 26
6. IBK Kolarbyn 18 7 1 10 101-109 -8 22
7. Köpings BF Boboll 17 5 4 8 90-103 -13 19
8. Skultuna IS 17 5 3 9 129-133 -4 18
9. Västerås SK Ungdom 18 5 2 11 87-124 -37 17
10. Virsbo IF 18 1 1 16 73-180 -107 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis