Flickor 02 (2013/14)

Gruppspel
Flickor 02
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
1306680069 FBC Lerum Cheetahs - FBC Lerum Cougars Rydsbergshallen
2013-10-05 16:30 1306680006 Ale IBF - Lindome IBK Ronja Dahlqvist, Robin Bodefjord Ale Kulturrum
2013-10-06 10:00 1306680001 Lindås IBK - FBC Lerum Cheetahs Isak Larsson, Martin Solaja Salming Arena
2013-10-06 10:00 1306680002 Partille IBS Svart - Sportlife Kungälvs IBK Orange Axel Alfredson, Axel Alfredson Lexby Idrottshall
2013-10-06 10:30 1306680007 IBF Backadalen F02/03 - Floda IBK Robin Petersson-Bark, Elvira Begic Skälltorpsskolan
2013-10-06 12:45 1306680005 Sportlife Kungälvs IBK Svart - Partille IBS Vit Adrian Mellbin, Simon Hogner Kastellegårdshallen
2013-10-06 13:20 1306680008 FBC Lerum Cougars - Pixbo Wallenstam IBK Erik Ström, Axel Andersson Rydsbergshallen
2013-10-06 14:00 1306680003 Varla IBK - IK Zenith Lindälvshallen
2013-10-13 09:30 1306680014 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Varla IBK Elin Djerf, Gustav Djerf Wallenstamhallen
2013-10-13 11:00 1306680012 Lindome IBK - Sportlife Kungälvs IBK Svart Oskar Andersson, Jonathan Johansson Almåshallen B
2013-10-13 11:00 1306680015 IK Zenith - Partille IBS Svart Adam Lindell, Adam Lindell Björlanda Idrottshall
2013-10-13 11:10 1306680009 FBC Lerum Cougars - Lindås IBK Gustav Svenningsson, Anton Hansen Rydsbergshallen
2013-10-13 14:30 1306680010 Pixbo Wallenstam IBK - IBF Backadalen F02/03 Rebecca Anderson, Rebecca Anderson Mölnlycke Idrottshall
2013-10-13 14:40 1306680011 Floda IBK - Ale IBF Jonas Fors, Robin Göransson Alléhallen
2013-10-13 15:45 1306680016 Sportlife Kungälvs IBK Orange - FBC Lerum Cheetahs Rickard Anneräng, Rickard Anneräng Kastellegårdshallen
2013-10-19 09:00 1306680022 Sportlife Kungälvs IBK Svart - Floda IBK Johanna Andersson, Hanna Ottosson Kastellegårdshallen
2013-10-19 13:40 1306680019 Partille IBS Svart - Pixbo Wallenstam IBK Röd Philip Blom, Philip Blom Lexby Idrottshall
2013-10-20 09:30 1306680018 FBC Lerum Cheetahs - IK Zenith Daniel Algurén, Joakim Svenrot Rydsbergshallen
2013-10-20 11:30 1306680017 Lindås IBK - Sportlife Kungälvs IBK Orange Elin Björk Linder, Jennifer Johansson Askims Sporthall
2013-10-20 13:20 1306680020 Varla IBK - Partille IBS Vit Lindälvshallen
2013-10-20 13:20 1306680023 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBK Robin Bodefjord, Patrik Jonasson Bohushallen
2013-10-20 14:00 1306680024 IBF Backadalen F02/03 - FBC Lerum Cougars Elvira Begic, Hajrudin Begic Skälltorpsskolan
2013-11-09 10:10 1306680029 Lindome IBK - Varla IBK Streteredsskolan
2013-11-09 12:15 1306680031 Pixbo Wallenstam IBK Röd - FBC Lerum Cheetahs Filippa Kinderdal, Filippa Kinderdal Redfoxhallen
2013-11-10 10:30 1306680027 Pixbo Wallenstam IBK - Sportlife Kungälvs IBK Svart Gisela Jägebratt, Kajsa Högemark Mölnlycke Idrottshall
2013-11-10 10:50 1306680025 IBF Backadalen F02/03 - Lindås IBK Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Skälltorpsskolan
2013-11-10 11:00 1306680030 Partille IBS Vit - Partille IBS Svart Ludvig Snöwall, Linus Nilsson Lexby Idrottshall
2013-11-10 11:00 1306680032 IK Zenith - Sportlife Kungälvs IBK Orange Freddie Andreasson, Jesper Gunnarsson Björlanda Idrottshall
2013-11-10 12:10 1306680026 FBC Lerum Cougars - Ale IBF Gustav Svenningsson, Felix Bark Peterson Rydsbergshallen
2013-11-16 14:40 1306680037 Varla IBK - Floda IBK Lindälvshallen
2013-11-23 09:00 1306680036 Partille IBS Svart - Lindome IBK Axel Alfredson, Axel Alfredson Öjersjö Idrottshall
2013-11-23 17:30 1306680039 Sportlife Kungälvs IBK Svart - FBC Lerum Cougars Victor Olsson Kastellegårdshallen
2013-11-23 18:30 1306680034 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Pixbo Wallenstam IBK Röd Victor Olsson Kastellegårdshallen
2013-11-24 12:00 1306680033 Lindås IBK - IK Zenith Emil Wålinder, Jakob Ericson Salming Arena
2013-11-24 14:15 1306680035 FBC Lerum Cheetahs - Partille IBS Vit Joakim Svenrot, Joakim Svenrot Hjällsnäshallen
2013-11-24 17:20 1306680040 Ale IBF - IBF Backadalen F02/03 Fredrik Lahtela, Robin Bodefjord Bohushallen
2013-11-30 14:20 1306680041 Ale IBF - Lindås IBK Thomas Johansson Ale Kulturrum
2013-12-01 08:00 1306680044 Pixbo Wallenstam IBK - Varla IBK Elin Djerf, Kajsa Högemark Mölnlycke Idrottshall
2013-12-01 08:20 1306680047 Partille IBS Vit - Sportlife Kungälvs IBK Orange Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Lexby Idrottshall
2013-12-01 10:00 1306680048 Pixbo Wallenstam IBK Röd - IK Zenith Elin Djerf, Kajsa Högemark Mölnlycke Idrottshall
2013-12-01 10:10 1306680046 Lindome IBK - FBC Lerum Cheetahs Almåshallen B
2013-12-01 13:30 1306680045 Floda IBK - Partille IBS Svart Elin Ågren, Matilda Rosenlöf Alléhallen
2013-12-01 15:00 1306680042 IBF Backadalen F02/03 - Sportlife Kungälvs IBK Svart Elvira Begic, David Ganefalk Skälltorpsskolan
2013-12-07 10:00 1306680053 Partille IBS Svart - Pixbo Wallenstam IBK Axel Alfredson, Axel Alfredson Lexby Idrottshall
2013-12-08 08:00 1306680050 IK Zenith - Partille IBS Vit Emma Aspelin, Amanda Borg Björlanda Idrottshall
2013-12-08 11:00 1306680049 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBK Röd Sofia Ericsson, Elin Lövdahl Salming Arena
2013-12-08 12:45 1306680051 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Lindome IBK Amanda Hansson, Sandra Pedersen Kastellegårdshallen
2013-12-08 13:45 1306680056 Sportlife Kungälvs IBK Svart - Ale IBF Amanda Hansson, Sandra Pedersen Kastellegårdshallen
2013-12-08 14:15 1306680052 FBC Lerum Cheetahs - Floda IBK Erik Ström, Axel Andersson Hjällsnäshallen
2013-12-08 16:00 1306680054 Varla IBK - FBC Lerum Cougars Lindälvshallen
2013-12-14 11:00 1306680063 Lindome IBK - IK Zenith Jennifer Malm, Frida Lysö Almåshallen B
2013-12-14 11:00 1306680064 Partille IBS Vit - Pixbo Wallenstam IBK Röd Philip Blom, Philip Blom Lexby Idrottshall
2013-12-15 09:00 1306680061 Pixbo Wallenstam IBK - FBC Lerum Cheetahs Rebecca Anderson, Rebecca Anderson Wallenstamhallen
2013-12-15 14:00 1306680060 FBC Lerum Cougars - Partille IBS Svart Felix Bark Peterson, Daniel Algurén Rydsbergshallen
2013-12-15 14:45 1306680057 Sportlife Kungälvs IBK Svart - Lindås IBK Victor Olsson Kastellegårdshallen
2013-12-15 19:00 1306680062 Floda IBK - Sportlife Kungälvs IBK Orange Lovisa Bengtsson, Emma Söderqvist Alléhallen
2014-02-16 15:50 1306680059 IBF Backadalen F02/03 - Varla IBK Anela Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Skälltorpsskolan
2014-01-11 13:50 1306680070 Partille IBS Svart - IBF Backadalen F02/03 Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Partillebohallen
2014-01-12 10:00 1306680065 Lindås IBK - Partille IBS Vit Martin Solaja, Martin Solaja Salming Arena
2014-01-12 11:00 1306680066 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Lindome IBK Rebecca Anderson, Rebecca Anderson Mölnlycke Idrottshall
2014-01-12 11:00 1306680067 IK Zenith - Floda IBK Carl Kajsjö, André Schoultz Björlanda Idrottshall
2014-01-12 12:45 1306680068 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Pixbo Wallenstam IBK Hanna Ottosson, Johanna Andersson Kastellegårdshallen
2014-01-12 14:30 1306680071 Varla IBK - Ale IBF Lindälvshallen
2014-01-18 09:00 1306680080 Lindome IBK - Partille IBS Vit Streteredsskolan
2014-01-19 10:20 1306680075 Ale IBF - Partille IBS Svart Patrik Jonasson Ale Kulturrum
2014-01-19 10:30 1306680078 Pixbo Wallenstam IBK - IK Zenith Rebecca Anderson, Rebecca Anderson Mölnlycke Idrottshall
2014-01-19 11:40 1306680076 IBF Backadalen F02/03 - FBC Lerum Cheetahs Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Skälltorpsskolan
2014-01-19 12:10 1306680077 FBC Lerum Cougars - Sportlife Kungälvs IBK Orange Daniel Algurén, Daniel Algurén Rydsbergshallen
2014-01-19 13:45 1306680074 Sportlife Kungälvs IBK Svart - Varla IBK Victor Olsson Kastellegårdshallen
2014-01-19 17:50 1306680079 Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBK Röd Vendela Nilsson, Elin Ågren Alléhallen
2014-02-02 08:00 1306680086 FBC Lerum Cheetahs - Ale IBF Anton Hansen, Gustav Svenningsson Rydsbergshallen
2014-02-02 11:00 1306680087 Partille IBS Svart - Sportlife Kungälvs IBK Svart Philip Blom, Philip Blom Lexby Idrottshall
2014-02-02 12:00 1306680081 Lindås IBK - Lindome IBK Martin Solaja, Martin Solaja Salming Arena
2014-02-02 12:00 1306680082 Partille IBS Vit - Floda IBK Philip Blom, Philip Blom Lexby Idrottshall
2014-02-02 13:20 1306680084 IK Zenith - FBC Lerum Cougars Adam Lindell, Adam Lindell Björlanda Idrottshall
2014-02-02 16:45 1306680085 Sportlife Kungälvs IBK Orange - IBF Backadalen F02/03 Simon Hogner, Adrian Mellbin Kastellegårdshallen
2014-03-01 16:40 1306680083 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Pixbo Wallenstam IBK Elin Djerf, Gustav Djerf Mölnlycke Idrottshall
2014-02-22 09:00 1306680092 Ale IBF - Sportlife Kungälvs IBK Orange Fredrik Lahtela Ale Kulturrum
2014-02-22 13:40 1306680094 FBC Lerum Cougars - Pixbo Wallenstam IBK Röd Erik Ström, Axel Andersson Rydsbergshallen
2014-02-23 12:30 1306680095 Pixbo Wallenstam IBK - Partille IBS Vit Maryana Stifanos, Maryana Stifanos Wallenstamhallen
2014-02-23 12:45 1306680091 Sportlife Kungälvs IBK Svart - FBC Lerum Cheetahs Victor Olsson Kastellegårdshallen
2014-02-23 13:45 1306680089 Varla IBK - Lindås IBK Fjärås Idrottshall
2014-02-23 14:40 1306680096 Floda IBK - Lindome IBK Robin Göransson, Jonas Fors Nova Floda Sportcenter
2014-02-23 15:00 1306680093 IBF Backadalen F02/03 - IK Zenith Elvira Begic, David Ganefalk Skälltorpsskolan
2014-03-08 09:00 1306680104 Partille IBS Svart - Varla IBK Linus Nilsson, Ludvig Snöwall Lexby Idrottshall
2014-03-08 10:00 1306680099 Partille IBS Vit - FBC Lerum Cougars Linus Nilsson, Ludvig Snöwall Lexby Idrottshall
2014-03-08 12:15 1306680100 Pixbo Wallenstam IBK Röd - IBF Backadalen F02/03 Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Redfoxhallen
2014-03-09 09:00 1306680098 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBK Kornelia Ärlig, Sara Karlholm Almåshallen B
2014-03-09 11:10 1306680101 IK Zenith - Ale IBF Freddie Andreasson, Jesper Gunnarsson Björlanda Idrottshall
2014-03-09 11:30 1306680097 Lindås IBK - Floda IBK Isak Larsson, Isak Larsson Askims Sporthall
2014-03-09 11:30 1306680102 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Sportlife Kungälvs IBK Svart Johanna Andersson, Hanna Ottosson Mimershus A-hallen
2014-03-15 12:00 1306680105 Partille IBS Svart - Lindås IBK Philip Blom, Philip Blom Lexby Idrottshall
2014-03-15 12:00 1306680109 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBK Röd Patrik Jonasson, Fredrik Lahtela Ale Kulturrum
2014-03-16 12:30 1306680111 FBC Lerum Cougars - Lindome IBK Felix Bark Peterson, Rasmus Vikberg Rydsbergshallen
2014-03-16 13:20 1306680106 Varla IBK - FBC Lerum Cheetahs Lindälvshallen
2014-03-16 14:30 1306680112 Pixbo Wallenstam IBK - Floda IBK Kajsa Högemark, Elin Djerf Mölnlycke Idrottshall
2014-03-16 15:00 1306680108 Sportlife Kungälvs IBK Svart - IK Zenith Rickard Anneräng, Rickard Anneräng Mimershus A-hallen
2014-03-16 15:50 1306680110 IBF Backadalen F02/03 - Partille IBS Vit Elvira Begic, David Ganefalk Skälltorpsskolan
2014-03-02 13:35 1306680118 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Varla IBK Simon Hogner, Adrian Mellbin Kastellegårdshallen
2014-03-22 10:00 1306680115 Partille IBS Vit - Ale IBF Linus Nilsson, Ludvig Snöwall Lexby Idrottshall
2014-03-22 12:15 1306680116 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Sportlife Kungälvs IBK Svart Filippa Kinderdal, Filippa Kinderdal Redfoxhallen
2014-03-23 13:00 1306680120 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBK Isak Larsson, Isak Larsson Askims Sporthall
2014-03-23 13:40 1306680114 Lindome IBK - IBF Backadalen F02/03 Marcus Karlsson Almåshallen B
2014-03-23 14:40 1306680113 Floda IBK - FBC Lerum Cougars Vendela Nilsson, Elin Ågren Nova Floda Sportcenter
2014-03-23 15:40 1306680119 FBC Lerum Cheetahs - Partille IBS Svart Daniel Algurén, Felix Bark Peterson Rydsbergshallen
Vår Flickor 02-03
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-02-01 09:00 1306681002 Ale IBF V - Landvetter IBK V Patrik Jonasson, Tobias Fri Ale Kulturrum
2014-02-02 16:30 1306681003 Lindås IBK V - Stenungsunds IBK V Martin Solaja, Martin Solaja Askims Sporthall
2014-03-02 11:45 1306681005 Hindås IBK V - Lindås IBK V Elias Filhage, Emil Nilsson Hindås Idrottshall
2014-03-02 15:00 1306681006 Stenungsunds IBK V - Ale IBF V Stenungsund Arena
2014-03-06 18:30 1306681008 Hindås IBK V - Stenungsunds IBK V Emil Nilsson, Emil Nilsson Hindås Idrottshall
2014-03-22 13:30 1306681007 Lindås IBK V - Landvetter IBK V Martin Solaja, Martin Solaja Salming Arena
2014-03-15 10:00 1306681011 Ale IBF V - Lindås IBK V Patrik Jonasson, Fredrik Lahtela Ale Kulturrum
2014-03-16 09:00 1306681012 Landvetter IBK V - Hindås IBK V Filippa Kinderdal, Filippa Kinderdal Önnerödshallen
2014-03-22 08:50 1306681014 Landvetter IBK V - Stenungsunds IBK V Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Önnerödshallen
2014-03-30 14:30 1306681015 Hindås IBK V - Ale IBF V Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Hindås Idrottshall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis