Herrar Division 2 (2011/12)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-30 19:00 1121120004 IFK Arboga IBK - Tillberga IK 5 - 6 e.förl. Thomas Carlsson, Kai Lahtela Vasahallen
2011-09-30 19:45 1121120006 IBK Köping - Rönnby SK 9 - 4
2011-10-01 13:00 1121120001 IBK Hallsta - FC Europa Juniors 6 - 9 Nibblehallen
2011-10-01 15:00 1121120002 Per-Ols IBF /Skogs - Råby BK 8 - 5 Fagerstahallen
2011-10-01 18:45 1121120005 Sala Silverstaden IBK - Pettersbergs IF 8 - 12 Sala Idrottshall
2011-10-06 20:00 1121120012 Råby BK - IBK Köping 1 - 7 Råbyhallen
2011-10-08 14:30 1121120009 Pettersbergs IF - Surahammars IBF Ungdom 11 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2011-10-08 16:45 1121120008 Tillberga IK - Per-Ols IBF /Skogs 6 - 4 Tillberga Sporthall
2011-10-09 14:15 1121120010 Rönnby SK - IFK Arboga IBK 6 - 7 Kristiansborgshallen
2011-10-09 19:00 1121120011 FC Europa Juniors - Sala Silverstaden IBK 8 - 5 Wenströmska Skolan
2011-10-13 19:30 1121120018 IBK Köping - Pettersbergs IF 14 - 0 Tobias Söderberg, Thomas Kallin
2011-10-15 11:00 1121120015 Surahammars IBF Ungdom - Tillberga IK 4 - 7 Thomas Carlsson, Kai Lahtela
2011-10-15 13:00 1121120013 IBK Hallsta - Råby BK 4 - 8 Gabriel Brandberg, Andreas Larsson Nibblehallen
2011-10-15 15:00 1121120014 Per-Ols IBF /Skogs - FC Europa Juniors 9 - 8 Tomas Karlsson, Lars Flink Fagerstahallen
2011-10-16 18:30 1121120017 Sala Silverstaden IBK - Rönnby SK 4 - 12 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Sala Idrottshall
2011-10-22 13:00 1121120022 Råby BK - IFK Arboga IBK 11 - 3 Peter Pettersson, Patrik Ådemark Råbyhallen
2011-10-22 14:00 1121120019 Pettersbergs IF - IBK Hallsta 12 - 8 Juha Vanninen, Amelin Begovic Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2011-10-22 16:45 1121120024 Tillberga IK - IBK Köping 3 - 4 Patrik Lindberg, Thomas Kallin Tillberga Sporthall
2011-10-23 12:30 1121120020 Rönnby SK - Per-Ols IBF /Skogs 7 - 6 Gabriel Brandberg, Patrik Lindberg Kristiansborgshallen
2011-10-23 19:00 1121120021 FC Europa Juniors - Surahammars IBF Ungdom 7 - 7 Juha Vanninen, Amelin Begovic Wenströmska Skolan
2011-10-24 19:00 1121120025 IBK Hallsta - Rönnby SK 5 - 10 Jari Sivén, Martin Larsson Nibblehallen
2011-10-28 19:00 1121120028 IFK Arboga IBK - FC Europa Juniors 6 - 9 Thomas Carlsson, Kai Lahtela Vasahallen
2011-10-29 11:00 1121120027 Surahammars IBF Ungdom - Råby BK 6 - 7 Peter Pettersson, Patrik Ådemark
2011-10-29 12:00 1121120026 Per-Ols IBF /Skogs - Pettersbergs IF 9 - 5 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2011-10-29 14:00 1121120029 Sala Silverstaden IBK - Tillberga IK 1 - 12 Tomas Karlsson, Lars Flink Sala Idrottshall
2011-11-17 19:00 1121120036 FC Europa Juniors - IBK Köping 1 - 10 Peter Pettersson, Thomas Kallin Wenströmska Skolan
2011-11-19 14:00 1121120035 Sala Silverstaden IBK - Råby BK 5 - 11 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Sala Idrottshall
2011-11-20 12:00 1121120034 Pettersbergs IF - IFK Arboga IBK 3 - 11 Lars Flink, Michael Rosenlönn Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2011-11-20 17:00 1121120032 Rönnby SK - Surahammars IBF Ungdom 6 - 7 Juha Vanninen, Patrik Ådemark Kristiansborgshallen
2011-11-20 19:00 1121120033 Tillberga IK - IBK Hallsta 5 - 6 Tobias Söderberg, Amelin Begovic Tillberga Sporthall
2011-11-26 13:00 1121120037 IBK Hallsta - Surahammars IBF Ungdom 12 - 6 Jari Sivén, Martin Larsson Nibblehallen
2011-11-26 15:00 1121120038 Per-Ols IBF /Skogs - Sala Silverstaden IBK 25 - 7 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2011-11-26 15:00 1121120042 Tillberga IK - Rönnby SK 3 - 4 e.förl. Gabriel Brandberg, Dan Barthlen Tillberga Sporthall
2011-11-26 15:30 1121120041 Råby BK - Pettersbergs IF 6 - 4 Tobias Söderberg, Amelin Begovic Råbyhallen
2011-11-27 13:15 1121120039 IBK Köping - IFK Arboga IBK 6 - 2 Peter Pettersson, Thomas Kallin
2011-12-02 19:00 1121120043 IFK Arboga IBK - Per-Ols IBF /Skogs 5 - 8 Tobias Söderberg, Amelin Begovic Vasahallen
2011-12-03 11:00 1121120045 Surahammars IBF Ungdom - IBK Köping 2 - 16 Gabriel Brandberg, Dan Barthlen
2011-12-03 14:00 1121120044 Sala Silverstaden IBK - IBK Hallsta 7 - 10 Lars Flink, Michael Rosenlönn Sala Idrottshall
2011-12-03 15:30 1121120047 Råby BK - Tillberga IK 5 - 6 Juha Vanninen, Patrik Ådemark Råbyhallen
2011-12-04 12:30 1121120046 Pettersbergs IF - FC Europa Juniors 9 - 7 Lars Flink, Patrik Lindberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2011-12-10 11:00 1121120049 Surahammars IBF Ungdom - Sala Silverstaden IBK 7 - 9 Thomas Carlsson, Kai Lahtela
2011-12-10 13:00 1121120050 IBK Hallsta - IFK Arboga IBK 9 - 6 Jari Sivén, Martin Larsson Nibblehallen
2011-12-10 15:00 1121120051 Per-Ols IBF /Skogs - IBK Köping 2 - 6 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2011-12-11 15:00 1121120052 FC Europa Juniors - Tillberga IK 4 - 6 Juha Vanninen, Patrik Ådemark Wenströmska Skolan
2011-12-11 17:30 1121120054 Rönnby SK - Råby BK 4 - 6 Gabriel Brandberg, Dan Barthlen Kristiansborgshallen
2011-12-16 19:00 1121120056 IFK Arboga IBK - Surahammars IBF Ungdom 5 - 6 Patrik Lindberg, Thomas Kallin Vasahallen
2011-12-17 13:00 1121120058 Råby BK - FC Europa Juniors 4 - 6 Andreas Larsson, Patrik Ådemark Råbyhallen
2011-12-17 15:00 1121120055 Per-Ols IBF /Skogs - IBK Hallsta 6 - 4 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2011-12-18 15:15 1121120057 IBK Köping - Sala Silverstaden IBK 8 - 7 Thomas Carlsson, Kai Lahtela
2011-12-18 16:15 1121120060 Rönnby SK - Pettersbergs IF 10 - 3 Peter Pettersson, Thomas Kallin Kristiansborgshallen
2012-01-07 11:00 1121120062 Surahammars IBF Ungdom - Per-Ols IBF /Skogs 3 - 9 Tobias Söderberg, Amelin Begovic
2012-01-07 12:00 1121120066 Pettersbergs IF - Tillberga IK 1 - 15 Thomas Kallin, Peter Pettersson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-01-07 13:00 1121120061 IBK Hallsta - IBK Köping 5 - 7 Thomas Carlsson, Patrik Lindberg Nibblehallen
2012-01-07 14:00 1121120063 Sala Silverstaden IBK - IFK Arboga IBK 7 - 4 Lars Flink, Tomas Karlsson Sala Idrottshall
2012-01-08 16:00 1121120064 FC Europa Juniors - Rönnby SK 4 - 11 Wenströmska Skolan
2012-01-14 15:30 1121120068 Råby BK - Per-Ols IBF /Skogs 7 - 6 Råbyhallen
2012-01-15 12:00 1121120071 Pettersbergs IF - Sala Silverstaden IBK 9 - 6 Tobias Söderberg, Amelin Begovic Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-01-15 14:00 1121120072 Rönnby SK - IBK Köping 8 - 9 Thomas Kallin, Peter Pettersson Kristiansborgshallen
2012-01-15 15:30 1121120067 FC Europa Juniors - IBK Hallsta 6 - 5 Wenströmska Skolan
2012-02-10 19:00 1121120070 Tillberga IK - IFK Arboga IBK 7 - 4 Gabriel Brandberg, Dan Barthlen Tillberga Sporthall
2012-01-20 19:00 1121120076 IFK Arboga IBK - Rönnby SK 0 - 8 Tony Wennberg, Daniel Persson Vasahallen
2012-01-21 11:00 1121120075 Surahammars IBF Ungdom - Pettersbergs IF 6 - 5
2012-01-21 12:00 1121120074 Per-Ols IBF /Skogs - Tillberga IK 4 - 2 Lars Flink, Tomas Karlsson Fagerstahallen
2012-01-21 18:30 1121120078 IBK Köping - Råby BK 9 - 8 Berndt Swärd, Håkan Mellblom
2012-01-22 12:30 1121120077 Sala Silverstaden IBK - FC Europa Juniors 13 - 3 Sala Idrottshall
2012-01-28 13:00 1121120079 Råby BK - IBK Hallsta 10 - 4 Gabriel Brandberg, Dan Barthlen Råbyhallen
2012-01-28 14:30 1121120084 Pettersbergs IF - IBK Köping 4 - 19
2012-01-28 16:45 1121120081 Tillberga IK - Surahammars IBF Ungdom 9 - 1 Tobias Söderberg, Amelin Begovic Tillberga Sporthall
2012-01-29 13:30 1121120080 FC Europa Juniors - Per-Ols IBF /Skogs 5 - 8 Lars Flink, Tomas Karlsson Wenströmska Skolan
2012-01-29 14:00 1121120083 Rönnby SK - Sala Silverstaden IBK 4 - 5 e.förl. Gabriel Brandberg, Dan Barthlen Kristiansborgshallen
2012-02-03 19:00 1121120088 IFK Arboga IBK - Råby BK 2 - 12 Vasahallen
2012-02-04 11:00 1121120087 Surahammars IBF Ungdom - FC Europa Juniors 13 - 11
2012-02-04 13:00 1121120085 IBK Hallsta - Pettersbergs IF 8 - 3 Nibblehallen
2012-02-04 15:00 1121120086 Per-Ols IBF /Skogs - Rönnby SK 4 - 7 Fagerstahallen
2012-02-04 15:15 1121120090 IBK Köping - Tillberga IK 8 - 4
2012-02-11 12:00 1121120092 Pettersbergs IF - Per-Ols IBF /Skogs 4 - 9 Peter Pettersson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-02-11 13:00 1121120093 Råby BK - Surahammars IBF Ungdom 11 - 7 Jari Sivén, Juha Vanninen Råbyhallen
2012-02-12 13:30 1121120094 FC Europa Juniors - IFK Arboga IBK 5 - 4 Amelin Begovic, Tobias Söderberg Wenströmska Skolan
2012-02-12 13:45 1121120091 Rönnby SK - IBK Hallsta 5 - 1 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Kristiansborgshallen
2012-02-12 19:00 1121120095 Tillberga IK - Sala Silverstaden IBK 10 - 5 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Tillberga Sporthall
2012-02-15 20:00 1121120099 IBK Hallsta - Tillberga IK 8 - 9 Thomas Carlsson, Kai Lahtela Nibblehallen
2012-02-17 19:00 1121120100 IFK Arboga IBK - Pettersbergs IF 9 - 4 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Vasahallen
2012-02-18 11:00 1121120098 Surahammars IBF Ungdom - Rönnby SK 6 - 9 Lars Flink, Tomas Karlsson
2012-02-18 13:00 1121120101 Råby BK - Sala Silverstaden IBK 4 - 3 Juha Vanninen, Patrik Ådemark Råbyhallen
2012-02-19 18:30 1121120102 IBK Köping - FC Europa Juniors 24 - 7 Jari Sivén
2012-02-24 19:00 1121120105 IFK Arboga IBK - IBK Köping 7 - 10 Tony Wennberg, Daniel Persson Vasahallen
2012-02-25 11:00 1121120103 Surahammars IBF Ungdom - IBK Hallsta 8 - 10 Amelin Begovic, Tobias Söderberg
2012-02-25 12:00 1121120107 Pettersbergs IF - Råby BK 6 - 9 Martin Larsson, Jari Sivén Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-02-25 13:00 1121120104 Sala Silverstaden IBK - Per-Ols IBF /Skogs 9 - 8 Lars Flink, Dan Barthlen Sala Idrottshall
2012-03-06 19:45 1121120108 Rönnby SK - Tillberga IK 4 - 6 Thomas Carlsson, Kai Lahtela Kristiansborgshallen
2012-03-03 11:30 1121120111 IBK Köping - Surahammars IBF Ungdom 12 - 8 Peter Skogsberg, Niklas Laine
2012-03-03 13:00 1121120110 IBK Hallsta - Sala Silverstaden IBK 7 - 9 Lars Flink, Tomas Karlsson Nibblehallen
2012-03-03 15:00 1121120109 Per-Ols IBF /Skogs - IFK Arboga IBK 8 - 9 Amelin Begovic, Tobias Söderberg Fagerstahallen
2012-03-03 15:15 1121120113 Tillberga IK - Råby BK 5 - 4 Juha Vanninen, Patrik Ådemark Tillberga Sporthall
2012-03-04 13:30 1121120112 FC Europa Juniors - Pettersbergs IF 21 - 6 Dan Barthlen, Gabriel Brandberg Wenströmska Skolan
2012-03-09 19:00 1121120116 IFK Arboga IBK - IBK Hallsta 5 - 7 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Vasahallen
2012-03-10 13:00 1121120117 IBK Köping - Per-Ols IBF /Skogs 11 - 4 Jari Sivén, Amelin Begovic
2012-03-10 14:00 1121120115 Sala Silverstaden IBK - Surahammars IBF Ungdom 16 - 8 Patrik Lindberg, Mikael Leander Sala Idrottshall
2012-03-10 15:00 1121120118 Tillberga IK - FC Europa Juniors 27 - 8 Juha Vanninen, Patrik Ådemark Tillberga Sporthall
2012-03-10 15:30 1121120120 Råby BK - Rönnby SK 3 - 8 Dan Barthlen, Gabriel Brandberg Råbyhallen
2012-03-12 20:00 1121120121 IBK Hallsta - Per-Ols IBF /Skogs 3 - 7 Thomas Carlsson, Kai Lahtela Nibblehallen
2012-03-17 11:00 1121120122 Surahammars IBF Ungdom - IFK Arboga IBK 11 - 9 Peter Pettersson
2012-03-18 12:00 1121120126 Pettersbergs IF - Rönnby SK 4 - 12 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-03-18 15:00 1121120124 FC Europa Juniors - Råby BK 7 - 8 Juha Vanninen, Patrik Ådemark Wenströmska Skolan
2012-03-19 20:00 1121120123 Sala Silverstaden IBK - IBK Köping 8 - 7 Lars Flink, Tomas Karlsson Sala Idrottshall
2012-03-24 14:00 1121120127 IBK Köping - IBK Hallsta 10 - 5 Tobias Ström, Kai Lahtela
2012-03-24 14:00 1121120128 Per-Ols IBF /Skogs - Surahammars IBF Ungdom 7 - 8 e.förl. Andreas Larsson, Ulf Engstrand Fagerstahallen
2012-03-24 14:00 1121120129 IFK Arboga IBK - Sala Silverstaden IBK 6 - 7 Peter Pettersson, Niklas Laine Vasahallen
2012-03-24 14:00 1121120130 Rönnby SK - FC Europa Juniors 8 - 4 Dan Barthlen, Gabriel Brandberg Kristiansborgshallen
2012-03-24 14:00 1121120132 Tillberga IK - Pettersbergs IF 14 - 6 Lars Flink, Tomas Karlsson Tillberga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Köping 20 19 0 (0) 1 206-90 116 57
2. Tillberga IK 20 14 2 (1) 4 162-90 72 45
3. Rönnby SK 20 12 2 (1) 6 147-96 51 39
4. Råby BK 20 13 0 (0) 7 140-110 30 39
5. Per-Ols IBF / Skogs 20 11 1 (0) 8 151-121 30 34
6. Sala Silverstaden IBK 20 8 1 (1) 11 141-175 -34 26
7. FC Europa Juniors 20 7 1 (0) 12 140-189 -49 22
8. IBK Hallsta 20 7 0 (0) 13 127-148 -21 21
9. Surahammars IBF Ungdom 20 5 2 (1) 13 127-188 -61 18
10. Pettersbergs IF 20 5 0 (0) 15 111-204 -93 15
11. IFK Arboga IBK 20 4 1 (0) 15 109-150 -41 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis