Damer Division 3 (2012/13)

Gruppspel
Damer Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-05 19:30 1216230003 IFK Mariefred - Kvarnen IF 6 - 11 Therese Jonsson, Dennis Wagermark Mariefreds Sporthall
2012-10-06 14:00 1216230002 IK Standard - Trosa Edanö IBK U 10 - 8 Martin Dalsgard, Roger Borgs Hållstahallen
2012-10-07 10:45 1216230004 Flens IBF - Nykvarns IF U 1 - 13 Daniel Neuman, Tommy Arvsell Hammarvallen
2012-10-07 18:30 1216230001 Katrineholms IBF U - Telge SIBK U 2 - 13 Josef Cakici, Arne Brattehag Duveholmshallen
2012-10-12 19:00 1216230006 Kolpenäs IBF - IFK Mariefred 7 - 4 Mathias Lindvall, Christer Avasjö Västergård Arena
2012-10-13 11:30 1216230008 Trosa Edanö IBK U - Katrineholms IBF U 7 - 2 Therese Jonsson, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2012-10-14 15:15 1216230005 Telge SIBK U - Flens IBF 4 - 2 Mathias Lindvall, Christer Avasjö Wasa Sporthall
2012-10-14 18:00 1216230007 Kvarnen IF - IK Standard 5 - 4 Richard Himberg, Daniel Högström Björkestahallen
2012-10-19 19:45 1216230012 IFK Mariefred - Nykvarns IF U 2 - 10 Dennis Wagermark, Therese Jonsson Mariefreds Sporthall
2012-10-20 14:00 1216230011 IK Standard - Kolpenäs IBF 7 - 6 Martin Dalsgard, Martin Morén Hållstahallen
2012-10-21 12:45 1216230009 Telge SIBK U - Trosa Edanö IBK U 6 - 4 Therese Jonsson, Dennis Wagermark Västergård Arena
2012-10-21 17:45 1216230010 Katrineholms IBF U - Kvarnen IF 1 - 5 Tommy Arvsell, Daniel Neuman Valla Sporthall
2012-10-26 19:45 1216230014 IFK Mariefred - Katrineholms IBF U 6 - 8 Stefan Öberg, Jonas Holm Mariefreds Sporthall
2012-10-27 14:00 1216230015 Flens IBF - Kvarnen IF 5 - 4 Christoffer Markovski, Göran Engfors Hammarvallen
2012-10-28 15:30 1216230016 Nykvarns IF U - Kolpenäs IBF 10 - 6 Christoffer Lind, Jakob Ingemansson Björkestahallen
2013-02-16 11:00 1216230013 IK Standard - Telge SIBK U 4 - 1 Dennis Wagermark, Therese Jonsson Hållstahallen
2012-11-07 20:15 1216230017 Katrineholms IBF U - IK Standard 1 - 7 Sigge Maurer, Admir Brkic Duveholmshallen
2012-11-10 12:00 1216230018 Kolpenäs IBF - Flens IBF 7 - 3 Mats Jernmo, Dennis Schmidt Västergård Arena
2012-11-10 14:30 1216230019 Trosa Edanö IBK U - IFK Mariefred 4 - 8 Christoffer Lind, Kristoffer Eriksson Hedebyhallen
2012-11-11 14:30 1216230020 Telge SIBK U - Nykvarns IF U 2 - 11 Mikael Vauhkonen, David Nilsson Wasa Sporthall
2012-11-16 19:00 1216230024 Kolpenäs IBF - Kvarnen IF 6 - 1 Mats Hällgren Västergård Arena
2012-11-16 19:45 1216230021 IFK Mariefred - Telge SIBK U 5 - 3 Metin Yildirim, Szilvia Schmidt Mariefreds Sporthall
2012-11-18 14:00 1216230022 Flens IBF - Katrineholms IBF U 4 - 6 Jan Berg, Christian Johnsson Hammarvallen
2012-11-18 17:00 1216230023 Nykvarns IF U - Trosa Edanö IBK U 13 - 4 Göran Engfors, Christoffer Markovski Björkestahallen
2012-11-24 14:00 1216230025 IK Standard - IFK Mariefred 5 - 2 Martin Dalsgard, Stefan Öberg Hållstahallen
2012-11-24 16:30 1216230027 Trosa Edanö IBK U - Flens IBF 5 - 5 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Hedebyhallen
2012-11-24 18:30 1216230026 Kvarnen IF - Nykvarns IF U 4 - 19 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Björkestahallen
2012-11-25 16:00 1216230028 Telge SIBK U - Kolpenäs IBF 5 - 5 Jouni Kekkonen, Björn Landin Wasa Sporthall
2012-12-02 15:00 1216230029 Flens IBF - IFK Mariefred 4 - 6 Daniel Neuman, Tommy Arvsell Hälleforsnäs Sporthall
2012-12-02 15:15 1216230030 Nykvarns IF U - IK Standard 7 - 3 Kim Ekenhall, Andreas Lindbäck Björkestahallen
2012-12-02 17:45 1216230031 Kolpenäs IBF - Katrineholms IBF U 8 - 6 Mathias Lindvall, Christer Avasjö Västergård Arena
2012-12-02 19:30 1216230032 Kvarnen IF - Trosa Edanö IBK U 3 - 2 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Björkestahallen
2012-12-08 14:00 1216230034 IK Standard - Flens IBF 15 - 3 Martin Morén, Martin Dalsgard Hållstahallen
2012-12-08 15:30 1216230035 Trosa Edanö IBK U - Kolpenäs IBF 8 - 8 Kristoffer Eriksson, Christoffer Lind Hedebyhallen
2012-12-08 17:00 1216230036 Telge SIBK U - Kvarnen IF 16 - 6 Holger Bäck, Andreas Lindbäck Wasa Sporthall
2012-12-09 17:30 1216230033 Katrineholms IBF U - Nykvarns IF U 2 - 14 Tommy Arvsell, Daniel Neuman Duveholmshallen
2012-12-15 14:45 1216230039 Trosa Edanö IBK U - IK Standard 4 - 3 Holger Bäck, Andreas Lindbäck Hedebyhallen
2012-12-16 12:15 1216230040 Telge SIBK U - Katrineholms IBF U 9 - 2 Göran Engfors, Christoffer Markovski Wasa Sporthall
2012-12-16 12:45 1216230037 Nykvarns IF U - Flens IBF 9 - 3 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Björkestahallen
2012-12-16 15:45 1216230038 Kvarnen IF - IFK Mariefred 6 - 3 Therese Jonsson, Kim Ekenhall Björkestahallen
2013-01-11 19:45 1216230043 IFK Mariefred - Kolpenäs IBF 12 - 7 Szilvia Schmidt, Mikael Vauhkonen Mariefreds Sporthall
2013-01-12 14:00 1216230042 IK Standard - Kvarnen IF 19 - 2 Martin Morén, Martin Dalsgard Hållstahallen
2013-01-12 15:00 1216230044 Flens IBF - Telge SIBK U 3 - 2 Dennis Wagermark, Therese Jonsson Hammarvallen
2013-01-13 17:30 1216230041 Katrineholms IBF U - Trosa Edanö IBK U 3 - 5 Martin Dalsgard, Martin Morén Duveholmshallen
2013-01-19 13:00 1216230048 Trosa Edanö IBK U - Telge SIBK U 5 - 11 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Hedebyhallen
2013-01-19 16:30 1216230046 Kolpenäs IBF - IK Standard 2 - 5 Ivan Wahlström, Christer Avasjö Hölö Allaktivitetshall
2013-01-20 15:30 1216230045 Nykvarns IF U - IFK Mariefred 6 - 2 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Björkestahallen
2013-01-20 17:15 1216230047 Kvarnen IF - Katrineholms IBF U 5 - 3 Therese Jonsson, Kim Ekenhall Björkestahallen
2013-01-26 12:00 1216230050 Kolpenäs IBF - Nykvarns IF U 2 - 13 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Hölö Allaktivitetshall
2013-01-26 12:30 1216230052 Telge SIBK U - IK Standard 4 - 5 Andreas Lindbäck, Szilvia Schmidt Wasa Sporthall
2013-01-27 18:00 1216230049 Katrineholms IBF U - IFK Mariefred 4 - 6 Tommy Arvsell, Christian Johnsson Duveholmshallen
2013-01-27 18:45 1216230051 Kvarnen IF - Flens IBF 14 - 3 Holger Bäck, Andreas Lindbäck Björkestahallen
2013-02-08 19:45 1216230054 IFK Mariefred - Trosa Edanö IBK U 8 - 5 Szilvia Schmidt, Therese Jonsson Mariefreds Sporthall
2013-02-09 12:15 1216230055 Flens IBF - Kolpenäs IBF 4 - 6 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Hammarvallen
2013-02-09 14:00 1216230053 IK Standard - Katrineholms IBF U 2 - 3 Martin Morén Hållstahallen
2013-03-19 18:00 1216230056 Nykvarns IF U - Telge SIBK U 7 - 1 Bemir Brkic, Admir Brkic Wasa Sporthall
2013-02-14 19:30 1216230060 Telge SIBK U - IFK Mariefred 11 - 4 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Wasa Sporthall
2013-02-16 13:15 1216230059 Trosa Edanö IBK U - Nykvarns IF U 4 - 7 Christoffer Lind, Kristoffer Eriksson Hedebyhallen
2013-02-17 17:30 1216230057 Katrineholms IBF U - Flens IBF 6 - 2 Arne Brattehag, Josef Cakici Duveholmshallen
2013-02-17 18:45 1216230058 Kvarnen IF - Kolpenäs IBF 6 - 4 Richard Himberg, Therese Jonsson Björkestahallen
2013-03-01 19:45 1216230061 IFK Mariefred - IK Standard 4 - 5 Dennis Wagermark, Holger Bäck Mariefreds Sporthall
2013-03-02 15:00 1216230062 Flens IBF - Trosa Edanö IBK U 3 - 10 Kristoffer Eriksson, Dennis Wagermark Hammarvallen
2013-03-03 15:30 1216230063 Nykvarns IF U - Kvarnen IF 12 - 4 Björn Landin, Henrik Ibjer Björkestahallen
2013-03-11 19:30 1216230064 Kolpenäs IBF - Telge SIBK U 7 - 8 Mats Jernmo, Andreas Roos Wasa Sporthall
2013-03-08 19:45 1216230067 IFK Mariefred - Flens IBF 6 - 1 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Mariefreds Sporthall
2013-03-09 11:30 1216230068 Trosa Edanö IBK U - Kvarnen IF 14 - 6 Andreas Roos, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2013-03-09 14:00 1216230066 IK Standard - Nykvarns IF U 9 - 3 Martin Dalsgard, Martin Morén Hållstahallen
2013-03-10 17:00 1216230065 Katrineholms IBF U - Kolpenäs IBF 10 - 9 Martin Morén, Martin Dalsgard Duveholmshallen
2013-03-15 20:00 1216230072 Kvarnen IF - Telge SIBK U 4 - 13 Holger Bäck, Andreas Lindbäck Björkestahallen
2013-03-16 13:30 1216230069 Flens IBF - IK Standard 1 - 8 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Hammarvallen
2013-03-17 15:15 1216230071 Kolpenäs IBF - Trosa Edanö IBK U 5 - 9 Mats Jernmo, Andreas Roos Hölö Allaktivitetshall
2013-03-17 17:00 1216230070 Nykvarns IF U - Katrineholms IBF U 10 - 1 Jakob Ingemansson, Dennis Schmidt Björkestahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF U 16 15 0 1 164-50 114 45
2. IK Standard 16 12 0 4 111-56 55 36
3. Telge SIBK U 16 9 1 6 109-76 33 28
4. Kvarnen IF 16 8 0 8 86-130 -44 24
5. IFK Mariefred 16 7 0 9 84-97 -13 21
6. Trosa Edanö IBK U 16 6 2 8 98-101 -3 20
7. Kolpenäs IBF 16 5 2 9 95-111 -16 17
8. Katrineholms IBF U 16 5 0 11 60-112 -52 15
9. Flens IBF 16 2 1 13 47-121 -74 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis