Flickor C (2013/14)

Gruppspel
Flickor C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-12 10:45 1316670006 Telge SIBK - Järna SK Hölö Järna IB 5 - 1 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Wasa Sporthall
2013-10-12 11:30 1316670004 IFK Gnesta - IK Standard Flickor C 7 - 3 Jonas Holm, Christer Avasjö Frejahallen
2013-10-12 11:30 1316670005 Trosa Edanö IBK F01-02 - Onyx IBS Nyköping 1 - 7 Dennis Wagermark, Therese Jonsson Hedebyhallen
2013-10-12 13:45 1316670003 Nykvarns IF - Onyx IBS Oxelösund 1 - 14 Tommy Nyring, Mikael Vauhkonen Björkestahallen
2013-10-13 13:00 1316670001 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 10 - 0 Göran Engfors, Christian Johnsson Ellfolk Arena
2013-10-19 10:30 1316670007 Onyx IBS Oxelösund - Torshälla IBK 2 - 3 Jonas Holm, Christian Johnsson Ramdalshallen
2013-10-19 13:15 1316670009 Onyx IBS Nyköping - Nykvarns IF 2 - 2 Jakob Ingemansson, Kristoffer Eriksson Herrhagsskolan
2013-10-19 14:15 1316670010 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Gnesta 2 - 1 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2013-10-19 15:30 1316670011 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK F01-02 0 - 10 Holger Bäck, Mikael Vauhkonen Thomas Arena
2013-10-20 12:00 1316670008 IK Standard Flickor C - Katrineholms IBF 1 - 2 Ludwig Achrenius, Ludwig Modh Hållstahallen
2013-10-26 09:00 1316670016 IFK Gnesta - Onyx IBS Oxelösund 1 - 4 Jakob Ingemansson, Kristoffer Eriksson Frejahallen
2013-10-26 09:15 1316670018 Telge SIBK - Onyx IBS Nyköping 3 - 1 Joacim Hansson, Kim Ekenhall Wasa Sporthall
2013-10-26 12:30 1316670017 Trosa Edanö IBK F01-02 - Järna SK Hölö Järna IB 3 - 5 Henrik Ibjer, Björn Landin Hedebyhallen
2013-10-26 13:45 1316670015 Nykvarns IF - IK Standard Flickor C 15 - 1 Mats Hällgren, Tommy Nyring Björkestahallen
2013-10-27 17:30 1316670014 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 2 - 0 Zemone Samuelsson, Dennis Wagermark Duveholmshallen
2013-11-02 10:30 1316670023 Onyx IBS Oxelösund - Trosa Edanö IBK F01-02 1 - 10 Sigge Maurer, Josef Cakici Ramdalshallen
2013-11-02 11:30 1316670021 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 1 - 8 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Thomas Arena
2013-11-02 11:45 1316670019 Onyx IBS Nyköping - Torshälla IBK 3 - 1 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Nyköpings Sporthall
2013-11-02 12:00 1316670024 IK Standard Flickor C - Telge SIBK 2 - 3 Martin Morén, Martin Dalsgard Hållstahallen
2013-11-02 12:30 1316670020 Järna SK Hölö Järna IB - Katrineholms IBF 3 - 3 Josef Celik, Mikael Celik Enehallen
2013-11-09 10:15 1316670029 Trosa Edanö IBK F01-02 - IK Standard Flickor C 5 - 5 Zemone Samuelsson, Håkan Rask Hedebyhallen
2013-11-09 11:30 1316670025 Torshälla IBK - Järna SK Hölö Järna IB 5 - 2 Claes Knutsson, Felix Lange Ellfolk Arena
2013-11-09 11:30 1316670028 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 5 - 2 Jonas Jatko, Josef Johancsik Frejahallen
2013-11-09 11:30 1316670030 Telge SIBK - Onyx IBS Oxelösund 4 - 3 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Wasa Sporthall
2013-11-10 12:00 1316670026 Katrineholms IBF - Onyx IBS Nyköping 1 - 7 Christian Johnsson, Göran Engfors Valla Sporthall
2013-11-16 10:15 1316670032 Järna SK Hölö Järna IB - Nykvarns IF 2 - 4 Jesper Inola, Ingela Hedlund Hölö Allaktivitetshall
2013-11-16 10:30 1316670031 Onyx IBS Oxelösund - Katrineholms IBF 5 - 4 Josef Cakici, Daniel Pettersson Ramdalshallen
2013-11-16 11:30 1316670034 Onyx IBS Nyköping - IFK Gnesta 2 - 0 Sigge Maurer, Admir Brkic Nyköpings Sporthall
2013-11-16 12:00 1316670036 Strängnäs IBK - Telge SIBK 1 - 9 Therese Jonsson, Kim Ekenhall Thomas Arena
2013-11-17 14:00 1316670033 IK Standard Flickor C - Torshälla IBK 1 - 3 Charlie Videgren, Martin Dalsgard Hållstahallen
2013-11-19 18:30 1316670038 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK F01-02 3 - 1 Mattias Johansson, Charlie Videgren Duveholmshallen
2013-11-23 13:30 1316670040 Strängnäs IBK - Onyx IBS Oxelösund 1 - 6 Kristoffer Eriksson, Jakob Ingemansson Thomas Arena
2013-11-24 12:00 1316670042 IK Standard Flickor C - Järna SK Hölö Järna IB 8 - 4 Felix Lange, Claes Knutsson Hållstahallen
2013-11-24 12:15 1316670039 Telge SIBK - IFK Gnesta 5 - 3 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Wasa Sporthall
2013-12-08 17:00 1316670037 Torshälla IBK - Nykvarns IF 3 - 7 Ludwig Modh, Ludwig Achrenius Ellfolk Arena
2013-11-30 10:00 1316670044 Trosa Edanö IBK F01-02 - Torshälla IBK 1 - 3 Jonas Holm, Christer Avasjö Hedebyhallen
2013-11-30 11:30 1316670043 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 4 - 2 Dennis Wagermark, Therese Jonsson Frejahallen
2013-11-30 11:45 1316670048 Onyx IBS Oxelösund - Järna SK Hölö Järna IB 5 - 3 Mats Jernmo, Andreas Roos Ramdalshallen
2013-11-30 14:00 1316670046 Onyx IBS Nyköping - Strängnäs IBK 6 - 1 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Nyköpings Sporthall
2013-12-01 13:45 1316670045 Nykvarns IF - Telge SIBK 1 - 6 Jesper Inola, Ingela Hedlund Björkestahallen
2013-12-07 11:30 1316670050 Torshälla IBK - IFK Gnesta 7 - 3 Mattias Johansson, Jens Bergström Ellfolk Arena
2013-12-07 11:45 1316670053 Onyx IBS Oxelösund - Onyx IBS Nyköping 1 - 6 Bemir Brkic, Josef Cakici Ramdalshallen
2013-12-07 13:00 1316670052 Strängnäs IBK - IK Standard Flickor C 1 - 5 Joacim Hansson, Kim Ekenhall Thomas Arena
2013-12-08 11:15 1316670049 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK F01-02 3 - 2 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Björkestahallen
2013-12-08 17:00 1316670051 Katrineholms IBF - Telge SIBK 0 - 4 Jens Bergström, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen
2013-12-14 10:00 1316670060 Järna SK Hölö Järna IB - Onyx IBS Nyköping 2 - 5 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2013-12-14 10:15 1316670056 IFK Gnesta - Nykvarns IF 0 - 5 Holger Bäck, Mikael Vauhkonen Frejahallen
2013-12-14 14:00 1316670059 IK Standard Flickor C - Onyx IBS Oxelösund 6 - 2 Martin Dalsgard, Sigge Maurer Hållstahallen
2013-12-14 15:30 1316670055 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 0 - 9 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Valla Sporthall
2013-12-15 10:00 1316670057 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK F01-02 3 - 2 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Wasa Sporthall
2013-12-21 10:00 1316670066 Onyx IBS Nyköping - IK Standard Flickor C 1 - 2 Josef Cakici, Daniel Pettersson Nyköpings Sporthall
2013-12-21 11:15 1316670063 Trosa Edanö IBK F01-02 - IFK Gnesta 3 - 6 Josef Johancsik, Jonas Jatko Hedebyhallen
2013-12-21 12:00 1316670061 Torshälla IBK - Telge SIBK 2 - 4 Martin Morén, Felix Lange Ellfolk Arena
2013-12-21 13:30 1316670064 Strängnäs IBK - Järna SK Hölö Järna IB 2 - 6 Szilvia Schmidt, Kjell-olof Ingvar Rolin Thomas Arena
2013-12-21 16:45 1316670062 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 5 - 1 Therese Jonsson, Jesper Inola Björkestahallen
2014-01-11 10:15 1316670071 Onyx IBS Nyköping - Trosa Edanö IBK F01-02 2 - 2 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Nyköpings Sporthall
2014-01-11 10:30 1316670069 Onyx IBS Oxelösund - Nykvarns IF 1 - 7 Camilla Örnebro, Alexander Hanna Ramdalshallen
2014-01-11 12:00 1316670070 IK Standard Flickor C - IFK Gnesta 12 - 0 Zemone Samuelsson, Jan Berg Hållstahallen
2014-01-11 13:30 1316670067 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 2 - 3 Claes Knutsson, Felix Lange Thomas Arena
2014-01-16 18:45 1316670072 Järna SK Hölö Järna IB - Telge SIBK 3 - 7 Marcus Andersson, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall
2014-01-18 11:15 1316670077 Trosa Edanö IBK F01-02 - Strängnäs IBK 5 - 2 Mathias Alm, Marcus Iwar Hedebyhallen
2014-01-18 11:30 1316670076 IFK Gnesta - Järna SK Hölö Järna IB 2 - 2 Göran Engfors, Jan Berg Frejahallen
2014-01-19 12:30 1316670075 Nykvarns IF - Onyx IBS Nyköping 6 - 3 Sigge Maurer, Bemir Brkic Björkestahallen
2014-01-19 16:30 1316670073 Torshälla IBK - Onyx IBS Oxelösund 7 - 1 Ludwig Achrenius, Ludwig Modh Ellfolk Arena
2014-01-19 18:30 1316670074 Katrineholms IBF - IK Standard Flickor C 2 - 5 Jens Bergström, Mattias Johansson Duveholmshallen
2014-01-25 10:30 1316670083 Järna SK Hölö Järna IB - Trosa Edanö IBK F01-02 0 - 2 Per-Erik Nerby, Martin Nerby Hölö Allaktivitetshall
2014-01-25 11:45 1316670082 Onyx IBS Oxelösund - IFK Gnesta 2 - 2 Alexander Hanna, Rasmus Widén Ramdalshallen
2014-01-25 12:00 1316670081 IK Standard Flickor C - Nykvarns IF 3 - 5 Felix Lange, Claes Knutsson Hållstahallen
2014-01-25 12:15 1316670084 Onyx IBS Nyköping - Telge SIBK 4 - 1 Camilla Örnebro, Josef Cakici Nyköpings Sporthall
2014-01-25 13:30 1316670080 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 2 - 0 Mikael Vauhkonen, Holger Bäck Thomas Arena
2014-02-01 12:30 1316670089 Trosa Edanö IBK F01-02 - Onyx IBS Oxelösund 1 - 2 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hedebyhallen
2014-02-02 12:30 1316670086 Katrineholms IBF - Järna SK Hölö Järna IB 0 - 6 Jens Bergström, Mattias Johansson Duveholmshallen
2014-02-02 13:15 1316670090 Telge SIBK - IK Standard Flickor C 6 - 2 Rasmus Widén, Alexander Hanna Wasa Sporthall
2014-02-02 15:00 1316670087 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 6 - 2 Josef Johancsik, Jonas Jatko Björkestahallen
2014-02-02 19:00 1316670085 Torshälla IBK - Onyx IBS Nyköping 1 - 3 Marcus Andersson, Kjell-olof Ingvar Rolin Ellfolk Arena
2014-02-08 10:15 1316670092 Onyx IBS Nyköping - Katrineholms IBF 3 - 3 Josef Cakici, Rasmus Widén Nyköpings Sporthall
2014-02-08 11:30 1316670094 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 4 - 8 Mats Hällgren, Sigge Maurer Thomas Arena
2014-02-08 12:00 1316670095 IK Standard Flickor C - Trosa Edanö IBK F01-02 3 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Hållstahallen
2014-02-08 13:30 1316670096 Onyx IBS Oxelösund - Telge SIBK 1 - 6 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Ramdalshallen
2014-03-29 11:30 1316670091 Järna SK Hölö Järna IB - Torshälla IBK 1 - 1 Marcus Andersson, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall
2014-02-15 11:30 1316670100 IFK Gnesta - Onyx IBS Nyköping 1 - 3 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Frejahallen
2014-02-15 11:45 1316670102 Telge SIBK - Strängnäs IBK 6 - 0 Camilla Örnebro, Josef Cakici Wasa Sporthall
2014-02-16 13:45 1316670098 Nykvarns IF - Järna SK Hölö Järna IB 9 - 3 Holger Bäck, Joakim Lindkvist Björkestahallen
2014-02-16 16:30 1316670097 Katrineholms IBF - Onyx IBS Oxelösund 5 - 4 Jens Bergström, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen
2014-03-16 19:00 1316670099 Torshälla IBK - IK Standard Flickor C 1 - 2 Claes Knutsson, Felix Lange Ellfolk Arena
2014-02-22 11:30 1316670105 IFK Gnesta - Telge SIBK 0 - 5 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Frejahallen
2014-02-22 11:30 1316670108 Järna SK Hölö Järna IB - IK Standard Flickor C 4 - 2 David Nilsson, Tommy Nyring Hölö Allaktivitetshall
2014-02-22 13:15 1316670104 Trosa Edanö IBK F01-02 - Katrineholms IBF 5 - 0 Josef Cakici, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2014-02-22 13:30 1316670106 Onyx IBS Oxelösund - Strängnäs IBK 4 - 0 Richard Himberg, Jonathan Varli Ramdalshallen
2014-02-23 13:45 1316670103 Nykvarns IF - Torshälla IBK 3 - 4 Attila Levente Juhasz, Szilvia Schmidt Björkestahallen
2014-03-01 09:00 1316670114 Järna SK Hölö Järna IB - Onyx IBS Oxelösund 2 - 2 Camilla Örnebro, Josef Cakici Hölö Allaktivitetshall
2014-03-02 11:00 1316670112 Strängnäs IBK - Onyx IBS Nyköping 0 - 6 Josef Johancsik, Holger Bäck Karinslundshallen
2014-03-02 11:30 1316670110 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK F01-02 4 - 1 Kjell-olof Ingvar Rolin, Marcus Andersson Ellfolk Arena
2014-03-02 17:00 1316670109 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 2 - 2 Karl-Gustav Bergström, Lars Gustavsson Duveholmshallen
2014-03-29 12:30 1316670111 Telge SIBK - Nykvarns IF 3 - 1 Jesper Inola, Fares Youssef Wasa Sporthall
2014-03-08 10:15 1316670117 Telge SIBK - Katrineholms IBF 5 - 1 Joacim Hansson, Kim Ekenhall Wasa Sporthall
2014-03-08 11:30 1316670116 IFK Gnesta - Torshälla IBK 4 - 6 Dennis Wagermark, Felix Lange Frejahallen
2014-03-08 12:00 1316670118 IK Standard Flickor C - Strängnäs IBK 5 - 1 Arne Brattehag, Sigge Maurer Hållstahallen
2014-03-08 13:15 1316670115 Trosa Edanö IBK F01-02 - Nykvarns IF 2 - 7 Marcus Iwar, Mathias Alm Hedebyhallen
2014-03-08 17:00 1316670119 Onyx IBS Nyköping - Onyx IBS Oxelösund 6 - 2 Alexander Hanna, Rasmus Widén Nyköpings Sporthall
2014-03-15 10:00 1316670123 Trosa Edanö IBK F01-02 - Telge SIBK 2 - 2 Mathias Alm, Marcus Iwar Hedebyhallen
2014-03-15 11:45 1316670125 Onyx IBS Oxelösund - IK Standard Flickor C 4 - 7 Holger Bäck, Daniel Pettersson Ramdalshallen
2014-03-15 13:45 1316670126 Onyx IBS Nyköping - Järna SK Hölö Järna IB 3 - 3 Camilla Örnebro, Rasmus Widén Nyköpings Sporthall
2014-03-15 14:00 1316670121 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 1 - 1 Ludwig Achrenius, Fares Youssef Ellfolk Arena
2014-03-30 13:15 1316670122 Nykvarns IF - IFK Gnesta 8 - 5 Marcus Andersson, Kjell-olof Ingvar Rolin Björkestahallen
2014-03-22 10:00 1316670129 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK F01-02 1 - 3 Mikael Vauhkonen, Holger Bäck Frejahallen
2014-03-22 11:15 1316670130 Järna SK Hölö Järna IB - Strängnäs IBK 4 - 0 Szilvia Schmidt, Attila Levente Juhasz Hölö Allaktivitetshall
2014-03-22 12:00 1316670127 Telge SIBK - Torshälla IBK 1 - 1 Joakim Lindkvist, Jakob Ingemansson Wasa Sporthall
2014-03-22 12:00 1316670132 IK Standard Flickor C - Onyx IBS Nyköping 7 - 2 Göran Engfors, Martin Dalsgard Hållstahallen
2014-03-22 15:30 1316670128 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 3 - 10 Charlie Videgren, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Telge SIBK 20 17 2 1 88-31 57 53
2. Nykvarns IF 20 15 1 4 113-61 52 46
3. Onyx IBS Nyköping 20 12 4 4 75-40 35 40
4. Torshälla IBK 20 12 3 5 75-42 33 39
5. IK Standard Flickor C 20 10 1 9 82-72 10 31
6. Trosa Edanö IBK F01-02 20 7 3 10 65-59 6 24
7. Järna SK Hölö Järna IB 20 6 5 9 58-69 -11 23
8. Onyx IBS Oxelösund 20 7 2 11 66-82 -16 23
9. IFK Gnesta 20 5 3 12 55-82 -27 18
10. Katrineholms IBF 20 4 4 12 35-82 -47 16
11. Strängnäs IBK 20 1 0 19 22-114 -92 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis