Flickor div 3 rek ålder 12-14 (2012/13)

Gruppspel
Flickor div 3 rek ålder 12-14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-13 08:30 1217640003 Livets Ord IF - SK Vide 2 - 3 Simon Hillerius Öberg, Olivia Classon Allianshallen C
2012-10-13 14:00 1217640004 Alunda IBF (99) - Hagunda IF 6 - 3 Jonathan Kumlin, Hampus Tranblom Olandshallen
2012-10-14 10:30 1217640005 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK 9 - 0 Andreas Eriksson, Simon Hillerius Öberg Bolandskolan
2012-10-14 19:00 1217640002 IS Saga - Storvreta IBK 4 - 6 Magnus Mortensen, Alfred Holmström Allianshallen C
2012-10-20 11:30 1217640007 Björklinge BK - Alunda IBF (99) 1 - 9 Axel Johansson, Sarah Ejderskog Björklinge Sporthall
2012-10-20 12:40 1217640009 SK Vide - IS Saga 1 - 1 Mikael Rosenius, Otto Uddmäre Alsike sporthall
2012-10-20 19:00 1217640008 Hagunda IF - Livets Ord IF 2 - 4 Daniel Stenlund, Daniel Kamali Allianshallen C
2012-10-27 15:30 1217640013 IS Saga - Hagunda IF 6 - 1 Anton Kindlund, Felicia Hassan Allianshallen C
2012-10-27 17:50 1217640014 Livets Ord IF - Björklinge BK 2 - 2 Anton Kindlund, Felicia Hassan Allianshallen C
2012-10-28 16:00 1217640015 FBC Uppsala Ungdom - Alunda IBF (99) 5 - 6 Christoffer Stenlund, Andreas Eriksson Gamlishallen
2012-11-08 19:10 1217640019 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 3 - 4 Olivia Classon, Felicia Hassan Allianshallen B
2012-11-09 19:15 1217640020 Björklinge BK - Hagunda IF 4 - 3 Anton Kindlund, Albin Ruhl Björklinge Sporthall
2012-11-10 15:30 1217640016 IS Saga - Rasbo IK 5 - 6 Olivia Classon, Markus Lindblom Allianshallen C
2012-11-11 12:30 1217640018 Alunda IBF (99) - Storvreta IBK 7 - 3 Thomas Tanskanen, Morgan Askenbäck Olandshallen
2012-11-17 08:30 1217640022 Hagunda IF - FBC Uppsala Ungdom 4 - 3 Idah Orebrand, Emma Holmqvist Allianshallen C
2012-11-17 11:30 1217640023 SK Vide - Alunda IBF (99) 1 - 1 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Alsike sporthall
2012-11-17 17:20 1217640024 Storvreta IBK - Livets Ord IF 4 - 5 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Ärentunaskolan
2012-11-17 19:00 1217640025 Rasbo IK - Björklinge BK 13 - 0 Ingemar Bodin, Georgios Papadakis Hall 2000
2012-11-04 10:00 1217640027 Alunda IBF (99) - IS Saga 2 - 4 Jonathan Kumlin, Hampus Tranblom Olandshallen
2012-11-16 18:00 1217640026 Livets Ord IF - Rasbo IK 5 - 3 Olivia Classon, Felicia Hassan Allianshallen C
2012-11-24 14:50 1217640029 Björklinge BK - Storvreta IBK 1 - 5 Ronnie Eriksson, Peter Ottehall Björklinge Sporthall
2012-11-24 16:30 1217640030 Hagunda IF - SK Vide 2 - 6 Andreas Eriksson, Linda Gustafsson Allianshallen B
2012-12-01 08:30 1217640032 IS Saga - Livets Ord IF 3 - 4 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Allianshallen C
2012-12-01 15:00 1217640033 SK Vide - Björklinge BK 1 - 3 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Alsike sporthall
2012-12-02 10:30 1217640034 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 6 - 3 Georgios Papadakis, Simon Hillerius Öberg Vattholma Sporthall
2012-12-02 20:00 1217640035 Rasbo IK - Hagunda IF 4 - 3 Jonathan Kumlin, Olle Isacsson Hall 2000
2012-12-08 09:00 1217640038 Björklinge BK - IS Saga 3 - 4 Albin Ruhl, Axel Johansson Björklinge Sporthall
2012-12-08 13:50 1217640040 SK Vide - Storvreta IBK 3 - 3 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2012-12-08 18:20 1217640037 FBC Uppsala Ungdom - Livets Ord IF 1 - 5 Josef Berndtsson, Olivia Classon Gamlishallen
2012-12-09 15:50 1217640036 Alunda IBF (99) - Rasbo IK 5 - 4 Sarah Ejderskog, Jonathan Kumlin Olandshallen
2012-12-15 17:50 1217640043 Livets Ord IF - Alunda IBF (99) 4 - 5 Daniel Stenlund, Simon Hillerius Öberg Allianshallen C
2012-12-16 08:30 1217640042 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom 3 - 4 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen C
2012-12-16 10:30 1217640044 Storvreta IBK - Hagunda IF 5 - 4 Christopher Lysholm, Ingemar Bodin Vattholma Sporthall
2012-12-16 14:10 1217640045 SK Vide - Rasbo IK 0 - 1 Peter Brymér, Tony Nyberg Hälsohuset
2012-11-09 19:10 1217640049 Storvreta IBK - IS Saga 0 - 5 Adam Lindmark, Erik Palmertz Stenhagen BoKC
2012-12-08 16:20 1217640047 Hagunda IF - Alunda IBF (99) 1 - 2 Sarah Ejderskog, Martin Holm Fyrishov B
2013-01-12 11:20 1217640046 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom 3 - 0 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Björklinge Sporthall
2013-01-13 17:00 1217640048 SK Vide - Livets Ord IF 2 - 4 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Alsike sporthall
2013-01-19 09:40 1217640053 Livets Ord IF - Hagunda IF 2 - 1 Henrik Wallenborg, Nils Nyborg Allianshallen C
2013-01-19 13:10 1217640055 FBC Uppsala Ungdom - Rasbo IK 0 - 13 Olivia Classon, Felicia Hassan Allianshallen C
2013-01-19 14:20 1217640052 IS Saga - SK Vide 3 - 4 Idah Orebrand, Emma Holmqvist Allianshallen C
2013-01-20 11:00 1217640054 Alunda IBF (99) - Björklinge BK 3 - 2 Jonathan Kumlin, Thomas Tanskanen Olandshallen
2013-01-26 08:30 1217640058 Hagunda IF - IS Saga 2 - 5 Olivia Classon, Felicia Hassan Allianshallen C
2013-01-26 09:00 1217640057 Björklinge BK - Livets Ord IF 2 - 5 Christoffer Stenlund, Josef Berndtsson Björklinge Sporthall
2013-01-27 10:30 1217640060 Storvreta IBK - Rasbo IK 3 - 4 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Vattholma Sporthall
2013-01-27 14:20 1217640056 Alunda IBF (99) - FBC Uppsala Ungdom 7 - 2 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Olandshallen
2013-02-02 11:30 1217640065 Rasbo IK - IS Saga 6 - 3 Per-Olof Svensson, Christoffer Stenlund Hall 2000
2013-02-02 16:10 1217640063 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 6 - 2 Alfred Holmström, Magnus Mortensen Alsike sporthall
2013-02-02 17:50 1217640062 Hagunda IF - Björklinge BK 1 - 1 Olivia Classon, Felicia Hassan Allianshallen C
2013-02-03 14:30 1217640064 Storvreta IBK - Alunda IBF (99) 1 - 8 Nick Kyller, Christopher Lysholm Ärentunaskolan
2013-01-26 14:30 1217640068 Alunda IBF (99) - SK Vide 4 - 3 Lars Halvarsson, Morgan Askenbäck Olandshallen
2013-02-09 11:20 1217640070 Björklinge BK - Rasbo IK 2 - 3 Georgios Papadakis, Albin Ruhl Björklinge Sporthall
2013-02-09 16:40 1217640067 Livets Ord IF - Storvreta IBK 6 - 2 Felicia Hassan, Olivia Classon Allianshallen C
2013-02-10 16:00 1217640069 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF 1 - 2 Olivia Classon, Thomas Tanskanen Gamlishallen
2013-02-01 19:15 1217640072 IS Saga - Alunda IBF (99) 1 - 2 Felicia Hassan, Wictoria Fahimi Stenhagen BoKC
2013-02-13 20:15 1217640073 SK Vide - Hagunda IF 5 - 1 Tony Nyberg, Peter Brymér Hälsohuset
2013-02-16 19:00 1217640075 Rasbo IK - Livets Ord IF 1 - 0 Christoffer Stenlund, Daniel Stenlund Hall 2000
2013-02-17 13:50 1217640074 Storvreta IBK - Björklinge BK 4 - 1 Olivia Classon, Josef Berndtsson Ärentunaskolan
2013-02-24 17:30 1217640091 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 2 Thomas Tanskanen, Anders Leander Hall 2000
2013-03-02 08:30 1217640080 Hagunda IF - Rasbo IK 4 - 1 Martin Holm, Idah Orebrand Allianshallen B
2013-03-02 09:40 1217640076 Livets Ord IF - IS Saga 3 - 4 Martin Holm, Idah Orebrand Allianshallen B
2013-03-02 10:00 1217640079 Björklinge BK - SK Vide 3 - 1 Jan-Olov Cederholm, Victor Flemström Björklinge Sporthall
2013-03-02 16:40 1217640078 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK 3 - 4 Matti Eronen, Erik Palmertz Allianshallen B
2013-01-24 18:15 1217640085 Rasbo IK - Alunda IBF (99) 3 - 3 Sarah Ejderskog, Georgios Papadakis Hall 2000
2013-03-09 15:30 1217640083 Livets Ord IF - FBC Uppsala Ungdom 8 - 4 Jasmin Telo, Timo Palokangas Allianshallen C
2013-03-10 14:20 1217640082 IS Saga - Björklinge BK 6 - 3 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen C
2013-03-10 15:50 1217640084 Storvreta IBK - SK Vide 2 - 3 Jasmin Telo, Leif Ericsson Ärentunaskolan
2013-03-16 12:00 1217640089 Hagunda IF - Storvreta IBK 3 - 6 Linda Gustafsson, Olivia Classon Allianshallen C
2013-03-16 17:20 1217640090 Rasbo IK - SK Vide 2 - 2 Victor Flemström, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2013-03-17 10:30 1217640086 Alunda IBF (99) - Livets Ord IF 5 - 1 Sarah Ejderskog, Idah Orebrand Olandshallen
2013-03-17 18:00 1217640087 FBC Uppsala Ungdom - IS Saga 1 - 3 Axel Sigge, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2013-03-23 20:00 1217640092 Rasbo IK - Storvreta IBK 4 - 3 Christoffer Stenlund, Daniel Stenlund Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Alunda IBF (99) 16 13 2 1 75-39 36 41
2. Rasbo IK 16 11 2 3 72-40 32 35
3. Livets Ord IF 16 10 1 5 60-44 16 31
4. IS Saga 16 8 1 7 60-48 12 25
5. SK Vide 16 7 4 5 45-37 8 25
6. Storvreta IBK 16 7 1 8 57-64 -7 22
7. Björklinge BK 16 4 2 10 31-69 -38 14
8. Hagunda IF 16 3 1 12 37-61 -24 10
9. FBC Uppsala Ungdom 16 2 0 14 43-78 -35 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis