Herrar Reserv 2 (2011/12)

Gruppspel
Herrar Reserv 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-10-01 17:00 1106192001 Myggenäs IBK - IK Zenith 3 - 8 Jim Olausson, Christer Höglind Häggvallsskolan
2011-10-02 14:40 1106192003 Högsbo Allmänna IK - Öckerö IBK 12 - 4 Ulf Jonasson, Goran Kuduzovic Flatåsskolan
2011-10-02 16:00 1106192004 FBC Lerum - Frölunda IBK B 7 - 12 Dejan Cesto, Christoffer Esteban Hernandez Hjällsnäshallen
2011-10-02 16:15 1106192002 Sportlife Kungälvs IBK - Eken IBK 6 - 5 Adnan Tongur, Martin Helg Kastellegårdshallen
2011-10-02 18:00 1106192005 Göteborg City IBK B - Ale IBF 9 - 9 Fredrik Gander, Magnus Håkansson Gamlestadshallen
2011-10-07 19:30 1106192009 Öckerö IBK - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 17 Erik Sjöstedt, Erik Carlsson Hedenskolans Idrottshall
2011-10-08 10:10 1106192010 Eken IBK - Myggenäs IBK 4 - 6 Jasmin Dzanic, Adnan Dzanic Ekenhallen
2011-10-08 11:00 1106192008 Frölunda IBK B - Högsbo Allmänna IK 8 - 3 Tarek El Abtah, Andreas Rolén Frölunda Kulturhus
2011-10-09 18:00 1106192007 Ale IBF - FBC Lerum 3 - 7 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Ale Kulturrum
2011-10-09 18:20 1106192006 IK Zenith - Göteborg City IBK B 19 - 7 Erik Carlsson, Erik Sjöstedt Sjumilahallen
2011-10-16 11:40 1106192013 Sportlife Kungälvs IBK - Frölunda IBK B 6 - 12 Adem Can, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2011-10-16 13:30 1106192014 Högsbo Allmänna IK - Ale IBF 2 - 6 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Flatåsskolan
2011-10-16 16:00 1106192012 Myggenäs IBK - Öckerö IBK 6 - 4 Mikael Molldén, Martin Andersson Häggvallsskolan
2011-10-16 16:30 1106192011 IK Zenith - Eken IBK 6 - 5 Andreas Rolén, Gustav Glansén Björlanda Idrottshall
2011-10-16 18:00 1106192015 Göteborg City IBK B - FBC Lerum 3 - 9 Christoffer Esteban Hernandez, Dejan Cesto Gamlestadshallen
2011-10-22 16:30 1106192020 Ale IBF - Frölunda IBK B 1 - 9 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Ale Kulturrum
2011-10-22 18:30 1106192018 FBC Lerum - Eken IBK 8 - 7 Henrik Haglund, Tony Cederholm Rydsbergshallen
2011-10-23 18:00 1106192019 Göteborg City IBK B - Öckerö IBK 10 - 11 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Gamlestadshallen
2011-10-23 20:10 1106192016 Sportlife Kungälvs IBK - IK Zenith 2 - 13 Erik Sjöstedt, Erik Carlsson Kastellegårdshallen
2011-10-27 21:10 1106192017 Högsbo Allmänna IK - Myggenäs IBK 8 - 5 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Flatåsskolan
2011-11-03 20:00 1106192022 Frölunda IBK B - Göteborg City IBK B 13 - 6 Lazo Cesto, Robin Cederdahl Frölunda Kulturhus
2011-11-04 19:30 1106192023 Öckerö IBK - FBC Lerum 8 - 4 Adnan Tongur, Adem Can Hedenskolans Idrottshall
2011-11-06 13:30 1106192024 Eken IBK - Högsbo Allmänna IK 6 - 7 Adem Can, Adnan Tongur Ekenhallen
2011-11-06 16:15 1106192021 Myggenäs IBK - Sportlife Kungälvs IBK 7 - 4 Bo Olsson, Jörgen Landin Häggvallsskolan
2011-11-06 16:30 1106192025 IK Zenith - Ale IBF 11 - 8 Tarek El Abtah, Emil Strand Björlanda Idrottshall
2011-11-12 11:10 1106192030 Frölunda IBK B - Öckerö IBK 10 - 2 Anders Bergström, Kim Nielsen Frölunda Kulturhus
2011-11-13 17:30 1106192026 Högsbo Allmänna IK - IK Zenith 9 - 2 Goran Kuduzovic, Robin Cederdahl Flatåsskolan
2011-11-13 19:00 1106192029 Ale IBF - Eken IBK 3 - 10 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Bohushallen
2011-11-27 16:00 1106192027 FBC Lerum - Sportlife Kungälvs IBK 9 - 4 Kim Nielsen, Anders Bergström Rydsbergshallen
2012-02-07 20:00 1106192028 Göteborg City IBK B - Myggenäs IBK 4 - 8 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Gamlestadshallen
2011-11-18 19:30 1106192033 Öckerö IBK - Ale IBF 8 - 10 Besim Mehmedagic, Narcis Hadziselimovic Hedenskolans Idrottshall
2011-11-19 11:20 1106192034 Eken IBK - Göteborg City IBK B 9 - 5 Besim Mehmedagic, Narcis Hadziselimovic Ekenhallen
2011-11-19 18:45 1106192032 Sportlife Kungälvs IBK - Högsbo Allmänna IK 12 - 8 Tarek El Abtah, Jesper Axelsson Kastellegårdshallen
2011-11-20 12:15 1106192031 Myggenäs IBK - FBC Lerum 9 - 9 Tommas Bråten, Jim Olausson Häggvallsskolan
2011-11-24 19:45 1106192035 IK Zenith - Frölunda IBK B 3 - 9 Apilou Dragin, Linda Lindskog Björlanda Idrottshall
2011-11-26 17:00 1106192039 Frölunda IBK B - Myggenäs IBK 6 - 6 Gustav Glansén, Eleonore Green Flatåsskolan
2011-12-03 19:15 1106192036 FBC Lerum - IK Zenith 8 - 2 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic Rydsbergshallen
2011-12-04 16:00 1106192037 Göteborg City IBK B - Högsbo Allmänna IK 3 - 10 Gustav Glansén, Kim Nielsen Gamlestadshallen
2011-12-04 17:50 1106192038 Ale IBF - Sportlife Kungälvs IBK 5 - 9 Eleonore Green, Kent Österström Bohushallen
2012-01-13 19:30 1106192040 Öckerö IBK - Eken IBK 9 - 5 Andreas Rolén, Gustav Glansén Hedenskolans Idrottshall
2011-12-10 14:20 1106192044 Eken IBK - Frölunda IBK B 3 - 11 Goran Kuduzovic, Lazo Cesto Ekenhallen
2011-12-10 18:45 1106192042 Sportlife Kungälvs IBK - Göteborg City IBK B 3 - 4 Christoffer Esteban Hernandez, Dejan Cesto Kastellegårdshallen
2011-12-11 17:30 1106192041 Myggenäs IBK - Ale IBF 8 - 7 Mikael Molldén, Oskar Bohlin Häggvallsskolan
2011-12-11 18:30 1106192043 Högsbo Allmänna IK - FBC Lerum 5 - 12 Henrik Haglund, Magnus Persson Flatåsskolan
2011-12-11 18:50 1106192045 IK Zenith - Öckerö IBK 0 - 0 Linda Lindskog, Apilou Dragin Björlanda Idrottshall
2011-12-17 10:00 1106192047 Frölunda IBK B - FBC Lerum 3 - 8 Christian Jensen, Henrik Haglund Frölunda Kulturhus
2011-12-17 10:10 1106192049 Eken IBK - Sportlife Kungälvs IBK 11 - 1 Henry Tames, Tobias Lindqvist Ekenhallen
2011-12-18 16:40 1106192046 Ale IBF - Göteborg City IBK B 8 - 4 Christoffer Esteban Hernandez, Dejan Cesto Bohushallen
2012-02-10 19:30 1106192048 Öckerö IBK - Högsbo Allmänna IK 2 - 8 Narcis Hadziselimovic, Fredrik Bergstrand Hedenskolans Idrottshall
2012-03-18 16:15 1106192050 IK Zenith - Myggenäs IBK 6 - 6 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Sjumilahallen
2012-01-14 18:45 1106192052 Sportlife Kungälvs IBK - Öckerö IBK 1 - 3 Adnan Tongur, Goran Kuduzovic Kastellegårdshallen
2012-01-15 13:15 1106192051 Myggenäs IBK - Eken IBK 7 - 4 Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Häggvallsskolan
2012-01-15 16:50 1106192054 FBC Lerum - Ale IBF 13 - 7 Dejan Cesto, Christoffer Esteban Hernandez Rydsbergshallen
2012-01-15 18:00 1106192055 Göteborg City IBK B - IK Zenith 8 - 6 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Gamlestadshallen
2012-01-23 20:15 1106192053 Högsbo Allmänna IK - Frölunda IBK B 5 - 5 Linda Lindskog, Apilou Dragin Flatåsskolan
2012-01-21 11:00 1106192058 Frölunda IBK B - Sportlife Kungälvs IBK 11 - 4 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Frölunda Kulturhus
2012-01-21 13:30 1106192060 Eken IBK - IK Zenith 9 - 10 Magnus Persson, Goran Kuduzovic Ekenhallen
2012-01-22 16:40 1106192057 Ale IBF - Högsbo Allmänna IK 14 - 9 Magnus Håkansson, Magnus Persson Bohushallen
2012-01-22 17:45 1106192056 FBC Lerum - Göteborg City IBK B 8 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Hjällsnäshallen
2012-03-23 19:30 1106192059 Öckerö IBK - Myggenäs IBK 6 - 11 Eleonore Green, Torbjörn Zahner Hedenskolans Idrottshall
2012-01-28 10:10 1106192064 Eken IBK - FBC Lerum 7 - 9 Peter Elgquist, Pelle Hellberg Ekenhallen
2012-01-29 16:45 1106192065 IK Zenith - Sportlife Kungälvs IBK 20 - 6 Tony Cederholm, Mona Franzon Björlanda Idrottshall
2012-01-29 18:00 1106192062 Frölunda IBK B - Ale IBF 13 - 3 Tarek El Abtah, Jesper Axelsson Flatåsskolan
2012-03-24 17:00 1106192061 Myggenäs IBK - Högsbo Allmänna IK 9 - 8 Häggvallsskolan
2012-03-31 13:00 1106192063 Öckerö IBK - Göteborg City IBK B 9 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Hedenskolans Idrottshall
2012-02-05 13:40 1106192067 Högsbo Allmänna IK - Eken IBK 4 - 14 Emil Strand, Oscar Carestam Flatåsskolan
2012-02-05 16:40 1106192070 Ale IBF - IK Zenith 4 - 7 Dejan Cesto, Christoffer Esteban Hernandez Bohushallen
2012-02-05 18:00 1106192069 Göteborg City IBK B - Frölunda IBK B 2 - 17 Kent Österström, Eleonore Green Gamlestadshallen
2012-02-05 18:15 1106192066 Sportlife Kungälvs IBK - Myggenäs IBK 4 - 4 Goran Kuduzovic, Magnus Persson Kastellegårdshallen
2012-02-05 18:30 1106192068 FBC Lerum - Öckerö IBK 12 - 9 Lazo Cesto, Mona Franzon Rydsbergshallen
2012-02-24 19:30 1106192073 Öckerö IBK - Frölunda IBK B 6 - 1 Lazo Cesto, Adnan Tongur Hedenskolans Idrottshall
2012-02-25 14:20 1106192074 Eken IBK - Ale IBF 3 - 4 Dejan Cesto, Christoffer Esteban Hernandez Ekenhallen
2012-02-25 18:15 1106192071 Myggenäs IBK - Göteborg City IBK B 13 - 3 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Häggvallsskolan
2012-02-25 18:45 1106192072 Sportlife Kungälvs IBK - FBC Lerum 5 - 19 Lazo Cesto, Jervand Hakopian Kastellegårdshallen
2012-02-26 16:30 1106192075 IK Zenith - Högsbo Allmänna IK 8 - 8 Kent Österström, Gustav Glansén Björlanda Idrottshall
2012-03-04 19:15 1106192077 FBC Lerum - Myggenäs IBK 7 - 4 Pontus Ekengränd, Robin Cederdahl Rydsbergshallen
2012-03-04 20:00 1106192079 Ale IBF - Öckerö IBK 9 - 9 Joakim Amri Nilsson, Narcis Hadziselimovic Bohushallen
2012-03-06 20:00 1106192078 Göteborg City IBK B - Eken IBK 6 - 7 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Gamlestadshallen
2012-03-22 21:00 1106192076 Högsbo Allmänna IK - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 8 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Flatåsskolan
2012-03-31 17:00 1106192080 Frölunda IBK B - IK Zenith 11 - 4 Anders Bergström, Kim Nielsen Flatåsskolan
2012-03-10 10:00 1106192084 Eken IBK - Öckerö IBK 7 - 3 Fredrik Bergstrand, Goran Kuduzovic Ekenhallen
2012-03-11 15:30 1106192082 Sportlife Kungälvs IBK - Ale IBF 7 - 7 Erik Gaberud, Mona Franzon Kastellegårdshallen
2012-03-11 16:00 1106192083 Högsbo Allmänna IK - Göteborg City IBK B 10 - 7 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Flatåsskolan
2012-03-11 16:30 1106192085 IK Zenith - FBC Lerum 12 - 5 Kari Kyyrä, Thomas Svedman Björlanda Idrottshall
2012-04-01 11:00 1106192081 Myggenäs IBK - Frölunda IBK B Häggvallsskolan
2012-02-18 12:30 1106192090 Öckerö IBK - IK Zenith 9 - 4 Gustav Glansén, Andreas Rolén Hedenskolans Idrottshall
2012-03-14 20:00 1106192088 Ale IBF - Myggenäs IBK 15 - 7 Dejan Cesto, Christoffer Esteban Hernandez Ale Kulturrum
2012-03-18 18:00 1106192087 Göteborg City IBK B - Sportlife Kungälvs IBK Adnan Tongur, Adem Can Gamlestadshallen
2012-03-18 19:00 1106192089 Frölunda IBK B - Eken IBK 6 - 5 Goran Kuduzovic, Fredrik Bergstrand Flatåsskolan
2012-03-20 20:15 1106192086 FBC Lerum - Högsbo Allmänna IK 6 - 7 Henrik Haglund, Magnus Persson Hjällsnäshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Frölunda IBK B 17 13 2 2 157-74 83 41
2. FBC Lerum 18 13 1 4 160-113 47 40
3. Myggenäs IBK 17 9 4 4 119-107 12 31
4. IK Zenith 18 9 3 6 141-117 24 30
5. Högsbo Allmänna IK 18 8 2 8 127-131 -4 26
6. Öckerö IBK 18 7 2 9 105-134 -29 23
7. Ale IBF 18 6 3 9 123-145 -22 21
8. Eken IBK 18 6 0 12 121-111 10 18
9. Sportlife Kungälvs IBK 17 5 2 10 99-145 -46 17
10. Göteborg City IBK B 17 2 1 14 94-169 -75 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis