Herrar Division 3 (2012/13)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-09-25 20:15 1221130001 Westerås IBK - Västerås SK Ungdom 10 - 5 Fryxelska Skolan
2012-09-26 20:00 1221130003 Västerås IBS Ungdom - Kungsörs IBK 5 - 1 Bombardier Arena
2012-09-28 20:00 1221130004 Köpings BF Boboll - Skälby IBK 0 - 13
2012-09-29 14:00 1221130002 IBK Kolarbyn - Skultuna IS 4 - 5 Fagerstahallen
2012-09-29 14:00 1221130005 Knäppmora AIK - Skogsgymnastikens IBS 10 - 10 Skinnskattebergs Sporthall
2012-10-06 10:00 1221130008 Skälby IBK - Västerås IBS Ungdom 12 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-10-06 14:00 1221130006 Skultuna IS - Westerås IBK 14 - 6 GA Hallen
2012-10-06 14:00 1221130010 Knäppmora AIK - Virsbo IF 6 - 5 Skinnskattebergs Sporthall
2012-10-07 16:00 1221130007 Kungsörs IBK - IBK Kolarbyn 3 - 3 Sporthallen Kungsör
2012-10-07 16:00 1221130009 Skogsgymnastikens IBS - Köpings BF Boboll 6 - 7 Klackbergsgården
2012-10-12 20:00 1221130012 Köpings BF Boboll - Kungsörs IBK 4 - 8
2012-10-13 14:00 1221130011 Knäppmora AIK - Skultuna IS 10 - 11 Skinnskattebergs Sporthall
2012-10-14 09:45 1221130015 Westerås IBK - Virsbo IF 15 - 5 Fryxelska Skolan
2012-10-14 13:45 1221130014 IBK Kolarbyn - Skogsgymnastikens IBS 8 - 5 Fagerstahallen
2012-10-14 14:00 1221130013 Västerås SK Ungdom - Skälby IBK 2 - 18 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-10-20 10:30 1221130020 Skälby IBK - Westerås IBK 16 - 3 Gabriel Brandberg, Andreas Larsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-10-21 15:30 1221130019 Virsbo IF - IBK Kolarbyn 5 - 5 Marcus Karppinen, Alexander Kedebro Tennishallen
2012-10-21 16:00 1221130016 Kungsörs IBK - Knäppmora AIK 4 - 6 Pertti Nikka, Mikael Leander Sporthallen Kungsör
2012-10-21 16:00 1221130018 Skogsgymnastikens IBS - Västerås SK Ungdom 7 - 17 Per Ryman, Camilla Eriksson Klackbergsgården
2012-10-21 19:00 1221130017 Köpings BF Boboll - Västerås IBS Ungdom 4 - 8 Thomas Carlsson, Kai Lahtela
2012-10-27 14:00 1221130023 Skultuna IS - Skogsgymnastikens IBS 26 - 4 Gabriel Brandberg, Andreas Larsson GA Hallen
2012-10-27 14:00 1221130025 Knäppmora AIK - Skälby IBK 5 - 13 Mikael Jansson, Camilla Eriksson Skinnskattebergs Sporthall
2012-10-28 09:45 1221130021 Westerås IBK - Kungsörs IBK 2 - 8 Patrik Ådemark, Dan Barthlen Fryxelska Skolan
2012-10-28 12:00 1221130022 IBK Kolarbyn - Västerås IBS Ungdom 5 - 10 Michael Rosenlönn, William Ringkvist Fagerstahallen
2012-10-28 12:00 1221130024 Västerås SK Ungdom - Virsbo IF 8 - 3 Daniel Östling Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-11-16 20:00 1221130030 Köpings BF Boboll - Knäppmora AIK 6 - 8 Pertti Nikka, Thomas Carlsson
2012-11-17 13:00 1221130027 Skälby IBK - IBK Kolarbyn 16 - 2 Andreas Larsson, Ulf Engstrand Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-11-18 15:00 1221130028 Virsbo IF - Skultuna IS 7 - 8 Tomas Karlsson, Camilla Eriksson Tennishallen
2012-11-18 16:00 1221130029 Kungsörs IBK - Västerås SK Ungdom 11 - 2 Pertti Nikka, Henrik Syversen Sporthallen Kungsör
2012-11-18 18:00 1221130026 Västerås IBS Ungdom - Westerås IBK 9 - 5 Tobias Ström, Niels Lassbo Kristiansborgshallen
2012-11-24 14:00 1221130032 Skultuna IS - Västerås SK Ungdom 16 - 3 Patrik Lindberg, Mikael Leander GA Hallen
2012-11-25 09:45 1221130031 Westerås IBK - IBK Kolarbyn 6 - 5 Daniel Östling Fryxelska Skolan
2012-11-25 15:00 1221130034 Virsbo IF - Köpings BF Boboll 7 - 8 Michael Rosenlönn, William Ringkvist Tennishallen
2012-11-25 16:00 1221130035 Kungsörs IBK - Skogsgymnastikens IBS 16 - 0 Roger Nilsson, Hampus Åhman Dahl Sporthallen Kungsör
2012-11-25 17:30 1221130033 Västerås IBS Ungdom - Knäppmora AIK 8 - 7 Gabriel Brandberg, Andreas Larsson Bombardier Arena
2012-11-27 20:15 1221130036 Westerås IBK - Köpings BF Boboll 9 - 7 Fryxelska Skolan
2012-11-28 20:00 1221130038 Västerås IBS Ungdom - Skultuna IS 6 - 2 Bombardier Arena
2012-12-01 10:30 1221130040 Skälby IBK - Kungsörs IBK 13 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-12-02 14:00 1221130037 Västerås SK Ungdom - IBK Kolarbyn 6 - 5 Bäckbyskolan
2012-12-02 16:00 1221130039 Skogsgymnastikens IBS - Virsbo IF 12 - 9 Klackbergsgården
2012-12-08 12:00 1221130042 IBK Kolarbyn - Knäppmora AIK 4 - 11 Fagerstahallen
2012-12-08 14:00 1221130043 Skultuna IS - Köpings BF Boboll 13 - 8 GA Hallen
2012-12-08 14:30 1221130041 Västerås SK Ungdom - Västerås IBS Ungdom 3 - 8 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-12-09 15:00 1221130044 Virsbo IF - Kungsörs IBK 2 - 15 Tennishallen
2012-12-09 16:00 1221130045 Skogsgymnastikens IBS - Skälby IBK 9 - 34 Klackbergsgården
2012-12-05 19:30 1221130050 Knäppmora AIK - Westerås IBK 0 - 0 Skinnskattebergs Sporthall
2012-12-12 20:00 1221130049 Skälby IBK - Virsbo IF 20 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-12-13 19:00 1221130047 Kungsörs IBK - Skultuna IS 2 - 4 Sporthallen Kungsör
2012-12-14 20:00 1221130046 Köpings BF Boboll - Västerås SK Ungdom 4 - 4
2013-03-08 19:30 1221130048 Västerås IBS Ungdom - Skogsgymnastikens IBS 22 - 1 Bombardier Arena
2012-12-16 13:00 1221130052 IBK Kolarbyn - Köpings BF Boboll 5 - 6 Fagerstahallen
2012-12-16 15:00 1221130054 Virsbo IF - Västerås IBS Ungdom 7 - 15 Tennishallen
2012-12-16 16:00 1221130055 Skogsgymnastikens IBS - Westerås IBK 4 - 12 Klackbergsgården
2012-12-16 17:00 1221130051 Västerås SK Ungdom - Knäppmora AIK 5 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-01-26 17:30 1221130053 Skultuna IS - Skälby IBK 1 - 10 GA Hallen
2013-01-05 14:00 1221130057 Skultuna IS - IBK Kolarbyn 17 - 7 GA Hallen
2013-01-06 14:00 1221130056 Västerås SK Ungdom - Westerås IBK 8 - 8 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-01-06 16:00 1221130058 Kungsörs IBK - Västerås IBS Ungdom 3 - 6 Sporthallen Kungsör
2013-01-08 19:30 1221130060 Skogsgymnastikens IBS - Knäppmora AIK 7 - 9 Klackbergsgården
2013-01-23 20:00 1221130059 Skälby IBK - Köpings BF Boboll 20 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-01-08 20:15 1221130061 Westerås IBK - Skultuna IS 7 - 10 Fryxelska Skolan
2013-01-11 20:00 1221130064 Köpings BF Boboll - Skogsgymnastikens IBS 2 - 6
2013-01-12 12:00 1221130062 IBK Kolarbyn - Kungsörs IBK 5 - 9 Fagerstahallen
2013-01-13 13:00 1221130065 Virsbo IF - Knäppmora AIK 5 - 9 Tennishallen
2013-03-06 19:45 1221130063 Västerås IBS Ungdom - Skälby IBK 5 - 5 Kungsörs Sporthall A-plan
2013-01-16 20:00 1221130067 Kungsörs IBK - Köpings BF Boboll 10 - 5 Sporthallen Kungsör
2013-01-19 11:45 1221130068 Skälby IBK - Västerås SK Ungdom 17 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-01-19 14:00 1221130066 Skultuna IS - Knäppmora AIK 17 - 3 GA Hallen
2013-01-20 15:30 1221130070 Virsbo IF - Westerås IBK 5 - 10 Tennishallen
2013-01-20 16:00 1221130069 Skogsgymnastikens IBS - IBK Kolarbyn 4 - 9 Klackbergsgården
2013-01-22 20:15 1221130075 Westerås IBK - Skälby IBK 4 - 15 Fryxelska Skolan
2013-01-26 14:00 1221130071 Knäppmora AIK - Kungsörs IBK 2 - 2 Skinnskattebergs Sporthall
2013-01-26 14:30 1221130072 Västerås IBS Ungdom - Köpings BF Boboll 10 - 3 Bombardier Arena
2013-01-26 15:00 1221130074 IBK Kolarbyn - Virsbo IF 6 - 7 Fagerstahallen
2013-01-26 15:30 1221130073 Västerås SK Ungdom - Skogsgymnastikens IBS 15 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-02-02 15:30 1221130080 Skälby IBK - Knäppmora AIK 15 - 4 Fryxelska Skolan
2013-02-03 15:00 1221130079 Virsbo IF - Västerås SK Ungdom 9 - 9 Tennishallen
2013-02-03 16:00 1221130076 Kungsörs IBK - Westerås IBK 22 - 4 Sporthallen Kungsör
2013-02-03 16:00 1221130078 Skogsgymnastikens IBS - Skultuna IS 11 - 13 Joacim Eriksson Klackbergsgården
2013-02-17 13:00 1221130077 Västerås IBS Ungdom - IBK Kolarbyn 8 - 3 Bombardier Arena
2013-02-05 20:15 1221130081 Westerås IBK - Västerås IBS Ungdom 2 - 8 Fryxelska Skolan
2013-02-06 19:00 1221130083 Skultuna IS - Virsbo IF 9 - 4 GA Hallen
2013-02-09 12:00 1221130082 IBK Kolarbyn - Skälby IBK 4 - 21 Fagerstahallen
2013-02-09 14:00 1221130085 Knäppmora AIK - Köpings BF Boboll 8 - 5 Skinnskattebergs Sporthall
2013-02-09 19:00 1221130084 Västerås SK Ungdom - Kungsörs IBK 7 - 7 Kristiansborgshallen
2013-02-16 12:00 1221130086 IBK Kolarbyn - Westerås IBK 8 - 4 Fagerstahallen
2013-02-16 14:00 1221130088 Knäppmora AIK - Västerås IBS Ungdom 3 - 18 Skinnskattebergs Sporthall
2013-02-16 14:30 1221130087 Västerås SK Ungdom - Skultuna IS 3 - 13 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-02-17 16:00 1221130090 Skogsgymnastikens IBS - Kungsörs IBK 3 - 11 Klackbergsgården
2013-02-25 19:00 1221130089 Köpings BF Boboll - Virsbo IF 6 - 2 Ullvihallen
2013-02-22 20:00 1221130091 Köpings BF Boboll - Westerås IBK 7 - 4
2013-02-23 14:00 1221130093 Skultuna IS - Västerås IBS Ungdom 9 - 10 Tommy Nordin, Peter Widbark GA Hallen
2013-02-24 13:00 1221130094 Virsbo IF - Skogsgymnastikens IBS 5 - 5 Tennishallen
2013-02-24 13:30 1221130092 IBK Kolarbyn - Västerås SK Ungdom 6 - 8 Fagerstahallen
2013-02-24 16:00 1221130095 Kungsörs IBK - Skälby IBK 2 - 15 Sporthallen Kungsör
2013-02-27 20:00 1221130096 Västerås IBS Ungdom - Västerås SK Ungdom 18 - 4 Bäckbyskolan
2013-03-01 20:00 1221130098 Köpings BF Boboll - Skultuna IS 8 - 11
2013-03-02 10:30 1221130100 Skälby IBK - Skogsgymnastikens IBS 46 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-03-02 14:00 1221130097 Knäppmora AIK - IBK Kolarbyn 4 - 10 Skinnskattebergs Sporthall
2013-03-03 16:00 1221130099 Kungsörs IBK - Virsbo IF OW (0 - 5) Sporthallen Kungsör
2013-03-09 14:00 1221130102 Skultuna IS - Kungsörs IBK 11 - 9 GA Hallen
2013-03-09 16:00 1221130101 Västerås SK Ungdom - Köpings BF Boboll 12 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-03-10 09:45 1221130105 Westerås IBK - Knäppmora AIK 9 - 8 Fryxelska Skolan
2013-03-10 15:00 1221130104 Virsbo IF - Skälby IBK 6 - 17 Tennishallen
2013-03-10 16:00 1221130103 Skogsgymnastikens IBS - Västerås IBS Ungdom 5 - 15 Klackbergsgården
2013-03-13 20:00 1221130109 Västerås IBS Ungdom - Virsbo IF 9 - 2 Bäckbyskolan
2013-03-15 20:00 1221130107 Köpings BF Boboll - IBK Kolarbyn 8 - 4 Pertti Nikka, Robin Elofsson
2013-03-16 14:00 1221130106 Knäppmora AIK - Västerås SK Ungdom 7 - 5 Skinnskattebergs Sporthall
2013-03-16 15:30 1221130108 Skälby IBK - Skultuna IS 14 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-03-17 09:45 1221130110 Westerås IBK - Skogsgymnastikens IBS 8 - 7 Fryxelska Skolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skälby IBK 20 19 1 0 350-75 275 58
2. Västerås IBS Ungdom 20 18 1 1 204-86 118 55
3. Skultuna IS 20 16 0 4 217-136 81 48
4. Kungsörs IBK 19 9 3 7 148-99 49 30
5. Knäppmora AIK 20 9 3 8 126-159 -33 30
6. Westerås IBK 20 8 2 10 128-171 -43 26
7. Västerås SK Ungdom 20 6 4 10 130-183 -53 22
8. Köpings BF Boboll 20 6 1 13 105-168 -63 19
9. IBK Kolarbyn 20 4 2 14 108-163 -55 14
10. Skogsgymnastikens IBS 20 2 2 16 112-294 -182 8
11. Virsbo IF 19 1 3 15 98-192 -94 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis